Bakıcı Hakkında - bakıcısı olanlar bakabilir mi?

Valla ben sizi haklı gördüm .sonucta kimse ondan cam silmesini yada perde yıkamasını istemiyor .kendinin de kaç saatinin yaşadığı rutin bir alanın derlenip toparlanmasından sorumlu olacak .ayrıca eline de yapışmaz bir kere makina boşaltmak yada yediği tabagı kaldırmak .

Haklısınız ama işte insan korkuyor
Bide benim eş vardiyalı çalışıyor bazı zamanlar evde uyuyor oma da her kadın gelemiyor
Allah için çocuğuma güzel bakıyor yemekleri de güzel
Artık hayırlısı diyorum gittiği yere kadar

Bu hususta hiç bi bilgim yok ama bakıcı değiştirmeniz çocuğunuz açısından zor olur

Tanıyıp bilmeden bu kadar yanlı bir şekilde yazmanız beni şaşırttı.
Siz konunun tamamını okumadan bir kaç cümle ile yargılıyorsunuz.
Neyse, herkes ne yaşadığını kendisi bilir...
İnsanları yargılamadan önce konuyu tartmanızda fayda var...

Ben de anneme kızmadım değil fakat zorlamadım annemi, haklı kadın.
Yaşı genç olsa da bakmak zorunda değil sonuçta çocuklar benim çocuklarım.
Nasıl doğurmayı bildiysek bakmaya da çözüm ürettik neticede.
Fakat annem de gördü yaşananları, yaşadığım stresleri o yüzden artık o bakıyor sağolsun.
Ne de olsa anne, hakkı ödenmiyor işte.
İyi ki var.

Bakıcı temizlikçi değildir diyoruz ama bu durumda siz bakıcınızın temizlikçisi olmuşsunuz yani. Kesinlikle değiştirin derim. Kendi temizliyor olsa asla yapmaz böyle bir şeyi.

Kadın işi bıraktı ben evi 1 hafta sonrasında anca paklayabildim.
Evin içinde minik sinekler mi türememiş, ufacık böcekler mi....
Tam çıldırmalık bir durumdu... Neyseki temizlendi evim.
Evet, kendisi temizliyor olsaydı kesinlikle böyle yapmazdı.
Ama işte, insan var insan var, yapacak birşey yok...

Sonra da "kendisini aileden biri olarak kabul eden kişilere iyiler denk" gelir diye cevap yapıştırıyorlar.
Ben sanki sokak kedisi gibi davrandım... Tövbe tövbe...
Neyse, Allah bilsin ne diyeyim...

Neyse artık anneniz idare etsin biraz da sonra kreş falan düşünürsünüz yaşı gelince. Ama siz yine de bakıcı aramaya devam edin derim. Belki denk gelir iyi birisi bu arada. Anneniz her an ben yoruldum da diyebilir.

Ya işin gereklilikleri denilen birşey var iş hayatında.
Çalışılan bir otamdan bahsediyorsak, bu ev olsun veya ofis olsun ne fark eder ki??
Ben asistan olarak çalışıyorum, çalıştığım firmada çaycımız var.
Fakat kendi bulunduğum alanda düzeni sağlamak zorundayım.
Mesela kargoların gönderim yapıldığı bir bölüm var, gelen geçen oradan poşet, zarf vs. aldıkça dağılıyor.
Düzenli olarak orayı toparlarım.
Benim görev listemde olan birşey mi? Hayır.
Fakat ben de kullanıyorum o alanı ve düzensizlik hoşuma gitmiyor.

Nasılsa temizlikçi geliyor bizim ofise diyerek, bulunduğum alanı kirletip bırakmam mantıklı birşey olur mu?
Masamı kirli bırakmam, yediğim içtiğim döküldüğünde "amaaannn nasılsa silecekler akşama" diyerek akşama kadar leş gibi bırakmak doğru mu?
Hangi çalışan bunu yapıyor ofiste?

Bu sadece örnek....
İstenilen de buydu zaten.
Bu bile karşılanamadı, işine son verildi zaten.

Ücret ne kadar? Yazdınız ama sildiniz mi ben göremedim?
Konuya gelince... Bakıcılık için maaş alıyorsa bakıcılık yapar. Ev işi de yapsın istiyorsanız ev işi için ücret de vereceksiniz, olay bu kadar basit.

2ye ayriliyorlar kimi sadece cocuk bakip cocukla ilgileniyor (ki cocugun iside kendine ait oluyor yani corbasini yapar cocugu yikar cocugun odasini kiyafetlerini duzenler baska biseye karismaz gibi dusunun ) 2. Bos zamanlarinda cocuk uyudugunda hafif ev islerinide yapar utu toz alma ortalik toplama vs ikisinin farkini tamamen ise alim sirasinda karsilikli belirliyorsunuz tabiki ucretleride farkli oluyor eksta is yapan bakima o isler icin istediginide ekliyor bu noktada siz suanki bakicinizla ne konustunuz o nokta baz alinabilir eger boslukta ev isi anlastiniz oda ucretini ona gore talep ettiyse ve yapmiyorsa uyarabilirsiniz sadece cocuk bakimi icin anlastiysaniz ve ucret ona gore ise diger beklentilerinizi karsilamamasi noktasinda pek beklentiye giremiyorsunuz kimi kendinden yapar ki oda sans karakter iyi birine denk gelme ile alakali oluyor ama normalde isler boyle yuruyor bildigim

Kaçırdığım birsey var mı bilmiyorum ama okuduklarım kadarıyla yorum yapayım. Çoktan başka bir bakıcı arayışına girmiş olurdum. Koltuğum da kırıntılar, dökerek mama yedirmeler, içtiğini yediğini ortalıkta bırakmak gibi bu tarz şeylere iyi tahammül etmişsiniz. Daha anaç, iyimser ve düşünceli birini bulmalısınız.

Bende artık çalışmak istediğimden kızıma bakıcı arayışına girdim
Bi kaç gün önce internet üzerinden araştırırken ilanlar fazla beklentiliydi .
600, 700 lira verip " evimin işini yapsın , döndüğümde sıcak yemeğim olsun, ütü yapsın
7 de burda olsun " gibi bir sürü saçma şeylerle doluydu .
Yani bakıcı arayışından çok hizmetçi arayışındalar
Bazı ilanlarda çocuğun yaşı hariç çocuk lafı bile edilmemiş
Evet ortalığı toplayabilir ama bana sıcak yemek yapıp ütümü vs yapmak zorunda değil.
Haa anlaşırım iki işide bir arada götüreceğine inanıyorsa kendi hakkı neyse onu veriririm halleder

Bakıcı işi kişisel bir anlaşmadır, ne için anlaştıysanız, ne kadar ücrete anlaştıysanız ona uyulur...örnek biri sadece bebegime iyi baksın onun dışında otursun dinlensin ister iyi bir ücret verir,, diğer ailenin ekstra evişi anlaşmasıda vardır daha düşük bir ücret verebilir..bu çalışılan bölgeye, aileye,bakıcının tecrübe ve egitimine göre değişebilir.. Kısa ve öz baştaki anlaşma önemlidir..

Valla benim fikrim de kadrolu işçi değil bu , bayramda va tabi ki maaşı kesilecek . Özel ders veren öğretmenler tatillerde para mı alıyor ? Yada ücretli ders verenler ? Bu da öyle bişey . Sonuçta güvencesi Yok, olmadık zamanda bakıcı sizi ortada da bırakabilir

benimde bakıcım yeni başladı sayılır. başta temizlik için anaşmadık sadece yemek rica ettim. yemek de yapıyor çocuğa ayrı da yapıyor ufak tefek ortalığı toplama olsun çocuğun kıyafetlerini yıkama asma yerleştirme olsun, benim çarşafımı bile değiştiriyor ben özellikle istemiyorum ama yapyiim mi diyo olur diyorum zahmet etme akşam yaparım diyorum kendi yapıyo isteyerek sağolsun . kesinlikle siz haklsınız dip köşe temizlik yapmasın da ortalığı toplayabilir yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…