Bacaklarında Kıl Dönmesi ve Batık Sorunu Yaşayanların Paylaşım Alanı

Bende de var batık artık iğneyle çıkarmaktan bacaklarımın heryeri yara bere içinde kaldı.

aynı sorunları bende yasıyorum kesınlıkle epılasyon seklıyle alaklı bır durum degıl ne yaparsan yap cıkıyor bu sınır otunu denıycem bendee su ankı halınden daha kotu olamaz herhalde :KK43:

kızlar batık ve kıl dönmesi kesinlikle epilasyon aletinden oluyo sakın kullanmayın bacaklarınızı yada baska bölgenizi bi kaç kez jiletle alın sonra ağdaya baslayın ben öyle kurtuldum bikini bölgesinde bile batık ve kıl dönmesi olabiliyo buda çok tehlikeli kesinlikle epilatör yapıyo...ha birde sık sık keselenin

arada jilet kullanmalı. bende kılların çok ince tüy gibi olmasından kaynaklanıyor. incecik dolanıyor tüy .boyu çok uzun. arada jilet şart. kesede deniycem. ayıklamak egelceli ama yara izleri kötü oluyo.

Tüyleri kökünden almazsak çıkmaya çalışan ve batık yapan kıllar da olmaz.
Bu yüzden tüy dökücü spreye geçiş yapıcam ben.

Tüyleri kökünden almazsak çıkmaya çalışan ve batık yapan kıllar da olmaz.
Bu yüzden tüy dökücü spreye geçiş yapıcam ben.

aycangülün topiğinde gördüm seni ay takvimi işe yaramadı? kökünden almak lazım biliyosun. ben tüyler bitince batıklarda biter diye düşünüyorum..

aycangülün topiğinde gördüm seni ay takvimi işe yaramadı? kökünden almak lazım biliyosun. ben tüyler bitince batıklarda biter diye düşünüyorum..

Evet ay takvimi biraz biraz azaltıyor ama o kadar uzun süre batıklarla yaşanmaz ki:KK43:( Ne zaman bitecek dersin?:))

Evet ay takvimi biraz biraz azaltıyor ama o kadar uzun süre batıklarla yaşanmaz ki:KK43:( Ne zaman bitecek dersin?:))

benim 6 ayda yüzde elli azaldığına göre (bacak) bu yaza bitiririm gibi düşünüyorum, çok umutluyum, gerçektende kıllar azalınca batıkta azalıyo benim kiler çok rahatsız edici diğiller şuan. ama varya yazın çok zorlandım kıllı kıllı gezdim yönteme sadık kalıcam diye o yüzden bitirene kadar bırakmam :KK1: senin ne kadar yaptığını bilmiyorum ama sabret derim

nedir bu ay takvimi kızlar

tesekkurler cnm uygulamaya calısıcam. kızlar gecen gun nival die bır markanın standındakı görevliye bu batık problemını sordum kız bırını arayıp sordu ve 2 ürün cıkardı bırı at kestanesı bıseyı bırı de dus jelı. sıvılcelenme,kanama varsa dus jelı daha ıı gelıyormus tedavı edıyormus dedı ıkısınınde fıyatı 20 küsür acaba ıse yarar mı birde bi arkadasım da sızın gbı tuylerden kurtulursan donmez dedı tuy azaltıcı yag gıbı bırseyde vardı hangısını alsam aslında bole markalara cok guvenmıyorum bır faydasını gorecegımı dusunmuyorum ama artık o kdr bıktım kı bunlardan :KK5::KK5::KK5:

Son düzenleme:
yıllarca iğneyle oydum oydum iz bıraktım üstelik iltihaplı deri altından çıkanlar bazen öyle uzun ki inanamıyordum. kese falan hepsi geçici tek yol maalesef epilasyon. ben IPL lazer yaptırdım 4-6 seans okadar pahalı değil aslında, paket aldığınız için, üstelik okadar rahatsızsanız bikaç ay biriktir yaptırırsınız. kıllar bitmiyor fakat batıklar %90 bitiyor, izler için sonrasında banyoda kese ve nemlendirici kremler losyonlar çok işe yaricaktır. lütfen başka şeylere para harcamayın daha az tutar belki ama boşa zaman kaybı. sadece lazerle kurtulabilirsiniz.

eczaneden batık için krem tavsiye ettiler ama daha gelmemiş eczaneye, almayacağım sanırım, önce peeling deneyeceğim ve bol nemlendirme, bunun için arındırıjı jel aldım, içine de den,z tuzu katarak deneyeceğim bakalım, sonuçları yazarım. Ballı kabak lifli sabun almıştım onu kullandım bir iki o da iyi geldi sanki,

Arkadaşlar bacaklarımda kıl dönmeleri oluyor acaba makinadan mı dedim ağda kullandım olmadı, jilet denedim yne olmadı haala ,inanılmaz derecede kıl dönmelerim war yara yara oldu bacaklarım bana bu konuda yardım edebilecek biri olurmu acabaaaaaa..senağlama

Benim en yakın arkadaşım aynı derde sahipti. aynı sizin gibi her yolu denedi jilet makine ağda hep sonuç aynı . En son çok rahatsız oldu yazın şort giyememeye başladı insanlar aa bacaklarına ne oldu dedikçe sıkıldı doktora gitti. Doktor bir karışım vermiş. hep uygula bunu demiş ve jilet yap demiş. ben olaya dışardan dahil olan bi insan olarak; o kullandıkça farkı gördüm aşırı aşırı yumuşak oldu %100 olmasada normale dönüyor yavaş yavaş. öğrenip sizle paylaşırım karışımı.

Benim en yakın arkadaşım aynı derde sahipti. aynı sizin gibi her yolu denedi jilet makine ağda hep sonuç aynı . En son çok rahatsız oldu yazın şort giyememeye başladı insanlar aa bacaklarına ne oldu dedikçe sıkıldı doktora gitti. Doktor bir karışım vermiş. hep uygula bunu demiş ve jilet yap demiş. ben olaya dışardan dahil olan bi insan olarak; o kullandıkça farkı gördüm aşırı aşırı yumuşak oldu %100 olmasada normale dönüyor yavaş yavaş. öğrenip sizle paylaşırım karışımı.

o karışımı merak ettim lütfen öğrenip paylaşırsan bende denicem.teşekkürler..

arkadaşlar bu işi çözdüm...üstelik esmer ve çok hassas bir tene sahip biri olarak...dermatoloğa da gittim...yaptığım işlem herkesin bildiği şey aslında..

"herşeyden önce yazın ağda, jilet vs her türlü epilasyondan sonra güneşe asla ama asla çıkmamak gerekmiş, leke epilasyondan sonra olurmuş,sadece 50 güneş koruma faktörlü kremle çıktım tüm yaz, hiçbir yerimde leke olmadı.."

1-hayatımda ilk defa bu yaz bacaklarımı jeli ile köpürtüp toptan jiletle aldım, (gilette venus bayanlar için olan ile),
2- yaklaşık 1 ay 4-5 kere jilet yaptım...hiç fazla çıkmadı, aksine hepsi aynı anda, aynı boyda çıktı...
3- sonra bu ağda makinelerinden aldım kartuşlu olanlardan (kartuşların pudralı, klasik sir, vs değişik seçenekleri var watsons dan aldım ben)
4-talk pudra aldım

bacaklarımızı kesinlikle ağda dan dinlendirip, arada jilet kullanmak gerekiyormuş...

arada jilet uyguladıktan sonra, tüylerim uzayınca ağda yapıyorum...
ilk pudrayı sürüyorum tüm bacağıma,
sonra ağda makinesinden iyice erimiş ağda karşutunu bacaklarımın tumune değil, tek şerit halinde sürüp, ağda bezi ile çekiyorum,
sonra yine aynı şekilde şerit şerit yukarıdan aşağıya giderek ağdamı yapıyorum...
toplam yarım saat sürüyor, ağda temizleyici yağ ile temizleyip, yaklaşık 1 saat sonra duşa giriyorum...sonra da nemlendirici sürüyorum...

bacaklarımda batık falan kalmadı, eskiden her yanım makine yuzunden batık içindeydi...leke lekeydi...

bikini bölgesi ve malum özel bölge için su da ısıtılan ağda dan kullanıyorum, kesinlikle sir değil, özellikle doktor söyledi...yine pudra sürüp, ince tabaka ağda sürüp çekiyorum..
yani tabi jilet de kullanıyorum yazları falan ama artık o normal ağdaya alıştırdım kendimi (turuncu kutudaki ağda vivet ya da sesu mu ne ondan)

ayrıca benden size dost tavsiyesi, lazer e koltuk altı ve gobek için gittim, mart 2011 de başladım aralık 2011 de tamamen bitmiş durumda, lazer doktorum bana bacaklarına yaptırırsan hem uzun hem de maliyetli olur, tüm bacak için kimse bugune kadar kesin çözüm alamıyor dedi...bunu 3 ayrı lazer doktorundan duydum...

hepimize kolay gelsin...

hiç vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın. çözüm iğneli epilasyon. lifmiş, jiletmiş uğraştığınıza yazık ve işe de yaramıyor, zaten deneyenler bilir işe yaramadığını. gidin iğneliye bakın ne güzel olucak bacaklarınız.

bendede vardı aynı sorune epilasyon aletiyle aldıydım ama ağda yapmama rağmen geçmiyordu.Yazın denize gittik denizde fazla durunca yumuşadı bacaklarım kıl dönmelerini hep çıkardım.Kolayca çıktılar sonra deniz kumuyla sürttüm bacaklarımı kumla örttüm faydası oldu şimdi kıl dönmelerim yok ama önceden izler var kahverengi ve geçmiyor canımı sıkıyor onlara çare bulan var mı?

Onun için de krem kullananları duydum. Bir araştır istersen.

X