Bakire degilim ve nisanlıma anlatamıyorum

Yani ilk gecede anlama ihtimali yokmu ?
Kocanı kandırma derdindesin anlaşıldı

Bu toplum bu yüzden böyle iğrenç evlilikler, mutsuz insanlar ve abuk subuk yetişmiş çocuklarla dolu

Keşke sizin gibiler üremese

Bir şey yapıyorsanız arkasında durun
Delikanlı gibi söyleyin
Kabul etmezse kendi bilir nişanlınızın

Müslümanım diye gezip kolayca yalan söyleyen şerefsiz dolu ülke

Ya biri yazmış ya diktir falan diye.
İşin aslı cinsel hayatı olan biri zaten tutup da görücü usulüne bulaşmamalı.
Bu hanım hem hpvli hem de bakire değil. Bu iki done ile görücü usulü tanışılan adam ve ailesi yedi düvele rezil eder.
Bunun yüzünden bazı yerlerde ciddi olaylar çıkıyor, insanlar birbirini öldürüyor Papatya. Şimdi durum buyken de neden gidip de görücü usulü?
Rezilliğe şu an gerçekten çeyrek var.
Öyle bir konu vardı, tek fark kızın hpvsi yoktu. Adam duyduğu gibi anasına yetiştirmişti, üstelik komşu oldukları için ekstra sıkıntı çıkmıştı, herkese anlatmıştı müstakbel ex kaynana. Böyle bir hayat tarzın varsa yapacağın en son şey bile olmamalı görücü usulü evlilik. Kız sanmış ki beni sevdi bunun için bırakmaz, ama hayaller hayatlar farkı olmuştu tam olarak.

Bekaretten ziyade hpv var ortada tabi. Bunu ben de herkese söylerdim, yalan yok.
Senin hayat tarzını doğru bulmayan, kınayan, istemeyen birinin karısı olmak zaten utanç verici. Adam olduğun her şeyden nefret ediyor, düşünsene yani.
Eğer böyle biriyse ele güne rezil edeceğini düşünüyorsa zaten evlenmemeli . Bakire olursun bambaşka birşey olur adam yine rezil eder çünkü adam mahrem nedir bilmiyordur . Ama Rosa muhafazakâr erkek = kendini her özgürce yaşayan , kadına gelince kısıtlayan erkek değil .
Dediğim gibi muhafazakar bir ailem ve daha da muhafazakar eş ailesine sahibim . Erkek veya kadın haram olarak görüldüğü ve tabu olduğu için cinsellik yaşamazlar . Evde gayet kadının sözü geçer . Eşimin bir erkek arkadasi evde çocuk bakıyor eeşi devlet memuru çalışıyor mesela gayette muhafazakarlar.. Dediğim gibi ülkede her şey bir algı olduğu için insanlar birbirine çok büyük zitlikla bakiyorlar. Tüm yazdıklarımı muhafazakar parantezine almak istedim 🤣

Öyle bir konu vardı, tek fark kızın hpvsi yoktu. Adam duyduğu gibi anasına yetiştirmişti, üstelik komşu oldukları için ekstra sıkıntı çıkmıştı, herkese anlatmıştı müstakbel ex kaynana. Böyle bir hayat tarzın varsa yapacağın en son şey bile olmamalı görücü usulü evlilik. Kız sanmış ki beni sevdi bunun için bırakmaz, ama hayaller hayatlar farkı olmuştu tam olarak.
Ben olsam hiç söylemezdim Katip, direkt bahane bulup ayrılmak daha mantıklı.
Bak bilgin olsun bakire değilim demek bana aşırı saçma ve sınır ihlali gibi geliyor. Erkeklerin birçoğu zaten bakire olmuyor. Ama kadın bakire olmasa bile bunu eziklik olarak görüp yaranmaya çalışıyor hep.
O yüzden en temizi sana benzeyen aşk adamlarla evlenmek diyorum. :KK53: Konuşmadan anlaşıyorsun o zaman bak. :)

Ben olsam hiç söylemezdim Katip, direkt bahane bulup ayrılmak daha mantıklı.
Bak bilgin olsun bakire değilim demek bana aşırı saçma ve sınır ihlali gibi geliyor. Erkeklerin birçoğu zaten bakire olmuyor. Ama kadın bakire olmasa bile bunu eziklik olarak görüp yaranmaya çalışıyor hep.
O yüzden en temizi sana benzeyen aşk adamlarla evlenmek diyorum. :KK53: Konuşmadan anlaşıyorsun o zaman bak. :)
İşte karşındaki seni seviyor mu, yoksa ailesi onayladı diye ya da iyi bir seçenek olarak gördüğü için mi istiyor o önemli.

Hersey aniden oldu evlilik falan düşünmüyodum napacağımı bilmiyorum bu durumu ona anlatmasam ilk gecede anlarmı acaba
Bilgili biriyse tabi anlar cahil saf daha önce kadınlar hakkında hiç bilgi edinmediyse tabi bu imkansız böyle biri milattan kalma olmali milattan bu döneme insan kalmayacağına göre kesinlikle anlar yutturamazsin senin bile deneyimin olmuş onun hayli hayli olmuştur

Eğer böyle biriyse ele güne rezil edeceğini düşünüyorsa zaten evlenmemeli . Bakire olursun bambaşka birşey olur adam yine rezil eder çünkü adam mahrem nedir bilmiyordur . Ama Rosa muhafazakâr erkek = kendini her özgürce yaşayan , kadına gelince kısıtlayan erkek değil .
Dediğim gibi muhafazakar bir ailem ve daha da muhafazakar eş ailesine sahibim . Erkek veya kadın haram olarak görüldüğü ve tabu olduğu için cinsellik yaşamazlar . Evde gayet kadının sözü geçer . Eşimin bir erkek arkadasi evde çocuk bakıyor eeşi devlet memuru çalışıyor mesela gayette muhafazakarlar.. Dediğim gibi ülkede her şey bir algı olduğu için insanlar birbirine çok büyük zitlikla bakiyorlar. Tüm yazdıklarımı muhafazakar parantezine almak istedim 🤣
Bence çekindiğine göre rezil edecek biri olmalı.
Papatya görücü usullerinde ilk evvelden kimse yoğurdum ekşi demez. Bak ben İç Anadoluluyum. Herkesin kızı da oğlu da pırıl pırıldır. Düğünler, eşyalar tam takımdır, eksiksizdir. Ama işte o esnada gelin hanım damada ben bakire değilim derse...
Adam yüzde doksan ailesine söyler. Maalesef hayat dramalardaki gibi değil. Seni her şeyinle seviyorum, istiyorum diyen çıkmaz bazı hayat tarzlarında.

Zamanında yediğiniz fındıkları yemeden önce keşke aile yapınızı düşünerek yemeye karar verseydiniz.

Bende bunu anlamiyorum yani.
Kafa yapın evlilik öncesi ilişkiye uygunsa yaptığın işten neden pişman olup napacağını şaşırıyorsun.
Görücü usulu ile evlenen erkek için önemsiz olacağını, takılmayacağını hiç sanmam.
Beliki kafa yapıları uyumuyor, bu evlilik baştan ofsayt.
Yok diktir yok adete denk getir ne basit numaralar

Bence çekindiğine göre rezil edecek biri olmalı.
Papatya görücü usullerinde ilk evvelden kimse yoğurdum ekşi demez. Bak ben İç Anadoluluyum. Herkesin kızı da oğlu da pırıl pırıldır. Düğünler, eşyalar tam takımdır, eksiksizdir. Ama işte o esnada gelin hanım, damada ben bakire değilim derse...
Adam yüzde doksan ailesine söyler. Maalesef hayat dramalardaki gibi değil. Seni her şeyinle seviyorum, istiyorum diyen çıkmaz bazı hayat tarzlarında.
Zaten görücü usulünun anlamına bakalım Rosa bu işte . Kendi hayat tarzına kendi ailene uygun biriyle evlenmek . Temeli sevgiden gelmez ki . Temeli örf ve adete uygun yasam sürmekten gelir . Sevgi zamanla olan birşey . Tüm bu görüş ve yaşam tarzı bana ters mesela . Ama bu şekilde yaşayan insanlarda kadın veya erkek fark etmez herkes belirli kurallarda yaşarlar . Bireysellik diye bir kavram asla kabul edilemez

Görücü usulünde dillere destan bir aşk olacak hali yok bence Katip.
Bence de yok. Aile onaylı olsun, aynı yapıdan birini bulayım, başım ağrımasın diye tercih ediliyor. Konu sahibi hem bakire değil hem hastalığı var. Migreni var diye nişan atan adamları bilirim. Ya da tip 2 diyabetli diye yanaşmayan kız ailelerini. Görücü usulü için bu kadar risk almaya gerek yok. Yerler valla çiğ çiğ.

Zaten görücü usulünun anlamına bakalım Rosa bu işte . Kendi hayat tarzına kendi ailene uygun biriyle evlenmek . Temeli sevgiden gelmez ki . Temeli örf ve adete uygun yasam sürmekten gelir . Sevgi zamanla olan birşey . Tüm bu görüş ve yaşam tarzı bana ters mesela . Ama bu şekilde yaşayan insanlarda kadın veya erkek fark etmez herkes belirli kurallarda yaşarlar . Bireysellik diye bir kavram asla kabul edilemez
Benim annem babam da görücü usulü evlenmişler.
Ama bir sonraki nesilde yok mesela. Kuzenler falan hep aşık olup evlendi.
Ben de bekarım henüz. Ama baştan beridir kim olduğumu iyi yansıttım ben. Çeyiz düzmeye başlamadım en basitinden.
Ailem zaten baskıcı değildi, zorlamadılar hiçbir şeye. İstemediğim bir evlilik şekline kendimi maruz bırakmadım.
Ama konu sahibi hem kendi kabul etmiş hem de kapana kısılmış gibi rol yapıyor. İşin orası sıkıntı zaten.

Bence de yok. Aile onaylı olsun, aynı yapıdan birini bulayım, başım ağrımasın diye tercih ediliyor. Konu sahibi hem bakire değil hem hastalığı var. Migreni var diye nişan atan adamları bilirim. Ya da tip 2 diyabetli diye yanaşmayan kız ailelerini. Görücü usulü için bu kadar risk almaya gerek yok. Yerler valla çiğ çiğ.
Çok daha azı için nişan atılıyor sister. Orada haklısın bak.
Sigara içiyor diye atılanı duydum. :)
Hpv duyulursa aboooo!
Bizim buradaki dedikoducu teyzeler hemen gelinin orasında yara çıkıyormuş, oğlana da bulaştırmış diye başlarlar artık. Bire bin katarlar hpv dilden dile Hiv olur, ebola olur. :olamaz:

Benim annem babam da görücü usulü evlenmişler.
Ama bir sonraki nesilde yok mesela. Kuzenler falan hep aşık olup evlendi.
Ben de bekarım henüz. Ama baştan beridir kim olduğumu iyi yansıttım ben. Çeyiz düzmeye başlamadım en basitinden.
Ailem zaten baskıcı değildi, zorlamadılar hiçbir şeye. İstemediğim bir evlilik şekline kendimi maruz bırakmadım.
Ama konu sahibi hem kendi kabul etmiş hem de kapana kısılmış gibi rol yapıyor. İşin orası sıkıntı zaten.
Evet benim de eleştirdigim kısım bu . Insan kendisi neyse bunun sorumlulugunu almalı . Bu her şekilde hakka girmektir . Hnagi yaşam tarzını benimsiyorsan ona uygun insanla evlenirsin. Hayatını , ömrünü bu şekilde harcamak doğru mu ? Bende aşık olarak evlendim ve diğer seçenek benim için söz konusu bile olamazdı .

Ama çok normal değilmi
Görücü usülü=mantık evliliği
Mantığına uymayan biriyle neden evlensinki
Aile kızı öve öve bitirememiştir, oda o öve öve bitiremediğiniz kız bakire bile değilmiş diye çıkıp anlatmıştır.
Kendisi severek, tanıyıp anlaşarak evlendiği biri olsa öyle zaten olmazdı

Ne kadar gizleyeceksiniz bu durumu? Ben bu durumu sadece eşimle paylaştım önceki sevgililerime söylemedim. Adamla ciddi bir yola baş koymuşsak yalanla olmaz bu işler. Kendi de benim durumumda bekaret bana göre cahil turnusolu kendi bakir olmadığı halde bakire kız isteseydi bu iş evliliğe kadar gitmezdi. Zar muhabbetinden de nefret ediyorum o olmasa bile illa ki anlaşılıyor. İlk cinsel deneyimde herkes çok heyecanlı olur ancak daha önce bir deneyimi olmuşsa bu heyecanı üzerinden atar daha rahat olur.

Herkes ne kadar rahat konuşuyor görücü usulü ne demek anlamını bilen var mı ona rağmen evlenmeseydin kabul etmeseydin nişanlanmasaydın belli
Ki ailesinin isteğiyle olan bişey yargılamak yerine fikirlerinize ihtiyacı var arkadaşın. Tabiki kimse bu durumu yaşamak istemez herkesin görüşü ayrı tabi. Bi arkadaşım adet gününe denk getirdi bir arkadaşım da diktirmişti eğer sıkıntı olacaksa bunlardan birini yapabilirsin. Söylemek evet en doğrusu ama sonuçları senin için kötü olacaksa bu yolları deneyebilirsin yine de karar
İnsanlara yalan söyleyen, onları aldatmaya çalışan arkadaşlarınız var ve siz bu davranışları normal görüp tavsiye ediyorsunuz.
Arkadaş çevrenizin ve sizin ahlaki değerleriniz çok garipmiş.

Arkadaşlar bundan seneler önce bi ilişki yaşadım ve bakire degilim simdide görücü usulü tanısarak nisanlandım ve nişanlıma bu durumu anlatamıyorum anlatırsam etraftan herkes duyar çünkü nişanlım ailemden çevremden herkesi taniyo napacagimi bilmiyorum çok stresliyim fikirlerinizi almak istiyorum lütfen yardımcı olun
Geçmişte olmuş bitmiş bi şeyi gün yüzüne çıkarmaya gerek var mı? Bu sizin özeliniz ve söylemek zorunda değilsiniz. Ha ileride bu sizin dışınızda birinden duyma öğrenme ihtimali varsa bilemem.

Ayrıca duyduğunda ailenize sizi rezil edebilecek yapıda biri olduğunu düşünüyorsanız neden evleniyorsunuz?

X