Babamı kaybettim:(((((

Öyle bir yazmışsınki .. Bittimm......
Bu yaşadıklarını 2 ay yaşadım, şükür uyandı babam.. Ama iki ay ağladım, yalvardım, öptm, konuştum.. Evet ben kaybetmedim ama inan seni çok iyi anlıyorum.. Keşke yanında olabilsek, ağla arkadaşım akıt acını diebilsek..rabbim size sabır versin, babanın mekanı cennet kabri nur olsun inşallah :KK43:

İnsan hissedince şair bile olabilir sanırım.
Keşke benim babam da uyansaydı.
Gece en son dediği “saat kaç?” sonrasında su istedi yutamadı..
Uyudu ve bir daha uyandı. İnşallah huzur içinde uyuyordur.
İnsan bir anda olgunlaşıyor sanki. Ben de bu kadar yakından yaşadım ilk kez hem de en sevdiğim insanlardan birinde. Sanırım ben de korkmuyorum artık ölümden.

Akşama okurum demiştim , gördünmü bilmiyorum.. Bir tane okudum allah kabul etsin inşallah

Görmedim canım çok saol. Seninle birlikte 28 oldu. Size bir şey anlatayım mı? 2 ay önce ben bunu rüyada gördüm aslında.
İki katlı bir evin önünden geçiyorum. Biri bana seslendi. Kafamı bir kaldırdım babaannemmiş ama kafa babamın kafası. İki adım geriye gidiyorum daha rahat görmek için. Yan pencerede de halam var. Kendi kendime diyorum babaannem olduğunu düşünerek “bu ölmedi mi?” sonra fatiha okumaya başlıyorum. Babam da bana diyor ki: ben hiçbir şey istemiyorum seni istiyorum. Bunu diyor ve içeri giriyor el sallayarak. Uyandım. Eşime anlattım hayır olsun dedim böyle böyle. İki gün sonra babam bizim evin kapısını defalarca kilitliyordu. Sonra başka bir akşam babamların memleketteki evde halılar eşyalar toplanıyor matem havası. Sonra gördüm eltilerim bana gelmiş. Üst üste ama anlam veremedim konduramadım belki.

Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.
Yaşayan arkadaşlar nasıl ve kadar zamanda atlattınız bunu?
ek:İlerleyen sayfalarda yasin okuma fikri verdi bir arkadaş sağolsun. Arkadaşlar 40 yasin dağıtıyorum. Almak isteyen olursa çok sevinirim. Aslında 1 kişi 1 yasin okuması lazımmış yani 40 ayrı ağızdan. Ama yeterli sayı olmazsa alınan sayı kadar da okunursa çok sevineceğim gerçekten. 30 tane kaldı.
Ipek, başın sağ olsun. Yeri mekanı cennet olsun babacığının, Rabbim taksiratını affetsin. Sizlere de dayanma gücü versin. :KK43:

Görmedim canım çok saol. Seninle birlikte 28 oldu. Size bir şey anlatayım mı? 2 ay önce ben bunu rüyada gördüm aslında.
İki katlı bir evin önünden geçiyorum. Biri bana seslendi. Kafamı bir kaldırdım babaannemmiş ama kafa babamın kafası. İki adım geriye gidiyorum daha rahat görmek için. Yan pencerede de halam var. Kendi kendime diyorum babaannem olduğunu düşünerek “bu ölmedi mi?” sonra fatiha okumaya başlıyorum. Babam da bana diyor ki: ben hiçbir şey istemiyorum seni istiyorum. Bunu diyor ve içeri giriyor el sallayarak. Uyandım. Eşime anlattım hayır olsun dedim böyle böyle. İki gün sonra babam bizim evin kapısını defalarca kilitliyordu. Sonra başka bir akşam babamların memleketteki evde halılar eşyalar toplanıyor matem havası. Sonra gördüm eltilerim bana gelmiş. Üst üste ama anlam veremedim konduramadım belki.

Ah be güzel kardeşim ne desem... boş :KK43:
Babanla ilişkin çok sağlammış demekki, sana sık görünmüş.. Belki gene görünecek, buda senden dua istediğini gösterir.. Elinden, elimizden başka birşey gelmez maalesef.. Keşke acını hafifletebilecek bir şey olsa elimizde, bir kelime... Ama yok :KK43:
Bol bol dua edelim...:/

Ipek, başın sağ olsun. Yeri mekanı cennet olsun babacığının, Rabbim taksiratını affetsin. Sizlere de dayanma gücü versin. :KK43:

Amin canım. Gerçekten öyle. Ben kendimi avutmaya çalışıyorum başka bir şehirde yaşıyor diye..
Dualar da kesinlikle güç veriyor.. hem bize huzur veriyor hem ona bunu hissedebiliyorsun.
Tek dayanağımız bu zaten.

Ah be güzel kardeşim ne desem... boş :KK43:
Babanla ilişkin çok sağlammış demekki, sana sık görünmüş.. Belki gene görünecek, buda senden dua istediğini gösterir.. Elinden, elimizden başka birşey gelmez maalesef.. Keşke acını hafifletebilecek bir şey olsa elimizde, bir kelime... Ama yok :KK43:
Bol bol dua edelim...:/

Çok dua ediyorum görmek için.1 haftadır 1 kere gördüm. Bir tuvalete giriyorum temiz büyük bir yer. Aynadan bakarken babamı görüyorum bir kapının arkasında. Kayboluyor. Diyorum “baba gördüm seni oradasın, gel buraya..” yanıma geliyor. Bana diyor ki” ipek var ya …. Çok temiz” ama neye temiz dediğini hatırlamıyorum. Yani noktalı yeri hatırlamıyorum.
Sonra baba sana şöyle bir sarılayım diyorum. O anda kayboluyor ben de uyanıyorum..

Efulim canım benim saol. Görmedim yeni gördüm. 27 kaldı.
Allah razı olsun.

Arkadaşım, Allah nasip ederse bende bu akşam 1 tane yasin okuyacağım.
Benden daha iyi bilen arkadaşlar vardır mutlaka; ama 70.000 La ilahe illallah çekmeninde hayatını kaybeden kişiye çok faydalı olduğunu biliyorum. İstersen çekmek isteyenler çekip yazsınlar. Bütün ölmüşlerimize ve senin babanın ruhuna, gönderelim. Allah’ım kabul eder inşallah, mekanları cennet olsun.

Arkadaşım, Allah nasip ederse bende bu akşam 1 tane yasin okuyacağım.
Benden daha iyi bilen arkadaşlar vardır mutlaka; ama 70.000 La ilahe illallah çekmeninde hayatını kaybeden kişiye çok faydalı olduğunu biliyorum. İstersen çekmek isteyenler çekip yazsınlar. Bütün ölmüşlerimize ve senin babanın ruhuna, gönderelim. Allah’ım kabul eder inşallah, mekanları cennet olsun.

ben varım. tüm annnesi babası vefat edenler için olabilir. hatta katları şeklinde gidebiliriz..
ben 10.000 aldım şimdilik. hesabı karıştırmayayım. bitince alırım yine.

1000 üstüne toplaya toplaya gidelim kaça kadar giderse.
Tamam, şuan ben işteyim. inşallah eve gidince çekmeye devam edicem, çoğu arkadaşta böyledir. yarın nekadar çektiğimi yazarım, toplarız fazla da çekilse 2. hatim olur,3.olur .... farketmez. Allah'ım hepimizin niyetlerini kabul etsin.

Son düzenleme:
Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her ÅŸey iyiye giderken, biz artık iyileÅŸti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her ÅŸey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla baÅŸlayan bir süreç sonrasında akciÄŸer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluÄŸa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.
Yaşayan arkadaşlar nasıl ve kadar zamanda atlattınız bunu?
ek:İlerleyen sayfalarda yasin okuma fikri verdi bir arkadaş sağolsun. Arkadaşlar 40 yasin dağıtıyorum. Almak isteyen olursa çok sevinirim. Aslında 1 kişi 1 yasin okuması lazımmış yani 40 ayrı ağızdan. Ama yeterli sayı olmazsa alınan sayı kadar da okunursa çok sevineceğim gerçekten. 30 tane kaldı.

Başım Sağolsun Canım Okuduklarından Çok Etkilendim Bende Erkek Kardeşimi Ardından tam 2 yıl sonra canım annemi kaybettim.
Kardeşim kendi ellerimin arasında kayıp gitti 17 yasında hiç bir şeyi yokken ani beyin kanaması nedeniyle hayatını Kaybetti.
Bir sürü insana can oldu erkek Kardeşim bütün organları bağışlandı 2 kardeştik biz 2 arkadas 2 can yoldası
Annem kanser hastasıydı cok mücadele vermişti ama iyi olmuştu son kontrolüne gitmişlerse babamla o gün geldiklerinden 5 dk sonra kardeşim vefat etti kendi ellerimin arasında annem dayanamadı kanser tekrarladı çok değil kardeşimin vefatından sonra 2 sene sonra annemi kaybettim kendimi cok yalnız hissediyorum bazen bunalıma giriyorum hala atlatamadım cok büyük bir boşluk var hayatımda ve yeri dolmuyor cünkü ben canım diğer yarısını ve bana ömrünü adamış 2 insanı kaybettim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X