Ayşe Öğretmen Diyarbakır'dan Beyaz Show'a bağlandı, stüdyo buz kesti

Ayrica Ausencia Ausencia , evlerini mahallelerini, camilerini bombalarken halka mi sordular da bosaltim yaparken riza soracaklar?

Ben aldım alacağım cevabı , boşa yazıp durmayalım .

Bir daha da kimsenin bildiği ile bilmediği ile :confused: şu smiley eşliğinde dalga geçmeye çalışma bence .

Herkes bildiği kadar konuşsa zaten bu kadar uzamayacakmış meseleler , bunu da bir kez daha teyit ettim .

Hadi selametle , iyi forumlar .

Beyazit Öztürk gazeteci degil saniyorum. Programi da show programi. Ögretmen hanim baglanmis cocuklar ölüyor demis.
Zaten herkes bir yan secmis ülkede. Beyaz da efendim cocuklar ölüyor ama diye baslayip teröre siyasete mi girseydi. Konusmasina izin verdi. Cocuklar ölmesin dedi. Alkisladi bitti. Beyaz ülkeyi kurtaracak degil ya. Bu adam. Sehitleri de hep anar. Napsin yani ben anlamadim. Vatan haini ilan etmisler. Sen babasiz oku. Calis yillarca oralara kadar gel. Sonra oturdugu yerden sana gelip vatan haini desin.

7 senedir doğunun farklı illerinde yaşadık batıya sadece izinlerde memleketimize gittik. Bir çok mesajımda bana milliyetçiliği oradaki halk öğretti dedim. 3 gün oldu doğum yapalı eşim görevde ben ailemin yanında memleketteyim sütüm kesilmesin diye aglamamaya çalışıyorum. Kızımı resimde gördü eşim sadece doğuma girerken aklı kalmasın diye haber bile vermedim. Ne zaman bitecek yanımıza gelecek belli değil. Kaldıkları şartlar çok kötü verdikleri kumanyaları görseniz gülersiniz. Nereden saldırı gelecek bilmiyorlar çünkü halk tam destekçi her evden saldırı olabilir. Allah koruyor yani başka birşey değil. Halkın desteklediği bir örgütle nasıl baş edebilirsiniz vatandaşın evi diye sen saldırı düzenlemiyorsun ama o evden gelen ateş sonucu şehit düşüyorsun. Bu konuda konuşmak istemiyorum içim çok dolu ne desem anlamayacaklar. Sütüm kesilmesin diye haber bile izlemiyorum ben
Tamam canım Allah yardımcın olsun bebeğine uzun ömürler versin...
Kusura bakma ben seni daha doğum yapmamıştır diye biliyordum üzdüysem affet beni çok çok özür dilerim girme sen buralara bebeklerine bak Allaha emanetsiniz.

Beyazit Öztürk gazeteci degil saniyorum. Programi da show programi. Ögretmen hanim baglanmis cocuklar ölüyor demis.
Zaten herkes bir yan secmis ülkede. Beyaz da efendim cocuklar ölüyor ama diye baslayip teröre siyasete mi girseydi. Konusmasina izin verdi. Cocuklar ölmesin dedi. Alkisladi bitti. Beyaz ülkeyi kurtaracak degil ya. Bu adam. Sehitleri de hep anar. Napsin yani ben anlamadim. Vatan haini ilan etmisler. Sen babasiz oku. Calis yillarca oralara kadar gel. Sonra oturdugu yerden sana gelip vatan haini desin.

Eglence programimiz bile siyaset.. hayatimiz siyaset.. hele hele klavye uzerinden insanlari vatansever ya da vatan haini ilan etmek var ki yorumsuz..

Beyazı kınayacak bi durum yok canlı yayında ne yapacağını bilemedi bide öğretmenim ve çocuklardan girince kaldı öyle.
Bende izledim dün pkk yandaşı biriydi öğretmende olmadığı çıktı zaten ortaya orda yapmaları gereken siz doğuda neler oluyor haberiniz varmı diyince telefonu kesiceklerdi düştü diyeceklerdi bence :KK66:

Bir daha da kimsenin bildiği ile bilmediği ile :confused: şu smiley eşliğinde dalga geçmeye çalışma bence .

Herkes bildiği kadar konuşsa zaten bu kadar uzamayacakmış meseleler , bunu da bir kez daha teyit ettim .

Bence de aldin. Hic olmazsa benim bu konuda bir fikrim var bak... Sen de bildigin kadar konustun, ben de..:KK69:

Benim kayinpederim bir olay oldugu zaman mesela ben cahilim anlamam anlat hele kizim der: bu cehaletin en masum hali...Cehaletin en tehlikelisi ise her şeyi bildiğinin zannedilmesi. Bunu gördüğün zaman koşarak uzaklasacaksin.

Yukarıda kadın dogum yapacagini esine haber bile verememesinden esinin çocuğunun sadece fotografini gordugunden bahsetmis. Sen isin girgirindasin. Pess
Yukardaki kadin degil, Msg. Bu cevap ona degildi, ben yazana dek araya girmis. Isin girgirinda olan sensin asil. Konuya dogru durust bir yorumunu gormedik, gelmis bana saldiriyorsun gene.. Doguda olanlardan mutlu musun muhafazakar biri olarak? bak Hz. Omer bir devlet adami olarak ne demis:
"benim ülkemin bir dağında kurt halkımın kuzusunu kapsa bunun hesabı benden sorulur."
Iste ben burada onun adaletini sorguluyorum. Bu isin sorumlusu kim? Bu devletin basinda kim var?

hdpkk ya destek verenlerin, devlet bize bakmıyor'dan başka laf bilmeyenlerin çatışmalar çıkıp da ucu kendilerine dokununca, sözde Kürdistan'da sokağa çıkma yasağını delemeyip fare gibi kapana kısılınca "masumlar ölüyor" diye devleti işaret etmeleri, devletin zulmünden yine devletin diğer şehirlerine sığınmaları, sığındıkları şehirlerde otobüs yakmaları, kanlı eylemler yapmaya devam etmeleri vb liste uzar gider.
özetle, teröre destek verenlerin, siyasi kılıf altında terör yanlısı olanlara destek verenlerin mazlumluğunu inandırıcı bulmuyorum.
Rabbim polisimize askerimize güç kuvvet basiret feraset versin, devletin milletin düşmanı her kimse hepsini kahretsin.

9
hdpkk ya destek verenlerin, devlet bize bakmıyor'dan başka laf bilmeyenlerin çatışmalar çıkıp da ucu kendilerine dokununca, sözde Kürdistan'da sokağa çıkma yasağını delemeyip fare gibi kapana kısılınca "masumlar ölüyor" diye devleti işaret etmeleri, devletin zulmünden yine devletin diğer şehirlerine sığınmaları, sığındıkları şehirlerde otobüs yakmaları, kanlı eylemler yapmaya devam etmeleri vb liste uzar gider.
özetle, teröre destek verenlerin, siyasi kılıf altında terör yanlısı olanlara destek verenlerin mazlumluğunu inandırıcı bulmuyorum.
Rabbim polisimize askerimize güç kuvvet basiret feraset versin, devletin milletin düşmanı her kimse hepsini kahretsin.

Birde yokluktan agliyorlar.. bizm karadenizde bir lokma ekmekle vatana millete sukur eden insanlarimiz var. Biliyoruz ki bu vatan bu devlet olmadikca huzurla o tek lokma ekmegi bile yedirmezler..

Destekledikleri teröristleri desteklemiyoruz diye kimse bizi sorgulayamaz, o hendekler kamu yararına açılmıyor süslü cümlelerle olayı manipüle etmesinler , Teröristlere hendek kazmayı bırakın en çok siviller zarar görüyor niye diyemiyorlar? çünkü mesele ayrı bir kürdistan zaten demirtaş açıklamıştı. bu hendeklerde bu amaca hizmet ediyor zaten. Siz teröristlere durun artık hendek açmayın sivil halkı kalkan yapmayın diyin, o zaman bir şey yapmazsak konuşun.

7 senedir doğunun farklı illerinde yaşadık batıya sadece izinlerde memleketimize gittik. Bir çok mesajımda bana milliyetçiliği oradaki halk öğretti dedim. 3 gün oldu doğum yapalı eşim görevde ben ailemin yanında memleketteyim sütüm kesilmesin diye aglamamaya çalışıyorum. Kızımı resimde gördü eşim sadece doğuma girerken aklı kalmasın diye haber bile vermedim. Ne zaman bitecek yanımıza gelecek belli değil. Kaldıkları şartlar çok kötü verdikleri kumanyaları görseniz gülersiniz. Nereden saldırı gelecek bilmiyorlar çünkü halk tam destekçi her evden saldırı olabilir. Allah koruyor yani başka birşey değil. Halkın desteklediği bir örgütle nasıl baş edebilirsiniz vatandaşın evi diye sen saldırı düzenlemiyorsun ama o evden gelen ateş sonucu şehit düşüyorsun. Bu konuda konuşmak istemiyorum içim çok dolu ne desem anlamayacaklar. Sütüm kesilmesin diye haber bile izlemiyorum ben
Seni çok iyi anlıyorum. Ama oradaki her vatandaşımız hain değildir. Birçoğu milliyetçidir. Ama malesef 1 varil suya 1 sinek düşse o suyun tümü pis oluyor.

Türkiye'nin doğusu günydoğusu batısı kuzeyi güneyi bir bütündür parçalanamaz ve Türkiye deki yaşayan insanlar birbirinin vatandaşıdır.

Evet hainlikler oluyor ama bugün en çok şehit veren ilimiz Şırnak tır. İstersen araştırabilirsin. Ben kimsenin ücretsiz avukatı değilim ama kimsenin kimseye haksızlık yapmasını da istemiyorum.

Evet milliyetçiliği güneydoğu da öğrendiğinden bahsetmişin. Milliyetçiliği, misafirperverliği, büyüklere saygıyı ben güneydoğu da öğrendim.

Aslında çok şey yazmak isterim ama kimsenin kafasını da şişirmek istemiyorum. Allah Türk yurdunu korusun. Türk askerini korusun. Bütün Türkiye Cumhuriyeti'nin iyi insanlarını korusun.

Destekledikleri teröristleri desteklemiyoruz diye kimse bizi sorgulayamaz, o hendekler kamu yararına açılmıyor süslü cümlelerle olayı manipüle etmesinler , Teröristlere hendek kazmayı bırakın en çok siviller zarar görüyor niye diyemiyorlar? çünkü mesele ayrı bir kürdistan zaten demirtaş açıklamıştı. bu hendeklerde bu amaca hizmet ediyor zaten. Siz teröristlere durun artık hendek açmayın sivil halkı kalkan yapmayın diyin, o zaman bir şey yapmazsak konuşun.

Kesinlikle
Teröriste-pkkya dur demek yok
Askere polise iftira atan-söven çok

Arkadaşlar 2 insan var tanıdığım hem eşi hem abisi birinin eşi onlara soralım bide.
G gulay_gulay @msg38 soralım sizlere orada son durum nedir diye gerçi gülayla akşam gece yarısına kadar konuştuk olsun.

Belki şu şiir pek çok şeyi anlatır:

Ben Anadolu'nun Güneydoğusu..
Ben, soğuk yellerin estiği yerim.
Dert deseniz, bende kucak dolusu..
Ben, kulun kadere küstüğü yerim...

İhmalkar Ağalar, Beyler yüzünden
Plansız Seneler, Aylar yüzünden,
Evet.. Ben, okulsuz Köyler yüzünden
Türkçe lisanının sustuğu yerim!

İşte.. Ben, okul ne bilmeyen gencin
Milli şuur ile dolmayan gencin..
Mavzer kadar boyu olmayan gencin
Omuzuna mavzer astığı yerim...

Bu ihmal, nelere patladı bak!
Bir yandan Suriye, bir yandan Irak..
Bir yandan da İran sardı, kıskıvrak!
Bunları zehir kustuğu yerim...

Zehiri, nifak bu.. yarası derin!
Bu zehir; katili Sivil'in, Er'in!
Her gece Memeleket Hainleri'nin
Bombalı, Tüfekli bastığı yerim...

Bu, Ben'i bölmeye kalkan yılanlar..
Eşkiya demeyin, Terörist bunlar!
Ey Ben'den habersiz, rahat olanlar..
Huzurun sesini kıstığı yerim...

Olay resmen şu

Bakkal ali amca var. Veli geliyor bakkalı dağıtıyor.bura benimdir diyor. Bakkalı perişan ediyor. Bakkal ali amca , veliye karşılık verince, aman vay sen veliye nasıl zarar verdin, veli suçsuz, sen suçlusun ali amca diyorlar.
Veli masum. Veli tüm malları dağıttı, döktü, yıktı kırdı ama suçlu ali amca, veli değil.

Şuan bazıları da veliyi (pkk) savunuyor hala.
Eşkiyalık moda olmuş

X