babaannemin ameliyatı

ben biraz pratik biriyim ve güçlü biriyim. Bu yüzden kimm hastalansa ailede ben yanındayım hep ama kimse benim yanımda değil. Babam ameliyat olduğunda da hep ben baktım annemde de. Teyzem sıkıntılı zamanlar yaşadı hep ben vardım yanında. yaklaşık 15 yaşından beri de babaanneme bir şey olunca hep ben vardım yanında.

Babanız gerçekten zengin herhalde 19 dan beri arabanız varsa.babannenin verdigi parayı çoğaltıp ev almışsınız ne güzel her seyi az bir çabayla sahip olmuşsunuz insanlar bunlara sahip olmak için yıllarca çalışıyor.
"Sürekli bana haksız yapılıyor "düşüncesinden çıkın diye yazıyorum bunları.
Babanne de zul geliyorsa bakmazsiniz. Ama kadın kendince maddi gücü iyi olmayan torunlarını desteklemiş olabilir...
Kararınız neyse de kim ne yorum yapmış bunlara takılmayın

yok şükür halimiz yerinde ama öyle çok bir zenginlik yok yani babama babasından vs kalan bir para ev söz konusu değil. Ticaretle uğraşıyoruz ayrıca emekli de güzel bir yerden. az çabayla sahip olmadım tabii ki borsa stressi çektim hala çekiyorum ama evet şanslıyım bu konuda biliyorum ben şuan çalışıp ne ev ne araba alamam bunu biliyorum. Yani iki kere araba alması nasıl desteklemek bilmiyorum ki birini alkollü biçimde kaza yaparak yok etti. Ki bana para vermeden önce de bakıyordum ben. Evet bana haksızlık yapıyor hem maddi hem manevi çocukken de böyleydi. Benim de fmfim var yazmıştım bunu küçümserdi mesela. Zona oldum 3 kere çok içli biriyim hisli ve duygusallık çok fazla var takıntı var bu sebepten oldu bana diyordu üzülecek neyin var. Çok sevdiğim kuzenim vefat ettiğinde mesela sanki çok seviyordun de ölünce kıymete bindi demişti. vs yani yaz yaz bitmek eskisi gibi vicdanım kalmadı ona karşı. Vicdansız mıyım diye düşünüyorum ama hak ettiği bu. zaten bakmadım amcamla yengem bakıyor aramadım bile

Borsada stres çekmesini ama o 70 bini almasaydiniz o stresi çekmeniz bile parayi bu kadar katlayamazdiniz.Bilmem farkında mısınız para kazanmak için de para gerekiyor. Babanne tarafından adil şekilde olmasa da desteklenmissiniz. Sürekli haksızlığa uğradım duygusu sizi yaralar nitekim de kafaya bu meseleleri takarak zona olmuşsunuz.
Babanneye bakmiyorsunuz ama geçmişte olanlar bal gibi de bugununuzu etkiliyor sizi mutsuz ediyor. Babanneyi bu saatten sonra degistiremezsiniz. Açıkçası ben konunun sizi bu kadar yipratmasina kayıtsız kalamadim bence psikolojik destek alarak ,terapiye giderek belki olaylarda bu kadar takılı kalmamayi öğrenirsiniz.
Nitekim gencsiniz ,kim bilir daha ne olaylar haksizlik karşınıza çıkacak hayat hiçbir zaman çok da süper olmayacak biraz bosvermeyi ogrenmeniz gerekiyor.

Konuyu okumadım. 70 bin kazandınız mı hiç ? Nasıl bu kadar kğçümseyebildiniz meblayı ona şaşırdım.

Terapi alıyorum zaten iyi bir ruh hali içinde değilim teşekkür ederim ama konu babaanneye hiç gelmiyor genel olarak ihmal edilmiş önemsenmemiş hissine sahibim. Annem sağlıklı bir kadın değildi ben çoğul gebelik bebeğiyim yani annem üçüz hamileymiş sadece ben yaşadım diğerleri çok yaşayamadı. Zaten psikolojik olarak iyi olmayan annem beni iyice boşverdi bebekken ağlayınca şiddet göstermiş. arabada mı unutmamış beni evde bırakıp gidip benim üşüyüp elektrikli sobayla koltuk yakmamamı sebep olmamış say say bitmez. Babamın da ilk evliliğinden olan çocuğu çok önemliydi gözü beni pek görmüyor. Sonrasında da bebek kardeşim öldü malesef yine yine sürekli arka plana atıldım onun üzüntüsü vs derken iyi bir çocukluk geçirmedim. Annem doğurma arzusundan asla vazgeçmedi benden sonra 4 ölü bebeği var hatta kardeşlerimi sayarsak 7. En sonunda 10 yaşındayken istediği bebeğe kavuştu ama sıkıntılı bir süreçti yine ihmal edildim oldukça. Ya da doğuma giderken bile ben öleceğim diye beni yıpratan annem olduğu için sürekli duygularımı sömürdüğü için. Kardeşim olunca da büyük sorumluluk almak zorunda kaldım o ara babaannem bizimle yaşamaya başladı dedem öldü. ve yine hiç hoş şeyler yaşanmadı hâliyle. Anneme de yüklenmek istemiyorum ben de zor biriyim malesef ki çok hisli duygusal etkilenen bir kişiliğim var. İster istemez bende hep ilgisizlik halinde ya da benden başkasına gösterilen ilgiyi kıskanma durumu oldu ve bu kine doğru evrildi. En son dün mesela annem kalp çarpıntısı yaşayıp benim yanımda uyudu sonra yine bana öleceğim şunu yap bunu yap diyerek duygularımı sömürdü sağolsun. İster istemez böyle konularda kendimi çok yıpratıyorum. Hadi annem babam babaannem neyse de ben iş arkadaşımın bedellisini ödedi diye patronuma bile hislenip üzülüyorum hayat kalitem ortada. Zona da çocukluktan kalma hep 3 kere geçirdim. Okuduğu kitaba bile üzülen çocuk olduğum için . şükür ergenlikten beri zona olmadım ama daha farklı tepkisi oldu tabii ki.

Son düzenleme:
Konuyu okumadım. 70 bin kazandınız mı hiç ? Nasıl bu kadar kğçümseyebildiniz meblayı ona şaşırdım.
evet kazandım 2 senedir çalışıyorum ben. Babaannem için büyük bir miktar değil o zaman dükkan kirası 15 şimdi 40 bin. yani babaannemin para sıkıntısı yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…