Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

kaydirigubbakcemile3

birazdan yüzüme onarıcı krem almaya gidiyorumm,

ee bi nevi buda bakım uğruna bişeyler yapmaktır opuyorumnanaktan

hadi uşaklar bakıma devam Bütün kızlar toplanalım opuyorumnanaktan

Bakın ben anlatayım... Ben her sabah saçlarımın fönünü tazelerim ( her banyodan sonra fön çekerim de)... Kocam gelmeden üstüme daha rahat bir şeyler giyerim... Şöyle oramı buramı daha rahat görsün diye :jeyyar: Sonra gözlerime kalem çekerim. Bir de parfüm sürdüm mü yemek kokuları uçar gider... Gece uyumadan önce de yüzüme ve boynumu gülsuyu ile temizlerim. Hemen ardından gül kremi sürerim; sarıldığı zaman mis gibi kokayım diye...

dün bende bu topiği okudum gaza geldim

yüzümü temizlerdim zaten ama kremle falan pek uğraşmazdım her gece

dün yüzümü jelle yıkadım, tonikledim, arkasındanda kremimi sürdüm

sonra da el kremimi sürdüm yattım kaydirigubbakcemile3

bakım sadece makyaj ve şık giyinmekten ibaret değildir zaten ben yapmam makyaj ama bnm görüşüme göre de bakım vücut temziliğni aksatmamak kaş bıyık diğer yerlerin alımına dikkat etmek temiz kokmak saç baş derli toplu olmak hergün diş fırçalama ve nemlendirici kullanmak gibi

Ben de bugün bakım adına günlük yüz temizliğim ve makyajım dışında, avondan ürün sipariş ettim...
Ehh bu da bakım adına yapılan bir hareket zemuszemus
Ürünlerim gelince kendimi daha bi mutlu hissediyorum sanki dünya güzeli olmuşum gibi... elime almak için sabırsızlanıyorum :dance:

bende az önce fırında tavuk yaptım.soğanı,sarımsağı rendeledim.közlenmiş domates çorbası yaptım.domatesleri közleri falan derken üzerim leş gibi koktu.hemen banyoya girdim.güzel bir duş yaptım.daha sonra cildimi peling etkili bir kremle(anew clinical) yıkadım.vucuduma losyon sürdüm.saçımı,başımı düzelttim.parfümümü sıktım.
son olarak eşim iş gezisindeyken aldığım bir elbise baya pahalıya aldım.eşim dün geldi zaten.o elbiseyi giyeceğim.bakalım neler olacak kızlar.benden mi etkilenecek,yoksa elbisenin fiyatından mı?
çok merak ediyorum.

elibisen miniyse bunu kaç aldın diye sormaz ki kaydirigubbakcemile3

Bakım yapmaya üşenen hanımlar!! Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

Çoğu kadın evlenince birden süsü püsü bırakıp şöyle bi salıveriyo kendini..
kaptın kocayı ya nasıl olsa iş garanti evlisin hemen bırak bakımı falan

sonra 3-5 geçince erkeğin gözü güzel hanımcıklara kayıveriyo.. birde bu durumda kadınlar hayıflanıyor kocam başka kadınlara bakıyor napiyimm..
nap bacım biliyon mu
geç aynanın karşısına sen erkek olsan sana bakarmısın düşün taşın
eskiden böylemiydin bi bak

şimdi hanımlar diyeceksiniz ki benim ruhum güzel oda beni böyle sevsin
tabiki ruhunuz güzel
içinizle beraber dışınızda güzel oluverse nolur ki
fazla mal göz çıkarır mı??

hadi kendisini salan ev (çalışanlar işe gittiği için genellikle bakıyor kendisine) hanımlar kampanya başlatıp bugun kendimiz için neler yaptıklarımızı yazalım..
yapmayanlar!! ellerinde kumanda dizi başından kalkamayanlar hayde bakım zamanı
içimizdeki güzeli dışımızdaki ile birleştirip kocalarınızın başını dönderin

şaşırsın bakalım :))

kızlar bir saniye bile bu arkadaşımızın dediği düşünmedim nasıl olsa aldık kocayı deyip inanın her daim bakımlıyım akşamları evdeyken yüzümde hafif makyaj vardır saçlarımda düzgündür kendimi o konuda hiç salmam yapı meselesi iki elim kanda olsa misali takıntılıyım ondan aslında fena değilim aslında güzelim ama yüzümde her zaman biraz renk olmalı duruma göre rimelimi farımıda sürerim süper olurum şimdi uzun bir postiş aldım saçımı toplayıp takıyorum bazen harika oluyor farklı şeylerde almak istiyorum bende şöyle bir düşünce var ben kocama hep hoş görünmeliyim suratım hiç makyajsız renksiz görünmemeli çirkin olmadığım halde düşüncem bu sizlerde sakın salmayın kendinizi daha mutlu olursunuz

neyse ki forum hareketlenmiş
abooow bi girdim okudum şöyle mesajları bi baktım herkes maskeler yapmış peelingler yapmış
anaaam bakımsız kadın kalmayacak
hakkatten bütün kızlar toplandık gibi oldu
:) bakın bakının kozmetiğe can verin
bende bi koşu gidip maske yapıyorum acıkta benim yüz ışıldasın

[hadi diyelim kadınlar kocayı kaptılar diye kendilerini bırakıyor da sanki kocalar bırakmıyor, evlendikten sonra göbeklenmemiş ya da var olan göbeğni 2 katına çıkarmamış adam görmedim henüz..eşimin ben kendimi bıraktım dye gözü dışarıya kayıyorsa buyursun kapı açık her zaman. ben sürekli bakımlı v.s olamam, tarzım değil. sadece temizliğime ve giydiğim kıyafetlerin temizliğine dikkat ederim onun dışında makyaj yapmam, eve gider gitmez pijamamı çekerim ayağıma, saçıma kesinlikle fön çektirmem (şimdiye kadar sadece 3 kere çektirmişimdir-lise ve üniversite mezuniyet törenleri bir de nikahımda). temizlik benim için çok önemlidir o kadar onu da kendim için yapıyorum eşim için değil.

Bakım sadece makyaj yapmak değldir 18 sayfa boyunca oturduk bir sürü byan arkadaş bunu konuştuk..
herkes birbirinin aynısı değil aynı huylara sahipte değiliz.. birisi bakımlı makyajlı oluyor diye sen bakımı böyle görmek zorunda değilsin..
bence aradaki sayfaları okumadan ilk sayfaya bakıp hemen celallenip cevap yazmışsın ara sayfalarda neler konuştuk neler..
çoğu hanımda zaten bakımlı olmak için gidip makyaj yapıyım demiyor okursanız temizlik yapıp kendime özen göstereyim diyor..
bu sert tavrınızı anlayamadım doğrusu:sm_confused:

benim tavrım bu "bakımlı kadın" lafına olan gıcıklığımdan kaynaklanıyor yani kimseye karşı değil. neymiş koca gidermiş giderse gider çokta derdim değil öyle koca. bu arada aradaki 18 sayfayı okuyacak vaktim yok. konu başlığını okudum ve direkt ona cevap yazdım yani arada kim nekadar bakım yapıyor nerelerine ne sürüyor hiç bilmiyorum. sadece insanların kafasındaki bakımlı kadın safsatasına, evlenince kadınların kendini bırakma geyiğine ve mazallah kocanız evden kaçar aman haa süsünüze püsünüze dikkat edin uyarılarına benim tepkim...

canım ben dediklerine katılıyorum hem de tamamen ancak cok sert ve katı bir üslubun var bunu belirtmeden geçmeyeyim onların bakış açısı böle bizimki böle kimsenin kafasına zorla birşey yerleştiremeyiz

Eve gider gitmez mesela saat 6 da pijamalarınızı giymiş mi oluyorsunuz? Gece yatana kadar yatak kıyafeti ile evin içinde dolaşıyorsunuz yani, bence iyi yapmıyorsunuz da, neyse..

Fön olayına da şaşırdım ama belki de kapalısınızdır yoksa düğün olur dernek olur, insan mecburi olarak fön çektirir yine çektirir yani..

kime göre neye göre sert. canım cicim demiyorum diye mi sert yani. ben diyemem öyle canım cicim kusura bakmayın. kimseye hakaret etmedim, ağzımdan kötü bişey de çıkmadı sadece bu bakımlı olun yoksa kocanız kaçar lafları beni sinir ediyor. var mı yaa böyle bişey. kaçarsa paşa gönlü bilir. evlenince adamlar salmıyor mu kendini sanki. kendim için yapıyorum de eyvallah ama kocayı elden kaçırmamak için yapmak nedir yani..

Siz, anlattığınız kadarı ile bakımla pek alakanız olmadığı için(yanlış anlamadıysam)bakımlı kadın lafına da gıcık olmanız normal yani..zemuszemus

Temizlik zaten her insanda olması gereken bir durum..Bunu söylemeye bile gerek yok.

Ayrıca emin olun ki gerçek anlamda bakımlı olan kadınlar:) bunu, aman kocam elden gitrmesin diye değil, gerçekten içlerinden geldiği için, kendileri için. yaparlar.

Bazı şeyler insanın içinden gelir, mesela sizin içinizde yok, kim ne derse desin yapmazsınız..
:hulya:

Son düzenleme:

işte bakın size gerçek beni söyledim ve aslında kendime bakmadığımı düşünüyorsunuz ama ben de tam tersini düşünüyorum. ben eve akşam 8de dönüyorum ve sabah 7.30da evden çıkıyorum. gerçekten düğün dernek içinde saçlarıma fön çektirmem çünkü kuaförlerden nefret ederim. kendim evde yıkarım güzelce de kuruturum o kadar. hayatım boyunca kuaförde geçirdiğim en uzun süre nikah günümdür..
şimdi benim bakımsız bir insan olduğumu ve kocamı çok yakın bir zamanda kaçıracağımı düşünen insanların sayısı artmıştır...
akannehir

canım bana kızma ama haklı oldugun noktalar da var sen kabul etmesen de üslubun nedeniyle haksız duruma düşüyor ve tepki alıyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…