Bakici tavri .tatil vs

Kizlar saolsun cocuguma bir tanıdık bakıyor. Az bir zaman sonra o bakmayacak başka bi çözüm bulduk..çalışıyorum çalışmak zorundayım...neyse fikrinizi almak istediğim durum Biz kalacak yere para vermeyip tatil planımız var tabi allah nasip ederse.bugun bakicinin işi çıktı bende geleceğim dedim erken.bu ara sık sık isim olabilir dedi çocuklarından ötürü. Tmm abla idare ederiz seni yollarız dediğim halde.surekli tatil izninden niye kullanmıyorsun demeye başladı.tatil iznini niye bolmuyorsun dedi.sevdigim birisi olduğu için çok ısrarlı sürekli tekrar ettiği için tatilde allah nasip ederse çocuklarımla zaman geçirmek istediğimi söyledim.oda tatil de zaman geçireceğine hastayken yanında olmak daha önemli ye getirdi( çocuğum hasta degil) olsa ztn ayarlarım bi şekilde yanında olurum.Hatta dedimki geçen senede heves ettik çocuk rahatsızlandı gozemi geldik ,nasip olacak mı abla bakalım fln dedim.Israrla Bnm tatil olayıyla ilgilendiği için seni ilgilendirmez. Sende taktın kafa ni bnm tatilime dedim.Ewe geldiğimde bana diyorki gozemi geldik diyorsun kim neyapsin senin tatilini herkes gidiyor tatile dedi. Bi bozuldum...bisey demedim ama Bn tatilim göze geldi demedimki yeni bebeğim olmuştu genel anlamda göze mi geldik lafın gelişi dedim...Sizce bu konuda bakıcı ablanın derdi ne yorum lütfen
Kadında da sorun var burda; çıkmak isteömiş işten sanırım zaten bırakcak anladığım kadarıyla, sırf hatır gönül için bi iki ay uzatıyor süreci.. açıkça sen değil de ben neden fedakarlık yapıyorum, diyemediğinden pasif agresif tavırlara bürünmüş. Açıkça konuşmak; siz ya da o, zor olmamalı.

Arkadaşlar yanlış yorumluyorsunuz bence, sormuş olabilir bakıcı abla ama eğer siz de çalışan bir kadınsanız bir senede 2-3 hafta iziniz varsa senelik ozaman sizde harcamak istemezsiniz kafa dinlemek istersiniz eşinizle çocuk olsun olmasın. Çocuk hasta olursa elbette annesi işten bi kaç gün izin alır gitmez çocuğu bakıcı, anneden daha çok düşünecek değil herhalde yapmayın. Bu konuşmada diyalog da çok büyütülecek bir şey yok belki sizin tavrınız sert gelmiş olabilir oda kendince cevap vermiştir. Daha güzel bir dille anlatabilirsiniz

Siz bakıcı ya acil durumlar olunca izin alabiliyorum veya izinimi gereksiz yere harcamak istemiyorum diyebilirsiniz şuan çocuk da hasta olmadığına göre …

X