Ayşe Öğretmen Diyarbakır'dan Beyaz Show'a bağlandı, stüdyo buz kesti

tabiki MİTin işi, ama öyle şeyler duyuyoruzki parkon inanamazsın koskoca MİTin içinden tek bir satılmış-yani karşı tarafa çalışan adam olsa bütün dengeyi alt üst eder. bende bilemiyorum, inşallah hayır olsun sonumuz.

Amin, inşallah.
Umarım oradaki olaylar artık sivillere zarar vermez. Keşke elimizden birşey gelse.

Sehrin icinde savas olmaz. Bu operasyonda Kandilde keyif suren Bayik yok, hendek kazanlar bile gerilla dedikleri egitimli teroristler degil, oralarda yasayan genc PKKlilar. Oldurduklerinin yas ortalamasina bakin, 17-20 yasinda genc PKKlilar... Oralarda yasayanlardan kiminin cocuklari. Bu yuzden hedef butun oradaki evler ve halk, belirlenmis bir hedef bile yok. Bu normal bir savas degil. Boyle operasyon olmaz. Bu hic bir seye cozum degil. Bir kandirmaca. Oradaki halk boyle mi devletin yanina cekilecek? Bu sekilde mi devletten yana olup PKKyi sikayet edecek? Yoksa basladigimiz isi bitirip iyice dusman ettigimiz Diyarbakir ve Mardin halkini toptan yok mu edecegiz?
Iste Cizre.. Iste halktan biri.. O muhattabini sizden bile daha iyi secebiliyor bak dikkat edin:

Halk olmayınca ne şerefsiz pkk olur nede devletin etkisi olur. Bakın halk hangi tarafı seçerse o yükselir. Doğuda halk barış istiyor ama bunun yanında bir kısmı şerefsiz pkk ya destek çıkıyor. İçten kemirilen bir şehri ne kadar temizleyebilirsiniz? Kapıma kadar gelip şerefsiz pkk propagandası yapan bir topluluğu ben şikayet etmezsem insan değilim. Eğer barış istiyorsan destek vermeyeceksin. Destek verenleri deşifre edeceksin. O zaman sindirilmezsin. Ama devlette benim deşifre ettiğimi tutup salıvermeyecek. İki taraflı.

yorumları okudum ve şoka uğradım.
öğretmenin dediklerinin nesi yanlış anlayamıyorum.
ayrıca askere laf eden yok. ordaki çocuklar bebekler ya da halk aç susuz mu evet.
bunun sorumlusu asker mi? hayır. pkk ve akp hükümeti.

İyi okuyun öğretmen değilmiş öyle açıklama yapmışlar.

öğretmen değil miymiş?
peki olmasın. söylediklerinin nesi yanlış?
Değilmiş dendi ama ben inanmıyorum var yine bir oyun dönüyor ama neyse.
Dediklerinin nesi yanlış onuda otur sen düşün ben fikrimle senin uyuşmayabilir herkesin görüşü bakışı düşüncesi farklı sonuçta.

görmezden gelindi.
asker tanıdıklarımız var. üst rütbeleden. anlattıkları şok edici. asker yığınak yaptıklarını daha üst birimlere iletmesine rağmen, o üst rütbeleri cb aldıkları emirden dolayı, barış sürecindeyiz diyerek operasyon yaptırmamış. istihbarat aldıkları korucular infaz edilmiş.

ben bir yanlışlık göremiyorum o yüzden sana soruyorum kurdugu cümlelerden yanlış nedir sence diye.

Halkin can guvenligini saglayip operasyon baslatmak zor olmasa gerek..iki taraf arasinda kalan gunlerdir catisma seslerinden psikolojileri bozulan cocuklarin ac susuz kalan cenazelerini bile defnedemeyen,hastalarini beyaz bayraklar sallayarak bir sekilde hastaneye yetistirmeye calisan,yiyecek birsey kalmayinca bugday kaynatip yiyen,masum insanlarda var..asker polis de gorevini yapiyor sonucta..yanlis savas politikasi vesselam..

Asker zaten çok meraklı, hele polis ohoo dünden razı.
Adamlarda çok fena sado mazo durumu mevcut. Ölmeye, öldürülmeye bayılıyorlar. Bu sebeple zaten doğu görevleri 20 yıl ya, gidenin dönesi gelmiyor çünkü oralardan. Ama bakın diğer bölgeler, 3-4 sene en fazla.
Misal ben çok tehlikeli biriyim ama evimde sakin sakin oturabiliyorum. Neden? Çünkü asker ve polis masum olanların peşine düşer. Kurunun yanında yaş yanmaz, çünkü herkes kurudur asker ve polisin gözünde.

Dipçe: İroniyi anlamayıp alıntılar, gelen kutuma mesajlar düşmesin rica ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…