Ayşe Öğretmen Diyarbakır'dan Beyaz Show'a bağlandı, stüdyo buz kesti

Beyaz her zaman orta yolcu oldu 20 yıllık kariyerinde. Net bir şekilde siyasi duruşu da olmadı, gündem olaylarına karşı yorumu da. O yüzden yayına bağlanıp bu şekilde konuşan birine karşı "ama bi' de şu şu var" diye cevap verip siyasi tartışmaya girmez. Beyaz'ın izleyicileri de stüdyo izleyicileri de buna müsait değil.

Sevsem de sevmesem de bu kadın Okan Bayülgen'e bağlansa çok daha farklı bir konuşma olurdu.

O yüzden Beyaz'a yüklenmeye gerek yok. O yine renk vermeyen tutumunu koruyup ölen masum halk için üzülüp barış diledi. Beyaz'dan bu tip siyasi konularda somut bir açıklama veya tartışma beklemeyin.

Burada tepki verilmesi, hatta lanetlenmesi gereken pkk değil mi? Çocukları zorla dağa götüren, kendi halkını dahi acımasızca öldüren, yakıp yıkan, acımayan, asıl amacı Kürt halkının refah ve özgürlüğü olmayan, kimbilir kimlere hizmet eden teröristler değil mi asıl sövülmesi gereken.

Çözüm sürecine karşıydım, o zamanlar tepki alıyorduk ama sorun belli, sorun bitmeyen terör, öpücükle yok olmayacağına göre.
Masumlar elbette zarar görmesin, burada hiçkimse masumlara oh oldu demiyordur, keşke o bölgeden çıkarılabilseler siviller ama terör yandaşları, yardımcıları aralarından nasıl ayıklanacak o kısım muamma

Bak bu senin lafin degil mi? "bu gercekleri gozardi edip vatana hainlik edenleri hedef gostermeyip ama şöyle ama böyle diyenleri anliyamiyorm"
Kim bu gozumuzu kapatip gormezden geldigimiz vatan hainleri?
Ben orada yasayan halktan bahsediyorum, gozardi ettigim vatan hainleri kim? Onlar mi?
Sen ordasin da ne hayrin dokundu? Hala AKP savunuculugu yapiyorsun anca, aman kimsecikler AKPye laf soylemesin.
Bir devletin asli gorevi halkinin can ve mal guvenligini saglamaktir. Orada yasayan komsularin bu ulkenin vatandasi, halki degil mi yoksa? Oyle ise sen de degilsin orada yasadigina gore. Ben degil, sen konusma o zaman. Ben nerde olursam olayim bu ulkenin vatandasiyim, bu ulkeye hala vergi veriyorum. Senin ne haddine benim vatandasligimi sorgulamak?
Israil de savasiyor, sade Filistin halki ile degil, kendi topraginda Hamas ile de savasiyor, hic Hamasi yok edecem diye kendi halkini bombaladigini gordun mu? Israil halkindan bir tanesi Israil devleti tarafindan zarar gordu mu?
Bu dupeduz beceriksizliktir, acizliktir.

Mune, 2 milyon Suriyeli nasil Suriyeden cikartildi ise 200 bin Turk vatandasi da oyle cikartilirdi o ilcelerden, bosver sen..

Ben bunlara inanmiyorym. O zaman o evde onlarin arkasina saklanip polisimize askerimize silah sikan pkk nerde etek mi giymeye gitmis. Kayiplar uzucu ama devlete destek olmasi gerekenler pkk yi savunuyor. Bu devlet olmasa suriyeliler den daha beter oluruz. Gidecek baska yerimiz mi var.. hepimizin cocuklari var bu itlere devlet teslim edip cocuklarimizin ölüsünü Allah korusun egeden mi toplayacagiz. Herkez yurduna sahip cikacak uc bes ite prim vermeyecek.

Mune, 2 milyon Suriyeli nasil Suriyeden cikartildi ise 200 bin Turk vatandasi da oyle cikartilirdi o ilcelerden, bosver sen..

Saraylım iyi diyorsun hoş diyorsun da halkın içine sızmış pkk yandaşları var, isimleri aranma listelerinde olmayanlar, henüz bir suça iştirak etmemişler ama pkkya lojistik destek sağlayanlar, Nasıl bulacaksın onları?
Adam gündüz kahvede pişpirik oynayan Hüsamettin amca gibi görünüyor gece başka karaktere bürünüyor. Sen elinde bıçak domatesi neresinden kessem diye düşünürken, seni kalaşnikofla tarayacak kapasite de kadınlar var terör yandaşları arasında.

Çocuklarda anasız babasız gidemez, o Zamanda devlet çocukları zorla ailelerinden alıyor diye kıyamet kopacak, evet aksaklıklar var ama çözüm yerine burada birbirinizi yiyorsunuz.
Suriyeli dedin bitirdin beni, yahu Avrupa ülkelerine giden Suriyeliler arasına Türk'lerde karıştı, pasaport yırttı millet, ben Suriye dedi gitti.

Isteselerdi ayirirlardi Mune. Bak, arada bir haber cikiyor, asker halki guvenli yere tasiyor diye.. Simdi nasil ayirabiliyorlarsa o zaman da oyle ayirirlardi. 4-5 cocuklu aileler var, yaslilar, kadinlar var, hendek kazan birakip gelmezdi zaten.

Esas adamlar temizlense halkın arasına karışmış üç beş çapulcunun ne anlamı kalacak ki mune. Onların gücü mü var? Niyet gerçekten pkkyı mı temizlemek şu an? Hiç sanmıyorum ben.

Isteselerdi ayirirlardi Mune. Bak, arada bir haber cikiyor, asker halki guvenli yere tasiyor diye.. Simdi nasil ayirabiliyorlarsa o zaman da oyle ayirirlardi. 4-5 cocuklu aileler var, yaslilar, kadinlar var, hendek kazan birakip gelmezdi zaten.
Gelirdi Saraylım, gelmeselerdi terör büyükşehirlerde yapılanmazdı, doğuyla sınırlı kalırdı.
Asker burada kalanları yok edecek diye düşünüp biz davamızı Büyükşehir'de yürüteceğiz deyip halkın arasına sızarlardı.

Hükümeti eleştirelim, hataları var ama şu an burada okunan ne biliyor musun devleti soykırımla suçlamak.
Bu çok ağır.

burada yazanların çoğunun ülkenin doğusu hakkında çok az yada hiçbir fikri yok
biz birbirimizi yerken gerçek kötülere de hiçbir şey olduğu yok onların keyfi gayet iyi

Burdaki cogu kisinin akrabasi esi dostu doguda calisiyor. Ya öğretmen ya asker ya da polis olarak. Buna ben de dahilim.Ve onlardan ddinliyoruz ülkenin dogusundaki durumu

işte bütün olay bu aslında.. ama şu şartlarda bile devlete laf söyleyemiyorsun çünkü "ne yapalım kandırdılar" diyorlar.. kandırdılar !?! neyse başka bir şey demiyorum..

Devlet en kolay çözüm yolunu seçti . Zıkkımın dibi AB kriterleri , insan hakları teranesi , Türkiye'de doğuda terör bitmedikçe Avrupa tarafından önüne konulan kotalar ... Alın işte oturduk masaya , biz sunduk , onlar kabul etmedi blöfü.

Asla onaylamıyorum , asla bu çözüm sürecine onay vermedim ama Devlet bunu zaten bile bile yaptı , devletin amacı zaten pkk ile iş birliği , karşılıklı menfaatleri var masallarını anlatanlara , bana bunlarla gelmeyin diyorum .

Hah doğru ya bunu nasıl düşünemiyor devlet ?

Sivil halkın arasına karışıp bölgeyi terk edecek onlarca terörist ve destekleyicisinin varlığından olmasın ?

O insanların bir kısmının asla bölgeyi terk etmek istememesinden ya da ?

Boşaltıyoruz hadi çıkın denildiğinde , daha spor salonuna kapatıldı diye (muhafaza için) devlete söven bir kısım insan , emin ol hemen tası tarağı toplayıp gelecektir .

Ha bir de bölgeden ayrılmak isteyenlerin tehditle , yolları kesilerek durdurulması var ?

Neyse , bana görede çıksın bir genelge , bölge halkı alınsın oradan ... Sonra da dümdüz edilsin bombalanarak bölge . Evleri , iş yerleri , yaşam alanları , toprakları yerle bir olsun ...Ardından geri dönüp sıfırdan hayat kurmalarına el atsın devlet .

Sence bu senaryo tarihe nasıl geçer ? Ben söyleyeyim .... Kürt soykırımı !

Hendek kazan hepsinden önce kaçardı .

Topyekun bombalanacak ,, yerle bir edilecek buralar , halkı alıyoruz desinler , en önde etekleri ile koşarlar o hendek kazıcılar .

Buyuksehirlere eylem yapmaya geliyorlar, barinaklarda asker gozetiminde saklanmaya degil.
Devletin doguda birsey cozdugu yok, oradaki halki daha da cok dusman ediyor kendine. Yarin cikip onlar diyecekler bunu. PKK bu sekilde biter mi? Kandilden ahkam kesmekle mesgul Cemil Bayik hala.. Cozum maddeleri siraliyor, yoksa sehirlere dagilacakmis iyice, sehir savaslari baslayacakmis. Sence Anadolu bu sekilde bir savasa ne kadar dayanir? Kandilde yapacakti operasyonunu, yilanin basini ezecekti, bassiz kalan, dagilan gencleri de yanina cekecekti, bunu yapamadigi muddetce Doguda tas tas ustunde birakmasa ne olur? Turkiyenin butunlugune zarar.
Genelkurmay kendi askeri tecrubesini bir kenara koyup hayatta hic askeri tecrubesi olmayan birinden emir almayamahkum birakilirsa olacagi bu.

Tabi, senin hayalini cizdigin gibi onde bir kac tane asker, arkada ordu gibi halk, arkada da bir kac asker, ellerinden uc bes cocuk tutmus cici cici yollarda yuruyup cikarlarsa dedigin olur. Yav, siz hakkaten ne kadar basit goruyorsunuz bir sehir bosaltma olayini bile.. Herseyin bir yolu yordami vardir, hic mi can guvenligi icin alinan onlemler hakkinda fikriniz yok sahiden?
Boyle herkes elini kolunu sallaya sallaya piknige gider gibi sirtlarinda yorganlari cikip gitmiyorlar canim.

Ayrica, devlete evladinin ve kendinin canini emniyete aldigi icin sovmesi, ates arasinda birakip cenazesini bile yollardan toplayamadigi icin sovmesinden iyidir. Sence?

Hendek kazan hepsinden önce kaçardı .

Topyekun bombalanacak ,, yerle bir edilecek buralar , halkı alıyoruz desinler , en önde etekleri ile koşarlar o hendek kazıcılar .
Iyi ya, kacsinlar.. amac orayi onlardan temizlemek degil mi? Kacsalardi bari bu kadar zaiyat olmazdi, evler dukkanlar yikilmaz, sehir yerinde kalirdi. butun tarihi binalar da bombalandi, iyi mi oldu? Sur daha yeni UNESCO tarafindan en guzel tarihi yerlerden biri secilmisti, kim gelsin artik harabeleri gormeye, delik desik..

Sorularımın hiç birinin cevabı yok . Amaç sen bilmiyorsun ben biliyorum edebiyatı ama ben hiç gelmem bu oyunlara .

Hadi anlat bana dinliyorum , devlet bu durumda bölgeden sivil halkı güvenli bir şekilde çıkarırken nasıl bir prosedür izler , bu uygulamada halkın ben toprağımı bırakmam , gelmem demesi ile hangi plana geçer , o orada kalanlarla bölgeyi çağırdık ama gelmediler diye imhaya geçse adı soy kırım olmaz mı ? Arada hendeklerini terk edip başta kaçacaklar hangi istihbarat ile elenir ?

Yaz , bekliyorum .

Öyle bir sistem yaz ki ; en ufak bir açık olmasın . Kimse devlet şimdi de bunu yaptı diye ayağa kalkmasın .

Ben mi yazayim? Benim kafama birakirsan gene de devletten iyisini yaparim, askere biraksalardi onlar da engin tecrubeleri ile benden iyisini yaparlardi. En basidi, hemen aklima geleni yazayim. Askeri mahalleye sokarsin. Butun evlerdeki insanlari tek tek sokaga bosaltir, siraya sokarsin. Halki tek tek arayip, kimliklerini alip arabalara doldurursun. Ayrilmadan evlere girer evleri tek tek ararsin. en onde zirhli iki tank, arkada asker otobusleri dolusu insanlar, sinirda hazirladigin mutfakli, hamamli, saglik ocakli tam techizatli baraka kamplara tasir, baslarinda da bolca asker birakirsin. Erdogan oraya 10 bin asker yigdi ilk etapta.. Yetmez miydi bu ise?
Ha, bu sen sordugunda iki saniyede aklima geliveren en basit guvenlikli bosaltim yontemi, genelkurmay cok daha iyisini bilir, onu da deyivereyim.

Ayrica Ausencia , evlerini mahallelerini, camilerini bombalarken halka mi sordular da bosaltim yaparken riza soracaklar?

Kendisi öğretmen bile değilmiş M:E:B açıklamış , birde sürekli alkışlatıyordu polis çocuğu olacak bir de vatan haini mahluk.

Hepsi dökülüyor , hepsi, meydana çıkıyor çıkacakta yazık acınası , devlete laf atmak için ülkenin terörüne alkış tutturmak.

Ezik.

7 senedir doğunun farklı illerinde yaşadık batıya sadece izinlerde memleketimize gittik. Bir çok mesajımda bana milliyetçiliği oradaki halk öğretti dedim. 3 gün oldu doğum yapalı eşim görevde ben ailemin yanında memleketteyim sütüm kesilmesin diye aglamamaya çalışıyorum. Kızımı resimde gördü eşim sadece doğuma girerken aklı kalmasın diye haber bile vermedim. Ne zaman bitecek yanımıza gelecek belli değil. Kaldıkları şartlar çok kötü verdikleri kumanyaları görseniz gülersiniz. Nereden saldırı gelecek bilmiyorlar çünkü halk tam destekçi her evden saldırı olabilir. Allah koruyor yani başka birşey değil. Halkın desteklediği bir örgütle nasıl baş edebilirsiniz vatandaşın evi diye sen saldırı düzenlemiyorsun ama o evden gelen ateş sonucu şehit düşüyorsun. Bu konuda konuşmak istemiyorum içim çok dolu ne desem anlamayacaklar. Sütüm kesilmesin diye haber bile izlemiyorum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…