babam ve yaşadıklarımız..

Başarırsınız Allahın izniyle eski günleri de arkanızda bırakırsınız. Şimdiden Allah kolaylık versin.

evet tutuyor. ama bana devlet yurdu çıkmaz diye düşünüyorum. özel yurtta kalmam gerekir. ve eğer özel yurtta kalmak istersem de onun parasına mecbur kalırım ve bunu hiç istemiyorum

Konu sahibesi, özel ünvlerin kendi yurtları oluyor, verdiklleri burs içinde yurt de öneriyorlar. Öyle bir şey baksan dedimÖzel yurt işini geç tabi hem pahalı hem yer bulunmuyor

Konu sahibesi, özel ünvlerin kendi yurtları oluyor, verdiklleri burs içinde yurt de öneriyorlar. Öyle bir şey baksan dedimÖzel yurt işini geç tabi hem pahalı hem yer bulunmuyor
evet evet anladım şimdi demek istediğinizi :) iyice araştıracağım ama şehir dışı gidince okulun kendi yurdunda kalsam dahi maddi olanakları düşünmem gerekiyor. çünkü uzakta yaşadığımda ek gelir kazanmak isterim. ben de istiyorum ve tercih edeceğim ama onun parasına muhtaç kalma fikri benim için kötü anlarsınız ki

Hukuk yazmayin o kadar mezun fazlaligi varki issiz herkes. Guzel puanız var belli. Dil de ogrenebileceginiz farkli bir bolum seçin
tavsiyeniz icin cok tesekkur ederim. soylediklerinizde haklisiniz. ben de hukuk agirlikli tercih yapmayacagim, uluslararasi iliskiler ya da siyaset bilimi de dusunuyorum. ingilizce haric diller ogrenmek de o kadar onemli ki.

Okuyup calisin. Ayni seyleri yasamisiz. Sizin yasadiklarinizi birebir yasadim daha fazlasi vardir belki ama emin olun eksigi yok. Farkli sehirde universite kazandim, hem calistim hem okudum. 28 yasindayim. Su an ablamla beeraber farkli bir sehirdeyiz calisiyoruz paramizi kazaniyoruz. Icimdekiler asla gecmiyor ama konforumm yerinde, aksamlari eve gidince korkucagim biri yok, kendi parami kazaniyorum. Su an tek amacim kardeslerimi de yanima alabilmek. Okiyip calismaktan baska sansiniz yok malesef cok calisinp kurtarin kendinizi lutfen

Allah yardımcınız olsun.

oncelikle cok tesekkur ederim soyledikleriniz benim icin o kadar degerli ki, icime su serpildi diyebilirim. benzer seyler yasadigimiz icin su an rahatta olmaniza kendim olmus gibi sevindim.. tek istedigim de sizlerin soyledigi gibi okuyup calismak, kendimi kurtarmak.. insallah ailenizle cok mutlu bir yasantiniz olur

Tesekkur ederim insallah sizde cok guzel yerlere gelirsiniz

Burs almak sıkıntılı maalesef. Eğer ailenin durumu kötü değilse burs almaya çok güvenme. Ben memur çocuğu olarak iyi bir sıralamayla sadece kyk alabildim.

anne-baba maddi durumundan dolayı demiştim. çünkü benim tercihlerim genelde istanbul-ankara yönünde. devlet yurdu çıkması için maddi sınır ne tam bilmiyorum. bu arada ben de hukuk okumak istiyorum :)
Kendi yurdu olan okullar daha avantajlı bir tercih olabilir. Hacettepe de mesela açıkta kalma oranı istanbul üniden daha az. Senin yerinde olsam barınmayı da karşılayan vakıf üniversitelerinin arastırırdım.

Şehir dışına gidersen ilk dönem biraz zorluk çekersin ancak vakıf bursları, kyk vs... Gelmeye başlayınca bir de belli bir çevren olunca hemen bi işe başlarsın misler gibi geçinirsin kendin.

Sınav sonucunuz nasıl? Sehır dısı yazın
Babanız karısırsa gızlı gızlı yazın

evet tutuyor. ama bana devlet yurdu çıkmaz diye düşünüyorum. özel yurtta kalmam gerekir. ve eğer özel yurtta kalmak istersem de onun parasına mecbur kalırım ve bunu hiç istemiyorum
Kimsenin parasına mecbur kalmazsın
Ben kendim calisip okudum okulum uzayınca kyk cıkarmıstı haklı olarak
Bir yıl calıstım, okulun beraberınde

Benzer bir yaşam şekli, ben de 21 yaşındayım. Bilmelisiniz ki yalnız değilsiniz. Çoğu aile böyle fakat dışarıdan insanlar normal bir aile olduğunu zannediyor. Bizde fiziksel şiddet duruldu. Yine de şiddet kimlik değiştirip var olmaya devam ediyor çünkü şiddeti uygulayan tedavi görüp değişmiyor, şiddet mağduru da korkudan harekete geçemiyor. Babanız, annenizin ve kardeşinizin sizinle gelmesine müsaade ederse onlarla beraber başka bir ile taşınmanızı ve orada eğitim almanızı tavsiye ederim. Böyle bir imkanınız yoksa da yaşadıklarınızı gözardı edip derslerinize sarılmanızı ve okulunuzu bitirip gücünüzü elinize almanızı tavsiye ederim çünkü maddi güç olduktan sonra diğer etkenler zamanla iyileştirilebiliyor. Allah yardımcınız olsun inşallah tez vakitte bu sıkıntılı süreci atlatırsınız. :)

Günaydın, benim kızımda seneye Ankarada okumak istiyor bilgi almak için yazdım vakıf burslarina nasıl bakılıyor acaba?(Şimdilik çok sıkı ve disiplinli çalışıyor hocaları çok ümitli kazanır diyorlar ankarayı)

Güzel bir üniversiteye girmenize çok sevindim. Okul çevresinden part time bir işe girersiniz. Günleriniz dolu dolu oldukça yavaş yavaş o evden kopmaya başlarsınız zaten. Yine annenize kardeşinize desteğinizi bırakmazsınız. Anneniz keşke bu kadar afedersiniz ama aciz olmasaydı. Ama yapacak bir şey de yok.
Kendinizi ancak okul ve iş yoluyla oradan kopartabilirsiniz. Bu yüzden sizin sıkı çalışmaya devam etmeniz gerekiyor. Zaten işinizi de elinize aldıktan sonra hayatınızı kurmaya başlarsınız. Ne kötü ailelerden sıyrılan insanlar var gördüğüm. Onlar yapabilmisse siz de yaparsiniz eminim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…