Bakici tavri .tatil vs

Bakiciniz biraz hadsiz ge patavatsiz bence onu ilgilendirmeyen seylere burnunu sokmasin bi zahmet calisiyorsa sen izin al vs demesin yani zaten izin konusunda ona yardimci olacaginizi soylemissiniz gereksiz konusmus

Cocugu olanlar nasılda anladı saolun.
Ewet sadece çocuğa bakıyor çocuğa yedirdigi tabağı bile yıkamaz mesela .önemli değil.ewet hata bende çok yüz vermişim farkında olmadan.her dediğinde aile fertleriyle paslasarak işini gördüğümüz halde.bnm iznime bu kadar takmış olması vs normal bi tavır değil.

Ben de temizliğe gelen ablayla böyle olmuştum. Güzel bir ücret ödediğim halde benle yarışmaya başlamıştı. Bazıları o mesafenin ayarını kaçırabiliyor.
Ben sizi anladım. Diyelim çocuk hasta da olsa işe gidip tatil vaktinden vermemeniz kimseyi ilgilendirmez. Yoruma kapalı bu konu. Annesi sizsiniz.
Göze geldik demenizde hiç hedef yok ortaya denmiş bir laf ancak onun cümlesi direkt sizi ve anneliğinizi hedef alıyor . Çok densiz

Evet, çok yüz göz olmuşsunuz. Mesela çocuğu hastadır elbette gitmek zorunda. Veya hafta içi resmi kurumda işi vardır tabii ki gidecek. E devletten yapabilirse yapar, e devletle olmayan bir şey ise gitmek zorunda. Ama bunu bana bildirecek ki ben de devlet kurumundayım izin alamayabilirim. Cenazede vs. Yani insanı ve gerekli sebepler için izin veriyorum zaten.

İlk zamanlarda pencere, balkon, mobilya köşesi, piriz şu bu her yer güvenlikli diye. "Abla, çok korumacısın, alışsın." Dedi. Ben de " Çocuğumun annesi ve onu en iyi bilen benim. Neyi risk görüp, göremeyeceğime ben karar veririm. Sen evle değil, çocukla ilgilen kafi" dedim. Yüz ifademden mesajı aldı ve son oldu.

Oğluma baktıkça, "abla sen doğru olanı yapmışsın" Dedi. Çünkü oğlum enerji dolu ve koşar, tırmanır sürekli. Eğer önlem almasaydım kendiside 5 dk oturamazdı. Şu an güvenli şekilde oyun oynuyorlar, aktivite etkinliğine götürür (enerjisi boşalsın diye) sonra yorulup uyur. Yeni yeni durulmaya başladı.

Konudan bağımsız olacak ama ne kadara anlaştınız bakıcınız ile

Profesyonel olmayan biriyle çalışınca hemen hemen hep böyle oluyor. Bizim eski ofiste biri vardı böyle temizlik işlerine bakan, ayy her şeye yorum her şeye azar aaa biktirmisti yani hepimizi. Bir daha baştan sadece cocukla ilgili konuşalım aramız soğumasın dersiniz.

Ama bu göze mi geldik muhabbetinden ben de nefret ediyorum. Biri biriyle tanışır anlatırken maşallah de der, birinin çocuğuna yalandan aman da pek tatlıymış derim maşallah de. Çok çiğ bir tavır lütfen yapmayın, kimse çocuğunuza tatilinize nazar etmiyordur emin olun. Artık açıkça söylüyorum ben de, merak etme nazar değecek bir durumun yok diye.

İlk aylar ocakta 9 buçuk 12 :15 arası 5 buçuk verdim
Mart 15 itibaren 9 buçuk evden 14 te çıktı 9 bin verdim
Cocugumda ztn bebek yani gün içerisinde enaz 2 saat uyuyor ondayken
Hiçbir ay da tam gelmedi hep bir hafta ya biz evdeydik ya tatil vs.isi oldugundada işi görüldü. Herkesten farkı tanıdığımız için güvenilir olması

Para az mı sizce

Doğudayız şu an. Burda asgari altı veya max asgari ödüyorlar. Bizimkisi 20 bin. Etçil bir bakıcımız olduğu için (aşırı düşkün, sebze yemez) 3-4 binde eti tutuyor. Aslında extra almak zorunda değiliz, ev de her şey var ama sırf çocuğa güzel bakıyor diye bir şey demedik.

Mesela kahve çok sever diye envaiçeşit kahvesine kadar alır koyarım. Sonuçta oğluma emek veriyor.

Bizim civardada böyle o yüzden sordum teşekkür ederim

Sorduğum üye 20bin veriyormuş bakıcısına. Bence en az 15 verilmeli oda asgari bile etmiyor

Ben kalacak yere nasıl para vermeden tatil yapacağınızı anlamadım. Tatil yöresindeki tanıdığına gidecek ailelerden misiniz siz de

Bu maşallah de tavrına icinden üffff çekip dışından öylesine maşallah diyen bir ben varım sanıyordummm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…