Bacaklarında Kıl Dönmesi ve Batık Sorunu Yaşayanların Paylaşım Alanı

Bendede var maleseff :/ bacaklarimin ust kismida dahill. Ama sadece arka kismda yok cok tuhaf kirmzimsi ve kahverengiler ponza tasini denedim hic bisey degsmedi.. Msmakineden oldugunu sanmam cunku ben hic kullanmadim

İnternette bir çok sitede satılıyor. Kabak lifi satın al diye aratın büssürü site var hiç olmadı kozmetik shoplarda sorun yönlendirirler :KK70: deneyelim çünkü deneyen arkadaşlarımdan memnun kalanlar var :KK70::KK54:

lanet gelsin o batıklara da toptan bi rahatlayalım yahu. bi şey değil oynuyorum izi kalıyor:/

Hanımlar merhaba bacakğımın üst kısımlarında yaklaşık 2 yıldır batıklar ve bunlarda oynadığım için kahverengi lekeler oluştu.Epilatör kullanmayı bıraktım sir ağdaya geçmeme rağmen sorunum devam etti. elma sirkesi ve limonla denemelerimde hafif renk açılması oldu fakat durum tamammen değişmedi :KK43:
Dün bir dermatoloğa göründüm ve lazere gitmemi söyledi uzun süredir işsizim ve maddi olarak bunu karşılayacak durumum yok malesef ...
her banyoya girişimde kese yapıyorum ama durum aynı...dün ponza taşıyla duşta masaj yaptım sıcak suyla ve derim aşındı kıpkırmızı oldu .... şuan morelim sıfır ... kremle nemlendiriyorum sürekli.. :KK43:(((
Biraz araştırma yaptım Sinir otu diye birşey varmış. Yaralar ve lekeler üzerinde etkili olduğunu okudum .. Kullanan ve bunun olumlu etkisini gören var mı ?

Merhaba arkadaşlar
Sırf buraya bu yorumu yapabilmek için üyelik açtım :KK3:
Bende lise yıllarımdan beri batık sorunuyla uğraşıyorum. Şortlarıma eteklerime küstüm resmen :KK14:
İnternette araştırma yaparken bu konuya yorum yapan bir arkadaşımızın sinir otunu kullandığını ve işe yaradığını söylemişti. ( Kim olduğunu bulamadım şuan ama kendisine yatıp kalkıp dua ediyorum :KK16: )
Çok kararsız kalmıştım acaba alerji yapar mı diye ama artık canıma tak edince bende şuan ki halinden daha da kötü gözükemez diyip kullanmaya karar verdim. Sinir otu ciddi anlamda soyulmaya yol açıyor. En son ki kullanmamda sinir otunu çıkartıp kabak lifiyle ovaladıktan sonra limon sürmüştüm etkisi daha da artsın diye ama kesinlikle hemen sonrasında limonu önermiyorum çok kızartıyor ve yakıyor :KK54:
Lafı çok uzattım sanırım kusuruma bakmayın son olarak sormak istediğim bir şey var. İnternette araştırırken bir arkadaşımız dr tavsiyesiyle alkol salisilik asit kullandığını ve 1 hafta içinde tüm batık izlerinin azalıp yok olduğunu söylemiş başka bir arkadaşımızda etkisi olmadığını. Kullanan var mı acaba içimizde?

Son düzenleme:
arkadaslar estetisyenim jiletten sonra ponzo tasıyla yavas yavas ov dedi genel kıl batıkları olunan yerleri

1-2 defa tüy dökücü yap jilet gibi hepsi çıkar sonra düzenli olarak ağda yaparsın epilatör batık yapıyor

malesef bendede aynı sorun var agdadan sonra en az bir hafta sonra sivilcelenme oluyo ve cok kotu gozukuyo kıllar cıkınca geciyor doktora gitcem yazacakları işe yararsa yazacagım:)

Arkadaşlar ben de batık lekeleriyle mücadele ediyorum.bir ara expigment kullanmaya başladım ancak cilt soyulmaya başladığında kendim yoldum ondan mıdır nedir su yanığı gibi iz kaldı lekem de geçmedi.tekrar deneyeceğim bu ilaci fakat bu garip halka gibi duran izin geçmesi lazım,küçük bir bölgede ancak beni rahatsız ediyor.sanki limon sirke yumurta akı vb şeylerle azaldı gibi leke ama tam geçmedi kese yaparken de kızarıyor ve aynı şekli alıyor.terramycin kullanmaya başladım bakalım ama bilmiyorum etkisi olur mu.batık lekesi falan derken bi de expigment lekesi çıktı başıma.expigment kullananlar varsa yorum yapabilir mi ? Nasıl geçer bu su yanığı gibi iz ve batık lekeleri ? :KK43:

canım ponza taşı ve kese gerçekten işe çok yarıyor ayrıca tüylerini çıkış yönünün tersine alırsan problemin azalıyor :)
arada birde limon sürmekte fayda var bacaklara :)

X