Bakım yapmaya üşenen hanımlar!!

Punchshe bu konuyu actigin icin sana tesekkur etmek istiyorum, artik hic usenmiyorum hatta yaparken zevk aliyorum okurkende kalkip yapasim geliyo :)) yerimseniben

ben dün gece yatmadan önce yüzümü yıkayıp yarı sulandırılmış elma sirkesini yüzüme sürdüm ,liv in tavsiyesi üzerine . gerçektende cilde faydası var, yenilediğini ve rengini açtığını düşünüyorum .. sıklıkla uygulayacağım...

kuzum peeling hafifçe cildi soyma işlemi siyah noktaların ve gözeneklerin belirginliğinin azalmasını sağlıyor ayrıca üst deriyi hafifçe soyduğu için cilt yumuşuyor rengi düzeliyor.

istersen evde doğal malzemelerle de peeling maskeleri yapabilirsin tarifler var hatta cilt bakımı bölümünde

çeşitli markaların da peelingleri var cildin hassassa kullanırken dikkatli olmalısın ufak granüllü ve hassas ciltler için olan peeling ürünlerini kullanmalısın

ciltte sivilce varsa peeling yapılması doğru değil sivilcelerin yayılmasına sebep oluyor çünkü

presensesim cok sevindim begenmene =)

peeling için dogal yontem =) mutlaka deneyin kızlar

bir küp sekeri cok az su ile ıslattıktan sonra hafifce fazla bastırmadan tum yuzunuze gezdirin ve ovun ...bence en iyi peeling bu

merhaba hanımlar
evde bi gün kukuman kuşu gibi oturuyorum kanalları zaplıyorum öğle civarı bütün programlar abuk subuk tarifler veriyor bende notlar çıkaryorum ve bu noıtları hep kaybediyorum (çünkü hiç yapasım gelmiyor)
arada internetten burada bir kaç konuyu takip ediyorum..
evde eşofmanlarımla tavuz kuşu gibi olmuş dağınık saçlarımla öylesine geziniyorum..
aynanın önünden geçerken öcü görmüş gibi oldum..
yapmak istiyorum ama yapasım yok
gaza gelmem lazım..
dedim nasıl olur
sadece ben değilimdir herhalde bunalımda
olan vardır başka birileri
getirelim ozaman birbirimizi gaza
sırf buraya birşeyler yazmak için bile her gün bişey yapıyorum
kocam bile şaşırıyor
:))
sende bi değişiklik vardiyor
kokum değişince allah alllah bi değişik kokuyon ne sürdün sen diyor..
yani farkı farkediyor buda benim çok hoşuma gidiyor..

peelinge gelince..
ben avonun bu tür temizleme ürünlerine güveniyorum
loreal ve niveada alıyorum arasıra
clean&clear diye bir siyah nokta temizleme ürünü var parfümeriden almıştım oda güzel..
avonda esmer şeker özlü yüz peelingi ile yüzümü hafta bir yıkıyorum..
tonik kullanıyorum kuru ciltler için olanından
oksijenli yüz maskesini ve aloa vera özlü nemlendiricisinide haftada bir kullanıyorum (farklı günlere getiriyorum)

bunları kullandığımda neler oluyor :))
oksijenli maskeyi sürünce yüzüm önce acayip yanıyor sonra yumuşuyor ve yıkadığımda
parlak ve yumuşak bir yüzüm oluyor
gözenekleri açıyor verdiği hissi anlatamama ama kuru ciltler kesinlikle kullanmalı pullanmayı önlüyor bir hafta garanti dökülmüyor yüzümdeki deriler..
aloa vera acayip nemlendiriyor krem sürme ihtiyacım hiç olmuyor
(aloa vera zararlı diyenler var ama bu tür maddelerde zehirli olanı kullanılmıyor aloa vera bir zambak türü ve zehirliside var faydalısıda)

eğer cilt yağlı ise doğal peeling:
limon suyu varsa esmer şeker yoksa normal şeker
bir tatlı kaşığı sirke ve biraz su
çok sıvı olmayacak kıvamda karıştırın ve elinizle cildinize yuvarlak hareketler ile hafif bastırarak uygulayınız
yağlı cilt doğal tonik: gül suyu olabilir yada limonu direk yüzünüze sürünüz siyah noktalarada iyi geliyor..

parlak dişler için ekstra uygulama:
adaçayının yapraklarını fırçanıza küçük parçalar halinde koyup fırçalayın
uzun süreli uygulamda dişlerinizin rengi açılacaktır.

ağız kokusu ve diş eti kanaması için doğal gargara:
elma sirkesi ile gargara yapınız.. :))

kuru cilt doğalk yüz maskesi:
bal sürerek bekleyiniz
bal+yoğurt karıştırıp sürebilirsiniz

tırnak bakımı:
tırnaklarınızı limon suyu ile cilalayınız tırnaklarınız artık daha sert ve sağlıklı olacaktır..

Punchshe,
Çok güzel bilgilerrr süpersin!

Ben maske olarak kil maskesi tercih ediyorum ama şimdi haplı tedavi nedeniyle yapmıyorum . Bitince bakalım cildim kuru mu kalacak, yoksa karmaya mı dönecek, göreceğiz...

Kil maskesini Pakface'in tek kullanımlık poşetlerde olan ürünüyle veya evde kendim gülsuyu, çay ağacı yağı (body Shop) vs. karıştırarak yapıyorum...Çok memnunum...

Punchshe,
Çok güzel bilgilerrr süpersin!

Ben maske olarak kil maskesi tercih ediyorum ama şimdi haplı tedavi nedeniyle yapmıyorum . Bitince bakalım cildim kuru mu kalacak, yoksa karmaya mı dönecek, göreceğiz...

Kil maskesini Pakface'in tek kullanımlık poşetlerde olan ürünüyle veya evde kendim gülsuyu, çay ağacı yağı (body Shop) vs. karıştırarak yapıyorum...Çok memnunum...

teşekkür ederim :))
aslında bilgiler biraz site içinde dolaşımlarımdan biraz burada arkadaşlarımın paylaşımlarından birazda deneyimlerimden çıkıyor :))

bende yaptıklarımdan memnunum ayrıca...
gaza gelmekten ve düzenli yapmaktan memnunum :)):eek:

Kızlar ben yüzüme 3 günde bir dermokil in maskesini uyguluyorum, değişik cilt tipleri için maskeleri var... Tavsiye ederim.

Dermokil-Kil-Maskesi-Akneli-Cilt__17116452_0.jpg

peki sen bugün ne yaptın? kendin için kaydirigubbakcemile3

manikür pedikür işini hallettim yeniledim ojelerimi falan
banyoda keselendim, beyaz killi duş jelimle peeling yaptım
ayaklarıma vazelin sürdüm
ellerimi kremledim
yumuşacık oldular bayılıyorum manikür/pedikür işine
yüzümü rosense gülsuyum ile sildim
yurtta kaldığım için öyle saça turplu suymuş zeytinyağı bakımıymış falan yapamıyorum maalesef :)
günlük mekiğimi çektim
kaşlarımı aldım,düzelttim:)
saçlarıma bakım kremimi sürdüm zemuszemus

ohh herkes harika bakimlar yapmis masallah

kizlar bise sorcam onceden niveanin vucut peelingini aliyodum ama artik bulamiyorum
ve farkli bisede bulamadim.sekerle yumurta akini karsitirip yapiyorum ama birde hazir bulunsun istiyorum.sizlerin vucut icin kullaniginiz peeling neler yazarmisiniz

ohh herkes harika bakimlar yapmis masallah

kizlar bise sorcam onceden niveanin vucut peelingini aliyodum ama artik bulamiyorum
ve farkli bisede bulamadim.sekerle yumurta akini karsitirip yapiyorum ama birde hazir bulunsun istiyorum.sizlerin vucut icin kullaniginiz peeling neler yazarmisiniz

şeker sıvıyağ karıştırıp masaj yapabilirsin.. (hassas cilt)
şeker ve yoğurtla yapabilrsin (kuru cilt)
şeker limon suyu ve biraz su ekleypte yapabilirsin.. (yağlı cilt)
ayrıyetten bazı özel yağlar luyor onlarlada masaj yapabilirsin
küç yağı çilek yağı papatya yağı..

gene harika bilgiler paylasılmıs

oooooof ya bugun makyajımı cıkartasım bile yok cok useniyorum

Son düzenleme:
ya ben bakım yapmaya fırsat bulamıorum ya ders mi çalışcam spor mu yapcam bilmiorum :KK43:
spor yapınca mesela çok yoruluorm çok uyumak istiorum ama ders çlşmam gerektiği için uyumuorum sonra çok kötü oluo ya da gece yorgunluktan yüzüme krem fln süresim gelmio artk mesela yatmadan napıcam ben :KK43:

üşenmeyin kızlar ben şimdi yüzümü buhara tuttum ve güzelce temizledim cildimi, gözeneklerim ferahlıyor arınıyor valla :hulya:

ben bugün kendime hiç bakım yapmadım duş aldım sadece, krem sürecek enerjim yok poff
:bbo:

Ben de hiç bakım yapmadım iki gündür çünkü çok hastayım:gitme: Bugün dışarı çıkmam gerekti makyajımı yaptım ama hala çıkarmadım uzandım öyle geziniyorum kk da. Kalkıp yüzümü temizlemem gül suyu ile silmem ojelerimi çıkarmam törpülemem ve tekrar oje sürmem gerekiyor ama ben yatıyorum:bbo:

vakit iyice geç olmadan işe koyulun bence, üşenmemek için buradayız :)

X