Ayvalk - Sarmsakl nasl bi yer gidenler.. fikri olanlar..

arkadaşlar ben de gitmek sitiyorum ama, şöyle otel tarzı değil de ailecek kiralayabileceğim daire şeklinde.. 5 kişi gidince kişi başı olayı bana tuzlu gelir..
bildiğiniz biyer varmı öyle..

var ilk gittiğimizde otel ararken bi ev tavsiye etmişlerdi herşey vardı içinde 90 liraydı biz iki kişi olduğumuz için gerek duymadık otelde kaldık..sarımsaklıya varınca ortada banyolar ve wc var orda ücret alan gençler var onlara sorarsanız yardımcı oluyolardı canım...

ben 2 hafta once sarımsaklıya gıttım .denızı guzel , fakat orada kalmadım akcayda kaldım .akcay zeytınlıde kaldım ama oranın denızı pıs

valla o tarflar çok sıkıcı cnm..bende geçen ay ordaydım...sakin fazlasıyla..denizide soğuk..

merhaba arkadaşlar.ben de sarımsaklıyı çok merak ediyorum.özellikle kumunun ve denizinin methini çok duyum.geçen yıl altınolukta kalmıştık.oranın denizine de soğuk denmişti ama zaten ağustos ayındayız.bir süre sonra insan alışıyor suyun soğukluğuna.bana göre tatil yapılan yerin de biraz sakin olması gerekiyor.biz de ailece gideceğiz.o yüzden ev tutmayı düşünüyoruz.
oraya gittikten sonra da ev bulabileceğimizi,önceden ayarlamamızın gerekli olmadığını söyleyen arkadaşlarım var ama güvenemiyorum.açıkta kalmakta istemiyorum 6-7 kişiyle.giden arkadaşlar bilirler.gittikten sonra da ev bulabilir miyiz.veya tavsiye edebileceğiniz evler var mı ailece kalınabilecek?

canım harika bir yerdir kesinlikle herkese gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir tatil yeri ....

şimdi barları cafeleri daha fazla, cundası, ada turları, akvaryum gibi denizi (balıklarla beraber yüzüyorsun) cennet tepesi, şeytan sofrası, rakı-balık ı, sakızlı dondurması, hoşmerimi, lor tatlısı, papalinası,lokma tatlısı ohhhh ohhhh say say bitmez bazı arkadaşlar deniz soğuk falan demişler ama deniz harika özellikle bir taraf dağ bir taraf ada BADAVUT ....

teşekkür ederim canım.. sağol.. opuyorumnanaktan

çok güzel denizi temiz sakin bi yer ama rüzgar bi hayli fazla.ama ben beğendim.görmek lazım tabii dönerken de şeytan sofrasına konuk olmak lazım.ha bide ayvalık tostu,kavun içi dondurma ve kızarmış dondurma yemeden dönmeyinhihoyyyt

:1no2:Bizde yeni döndük sarımsaklıdan arkadaşlar evet yazılanlar doğru fakat bizim şansızlığımızdan olsa gerek birinin aracılığıyla apart bir ev tutmuştuk tabi görmeden temiz değildi doğrusu :roflol:günlük 80 ytl idi ücreti normaldi fakat temiz olmayışından3 gün anca durabildik seneye bakalım daha tecrübeli davranırız umarım bu yüzden çok tuzlu olmayıp temiz bir yer olması tercihim iki çocuk :ecrin_bebek::icecream:dört kişilik bir aileyiz cunda adasına gitmiştik orda açık bir restaurantdacokacimcoook iki porsiyon balık ve bir porsiyon köfte istemiştik salatası acılı ezmesi içecek aman Allahım hesabı görünce şok olduk :uhm:78 ytl:bbo: bu yüzden bütçesi ekonomik olan bir aileyseniz dikkat edin derim evet çok güzel yerler ama paran olacak kardeşim..herkeze iyi tatiller..ayrıca önerileri olanlar varsa arkadaşlar otel için lütfen yazmaya devam edin çünkü tatil konusunda tecrübesizis yardımlarınızı bekliyorum.:1no2:

Son düzenleme:
bende bu yaz ordaydımm mükemmel bi yer :lepi:

tabii sadece sarımsaklıda kalmadım, ayvalığa geçtik orada çok güzel tekne turları var günübirlik muhteşemdi o.. ayrıca cundaya geçtik ve orası daha bi muhteşemdi.. şeytan sofrasını zaten anlatmaya gerek yok yaşamanız lazım :)

denizi çok temiz, ben normalde marmarada tatil yapardım ya marmara adası yada tekirdağa giderdik, ege denizi soğuk diye korkarak gittim ama hiçte öyle aşırı soğuk değildi, ayrıca pırıl pırıldı girdinizmi çıkmak istemiyorsunuz vallahi :)

neyse kısaca herkese tavsiye ederim, mutaka gidilip görülmesi gereken bir yer

ayvalık sarımsaklıya büyük beklentiyle gittim ama bende tamamen fos çıktı diyebilirim.bilmiyorum deniz kentinde yaşadığımız için epey sahil ilçesi seçeneğimiz olduğu içinmi bu kadar seçici ve eleştriyel oldm anlamadım..genelde semt olarak kalite biraz düşük.ama tatilimin ilk günü fos çıktı..maalesef sarımsaklı odaklı gittiğimiz için ilk planladığımız yerde bir gece kalmak zorunda kaldık aman yarabbi ne siz sorun ne ben söyleyeyim.oranın en ünlülerinden isim vermiyorum elimde faturam var özellikle sağlık bakanlığı turizm bakanlığı ne varsa şikayet edicem heryere.o derece pis o derece bakımsız..neyse... denizi de müthiş sığ belirtmekte yarar var. .
diğer günlerimizi cundada ve ayvalık merkezde butik otellerde geçirdik.cundayı , çamlık ve şirinkenti görmeden önce sarımsaklı tecrubemden sonra nefret ettim ayvalıktan ilk gün ama dediğim yerlerde gezince sarımsaklıyı kafamdan sildim en güzel yerleriyle hatırlıyorum şimdi ayvalığı o tarihi butik ptellerde kış içinde plan yapıyorum kafamda..kışında bir başka oluyordur orası bence..çok samimi çk sıcak bir ilçe.yerel halkıda acayip samimi bayıldım hepsine..kesinlikle tavsiye edilir ama sarımsaklıyı aslaaaaa....
şeytan sofranı bana wauuww dedirttirmedi açıkçası.her akşam aynı manzarayı kordondan görüyoruz zaten:)ama genelde beğeniliyor gitmedim dememek için uğrayın mutlaka..tekne turları alıştığımızın aksine epey ucuz..biz sakin sessiz turları severiz içinde cümbüş olan teknelerde var elbette tercihe göre..ama veysel kaptanın 60-70 kişilik bir teknesi var...ohhhh değmeyin keyfine kafanızı dinlemek denizle baş başa olmak için tam yeri..ayvalık çarşıda tarihi bir pastane var adını unuttum şimdi oradan sakızlı zeytinyağlı kurabiye alın.tadına doyamadım..cundada taş kahve var orada kahve için.ve tabiki cundanın o müthiş atmosferinde , o güzel evlerin arasında o daracık sokaklarında kaybolun...

sarımsaklının sadece denızı hakkında bır sey soylemek ıstıyorum.denıze gırdıgınızde kendınızı cok buyuk bır havuzda gıbı hıssedıyorsunuz cunku tertemız ve berrak bır suyu var.

küçük şirin bi yer denizi oldukça sıg...ama büyük yer istiyorum sahil gez gez bitmesin diyosan zor

bizde sarımsakıdan geçen hafta döndük.zaten sadece 2 gün dayanabildik.denizi çok güzel ama çoook soğuk.1 yaşında bebeğimizde olunca o rüzgara daha fazla dayanamadık.1 günde gezilecek yerlerini gezdik.tekne turuna çıkamadık.şeytan sofarası bencede çokk çok farklı bir yer değil.ama tabii oraya kadar gitmşken görülebilir.yukarıda bir arkadaşım gibi bizde bi restaurantta balık yedik ve iki porsiyon balık,bir porsiyon kalamar ve salatalar için 60 tl ödedik.sonuç olarak denizi temiz ama soğuk.sarımsaklı sayfasını böylece kapattık biz

Ben Dikili'liyim.Ayvalık ile aramız 25-30 dk...

Sarımsaklı'nın denizi harika...Havuz gibi..Ayvalık tostu yiyecekseniz..Ayvalık'ın içindeki Tansaş karşısındaki Avşar Büfe'yi tek geçerim:lepi: Ya da Sarımsaklı'da Volkan Cafe:lepi: Cunda'da balık yemeden geçmeyin tabii ki...

Tekne turlarına muhakkak katılın.Bunun içinde Jalem'i öneririm.Şeytan Sofrası'nda da bir foto çektirmeden gitmeyin.:)

Ama Dikili'mize de gelin lütfen..Bademli ve Kalem Adası koyları Maldivler gibidir.Denizi heryerden harikadır.Uçsuz bucaksız bir kumsalı vardır.Kesintisiz yürüyerek Ayvalık'a gidebilirsinizsositososito

jazmin cok tesekkur ederim onerilerin icin..esimle bize ayvalik yolu gorunuyor zaten..gitmisken bademli ve kalem adasinada gitmeyi dusunuyoruz..gercektende tr nin maldivleriymis..netten baktik.esim senelerdir ayvaliga gider ama nasilsa bilmiyordukaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…