balayı sorunsalı

Balayı için kesinlikle eşin doğru düşünüyor. Yurt dışında çok gezip yorulacaksınız, prag çok büyük bir yer değil ama Barcelona gez gez bitmiyor. Şehir gezisi insanı çok yoruyor, tarihi binalar, müzeler vs... Ben olsam balayını otelde geçirirdim, ertesi yıl güzel bir planla bu saydığım yerleri gezerdim. Ha bir de yurt dışında ne yiyeceğim ne içeceğim derdi çok oluyor. Türk mutfağı mis gibi, oh ye iç yüz yat dinlen, akşamları eğleneme bak...

Tek tek şehir gezisi istiyorsanız macaristan prag viyana bratislava hatta hırvatistanın şehirleri biribirlerine çok yakın. Bir yeri belirleyip oradan otobüsle diğer yerlere rahatca gidebilirsiniz. Kalacak yer çok rahat bulunuyor, oralarda uygun fiyatlı birsürü kalacak yer var. Ama tavsiyem balayı Türkiye de, yurtdışı sonraki yıl

sanırım çoğunluk eşim gibi düşünüyor :) sırf yurt dışı olacak diye bütçeyi iyice zorlamak anlamsız sanırım şu dönemde...bir de ev alabilmek için peşinat denkleştirmeye de uğraşıyoruz...açıkçası antalya daki güzel oteller de pek ucuz değil ama arada bin lira dahi oynasa şu aşamada bizim için önemli...

tavsiyenizi araştıracağım, teşekkürler :)

teşekkür ederim. açıkçası bunları düşünmek bile çok hoşuma gidiyor. avrupa yı hiç görmedim ingiltere yi saymazsak. özellikle prag ve barcelona görmek istediğim yerlerin başında geliyor. gönül isterdi ki balayında gönlümüzce istediğimiz şehre gidip gezelim ancak maddi durumlar da ço müsait değil şu ara. malum düğün masraflarının ardı arkası kesilmiyor. açıkçası turların ekstraları beni endişelendiriyor. mesela tatil sepetinden barcelona madrid valencia turu bulduk, 3 kişi 3 yıldızlı merkezi bir otelde ulaşım dahil bir hafta 4bin e geliyor ama ekstralar hariç. e oraya gitmişken müze gezmeden veya flamenko gecesine katılmadan olmaz. ayrıca öğle ve akşam yemekleri de var. antalya da beğendiğimiz oteller ise 2-3 bin civarı. belki çok fazla bir fark yok ama tam düğün arifesinde o aradaki meblağlar önem kazanıyor maalesef :/

yunan adaları ekim de pek uygun olmaz gibi geliyor, hava serinler dilediğimiz gibi denize giremeyiz diye düşündüğüm için antalya o tarihte en iyi seçenek gibi duruyor şu anda. sonuç olarak nereye gitti kuzeniniz ve eşi?

turlar eşinizinde dediği gibi sizi yorar balayınızın anlamı kalmaz illa yurt dışı diyorsanız hazır iyice ucuzlamışken Yunanistana falan gidin..hem yakın hem ege kıyıları ser,n ve güzel olur..ya da bence boşverin gidin siz antalyaya nasılsa çıkarsınız yurt dışına balayında çok hareket olmuyor genelde

bunu da bir araştırayım. gerçi ukrayna deyince pek içime sinmedi ama fazla mı ön yargılıyım ne

Haklısınız, maddiyat önem kazanıyor böyle düşününce,ekstralarda oluyor,onlara katılmayınca pek bir alternatif kalmıyor.
Biz o dönem arada çok fiyat farkı olmadığı ve gezmeyide sevdiğimiz için tercihimizi bu yönde kullandık.
Yorulduk mi evet ama değdi diyebilirim.
Sizde şimdilik erteleyin yurtdışı tatilini,ilerde maddi açıdan düze çıkarsınız ve gezersiniz istediğiniz yerleri.

biz de eşin gibi düşündüğümüz için antalyada güzel bir otelde balayımızı yaptık ve o düğün stresine yorgunluğa bire bir geldi
yurtdışı tek şehir bile olsa inanılmaz yorucu oluyor, barselonaya da 4. ayımızda gitmiştik ve uzun bir süre kaldık (8 gün)
buna rağmen deli gibi yorulmuştum çünkü gezecek görecek çok yer var, gitmişken hepsini gezmek istiyor insan ve inanılmaz yorucu oluyor
hem yurtdışı, hem yorucu olmayan hem de balayı gibi hissedebileceğiniz yerler isterseniz phuket bali vs de güzel bir seçenek

biz yurtdışında gittiğimiz her yere kendimiz gittik turların hızlandırılmış olduğunu özgürlüğümüzü kısıtladığını düşünüyorum
booking den yaptık tüm rezervasyonları

Mesajların hepsini okumadım. Bende eşin gibi düşünenlerdenim. Düğün telaşı koşturmaca vs derken insan çok yoruluyor ve ciddi anlamda dinlenmeye ihtiyacı oluyor insanın. Biz eşimle antalyaya gitmiştik. Çok güzel balayı otelleri var. Üstelik çocuk kabul etmeyen oteller var onları araştırabilirsin. Yada illa yurt dışı diyorsan yunan adalarına bir bak derim. Yada kıbrıs falan. Ama rodos gibi bir ada tercih ederseniz hem çok yorucu olmaz dinlenirsiniz hemde yeni bir yer görmüş olursunuz. Ama tabi yunanistan biraz karışık şu ara onuda göz önünde bulundurmak lazım. Türkiyede olacaksanızda antalya yerine fetiye marmaris datça yada bodrum tercih ederdim ben.

Ben balayı için değil de yıl ortası yine ekimde antalya da saklıgöl evlerine gitmiştik. Orda bungalov evlerinde 1 hafta kalmıştık ve tek kelimeyler inanılmazzzzz..
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Kafa dinlemek, huzur bulmak için müthiş bir yer.
İnternet adresinden araştırma yapabilirsiniz.,Erken rezervasyonla da çok uyguna gitmiştik.

evet huzur verici bir yermiş gerçekten. peki yakınlarda plaj var mı? burası göl kenarıymış.

bende nişanlıyım henüz düğün tarihimiz belli değil askerde yârim.ama balayı için saklıköydeki evler yada rize de yayla evleri bana cazip geliyor

valla gezmeyı ve keşfetmeyi çok seven biri olarak bende naçizane fikrimi beyan etmek istiyorum.
bende olsam balayı için Antalya yı tercih etmezdim çok klasik ve her zaman gidebileceğin bir yer. İlla Türkiye sınırları içerisinde bir yer olacaksa Marmaris-Fethiye taraflarını tercih ederdim ki biz Ölüdeniz de yaptık balayımızı çünkü aksiyonu çok
Gelelim yurt dışı kısmına ben hem turla, hem çalışmak için yurt dışına birkaç kez gittim. Dil sıkıntın yoksa booking.com dan rezervasyonla sırt cantanı alıp sokaklarda kaybolabılırsınız Ama dil sıkıntımız var diyorsanız paket turlarla seyahati öneririm hem daha ekonomik hem herseyınızı acente halledıyor sız sadece evrak teslım edıyorsunuz. Şehir olara kta Roma derim bir hafta gezseniz ancak her yerini keşfedersiniz tarih ve modern hayat içiçe mükemmel bir şehir hem de çok romantik

Hayııırrr !!:)
Ben hiç önermiyorum yurtdışını. Neden dersen bizde balayı için parisi ayarladık biletlerimizi aldık kalacağımız yerleri vs. Son dk vize çıkmasın mı bana? Konsolosluk önünde yalvardım resmen pislikler vermediler vizeyi hemde saçma sapalak bir nedenden. O yaşadığımız stress yol sıkıntısı ve harcanan bir sürü para da yanımızda kaldı. Kendime çok söylendim sonra b.k vardı diye :)
Bence ilk etapta eşinin dediği gidip otelde yayılmalı tatil yapın, daha sonra ister turla ister tek başınıza gezersiniz.
Biz hep kendimiz ayarlıyoruz tatillerimizi ama yorucu oluyor. Çünkü her şeyi düşünmelisin, oteller, yollar, gezilecek yerler.İnciğine cinciğine kadar düşünmessen cortlarsın gavur ellerde.
Birde şimdi Euro pahalı, nereye gidersin git tuzlu oluyor. Bir de dil sorunu demişler, dil inan en son sorun olacak şey. Biz venedikte bir otelde teyzenin tekiyle bildiğin beden diliyle anlaştık :)) Sadece ülkeye girerken şayet kontrolde sıkıntı çıkarsa dil lazım oluyo onda da dil bilmediğini görünce hemen telden bir tercüman ayarlıyorlar
İlla yurt dışı diyorsan dubai gibi vize gerektirmeyen bir yere turla gidin derim ben.

Hadi hayırlı uğurlu olsun düğününüz Allah BDV de konu açtırtmasınn :):):)

Bence de Eşiniz haklı balayi için ben bodruma gitmiştim ve cok memnun kalmıştım. . İnsan gerçekten balayinda hem esiyle başbaşa kalmak hem de dinlenmek istiyor. Yildonumunuz için yurt dışı planı yapabilirsiniz ben öyle yaptım ets tur ile gittik ve cok memnun kaldık ets tur un sayfasini incelerseniz sadece Barcelona turları da var siz bilirsiniz tabi

Onlar çok alakasız bir seçim yaparak Tayland tercih ettiler henüz gitmediler ama onlar da Eylül'de gitmiş olacak.
Oralar biraz maliyetli oluyor uçak bileti açısından.
Evet mevsimsel olarak bakarsak Antalya iyi veya denizsiz bir tatil ayarlayıp denizi öteki yaza da bırakabilirsiniz.
Ama kültür turları ya da çok dolaşmalı şeyler yoruyor. Yurtdışı Paris hem romantik, hem eğlenceli olabilir Disneyland, Eiffel, Louvre falan. Sabah keyifle 10'da 11'de kalkıp biraz gezilip akşam yemek falan takılınabilir diye düşünüyorum.
İzmir de fena olmayabilir, günübirlik ya da 1-2 gecelik adalara geçip gezip gelebilirsiniz. Kıbrıs ya da hala sıcak olur Antalya'ya paralel, Rum kesimine geçebilirsiniz bir iki gün, kapıda vize var.

bütçenize uyuyorsa tek şehir olabilir bence ben de isterdim ama yurtdışı daha pahalıya geliyor bir de o kadar iznimiz yok malesef

yurtdısına cıktım. bi deste kadar farklı şehirleri gezdim. aralarında en güzel gezilebilecek yerler prag, roma, viyana, venedik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…