Babamı kaybettim:(((((

İpek çok çok üzüldüm. Burda vefaat haberi içeren çok yazı okudum ama seninki kadar dokunmadı yüreğime. Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah.

Çok saol fıstık. Hayat bu kabul etmek zorunda kalıyorsun. Ama ben şok evresini atlattım kabul etmeme evresindeyim.
Hayat devam ediyor bir kızım var. En azından beni meşgul eden o var. Anladığım şey; hayat büyük hırslara, ihtiraslara değmiyor. Babam da çok azimli bir hayat yaşadı ama bir varmış bir yokmuş oldu.
En çok da hastane odasında işimden ayrılırsam hakkını helal etmeyeceğini söylemesiydi.

Başınız sağolsun Rabbim mekanını cennet eylesin inş.
Bende babasının kızı olaraktan şu dünyadaki en korktuğum şey babamı kaybetmektir heralde.
Bi gün ölüm bizi sevdiklerimizden ayıracak ama asıl korktuğum şey öbür dünyada kavuşamamak
2009 senesinde ananemi kaybettim bende En sevdiği sürekli kullandığı başörtüsünü hatıra olarak almıştım.
Arada koklarım pamuk teninin kokusu, maviş gözleri gelir hemen aklıma hala :KK5::KK50:

Son düzenleme:
evet canım biliyorum...sen dualarını eksik etme babanın üzerinden..bundan sonra yapacağın tek şey baban için dua ve arkasından göndereceğin hayırlar....

bide bi konu vardı bayanın çalışması hakkında...babanın lafı geldi aklıma sana demiş ya hani işi bırakırsan hakkımı helal etmem diye ..o geldi şimdi aklıma....nurlar içinde yatsın

Evet misk. Ben de kaç gündür onun kaosunu yaşıyorum. Kardeşim bir kamu kurumunda uzman. Ankara’ya tayin oldu. Annem onunla gidecek belki. Ben de doğduğum büyüdüğüm yere gideyim sakin bir hayat süreyim diyorum. Yani şöyle bir süre işten çıkıp Ankara burası arasında mekik dokuyayım gibi.
Eşim de dün gece babamın lafını hatırlattı bana. “babana ne diyeceksin, ben ne diyeceğim babana” dedi. Beni ikilemde bırakıyor.

Evet misk. Ben de kaç gündür onun kaosunu yaşıyorum. Kardeşim bir kamu kurumunda uzman. Ankara’ya tayin oldu. Annem onunla gidecek belki. Ben de doğduğum büyüdüğüm yere gideyim sakin bir hayat süreyim diyorum. Yani şöyle bir süre işten çıkıp Ankara burası arasında mekik dokuyayım gibi.
Eşim de dün gece babamın lafını hatırlattı bana. “babana ne diyeceksin, ben ne diyeceğim babana” dedi. Beni ikilemde bırakıyor.

en doğru kararı kendin için kendin verirsin ipek.belkide bi süre dinlenmek sana ii gelecek...işi bırakırsan tekrar dönemyi düşünüyormusun...tekrar devam edebilceksen biraz kendini toparlaman dinlenmen işçin fırsat verebilrsin kendine

babamı 8 yaşında t.kazasın da kaybettim aniden gencecik...

çok iyi bilirim hayatım boyunca yokluğunu yaşadım

tüm babalı arkadaşlarımı kuzenlerimi kıskandım

çok zor.....

ALLAH rahmet eylesin mekanı cennet olsun babanızın

sizlerede bol sabır versin

Senin için daha zor. Bir gerçek var yaş ilerledikçe dayanıklılık artıyor. Herkesin babasını ilah gördüğü bir yaşta olmaması tarifsizdir kesinlikle. Allah mağdur etmemiştir emanetini kesinlikle.

Başınız sağolsun Rabbim mekanını cennet eylesin inş.
Bende babasının kızı olaraktan şu dünyadaki en korktuğum şey babamı kaybetmektir heralde.
Bi gün ölüm bizi sevdiklerimizden ayıracak ama asıl korktuğum şey öbür dünyada kavuşamamak
2009 senesinde ananemi kaybettim bende En sevdiği sürekli kullandığı başörtüsünü hatıra olarak almıştım.
Arada koklarım pamuk teninin kokusu, maviş gözleri gelir hemen aklıma hala :KK5::KK50:

Allah rahmet eylesin anneni de.
Anne de baba da ayrı farklı şekilde acıtır kesinlikle.
Çünkü anne baba olamaz, baba anne olamaz. Yerleri farklıdır. Allah sabırlar versin herkese.

Ben üniversitedeyken son sınıftım. Çok yakın bir arkadaşımın annesi onu ziyarete gelmişti. Akşam yemek yerken kadın kalp krizi geçirip vefat etmişti. Kızın feryatları mahalleyi inletmişti. O gece annesinin öldüğünü ona söylememişler yoğun bakımda demişlerdi. Finallere çok yakın bir zamanda oldu bu. Bu kız geldi sınavlarına girdi ve tüm derslerinden de geçti. Çok şaşırmıştım o zaman ne kadar güçlü olduğuna. 21-22 yaşında olduğumuz dönemler bunlar. İş farklı bir şey ders farklı bir şey. Derse konsantre olmak daha zor. Ama Allah ona göre sabrını veriyor demek ki.

Başınız sağolsun,Rabbim mekanını cennet etsin...Geride kalanlara uzun ömür ve sabır versin :KK59:

başın sagolsun allah rahmet eylesın mekanını cennet eylesın amınn bende yenı kaybettım bababımı kac gun oldu hesaplayamıyorum bıle beynım durdu ayn 21 de kendını astı ıntahar ederek oldu dıyorum keske hastalıktan olseyd kazada olseydı boule olmasaydı sankı yıllardır gormuyorum babamı donugum bıtgım zor hemde cok zor hıc bı soz tesellı degıl ama elımızden bıtek duva etmek gelıyor

başın sagolsun allah rahmet eylesın mekanını cennet eylesın amınn bende yenı kaybettım bababımı kac gun oldu hesaplayamıyorum bıle beynım durdu ayn 21 de kendını astı ıntahar ederek oldu dıyorum keske hastalıktan olseyd kazada olseydı boule olmasaydı sankı yıllardır gormuyorum babamı donugum bıtgım zor hemde cok zor hıc bı soz tesellı degıl ama elımızden bıtek duva etmek gelıyor

Çok üzüldüm canım. Gerçekten bu şekilde olması çok daha can yakar. Arkada onu özleyen insanları bile bile bırakması. Neden oldu peki? Neden neydi?

Gofretim canım çok saol. Hani topikte anlatırdım ya,En çok da sen bilirsin belki çok şeyimiz benzediğinden, annemle ve babamla olan durumlarımı..
Babam bambaşkaydı benim için.
Eşimin abileri ve yengeleri geldi şehir dışından dün gece bu sabah annemi görüp gidecekler ama annem bir türlü müsait olmuyor nedense. Bir de bana kızıyor. Komşu komşuyu 5 dk kabul eder adamlar ta nerden geldi. Çok mahcup oldum buna da.. işte konuşuyorduk ya annelerimizi babalarımızı, benim melek babamdı o..

dün konunu okuduğumda direk sayfadaki paylaşımlarımız aklıma geldi biliyor musun
senin her konuda babanı arayıp ondan fikir alışın sana destek olması, sıkıntılarını onunla paylaşman
yazamadım ama elim varmadı, boğazım düğümlendi... :KK43:((((

Sizin gibi evlatları miras bırakmış ipeğim dualarımız babanla, özlemin babasıyla.
Allahım sabırlar versin, evlatlarınızı size bağışlasın.

Ne olursa olsun düğünde cenazede kırgınlık olmaz, o insanlar kaç saatlik yoldan gelmişler, annen çok haklı sayılmaz ipeğim.
5 dk. görüp taziye iletseler ne olacak ki. Değer vermişler gelmişler, seni zor durumda bırakıyor işte.
inşallah anlayışlıdırlarda annenin acısına verirler bu durumu.

Çok üzüldüm canım. Gerçekten bu şekilde olması çok daha can yakar. Arkada onu özleyen insanları bile bile bırakması. Neden oldu peki? Neden neydi?
allah razı olsun canım gercekten boylesı cok zor sureklı soru ısaretlerı kafamızda babam market actı sonra kardeslerının oyununa geldı buyutım derken battı 2 yıldır ıssızdı ıs bulamıyodu yası pırımı herseyı dolmustu emeklılıgı beklıyodu ssk yoltu borclardan dolayı 2 yıldır ıkametgahı bıle yoktu annemle kız kardesım calısıyodu annemde hastaydı zaten yedıremedı kendıne babam ailesını hıc anlatmım hıc bı zamana anası babası kardeslerı manevı olarak destek olmadılar aramadılar sormadılar ve babam 2 senedır evdeydı babam olmeden 3 gun once esımle ben babamları pıknıge goturduk hayatımızda ılkkez gıttık ve hersey normaldı 3 gun sonra oylen paydosunda annemle kardesım eve gıttıklerınde babamı asılı buldular ben goremedım morgda gostermedıler yıkarken gostermedıler ama ınana annemle bıze cok baglıdı hele annemle aralarındakı ask cok baskaydı hıc kavga etmedıler bugune kadar 1 yıldır anneme benım olumum sızın kurtulusunuz ben olursem emeklı olursunuz ssk olur doktora gıdersınız dıyodu ama yapmaz dıyoduk bızı kımsesız bırakmaz anneme kıyamaz bıze kıyamaz dıyoduk ama kıydı

dün konunu okuduğumda direk sayfadaki paylaşımlarımız aklıma geldi biliyor musun
senin her konuda babanı arayıp ondan fikir alışın sana destek olması, sıkıntılarını onunla paylaşman
yazamadım ama elim varmadı, boğazım düğümlendi... :KK43:((((

Sizin gibi evlatları miras bırakmış ipeğim dualarımız babanla, özlemin babasıyla.
Allahım sabırlar versin, evlatlarınızı size bağışlasın.

Ne olursa olsun düğünde cenazede kırgınlık olmaz, o insanlar kaç saatlik yoldan gelmişler, annen çok haklı sayılmaz ipeğim.
5 dk. görüp taziye iletseler ne olacak ki. Değer vermişler gelmişler, seni zor durumda bırakıyor işte.
inşallah anlayışlıdırlarda annenin acısına verirler bu durumu.

Aynen canım ben de çok meraklı değilim biliyorsun eltileri görmeye ama abiler kötü niyetli değil. Biraz görgüsüzler o başka da o kadar da önemli değil diyorum artık. Annem şimdi o kadar yoldan gelmişler bak eli boş demesin diye eşime dedim giderken kuru pasta falan al onlar almış gibi olsun diye. Yine de dediğin gibi 1 gecelik taa nerelerden geldiler sağolsunlar. Neyse annemi ikna ettim de evdeler şimdi 10 dk içinde çıkarsın kocan dedi. Zaten sıkıntılıyım üstüne bir de gerginlik eklenince iyice kabak gibi oldu.

allah razı olsun canım gercekten boylesı cok zor sureklı soru ısaretlerı kafamızda babam market actı sonra kardeslerının oyununa geldı buyutım derken battı 2 yıldır ıssızdı ıs bulamıyodu yası pırımı herseyı dolmustu emeklılıgı beklıyodu ssk yoltu borclardan dolayı 2 yıldır ıkametgahı bıle yoktu annemle kız kardesım calısıyodu annemde hastaydı zaten yedıremedı kendıne babam ailesını hıc anlatmım hıc bı zamana anası babası kardeslerı manevı olarak destek olmadılar aramadılar sormadılar ve babam 2 senedır evdeydı babam olmeden 3 gun once esımle ben babamları pıknıge goturduk hayatımızda ılkkez gıttık ve hersey normaldı 3 gun sonra oylen paydosunda annemle kardesım eve gıttıklerınde babamı asılı buldular ben goremedım morgda gostermedıler yıkarken gostermedıler ama ınana annemle bıze cok baglıdı hele annemle aralarındakı ask cok baskaydı hıc kavga etmedıler bugune kadar 1 yıldır anneme benım olumum sızın kurtulusunuz ben olursem emeklı olursunuz ssk olur doktora gıdersınız dıyodu ama yapmaz dıyoduk bızı kımsesız bırakmaz anneme kıyamaz bıze kıyamaz dıyoduk ama kıydı

Gerçekten çok üzücü. Hani dini inanç bakımından intihar etmeseymiş iyi olurmuş diyorum ama o noktaya gelip de insanın kendi hayatını kendi elleriyle bitirmesi kolay bir karar olmasa gerek. Allah da onun hesabını ona göre yapar inşallah.
Asıldıktan 2 gün sonra ise görmemen iyi olmuş. Benim babam son nefesinden hemen sonra 20 dk içinde morga alındı o zaman bile çok şişmiş morarmıştı. Can kolay çıkmıyor sanırım. Annemle kardeşim bakamadı ama ben baktım, öptüm, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Yüzünü bir açtılar baktım gözleri açık. Son kez göz göze geldim ve öperek kapattım. Bana nasip olması bile sevindiriyor beni.
Allah mekanlarını cennet etsin.

Gerçekten çok üzücü. Hani dini inanç bakımından intihar etmeseymiş iyi olurmuş diyorum ama o noktaya gelip de insanın kendi hayatını kendi elleriyle bitirmesi kolay bir karar olmasa gerek. Allah da onun hesabını ona göre yapar inşallah.
Asıldıktan 2 gün sonra ise görmemen iyi olmuş. Benim babam son nefesinden hemen sonra 20 dk içinde morga alındı o zaman bile çok şişmiş morarmıştı. Can kolay çıkmıyor sanırım. Annemle kardeşim bakamadı ama ben baktım, öptüm, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Yüzünü bir açtılar baktım gözleri açık. Son kez göz göze geldim ve öperek kapattım. Bana nasip olması bile sevindiriyor beni.
Allah mekanlarını cennet etsin.
annemler saat 08.00 evden cıkmıslar kucuk kız kardesım sıtaj ıcın saat 9 evden cıkmıs ogıttıkten sonra yapmıs sanırım saat 13. 00 annemler grdu hangı şurla yaptı bılmıyorum ama emınım suurunu tamemen kaybetmıs olması lazım boyle bısey yapmak ıcın allah affetsın ınsallah yasadıklarını rabbım bılıyo ona gore merhamet etsn allah babalarımızın olenlerın mekanını cennet eylesın ınsallah ama babamı sonkez göememek opememek ıcımde ukde olarak kalıcak bır omur boyu sen gormussun ınan cok ıyı yapmıssın gormekle allah hepımıze sabır versın aminnn

annemler saat 08.00 evden cıkmıslar kucuk kız kardesım sıtaj ıcın saat 9 evden cıkmıs ogıttıkten sonra yapmıs sanırım saat 13. 00 annemler grdu hangı şurla yaptı bılmıyorum ama emınım suurunu tamemen kaybetmıs olması lazım boyle bısey yapmak ıcın allah affetsın ınsallah yasadıklarını rabbım bılıyo ona gore merhamet etsn allah babalarımızın olenlerın mekanını cennet eylesın ınsallah ama babamı sonkez göememek opememek ıcımde ukde olarak kalıcak bır omur boyu sen gormussun ınan cok ıyı yapmıssın gormekle allah hepımıze sabır versın aminnn

Amin canım inşallah. Ben resmini bile çektim. Belki yıllar sonra bakarım. Kardeşim bakmadı aklından çıkmaz diye. Ama çok huzur vericiydi gerçekten son kez görüşmek.

Yaklaşık 2 aylık tedavi sürecinin sonunda her şey iyiye giderken, biz artık iyileşti derken, babam hastaneden çıktıktan sonra bir sürü planlar yaparken her şey bir gecede oldu.. Böbrek sorunuyla başlayan bir süreç sonrasında akciğer mantarı ve zatürre….bir gece içinde bizi yalnız bıraktı ve sonsuzluğa gitti.
1 haziran pazar akşamı son kez telefonda konuştuğumu bilemezdim. bilseydim koşardım yanına sarılırdım boynuna nefes alırken. sabah 6 da telefon çok acı bir şekilde çaldı. Annem ağlıyordu. "Baban öldüüü" diye. Nasıl yani? Rüya mı acaba?? Nasıl giyinip çıktım evden bilmiyorum. Hastaneye vardım herkes ağlıyor, babam yoğun bakımda ve uyanma ihtimali sadece 10% olarak uyutulmuş. Yalvardım, yakardım göstermedi derken kafamı uzattığım an canım babamın ağzından kanlar geldiğini gördüm. O an anladım sanırım artık bizimle olmayacağını.
1 saat sonra içeri aldılar beni. babamın gözleri açık ve tavana bakıyordu. ama uyuyordu. Belli artık..
Elini tuttum sıcaktı, öptüm “bırakma bizi dayan baba” dedim. Olmadı.. Dayanamadı babacım..
3 kez kalbi durdu 4. De çalıştıramadılar..İnsan kendi babasından ürkmüyormuş, normalde mezarlığın kıyından geçerken tırsan ben morgda babamı öptüm, konuştum, gözlerini kendi ellerimle kapattım. Sonrası malum.. şimdi yapayalnızım. Bir tarafım hiç dolmayacak gibi, hep kanıyor.
Yaşayan arkadaşlar nasıl ve kadar zamanda atlattınız bunu?

İpek şu an öyle ağlıyorumki sana anlatamam.
Rabbim mekanını cennet eylesin.sana sabırlar versin.
hepimiz Allahtan geldik ve yine rabbimize geri döneceğiz.
yazacak bişeyde bulamıyorum.

X