baba evine ne kadar sık gidersiniz?

damldaml80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2007
42
1
Herkese merhabalar,

Ben 1 yıllık evliyim ve çalışıyorum.Annemler 5dakikalık mesafedeler ve evde annemle babam var sadece,kardeşelrim dışarda okuyolar.Annem hergün arar şu yemek var,gelin yemek yiyin,işiniz varsa gidersiniz der.Ve genelde(haftada 3-4gün) gideriz.Bugün eşim dediki,çok sık gidiyoruz,annenlere yük oluyoruz,artık bu kadar sık gitmeyelim dedi.inanın çok üzüldüm.Kalbinmi kırıldı,bişeyemi alındın diyorum,yok diyo.Sebep nedir diyorum,yük oluyoruz diyo.Annemlerin çok şükür maddi durumalrı iyi,artı annem de babam da bana ve eşime çok düşkünler,bugüne akdar hiç problemimzi olmadı.Siz ne sıklıkta gidersiniz?acaba biz gerçekten abartıyormuyuz?

Herkese merhabalar,

Ben 1 yıllık evliyim ve çalışıyorum.Annemler 5dakikalık mesafedeler ve evde annemle babam var sadece,kardeşelrim dışarda okuyolar.Annem hergün arar şu yemek var,gelin yemek yiyin,işiniz varsa gidersiniz der.Ve genelde(haftada 3-4gün) gideriz.Bugün eşim dediki,çok sık gidiyoruz,annenlere yük oluyoruz,artık bu kadar sık gitmeyelim dedi.inanın çok üzüldüm.Kalbinmi kırıldı,bişeyemi alındın diyorum,yok diyo.Sebep nedir diyorum,yük oluyoruz diyo.Annemlerin çok şükür maddi durumalrı iyi,artı annem de babam da bana ve eşime çok düşkünler,bugüne akdar hiç problemimzi olmadı.Siz ne sıklıkta gidersiniz?acaba biz gerçekten abartıyormuyuz?

Canım belki eşin seninle baş ba olmak istiyor.Mutlaka annene sadece yemeğede gitseniz bi kaç saat kalırsınız.Belki evine gidip rahat oturmak seninle vakit geçirmek isteyebilir.

Belkide eşin çok anlayışlı biri gerçekten sıkıntı veriyordur bu durum kendisine yük oluyormuş gibi.Sen sonuçta öz kızlarısın o ise damatları ailenin.Senin gibi düşünemeyebilir.

Allah mutluluğunuzu artırsın:teselli:

2-3 ayda bir bi kaç saatliğine oflaya puflaya artık gidelimde demiyorum gerçi yoruldum
bence şükret haline

kötü niyet yok bunda canım eşin aileni cok sevse de sıkılıoyr olamaz mı bence cok abatmışsınız belki sen kendi yemeklerinden eşine yedirsen haftada bire düşürseniz bu gidişleri daha iyi olacaktır..ben mesela istemezdim öyle haftada dört gün eşimin ailesine yemege gitmeyi ,sen kaynanana gitmek ister mitdin bu kadar sık...yeni evlisinz evin ve yalnız kalmanın tadını cıkarın...aileleri evliliğn ilk yıllarında biraz ihmal edip evliliğe alışmakta fayda var sanki...

canım bende 3-4 haftada bir giderim.eşime annemgile gidelim dediğimde daha geçen ordaydın der.bizim hergün gittiğimiz yer kaynanamgildir.oraya sesi çıkmaz.şükretki yakınlar.

eskiden her gün giderdim ama artık sadece okul tatillerinde gidebiliyorum.çünkü istanbul dan taşındılar :KK43:((((((((((

biz de 10 dk lık mesafede oturuyoruz. gidiş sıklığımız değişkendir. bazen 2-3 hafta uğramayız,bazen de haftada 3 gün yemeğe gideriz(yoğun çalıştığımız dönemlerde ve ramazanda). ailem çok nadir gelir bize.
sık gitmekten benim eşim de pek hoşlanmıyor. evimizde olalım diyor. ailem ona çok iyi davranır ama bazen eşimin sıkıldığını fark ediyorum.
bence eşiniz sıkılıyor olabilir. haftada 1-2 ye düşürebilirsiniz.

Cok sık gidiyorsunuz bence de. Esiniz de evde sizinle vakit gecirmek istiyor sanirim. Bence haftada 1e filan dusurun...

kötü düşünmeyin.daha çok yenisiniz..eşiniz evinizde sizinle başbaşa kalmak istiyor olabilir.bence bi süreliğine azaltabilirsiniz.....

Ben evlenince 2-3 gün giderim kimsede engel olamaz heyyytt
özlerim ben annemi babamı en azından ilk zamanlar alışana kadar :asigim:

arkadaşım bende 2 aylık evliyim annemlerle aramızda iki sokak var ve bizde dvamlı gidelim istiyorum ama ne kadar olmazsa oraya gidince eşimin canı sıkılıyor bende de farkediyorum.Bir defasında demişti ben seninle evde keyifle dinlenerek zaman geçirmek istiyorum.Ondan sonra daha azalttım ama her gün telde grüşüyoruz annemsiz adım atmıyorum herşeyimi ona danışarak yapıyorum.aynı şekilde annemde bize gelin bir sürü şey yaptım diye çağırıyor ama sanırım erkeklere göre sevdiğinin kendi mutfağında yaptığı bir makarna bile böre bedel geliyor.Bende onuda düşünerek dengelemeye çalışıyorum.Bugünde edirneye kayınvalidemlere gidiyoruz eşimde anasınla hasret gidersin diye (izine çıktıkta) önce oraya sonra benim tarafa gitcez.:))Kocişinde gönlünü yapalım dimi ama.SEvgiyle kalın ...

ben haftada 1 kere gidiyorum çok yakın olmasına rağmen.........
hergün napıcamki bizimde bi düzenimiz var zaten akşama kadar birbirimizi göremiyoruz ...
peki sen haftada 4 kere kayınvalidene gitsen rahat edebilirmisin? eşinin yerine kendini koy ne kadar aile olsakta insan zorlanıyo....bide yeni evlisiniz daha 1 sene olmuş eşin ailene daha alışamamış olablir .......a.s.

bende 1 yıllık evliyim ve annem banada çok yakın.ama ilk günlerden beri asla çok sık gitmedim.eşim ailemi çok sever ailemde onu.şöyle düşündüm hep ben hergünde gitsem rahat ederim ailemin yanında ama eşim sıkılabilir.bu nedenle haftada en fazla 2 kere gitmişimdir.eşinizd ailenizi seviyordur ama adamcağız şortunu giyip koltuğa uzanıp tv izlemek istiyor belki.sizinle vakit geçirmek istiyor olabilir.ardniyetli düşünmeyin.geç saatlere kadar çalıştığımda oldu ama ne anneme nede kayınvalideme gittim.evime gittim yaptım yemeğimi başbaşa yedik

Herkese merhabalar,

Güzel arkadaşım öncelikle merhaba şunu hatırlatayımki yaklaşık 2 aylık evliyim annemi hemen hergün görürüm yemeğe çarıyorlar bizide bizde gidiyoruz hergün gitsek neden geldiniz demezler asla ne benimkiler ne eşiminkiler çok eminim ama inan bana biz yoruluyoruz dinlenemiyoruz gittiğimiz zaman en az 3 saat geçiyor eve gitmemiz 11 oluyor gerçekden çok geç oluyor üzerini çıkar yat bence benim takdiği uygula annen çağırdımı seni yemeğe anneciğim koy bitencereye biz evimizde yiyelim bence bundan da memnun olurlar kensine iyi bak hoşcakala.s.

Bencede iki tarafada çok sık gitmek doğru bişey değil, benim annemlerde aynı muhitte ama 2 -3 haftada bir ancak gidiyorum, hergün arayıp sorup konuşuyorum nitekim ben onların çocuğu olsam bile kocam onların çocuğu değil ve hergün buna katlanmak zorunda değil, karşı tarafıda düşünmek lazım, kayınvalidem alt katımda oturduğu halde ona bile hergün uğramıyorum, çok fazla görüşmek laubaliliğe sebep oluyo buda sorunlara neden oluyo bence

Ben anneme hergün gidiyorum....gamyoncuiremsu
Çalışmadığım için günde 3 ve 4 defa bile uğradığım oluyor..
Çalıştığım dönemde sadece iş çıkışı yarım saat bakar,gül yüzlerini görür,evime dönerdim..:1hug:
Ama eşime illa yemeğe onlara gidelim diye bir isteğim olmadı hiç. Annemler çağırır biz de müsaitsek gideriz. Bizde belli bir istatistik yok.Bazen haftadabir,bazen aydabir oluyor..yerimseniben

normalde gündüz gitme imkanım yok.Dolayısıyla akşam iş dönüşü gidebilirim.Bi uğrayıp görelim diyoruz,ısrar edip,yemeğe kalın diyolar,kırmak istemiyorum.Ama haklısınız ben biraz abartmışım durumu.Kayınvalde tarafı çok ilgisiz,bırakın yemeğe çağırmayı,gittiğimizde yemek yapıp,burda yiyin bile demezler.Benimde bi beklentim yok zaten.

X