Ayşe Öğretmen Diyarbakır'dan Beyaz Show'a bağlandı, stüdyo buz kesti

Bölgede yaşananları batıya duyurmak mı ?

Bunun için öğretmen kimliği altında! demagojik hedef saptırmaya ne gerek var ?

Sivillerin ve hele de çocukların ölümüne üzülmemek mi ? En az ellerine 10 lira verilip sokak aralarında molotof yaptırılan çocuklara , kirli propagandalarla dağa çekilen çocuklara üzüldüğüm kadar üzülüyorum onlara .

Sende üzülüyor musun Ayşe Çelik ? PKK nın her geçen gün bölgeyi abluka altına almasına , sözde haklarını savunmak adına bırak eğitim hakkını , yaşama hakkını elinden aldığı o çocuklara ? Benim çocuğum gibi oyunlar oynayıp , okula gitmesi engellenen , çocuk yaşında beyni devlete karşı kin ve öfke ile doldurulan o çocuklara yaşatılan bu dava uğruna , hayatlarının kabusa dönmesine sende üzülüyor musun ?
Al sana demagoji.

Bugün benim mahallemde bir grup it , hak hukuk dava diye sokaklara dökülse , hendekler kazsa , yasa dışı ne varsa uygulasa ,devlete baş kaldırsa , yok saysa , kendi devletini kurmaya yeltense... devlette buna müdahale etse , benim evim sokağım , hayatım yaşanmaz hale gelse , o bir avuç ite mi lanet etmeliyim ona müdahale eden devlete , askere mi ?
Al sana empati.

Ha evet , hiç günahım yokken , evim bu çatışmanın tam ortasında kalıyorsa , aç susuz bu karda kışta sokağa çıkmak bile yasaksa , her gün bomba neremizde patlayacak diye korkudan uyuyamıyorsam , evladımın gözünde korkudan başka bir şey göremiyorsam , bu bir avuç pisliği nasıl temizleyemiyor diye devlete de söverim . Sen devletsin yahu , üç beş itle savaşın bu kadar uzun sürmemeli derim . Derim derim de , kim düşman kim dost , kim terörist kim sivil , kim yardım ve yatakçı ,kim her şeyden bi haber belli değil ki ?Savaş öyle namertçe ki orda ...

Çocukları kadını yaşlıyı bu işe karıştıran kim ? Elinde silah barikat arkasında kadın , çocuk ... Ne işiniz var orda ? O silahı PKK itlerine çevirsen , çoktan bitecekti bu terör . Senin yüzünden temizlenemiyor o bir avuç it . Çünkü seninde bir elin onlarda . Ama senden biri öldürüldüğünde asker sivil öldürdü oluyor . Ve sana en çok lanet eden de , oradaki gerçekten masum , korkudan camından kafasını uzatamayan kürt halkı . Benimde duam onlarla .Tez zamanda senin kendi insanına yaşattığın bu zulümdan kurtulsunlar diye.
Al sana madalyonun öteki yüzü .

benim anlamadığım bir yandan bomba patlarken bir yandan okulda ders mi işliyormuş o öğretmen hanım? şehirleri boşalttılar neyin kafasını yaşıyo acep
ayrıca bütün bu olanlar danışıklı dövüş.
Allah masum ve günahsız olanları korusun.

Ben size bu isin sonunu soyleyim. Kurt halkini ve orada PKKya gonul vermis Kurt gencini iyice bombaladiktan sonra dagdaki gercek terorist ve Bayik ile el sikismak. Cunki bu savasta onlara birsey oldugu yok. AKPye de birsey oldugu yok. Filler tepisir, cimler ezilir. Danisikli dovus gibi operasyon, sonunda alan memnun satan memnun olacak. Iki taraf da istedigine kavustugunda bu acikli film bitecek. Herkes kimin ne istedigini iyi biliyor degil mi?

Bende Diyarbakir da yasiyorum ablukali semte de yakinim.evet bomba silah sesleri gölgesinde yasiyorz su an bile vizir vizir askeri helikopterler geciyor
O tarafta oturan insanlar gercekten magdur oldu.zaten hepsi fakir insanlar.ama zararin kaynagi kesinlikle pkk
Ordaki halka yaptklari zulum kepenk kapatma baskisiyla esnafi canindan bezdiren kendilerine uyulmadginda dukkanlarini arabalarini yakan kontaklarini alan pkk.cocuklarin ogrenim hayatlarini sekteye ugratan yine pkk
Askerin polisin sivil halka yonelik hiçbir baskisi yok.ama bir savas ortami.iki ates arasinda kalip olen masum siviller de oluyor maalesf.
Bu atesi ancak halk bitirir yuzde 70 hdpkk ya oy vermis bir sehir burasi.elbette mustahak diyemem.hdp nin sahte barış söylenimlerine aldananlar da cogunluktu.nitekim kirli yuzunu iyice gosterdi hdp.halk bunlara destek vermicek artik.Askeriyle polisiyle el ele verip bu sehri bu pislklerden temzlemeye yardmci olmali.ki zaten nihayet bicak kemige dayandigi icin halkta artik prim vermemeye basladi.cunku insanlar evlernden islerinden oldu.ideolojik düşüncelerinin can korkusundan,evlerinden islerinden olmasini engelleyemdklerini anladlar artik cogunlukla.umarim bu çoğunluk daha da artar.
Zaten koseye sikistdilar iyice
Polise koridor acin cikip gidecez diye msj atmislar.polis yookkk oyle ya teslim olacaksnz ya oleceksnz demis.
Ben bir Kürt olarak askerime polisime vatanimin arkasndayim.Rabbim zeval vermesin.bu pisliklere firsat vermesin

Ülkenin durumunu gördükçe dehşete düşüyorum artık

Tayyip düşmanlığından, askere kadar laf eden, pkkya cici insanlar olarak bakan insanlara dönüştü insanlar

Ben akpli değilim. Hiç de olmadım.
Ama akpli olmadığım için, askerime polisime, benim için çatışan insana dil de uzatmadım. Uzatmam. Uzatamam. Akp neye karşıtsa, onu dost belliyorsunuz. Pkkyı da dost belledi bazıları. Yazık, gerçekten yazık.

Olay budur işte.mesele akp yse vatan teferruat.halbuki akp dusmanligini birakip milletinin vataninin arkasinda durmamamak,pkk nin isini kolaylastriyo.yakip yikan her turlugu pisligi yapan ülkeyi bolmek isteyen pkk.ama suclu akp
Pkk niye devam etmesin ki bu nefret politikasina.

Allah razı olsun sizden
Herkese çok güzel cevap oldu yazınız

Yaşanılan vahim durum hakkında fikir beyanında bulunmayacağım, defalarca konuşuldu zaten.
Sadece bir öğretmenin show programına bağlanıp, deyim yerindeyse sunucuyu ve orada bulunan tüm insanları yaşadıklarının suçlusu olarak görüp, paylamasına, medyayı suçlamasına birkaç sözüm var.

Eğer gerçeklerin yansıtılmadığını düşünüyorsa o öğretmen, show programına bağlanmak yerine kamera görüntüleriyle haber ajanslarına başvuracak, devlet yetkilileriyle görüşmeler ayarlamaya çalışacak.
Hiçbiri olmuyorsa günümüzün süper gücü olan sosyal medyaya bomba gibi düşecek bir bülten hazırlayacak.
Susan medya diyorsa, 20 yılı aşkın süredir eğlence programı sunan Beyazıt Öztürk'ten medet ummayacak.
Ne o adamın işi bu, ne de bu güce sahip bir birey.
Kaldı ki, bugüne kadar ülkemiz medyası her zaman işine gelmeyen şeyleri görmezden gelmeyi yeğeledi.
Çünkü bilgi ulaştırmaktan öte , para kazanma güdüsüyle bu ajansları ve kanalları kuran medya baronları, tam anlamıyla birer iş adamıdır.
Eğer yasal haklarına, basın özgürlüğüne kavuşamazsa bir ülkenin yayın ve yayım grupları, böyle iş adamlarının eteğinin altında haber yapmaya mahkumdur.
Yazarları, habercileri, gazetecileri birer birer içeri atıp ardından 'susan medya' diyen bir halkı sinsi ve ikiyüzlü buluyorum.
Siz en başta habercinin vatandaş olarak ardında duracaksınız ki, böyle ihtiyacınız olduğunda sayıp sövme hakkına sahip olun.
Yoksa herkes çarkın birer parçası olup, çıkar; günümüzde olduğu gibi...

Beni kastediyorsan ben kaynaga gidiyorum. Bu ulkeyi kim bu hale getirdi sence? PKK mi yonetiyor bu ulkeyi senelerdir? Kim soktu ise sehre onu, kim goz yumdu ise 3 yil gomulen bombalara, kim sehit sayisinin bir yilda 1000leri gecmesine canak tuttu, ortam hazirladi ise onu suclayacagim tabii ki de. Ne diyeyim yani? Birak AKPyi, herkes hata yapabilir, herkes kandirilabilir, bir kac bin kisi olmusse ne olmus, aunen devam mi diyeyim? Suclular cezasiz kaldikca yeni suclar islerler.. AKP kaldikca ne hata biter, ne kandirilma.. O da yeni moda zaten, eskiden hic bir devlet adami biz kandirildik demezdi. hani senin iktidarin nerde? Istihbaratin nerde? MIT ne is yapar bu ulkede tir suruculugunden baska? Onune gelen kandiriyor. Is mi yani? Bahane mi? Ulke yonetmek cocuk oyuncagi degildir. Nasil yonetildigimizi goruyorum, ulke savas alanina dondu sayelerinde, hala mi susalim? Aman AKPye laf gelmesin, isterse ulke batsin..

Beceremiyorsan gidersin kardesim, yerine basaracak olan adam gelir. Benim isim, asim,egitimim bir yana, can guvenligim kalmamis bu ulkede, niye susacagim? Olunce mi konusacagiz?

bu konuda ne konuşmayı ne de yazmayı sevmiyorum.. çünkü elimde olmadan bencilleşiyorum.. Nasıl mı?

bugün Okmeydanında otobüs yakıp, esenlerde araba kundaklayan teröristler yüzünden İstanbulda bir savaş çıksa ve hiç yoktan evlerimiz bombalansa acaba pisi pisine mi ölmüş olacağız, yoksa "canım eminim onlarda destekliyordu teröristleri" diye arkamızdan pislik iftiralar mı savuracaklar?

ben anlamıyorum madem orada hiç sivil halk yok, o zaman at o şehirlere bomba, temizlensin.. ama eğer sivil halk var ise orada yaşayan halk ile İstanbul da yaşayan halk arasında ne fark var? yarın aynısının bizim şehrimizde olmayacağına garanti verebiliyor musunuz? ha sakın ama sakın "peki ne yapsın devlet" falan diye sorular da gelmesin bana, bütün ülkeyi öldürüp sıfırdan başlayabilir bence!!!!

işte bütün olay bu aslında.. ama şu şartlarda bile devlete laf söyleyemiyorsun çünkü "ne yapalım kandırdılar" diyorlar.. kandırdılar !?! neyse başka bir şey demiyorum..

Ayrica kendisi madem öğretmen son bir aydir burda duzenli olarak okullarin pkk baskisi yuzunden haftada en az iki gün olmadgini ,ogrencilerin magdur oldugunu da biliyordr onu da soyleseydi.sur da oturanlarin hele 1 aydr hiç okula gidemedklerini oncesinde ise haftanin cogu gunu yasaklardan dolayi gidemedklerini de biliyordr.
Evinin onunde hendek kazan pkk liya yapmayin oglum iki tarafta ölüyor yazık degil mi diyen teyzeye askere yazik mi diyosun koy bi cay diyip kaynar suyu basindan asagi dokup katleden pkk liyi da anlatsn.
Evlerine zorla musallat olan kapiyi kapatmiyacaksnz, oglunuzu vereceksnz diyip hatta banyolarini kullanip kizin da gelsin sirtimi keselesin diyip alnindan opulesi babasinin oldurdugu pkk liyi da soylesin.burda oturduguna gore bunlari da bilmesi lazim.zira bunlarda hic yansimadi medyada.bolge halkinin bildigyle kaldi
Zaten iki lokma zor bulan fakir insanlarin evine lokmasina zorla el koyan pkk lilari da iyi bilmesi lazim.cogu hdp li arkadslarm bile artik nefret kusuyo bunlara.bu gercekleri gozardi edip vatana hainlik edenleri hedef gostermeyip ama şöyle ama böyle diyenleri anliyamiyorm

Tepki neden mi ? Tepki terörist birini bağlayıp terörü alttan alttan desteklemek .
Kanal D zaten vatan haini gibi beyazda yıllardır orada çalışıyor normal elini kolunu onlara kaptırması .

Ha bunlari sen biliyorsun, bunlara ragmen onlara PKK destekcisi mi diyorsun? PKK vurmus, biraz da devlet mi vursun? Sonra da es kaza televizyona cikip isyan eden olunca susun oturun mu diyorsun? Bak az once video koymustum, kaldirilmis bile.. Insanlar yikintilar arasinda evlerinden kacmaya calisiyorlar ates durmusken. hatta biri yikintilar arasinda firin mi ne tasimaya ugrasiyor, nereye kadar goturebilecekse artik.. Yazik degil mi bu insanlara? Tek suclari o bolgede oturmak mi?
Evinizde iki gun elektrik kesilecek olsa buzdolabimdakiler ne olacak diye deli oluyorsunuz, bu insanlar gunlerdir elektriksiz, susuz, evlerinde de dukkanlarinda da ne kaldi geriye? Birak buzdolabini evleri oturulmaz halde.. nereye gidiyor bu insanlar? Akrabalarinin evlerine..sana gelse 5 cocuklu bir aile kac gun bakabilirsin? Hayvan mi bunlar yav.. Yazik degil mi bu insanlara?

Ne alakasi var saldrmak için mi yaziyorsun.ben zaten senden daha iyi bu insanlarin magduriyetini biliyorum dile de getrdim.senin gibi oyle uzaktan sallamiyorum.bizzat iclerndeyim.bu insanlari magdur eden pkk dedim ona mi atarlandin.bunlarin sorumlusu devlet,devlet bu halka zulmediyor pkk nin hic suçu yok deseydim mutlu mu olacaktin?
Ayrica ben seni alintilamadm ne diye yazimi alintilayip beni mi kastediyosun diyosun.
Arkadasn dedigi gibi bu ulkeyi cok seviyosan herseyi de en iyi biliyosan gel de hayrina bi el at memlekete.

Bölge halkı teröristleri beslemeye içlerinde barındırmaya devam etsin.

Besledikleri gelip kendilerine saldırıyor.

Van depreminde gönderdiğimiz yardımların olduğu araçları bombalayanlar yöre halkının destekledikleriydi!!!!!

O ogretmene sahsem gösterdgm tepkilerden biri de hdpkk nin dilinden dusurmedgi propogamda soylemi.bebekler cocuklar insanlar ölüyor demesi.evet hdpkk aynen bu cumleyle insanlari kiskirtyor.evet arada masum insanlar öldü maalesf.iki ates arasnda kalanlar oldu.ama bunu sanki pkk masum da asker polis kasten o insanlari olduruyormus gibi soylemleri
Pkk nin yaptklarini dile getrmedkleri
Oldurdukleri askeri polisi agzlarina almamalari

Onun herzaman ki gibi halleri cevap dahi verme bence .. Ben al havle diyorum ve konudan çıkıyorum dileyen öğretmenim deyip milleti Kandıra'n bu terörist kadına sahip çıkabilir ben herdaim ülkemi savunacağım onlara inat ..

Programi izlemedim ama onlar birbirini kiriyor kendi irkindan olanları olduruyor askerimiz koruyor gida ihtiyacia bile kosuyor kimseyi rahat ptepmesin her gun sehit haberi geliyor biktik bu it surusunden bi vahset varsa bunu dagdakilerden sorsunlar gerci dagi mi kaldi bende ogretmenim ben olsam durmazsm herkean cocugu ailesi var onlar egitim istyorsa dur desinler doguyu acindrmasnlar ben de cocuklara cok uzuluyorum ama kendil icindenkiler yakıp yikiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…