Babasıyla aynı dükkanı işleten biriyle ailesine yakın yaşamak

Evet. Kaç..

Ateş seni çağırıyor

O kadar doğru bir yorum ki anlı olsa da öpsem, eş tarafım muhafazakar ve yeni evliyken yaşadığım baskıyı , zorbalığı asla unutamam , hiçbirşeyi geline layık görmüyorlar , dini kullanarak manipüle ediyorlar, çok şükür ki 2 yıla kadar dayandım ve hepsine mesafemi koydum rahat ettim...

Ben buna katılmıyorum Sigrid ya...Bence belli bir yaşa gelmiş sağlıklı bir insan inanc konusunda oturmuş alışkanlıklar ve çok belirgin kültürel , sosyal, psikolojik, sosyoekonomik şablonlara sahip oluyor...Kolay kolay da değişmiyor...Mesela ben çok netimdir o konuda... Belirledigim bazı basit sembol ve söylemleri taşıyan insanlardan , bırak evliliği bütün ilişkilerimde mutlaka uzak dururum veya başka basit sembol ve söylemlere yakın hissederim...Bu konu bir nevi red-green flag dır benim icin...Şimdiye kadar da pek yanilmadim....

keşke herkes senin kadar net olabilseydi, piraye'm. maalesef öyle değil.
biz neyi sevdiğimizi ya da sevmediğimizi ayırt edebilen, bunun üstünde söz sahibi ve hatta sevmediklerimizi de hayatımızdan uzaklaştırabilme lüksüne sahip insanlarız. ama bazı kadınların hayat örgüsü baba evinden koca evine şeklinde seyretmek zorunda. hayatı hep bir erkeğin himayesinde geçecekse de en azından eşin biraz esnek bir insan olması lazım.

Şimdi anladım ne demek, nereye varmak istediğini Konu sahibinin en son takılması gereken yer dini hassasiyetlerindeki uyum zaten Bu adam sonradan budist veya katolik olsa da farketmez, bu kızcağız resmen dörtnala kendi felaketine koşuyor, farkında değil...

bacim sen Allahin sevgili kuluymussun ki yolun buraya dusmus:) buradakiler seni vazgeciremezse zaten bile bile atese yuruyorsun demektir :)

Tabii ki köftecilik yaparım demiyorum kendi mesleğim üzerine yoğunlaşacağım. Zaten kendisiyle evlilik işi uzak artık bana.

bacim sen Allahin sevgili kuluymussun ki yolun buraya dusmus:) buradakiler seni vazgeciremezse zaten bile bile atese yuruyorsun demektir :)
Öyle görünüyor ki kendisiyle evlilik işi uzak artık bana :)
Hem fikir istiyorsunuz hem de dönerci olabilirim diyorsunuz.
Öyle değil tabii ki, kendi mesleğim üzerine yoğunlaşacağım sadece yardım amaçlı olursa diye tahmin etmiştim.

Kesinlikle öyle, aileden göreceklerdir. Sakin bir hayat yaşadım şimdiye kadar zaten bu tür evlilik işi beni aşar.

Evet tanıyanlar az çok anlıyor neyse ki zaten tüm muhafazakarlar birlikte olsun ki boşta başka kalmasın bence
Bir de muhafazakar görünüp, kul hakkı diyip senin benim hakkıma giren, nerede üçkağıt bir fırsat var orda ot gibi bitenler var. Onlar asıl boş kalmasa daha iyi.
Benim ailesi 7 sülale hacı hoca olan liseden arkadaşım vardı. İyi bir semtte dükkanlar, apartmanlar, kirada başka dükkanlar falan çok zenginlerdi. Ama tüm mal mülk dedenin üstüne olduğundan buna üniversitede hem yurt çıktı hem kredi. Kızın altında araba hafta sonu ailesinin yanına gidip geliyordu paso (5 saatlik yol). Sorsan ama namazında orucunda... Ama onun yüzünden gerçekten ihtiyacı olan bir kişi yurda yerleşemedi, kredi alamadı.

Daha başka, güzel örnekler de verirdim de Hayriye Hanım'ı örnek alırım. "Aman ağzımızın tadı kaçmasın"

evlenirsen 1 sene sonra destan gibi sorunlar yazacaksin buraya bence kpss calis isine bak

Kişiyi tanımadan genellemelere aldanmayın tanıyın öyle karar verin.Memur olarak alacağınızdan çok daha fazla kazanırsınız muhtemelen.Artı yine memur olun kaçmıyor.Eş adayı önemli.Her aile aynı diye bi sey yok.Ben tanıyıj derim.Tanımadan karar vermeyin.

Haklısınız, kendisini tanıyorum iyi bir insan ama ileriyi parlak görmüyorum ben sakin hayata alışkın biriyim onların tempolu hayatı beni yoracaktir.

Birçok kişi söylemiş zaten. Ben de aile ile ticaret, ortaklık olmaması gerektiğini düşünüyorum. Aileye yakın yaşamak da çok nadir örnekler dışında felaket bir durum.

Bunun dışında siz üniversite, karşı taraf lise mezunu sanırım. Eğitim konusunda denklik olması gerekir bence. Çünkü insanın düşünme biçimi, bakış açısı bile şekilleniyor. Ha kendini çokça geliştirmiştir, bir şey diyemem. O da zaten çok çok nadir. Birçok yönden düşününce bana da hiç uygun gelmedi.

Doğru söylüyorsunuz, destekleyici yorumunuz için teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…