babaannemin ameliyatı

Demiyor işte annesi çok kıymetli babamın yaşlı diye alttan almamı istiyor.
Diğerleri de yiyor bakmıyor ama sonuçta dimi niye kabul etmeyeyim. Lafını edince sen ölünce daha fazlasını yicem diyorum hatta
Evet ama hem sevmeyip hem parasını yemekte biraz iki yüzlülük olmuyor mu? Babannen sanada onlara verdiği kadar para verse yine sevmiyorum diyecek miydin? Lütfen dürüstçe cevap ver.

Evet ama hem sevmeyip hem parasını yemekte biraz iki yüzlülük olmuyor mu? Babannen sanada onlara verdiği kadar para verse yine sevmiyorum diyecek miydin? Lütfen dürüstçe cevap ver.
Evet derdim yine çünkü maddiyat değil küçük yaştan beri onlarla beni kıyaslaması onları daha çok sevmesi sıkıntı asıl. Yani biri size para verse kabul etmeyecek misiniz gerçekten bir de babaannem yani

Dürüst olayım kabul edebilirim de etmeyebilirim de. Eğer babannem parasıyla beni satın almaya çalışıyorsa gerçekten kabul etmem. Kabul ediyorsamda yüzüne karşı seni sevmiyorum,hoşlanmıyorum demem.

tutmuyor işte daha önce tutuldu babam ödedi yine dedim tutalım istemiyor bu günler için çoluğu torunu varmış. Muhtaç olma durumu gibi bir şey yok eli ayağı tutuyor kapris yapacak insan arıyor kendine

ya sevmesek nasıl kabul ediyoruz ,
ben kötüyüm param mi iyi diye bir laf var bizim orada ve 70 binden bahsediyoruz 200 lira değil
açıkçası bende genel olarak fikirleri aşırı merak ettim bu konuda

ben kötüyüm param mi iyi diye bir laf var bizim orada ve 70 binden bahsediyoruz 200 lira değil
2 sene önceydi birde dolar 7 TL falandı ona bir şey demiyorum zaten teşekkür ettim defalarc konusu geçti insanlara babaannem arabama yardım etti diye anlattım yani yeterince pohpohladım o konuda babaannemi. ama artık kaprisini çekmek istemiyorum

Hepsini okumadım bile ama eskiden de o yetmiş bin emin ol çok paraydı. Nankörlüğün de bu kadarı kadın çok haklı

ay umarım diğer üyelerde bu kısıma yorum yapar merakla bekliyorum

Hepsini okumadım bile ama eskiden de o yetmiş bin emin ol çok paraydı. Nankörlüğün de bu kadarı kadın çok haklı
hepsini okusaydın bana 70 diğer kuzenime 2 kere araba parası verdiğini okurdun. O nankör değil ben nankörüm yani öyle mi? diğerlerine bir araba parası bana arabanın yarısını bile vermedi geçmişi düşünürsek. O da vermeden önce de herrrr zaman ben baktım her türlü sıkıntısında ayrımcılığına rağmen. Ben onun idrar torbasını çıkarıp tuvalete döküyordum dönüşte bana oturup kuzenimi övüyordu. Ben kız torunum diye haklı oluyor tabii

Ne babaneler varmış dedirtti. Bizimkide annemin baktıgı bebemi kıskanır. Verin çocugu verin diye. Oğlunun kazancını yiyormuş

ee işte diğerleriyle aynısınız ne diye onları da şikayet ediyorsunuz.
Babaanne,torunlar hepsi kan çekmiş demek ki aynı.
yo aynı değiliz ben bu zamana kadar yaptığı manevî maddi ayrımcılığa rağmen sürekli yanında oldum stajdan bile izin alacak kadar. Final haftamda bile yanında ben vardım beni istediği için. Ayrıca onların yemesi ile benim yemem bir mi allah aşkına oturduğu evi kiraya versek yıllık zaten 70 bin kazandırır yani 20 yıllık hayatımda ilk defa bana bir faydası olmuştu.

Ne babaneler varmış dedirtti. Bizimkide annemin baktıgı bebemi kıskanır. Verin çocugu verin diye. Oğlunun kazancını yiyormuş
çok üzüldüm gerçekten yaşlı kadınların hiçbir duygusu yok buna emin oldum. Daha önce benim babaannemde benzer sıkıntılar yaşadı hala yaşıyoruz annem ben için babanın parasını harcayın durun diyor. Bir dönem bizimle yaşadı babam yurtdışına gitmişti annemin de hastalığı vardı yardıma geldi. Her gün para kavgası ediyordu amcamlara para göndermemiz için annem hayır diyince senin mi oğlumun parası diyordu sonra annem kartı bilerek atmye yutturdu istemesin diye o zaman bile maaşı olmasına rağmen çıkarıp ekmek bile almazdı yani. Sonradan aklı başına geldi vermeden önce kuzenime araba almıştı amcamlara araba almıştı ama daha biziim evimizde çöpü yok

bence birisinden yardim alinmissa oyle mesafe koyulamaz. ben genelde borclu kalmamak icin almamayi tercih ediyorum

insanlarin agzina konusacaklari bir laf verirseniz ( para alarak) simdi de boyle beklentiye girerler.

Hos siz de beklenti icinde gecirmissiniz koca ömrü, size 1 lira vermek zorunda bile değilken ve hatta sevmek zorunda bile degilken

digerleri yiyebilir parasini, kullanabilir kadini
Sizin ayni karaktersizligi göstermenize sebep değil ki?
istedigine yağdırır, istemedigine sümüğünü atmaz kadin. Kabul etmesi zor ama durum bu.

buyuk sözüme tövbe nefret ettigim birinden de kuruş almam kuruş.

diğerlerine daha fazla verdi yine ayrımcılık yani ayrıca ailem daha fazla harcıyor babaanneme yine de teşekkür ederim tabii ki vermek zorunda değildi verdi ama ben bakmak zorunda değilim ona
diğerlerine fazla verdi diye kiskanip, size verileni begenmemek, sonra da vermek zorunda değil demek riyakarlık olmuyor mu?
Zorunda değil ama sizin gercek dusunceniz bu değil ki. Tamah etmeyin insanlara.
Aliyorsaniz da kendinizi gebe birakiyorsunuz demektir bu, gibi bakmanizi isteyecekler, sizin ustunuze haklarini gecirmelerine izin vermissiniz cunku para yüzünden.

Son olarakta dilenci ruhlu olmak cok sey kaybettirir insana, en önce gurur.
Kimseye el acilmamali, parasi pulu kiskanilip istenilmemeli. Hos versede kötü oluyor, vermesede neticede.
kimseye bisey yapmicaksin aslinda, nasil olsa "yapmasaydin " oluyor sonucu, yapilmasi icin yalvarislar unutuluyor.

ne diyim insallah babannede size tamah etmez de elinize dusmez.

Hayatta babaannem gibi korkunç bir kadın daha olamaz diyordum, ta ki ilk evliliğimi yapana kadar:)
O kaynanadan kurtuldum ve bir daha evlendim.
Babaannemin varyasyonu bir kaynana daha.
Kızlar annelerinin karerini mi yaşıyor bilmiyorum ama, hiçbir zaman sevgi de görmedim ondan, menfaat de.
Öbür torunlarına da altınlar hediye etmiş, düğününüzü göremem diye.
Ama elden ayaktan düştüğünde de bize sığındı ve ben yıkadım bebek gibi. Babamın hatırına. Cenazesini de kaldırmaya annem gitti sadece. İstemediği tek gelini.
Hayat tuhaf.
Babaanneler de bazen tuhaf demek ki.

bence birisinden yardim alinmissa oyle mesafe koyulamaz. ben genelde borclu kalmamak icin almamayi tercih ediyorum
valla öyle bir koyuyorum ki niye koymayayım her aile yapısı farklı ama bizim ailede herkes küçüklere yardım ediyor tek bizde değil bu daha yeni babamın amcası büyük bir arsa satıp torununa verdi mesela bu yüzden sıkıntı yapmıyorum hiç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…