babama söylediklerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
aklıma geldi ama eşine istediğini vermemek için yapmayacağım. o babamla aramızı bozmak istiyor ben onun istediğini yapmam yani. gerekirse babamla dışarda birbirimizi yeriz ama ben o kadının yanında yine sarılırım.

Ya supersin bence baya olgun buldum seni. Soylediklerin icin uzulme cunku sinirlenmekte haklisin. Ben kesinlikle yukarıda bencil ol diyen arkadaşın yorumuna katılıyorum. Süper bir yorum o. Bence onu dinle. Bencil olmak en iyisi cidden bu kadar takip kin tutup kendimizi hirpalamaktansa ceza vermeye calismaktansa ağzına geleni söyleyip duygularini çekinmeden ifade edip yoluna bakmak en iyisi. Alemin kahrini biz mi cekicez cidden sen kendin için en iyisi neyse onu yap.

Geçmiş olsun sassy öncelikle, umarım ciddi sonuçlar doğuran bir kist değildir. Benim de evli ve çocuklu bir doktor arkadaşım var. O da çocuklarının hastalığında fazla hevessizdir yani "Bir şey olmaz yeaa" falan stili. Benim çocuğum olsa okula göndermeyeceğim hastalıkta o bir tane ilacı ağzına tıkıp okula gönderir. Yani bilmiyorum belki hekimlerde olan bir rahatlıktır bu. Tabi babanı en iyi sen tanırsın, yeni eşinin dolduruşuna gelip seni önemsemeyecek biriyse orasını bilemem ama seven, önemseyen bir babaysa ciddi olabilecek bir hastalık durumunda yeni eş, eski eş dinlemeyecektir.

öncelikle teşekkür ederim.

normalde iyidir aramız. ama sürekli konuşuruz görüşürüz diyemem çünkü babamın zamanı yoktur. ben ona alışkınım zaten yani küçükken kolum kırıldığında bile "o kırık değil abartma" diyen,kırık olduğu anlaşıldığı halde "çok saçma böyle kırık olmaz ne biçim doktor bu" diye kabul etmeyen bir babam var. ona göre biz hep abartırız :)

bu durumda eşinin payı olduğuna adım gibi eminim. buraya gelmeden önce ben o kadınla da büyük bir tartışma yaşamıştım. ben bu rahatsızlığı öğrendikten sonra geçmiş olsun vs diye aramadı bile. ben yokken iyiydi rahattı biliyorum ben gidince yine bir daralma durumları olacak. ne yaşandı ne oldu bilmiyorum babamın kabul etmesi bile bana korkunç geliyor ama kendiliğinden de hadi tatile gidelim diyeceğini düşünmüyorum. kendimi kandırıyor da olabilirim. :)

iyi fikir aslında. belki de direkt istanbulda inince ankaraya geçmem orada bir doktor araştırırım dediğiniz gibi. teşekkür ederim sanırım cidden kendi başımın çaresine bakacağım.

Normalde ailenle hareket derşm. Çok da yazmışımdır buraya, çoçuğumun derdi olsa bilmek ister, yanında olmak isterim diye.
Ama bu durum başka olmuş.
Belki baban mesleki körlük yaşıyor, önemsiz bir kitle ise, hastanın da şikayetlerini görmezden gelir biraz doktorlar.
kızı olmana rağmen endişe etmiyor, ama ortada dayanılmaz baş agrısı var diyorsun. Neden evladına bunu yapsın? Belki gözünün önünde olmadığın için anlamıyor.
Gerçekten anlamsız. Yani kadının tribiyle böyle bir karar alıyorsa zaten sen kendi başınasın ve başının çaresine bakmak iyidir...

Oncelıkle cok cok gecmıs olsun. Babanıza cok kızdım simdi tatil zmanımı yanı. Ikı sene once ramazana denk geldi yine annemin basında kist cıktı buyuk sekilde kendim İstanbulda oturuyorum burda araştırma hastanesine yatırdık hergun bir suru tahlil yapıldı ameliyat olması gerekiyordu annemin de sikayetı bas agrılarıydı. 12 gunun sonunda doktorların kararı ile ameliyat yapılacak yerin riskli olduğunu soylediler tabı o zman da hastanede yatarken ılaclar veriliyordu belli agrı kesiciler sonra annemi taburcu ettiler ve o kist kendiliğinden gectı yanı annem bana oyle soyluyor insallah oyle dır. Sizde araştırma hastanesine gıdın ve yapılan tahlilleri doktora gosterın ona gore bir yol izlensin ertelemeye gelmez

Hic üzme kendini baban icin, ne sebeple yaptiysa yapti. Bencil ol biraz. Sen ona bu laflari söylerken kalbin kirildigi icin isyan etmissin bu cok belli.
Kalbinin kirilmadigini görmek baya bir ayilik olur. Aaa ne bicim laf onlar diyene de hadi ordan nonos derim.
Moralini yüksek tut. Tedaviye basla, hatta olabiliyorsa sevgilinle tatile cik.
Babani fazla düsünmemeye calis, üzerine konu acmaya bile degmez.
Emin ol bircogumuzun anasi babasi bu sekilde olabiliyor. Ben kendim anne olduktan sonra annelik müessesesini yeniden insa ettim.
Öyle olmaz böyle olur diyorum ve de asla saygi duyamiyorum.
Sevginin oldugu yerde yanlis olmaz. Seven insan sevdigini zaten hisettirir.
Ama aanan baban tirivirilarini da hic dinlemiyorum, yok öyle bir dünya. Yeri gelir en cok onlarin bir hareketi canini yakar.
Fazla mana yükleme. Herkes ettigi kadar der ceker giderim.
Cok asilesmis gördüm kendimi. Umarim kiskirtici olmamisimdir. Ama ana baba kaziginden tiksiniyorum. Olmamasi gereken birsey, mutasyona ugramis ana babalik bu. Ohalik bir durum. Koca kadinsiniz cok düsünmeyin üzerine, keyfinize bakin kendinize cok iyi bakin.

Arkadaşım sen benim ufkumu açtın yaa süpersin cidden :KK200::KK200::KK200:

Babani bilememde yurt disindaysan tedavini orda yaptir. Turkiyede saglik sistemi malesef felaket.

ülkeyi sevmediğimden dolayı kaçtım ama bu konuda burası cidden daha beter. ya böyle çok para verip vip olacaksınız ya da doktor "hadi eve git ağrın olursa önce telefon et geçmezse gel" diyor. 1 haftada anca muayene oldum takmadı bile. benim için Türkiye daha avantajlı tabi imkanım olduğu için ama kesin tanı koyulduktan sonra yurtdışı tabi olur.

ülkeyi sevmediğimden dolayı kaçtım ama bu konuda burası cidden daha beter. ya böyle çok para verip vip olacaksınız ya da doktor "hadi eve git ağrın olursa önce telefon et geçmezse gel" diyor. 1 haftada anca muayene oldum takmadı bile. benim için Türkiye daha avantajlı tabi imkanım olduğu için ama kesin tanı koyulduktan sonra yurtdışı tabi olur.
Anladim. Belkide ciddi bir durum drgildir cidden. Ne bileyim cok önemli olsa baban bu kadar rahat davranmazdi gibi geliyor.

Siz doktor yakınısınız. Üstelik anladığım kadarıyla maddi imkanlarımız da iyi.
Bir çok insanın girmek için aşındırdığı kapılar size zaten açık. Yurtdışında böyle bir rahatlık bulabileceğinizi düşünmüyorum. :)

öncelikle teşekkür ederim.

normalde iyidir aramız. ama sürekli konuşuruz görüşürüz diyemem çünkü babamın zamanı yoktur. ben ona alışkınım zaten yani küçükken kolum kırıldığında bile "o kırık değil abartma" diyen,kırık olduğu anlaşıldığı halde "çok saçma böyle kırık olmaz ne biçim doktor bu" diye kabul etmeyen bir babam var. ona göre biz hep abartırız :)

bu durumda eşinin payı olduğuna adım gibi eminim. buraya gelmeden önce ben o kadınla da büyük bir tartışma yaşamıştım. ben bu rahatsızlığı öğrendikten sonra geçmiş olsun vs diye aramadı bile. ben yokken iyiydi rahattı biliyorum ben gidince yine bir daralma durumları olacak. ne yaşandı ne oldu bilmiyorum babamın kabul etmesi bile bana korkunç geliyor ama kendiliğinden de hadi tatile gidelim diyeceğini düşünmüyorum. kendimi kandırıyor da olabilirim. :)

Babanın yaptığı büyük ayıp ne olursa olsun. Senin rahatsızlığın olmasa dahi sanırım Türkiyeye dönüyorsun. İnsan kızımı bir göreyim demez mi, hele ki böyle bir durumda. Benim annem babam da çok rahat insanlardır, babamın zaten işi hep yurt dışında. Ama kız kardeşimin ya da benim başıma bir sağlık sorunu gelsin başta babaannem olmak üzere tüm sülaleyi ayağa kaldırırlar. Mesleki deformasyonun ötesinde bir rahatlık var o yüzden babanı dinleme bence. Ben olsam başka bir doktora görünürdüm. Ola ki "Niye babana görünmedin" diye soracak olurlarsa (zannetmiyorum hekim seçme hakkına sahipsin baban olsa dahi), baban burada olmadığı için acilen başka bir hekim seçmen gerektiğini söylersin. Baban da yeni eşini kendi kızına tercih ediyorsa diyecek sözüm yok.

Gecmis olsn.
Haklisin saglik bu ama cok sinirli tepki vermissin.babanizda dr oldugu icin mi acaba bu kadar soguk kanli.ki siz de.biz olsak ailecek agitlar yakardik.o kadar canin acisina nasil katlandin.baska dr gorun kendine eziyet etme.basinin caresine bak.ins sifa bulur kurtulursn

Siz doktor yakınısınız. Üstelik anladığım kadarıyla maddi imkanlarımız da iyi.
Bir çok insanın girmek için aşındırdığı kapılar size zaten açık. Yurtdışında böyle bir rahatlık bulabileceğinizi düşünmüyorum. :)

tabi ki öyle o yüzden de türkiyede iyi bir doktordan tam olarak ne olduğunu öğrenmek bana daha mantıklı geldi. hani teşhisi koysunlar gerekirse çok elzem bir durumda yurtdışına zaten giderim umarım gerek kalmaz ama.

Geçmiş olsun sassy öncelikle, umarım ciddi sonuçlar doğuran bir kist değildir. Benim de evli ve çocuklu bir doktor arkadaşım var. O da çocuklarının hastalığında fazla hevessizdir yani "Bir şey olmaz yeaa" falan stili. Benim çocuğum olsa okula göndermeyeceğim hastalıkta o bir tane ilacı ağzına tıkıp okula gönderir. Yani bilmiyorum belki hekimlerde olan bir rahatlıktır bu. Tabi babanı en iyi sen tanırsın, yeni eşinin dolduruşuna gelip seni önemsemeyecek biriyse orasını bilemem ama seven, önemseyen bir babaysa ciddi olabilecek bir hastalık durumunda yeni eş, eski eş dinlemeyecektir.

Benim annem pediatri,alerji ve immunoloji profesoru. Kiz kardesim ve benim okul hayatimiz boyunca ya su cicegi, kabakulak vs gecirdigimiz zaman ya da cok ciddi bir ateslenme yasadigimiz zaman harici okula hastalik sebebiyle gitmedigimiz bir gun yok. Atesi bile belli bir seviyeden once dusurmeye calismaz annem ates iyidir vucudun savasmasi icin diye. Abartisiz ben 15 yasina kadar hic antibiyotik kullanmadim. Anneme bir sorundan bahsederken ilk cumlesi 'Cok onemli bir sey oldugunu dusunmuyorum'olur :)))

Annem de inanilmaz rahattir yani. O yuzden ben sasirmadim. Mesleki deformasyon oluyor. Evet buyuk sorumsuzluk ve ben de cok bozulurdum. Hatta babamin arkadasi en guvendigim meslektasina giderdim, babami sorarsa da esiyle tatilde derdim, hak etmis. Cok gecmis olsun.

Gecmis olsun, lezyon beynin hangi bolgesinde elinizde, tomografi,emar vs sonuc var mi, bolge ve capi hakkinda bir veri gibi, babaniz dr sanirim az cok bu sonuclardan birsey cikarmis olabilir, ama bu ciddi bir durum, 1 hafta uzun gibi gozukmese de, lezyonun bulundugu yer itibariyle 1 haftada onemlidir, icmediginiz ilacin nobet veya atak gecirmemek icin verildigini dusunuyorum,babanizi beklemeden baska bir dr a basvurun elinizdekilerle birlikte..

Geçmiş olsun.Allah şifa versin.durumunuz farklı.o yüzden haklısınız diyorum.benim parmağım kesilmişti bir keresinde.annemler evde yoktu.geldiğinde nasıl korktuğunu gördüm.gözleri dolu doluydu.yani insan evladı olunca böyle rahat olmamalı.ilginç babanız.

ilgilenmez maalesef. ya da ilgilenir bilmem daha haberi yok ama buraya gelmeden önce kendisine de cenazene bile gelmem demiştim.

Gecmis olsun
Bence iki tarafla da bu sekilde ipleri kopartmayin.
Babanizin tavri hos degil fakat sizin ettiginiz laflar bir babaya soylenmez.
Ben babama serefsiz diycem o da bir daha yuzume bakacak.. imkani yok.

Oncelikle gecmis olsun, insallah tehlikeli bir durum degildir.
Sinirlenmekte haklisin, kizlar babalarindan ilgi bekler hele boyle bir durumda asiri ilgi bekler. Babanizin yaptigi coook ayip.
Sinirlen, ama agzindan cikanlara dikkat et olur mu?
Tekrar gecmis olsun, agrilarinin bir an once gecmesi dilegiyle.

ilgilenmez maalesef. ya da ilgilenir bilmem daha haberi yok ama buraya gelmeden önce kendisine de cenazene bile gelmem demiştim.
Sassy’cim çok geçmiş olsun. Herşey düğüm gibi olmuş ama onlar anne baba ilgilenirler sen Annene git.
Birde babana evet bende çok kızdım. Ama dediklerin biraz ağır olmuş. Yine de yumuşatarak söylesen tam aynılarını haketmiş bence de.

Öncelikle çok geçmiş olsun, dilerim tez zamanda Allah şifanı versin.
Babanın tutumu beni çok şaşırttı. Düşünüyorum da, elinde imkanı varken bu şekilde davranmasına bir anlam veremiyorum bir türlü...
Seni aradı mı daha bu olaydan sonra.?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X