babama söylediklerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay vallahi hiç ama babanla öyle kinismisiydin filan tribine giremeyeceğim.
Ağzınıza sağlık az bile demissiniz tatil nedir yahu siz orada acı çekerken bu ne bicim insan ?
Doktor olsa ne sesini yukseltmese kibar olsa ne ?
Bi de düzgün konusamayacaksan kapatıyorum filan demiş sen düzgün konuşuyorsun da ne oluyor evladin hastayken tatilde fink atıyorsun.
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm umarım her şey yoluna girer.

Sizede çok geçmiş olsun. Babanız bu kadar bilinen biriyse neden sizin ağrılarınızı geçirmek için bir müdahalede bulunmuyor. Büyük ihtimalle kist sebebiyle bos sıvısı sıkışıyor buda inanılmaz baş ağrısına sebep olur. Hatta baskı çok büyükse daha da sıkıntılı durumlara sebep olabilir. Babanız bu kadar bilinmiş biri olup size karşı bu kadar tepkisiz kalmasi kendi müdahale etmemesi çok ilginç bir durum

daha insanüstü güçleri olmadığı ve kıtalararası muayene edemediği için olabilir.

tomografi sonuçlarını vs babama gönderdik o da baktı bu doktorun koyduğu teşhisin eksik olduğunu söyledi. ilacı kullanmanın kendi uygulayacağı tedaviye ters olabileceğini söyledi. daha ne yapsın uzaktan? anlamıyorum nereye varmaya çalışıyorsunuz.

Geçmiş olsun. Durumunuz ne olursa olsun babanızın tavrı hiç hoş değil. Evet belki kötü konuşmuşsunuz ama o ağrılar içinde normal davranmanızı kimse beklemesin. Umarım tez zamanda iyileşirsiniz.

Konu tamamiyle okunmadiginda veya geriye yönelik yorumlari okumadan yorum yazilmaya calisildiginda bazi skntilar dogabiliyor.Yanlis anlayip,yanlis yorumlayabiliyorlar.
Öncelikle gecmis olsun..Bilgisayar basinda uzun süre kalmak kesinlikle felaket bir bas agrisina sebep oluyor.Durumunuzu tetikleme ihtimali oldugundan bu surecte bilgisayar basinda daha az zaman gecirebilseniz keske..Aliskanliklardan vazgecmek bilirim zor'dur.
Probleminiz,çözmeniz gereken suan sadece bu durum olmasi gerekirken babanizin tavri hos olmamis hem de hic..
Benim sinirlendigim,gerildigim durumlarda bas agrim cok olur mesela..Tetikler o sirada agriyan,sizlayan nerem varsa..
Anne,baba bazen sadece hayattadir..Hayatinizda degildir.Moralinizi her daim yüksek tutmaya calisin(kimi zaman zor olsa da) ki bazi kararlari alirken,adim atarken zorlanmayin..Hayatimizda en yanlis kararlari cok sinirliyken,öfkeliyken aliriz.Hakli gerekceleriniz var ama yapmayin.
Sagduyuyu kaybettigimiz surece yenilgilerimiz artacak.Anne,baba sirtimizi yaslayacagimiz duvar'dir..Ama o duvarin da yikilma ihtimali hep vardir..Kendinize yetebilme potansiyeliniz oldugunu hissedebiliyorum.
Doktor veya psikolog olmadigim icin yapabilecegim yorum bundan ibaret :)
Moralinizi,hayat enerjinizi yüksek tutun.Sizden calmalarina izin vermeyin.
Zaman,bazen insanin cözemedigi bazi seyleri yoluna sokuyor.İcinize atmayin,zamana birakin en azindan suan icin..
Hayatinizdan gecen her sey gönlünüzce olsun..

Haklısın , ama baba kız ilişkiniz normal baba kız ilişkisine benzemediğinden o söylediklerini rahatsızlığına bağlıyorum.Yine de bence biraz daha sakin olmayı denemelisin , en azından kendin için.Rahatsızlığın için de geçmiş olsun , Allah şifasını versin bir an önce.

Bir insan doktor olmuşsa ve çocuğu hastayken o tatile çıkıyorsa neye yaradı onun doktorluğu. tabi ki haklısın sinirlenmekte hasta psikolojisini babanın çok iyi bilmesi gerek. Sebep ne olursa olsun Anlayamıyorum böyle insanları
Çok geçmiş olsun nasıl dayanıyorsun. Benim migrenim tutunca ilaç içmesem adım atamam seninki daha ağrılı geçiyordur

uyarı:konu uzun.

herkese selamlar, umarım hepiniz güzel bir gün geçiriyorsunuzdur.

yaklaşık 1 hafta oluyordur beynimde bir kist olduğunu öğrendim. benim açımdan ağrılar hariç bir sorun yok. yani öyle aman ölecek miyim doktor triplerine girmedim zaten yarın türkiyeye dönüyorum babam bakar hallederiz kafasındaydım.

tabi yukarıda rahat olduğumu yazdım ama bu rahatlık yaşadığım baş ağrılarını hafifletmiyor. yaklaşık 3 haftadır aşırı şiddetli baş ağrısı çekiyorum. kafamı koparmak istiyorum bazen. başımı eğik konuma getirdiğimde gözlerim yerinden çıkacak gibi oluyor ve 3 haftadır günlük 3 saat uykuyla devam ediyorum. geceler genelde burada veya oyunla geçiyor. 8 kiloya yakın verdim iyice gözlerim filan çöktü bilmiyorum fiziksel açıdan iyi hissetmiyorum ama psikolojik olarak dik durmaya çalışıyorum.

durum böyleyken babam da kendi kendisine triplere giriyor. buradaki doktorun yazdığı ilacı beğenmedi. tutturdu assslaa içmeyeceksin onu diye. ulan canım acıyor yerimde duramıyorum kafamı duvarlara vurasım geliyor diyorum hayır içmeyeceksin türkiyeye gelince hallederiz diyor. ve ben de mal olduğum için cidden içmiyorum babama niye böyle koşulsuz güvendiğim hakkında bir fikrim yok.

her neyse benim bu akşam uçağım var türkiyeye döneceğim ve cidden iner inmez eve filan değil hastaneye gideceğim sanırım. o derece dayanamıyorum. tabi ben böyle düşünürken babam aradı dün yassycim biz cuma günü 1 haftalık tatile çıkıyoruz benim boş haftam öyle denk geldi,istersen sen de katıl dedi. baba ne diyorsun ben gelince ne yapacağım yani başka doktora mı gideyim dedim ama çok uzun değil 1 hafta dedi.

ben orada gerçekten koptum zaten babama hakarete varacak şeyler söyledim insan kadın sevdasına düşünce böyle oluyor demek ki,çapsız herif senden doktor olsa ne olur tarzı ağzıma geleni saydım. o da sinirlendi düzgün konuşmuyorsan kapatıyorum dedi ben yine delirdim kapatmazsan şerefsizsin zaten dedim o da kapattı.

şimdi oturdum niye böyle dedim ki diye düşünüyorum. zaten 3 haftadır devamlı sinirliyim bu ağrılar başladığından beri belki burada bile belli oluyordur sanki bütün insanlar gerizekalıymış hepsinin ortak amacı beni sinirlendirmekmiş gibi hissediyorum. psikologum da tatilde gerizekalı ona bile sinirliyim.

işte öyle durduk yerde babama da verdim veriştirdim. ya da durduk yerde değil bilmiyorum bence ben haklıyım ama siz ne diyeceksiniz acaba? ne kadar rahat görünsem de kafamın içinde ne olduğunu merak ediyorum,ben acı çekerken babamın beni iyileştirme imkanı varken tatile gidecek olmasını hazmedemiyorum.

ekleme: babam yıl içinde yılbaşı hariç tatile gitmeyi sevmez hele de yaz tatillerini. eşine söz geçiremediği için böyle bir karar aldığını düşünüyorum.
çok geçmiş olsun sasyy aynı sorun ben de var 2 ay önce öğrendim başağrısı yapıyor evet ama sanki basınç varmış kafamın için de gibi ilk ankara medicana da Gökhan kurta gittim cyberknife önerdi emin olamadım medical parkta bir prof beyinciye daha gittim o gözlem yapalım ameliyat daha iyi olur dedi.ara ara başım çatlıyor stres oldum aynı senin gibi damar tıkanıklığı teşhısı de kondu.Biliyorum ki sen de ankaradasın dr onerın var mı ailen doktor olduğu için yardımcı olabilirsin dedim.Üzülme iyi huyluysa tedavisi var biliyorsun .kocaman tümörlerle yaşayanlar var biz de yaşarız hem hayata bakış açım değişti öğrenince basit şeyleri dert etmıyorum artık.umarım herşey iyi olur senin için de

Bir insan doktor olmuşsa ve çocuğu hastayken o tatile çıkıyorsa neye yaradı onun doktorluğu. tabi ki haklısın sinirlenmekte hasta psikolojisini babanın çok iyi bilmesi gerek. Sebep ne olursa olsun Anlayamıyorum böyle insanları
Çok geçmiş olsun nasıl dayanıyorsun. Benim migrenim tutunca ilaç içmesem adım atamam seninki daha ağrılı geçiyordur

başımı ellerimin arasında sıkıştırıp çığlık atarak dayanıyorum,kulağımdan bir ferahlık geliyor 10 dk kadar idare ediyor. ay yazınca kendime gülesim geldi millete her türlü doktoru tavsiye edip kendi bulduğum çözüme bak:olamaz:

Geçmiş olsun,
İnşallah önemli birşey degildir,
Babanın seni bile isteye riske atacagını sanmıyorum,
Yani eşine uyupta seni boşverecegini,
En azından baban dönene kadar başka bir doktora git agrıların için.
Haklımısın haklısın o ayrı agır konuşurmuydum bilmem ama aynı durumda tepkili olurdum bende.

çok geçmiş olsun sasyy aynı sorun ben de var 2 ay önce öğrendim başağrısı yapıyor evet ama sanki basınç varmış kafamın için de gibi ilk ankara medicana da Gökhan kurta gittim cyberknife önerdi emin olamadım medical parkta bir prof beyinciye daha gittim o gözlem yapalım ameliyat daha iyi olur dedi.ara ara başım çatlıyor stres oldum aynı senin gibi damar tıkanıklığı teşhısı de kondu.Biliyorum ki sen de ankaradasın dr onerın var mı ailen doktor olduğu için yardımcı olabilirsin dedim.Üzülme iyi huyluysa tedavisi var biliyorsun .kocaman tümörlerle yaşayanlar var biz de yaşarız hem hayata bakış açım değişti öğrenince basit şeyleri dert etmıyorum artık.umarım herşey iyi olur senin için de

sana özelden yazayım,babama gidebilirsin merak etme hastalarıyla iyi ilgilenir onun zoru benimle. :)

yok baban kalsın dersen yine aynı hastanede Prof.Dr. Cem Yılmaz var ona da bir görün derim.

sana özelden yazayım,babama gidebilirsin merak etme hastalarıyla iyi ilgilenir onun zoru benimle. :)

yok baban kalsın dersen yine aynı hastanede Prof.Dr. Cem Yılmaz var ona da bir görün derim.
cavidan hanıma gittim en son medicalparkta Amerika da eğitim aldığını orada cyberknife ı kesin çözüm olmadığı için önermedıklerını söyledi boşa yüksek radyasyon alma beyınde başka yerleri de etkiler dedi kafam karıştı benim de herkes başka dıyor

baktım o başkent hastanesinde görünüyor sigortam maalesef artık başkenti karşılamıyor ben gene medical park a ya da medicana ya gideyim teşekkür ederim yardımına gene de

baktım o başkent hastanesinde görünüyor sigortam maalesef artık başkenti karşılamıyor ben gene medical park a ya da medicana ya gideyim teşekkür ederim yardımına gene de

ne demek,rica ederim keşke yardımcı olabilseydim. cyberknife ve gamma knife arasındaki net farkı bilmiyorum ama gamma knife sanki beyin tümörlerinde kullanılıyor gibi hatırlıyorum. bir araştır istersen. sana da çok geçmiş olsun.

ne demek,rica ederim keşke yardımcı olabilseydim. cyberknife ve gamma knife arasındaki net farkı bilmiyorum ama gamma knife sanki beyin tümörlerinde kullanılıyor gibi hatırlıyorum. bir araştır istersen. sana da çok geçmiş olsun.
teşekkürler sassy bir buçuk santim ben de gözsinirime yakın yerde ama 2 prof ta agrı yapmaz dedi ona şaşıyorum ağrı var başımda aynı senin gibi basınç hissi var rahatsız edici .nöroloğa gidiyorum aynı zaman da ince iğnelerle başıma ilaç veriyor her yerine hafta da bir anca ozaman rahatlıyorum.ilginç net te ağrı yapar dıyor 2 prof ta yapmaz dedi 3. bir doktora daha gideyim bari emin olayım tekrar tekrar geçmiş olsun.Damdan düşenin halini damdan düşen anlarmış ha ha .moral yüksek sasyy cim daha çokkkk gençsin sen

Haklısın, aynı durumda olsak ben de basardım hakareti "Bilmem neyinin keyfine git, evladın mı varmış yokmuş düşünme" diye girerdim. Bilhassa sağlık konularında, insanın anne-babası etrafında pervane olmayacak da başka kim olacak? Bu basit bir tırnak batması değil, beyindeki kist diyorsun. Hani ok zaten insan vücudu kist üretir ve kişilerin %90ı kadarı belki beyninde kistle yaşar, fark etmez bile ömürleri boyunca ama seninki ağrılı bir boyuta geçmiş yani fark ettiren bir şey kendini.

Babanı çok rahat buldum, söylediklerinden de pişmanlık duyma, bence otursun baban kendini sorgulasın. Ve kuvvetle muhtemel baban doktor değil mi?
doktorlar alışmış ya onlara basit geliyor ben ilk kendime teşhis konduğunda hüngür hüngür ağladım.ama prpf lar alışmış kanserli tümör değil ya önemsiz onlar için sadece sayıyız biz ha bir de özel hastanelere gidebiliyorum Allahtan yoksa devlette ilgi çok çok daha az e onlar da haklı hasta da

Canım çok çok geçmiş olsun :KK43:
Umarım önemli birşey değildir hay allah ya
Baban için de birşey diyemiyorum.
Keşke dönmeseydin Amerikadan diyebiliyorum sadece:/

Ben geçmiş olsun demeye geldim:)

Benim gördüğüm doktorlar, genelde kendi ailelerinde bir şey olduğunda çok soğukkanlilar, başka birinin hemen hastaneye gideceği bir durumda gerek yok diyorlar. Biraz düşüncesizlik etmiş ama hatasını anlar bence.

Canım çok çok geçmiş olsun :KK43:
Umarım önemli birşey değildir hay allah ya
Baban için de birşey diyemiyorum.
Keşke dönmeseydin Amerikadan diyebiliyorum sadece:/

abla babama kalsa ilk öğrendiğimde ilk uçakla dönmeliydim. orada yapamazlar vs dedi beni baya rahatlattı. şimdi böyle olunca kaldım arada. iyi huylu mu değil mi,ameliyat gerektiriyor mu bir öğreneyim gerekirse hemen dönerim tekrar ama işte bakalım. çok teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X