ayrilik, yalniz hissetme, turkiyeye donme fikri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu ana kadar istediğiniz tarzdan bir sosyal çevrenizin olmaması sevgilinizle birbirinize yetmeniz miydi acaba?
Belki olur bundan sonra, zaman tanıyın kendinize.
Varacağınız nokta çok uzak değil, ben çok sosyalleşme meraklısı olmayınca mı acaba, idare edebilirdim diye düşünüyorum.
Bir yoğunluğunuz vardır zaten.
Kasıp eylülde bitirebilirseniz, bırakmayı düşünmenize değmez yani.

Basta Velvette ile sen olmak uzere egitimli basarili kadinlarin erkek arkadas gibi pirelik olaylar yuzunden egitimlerini hayatlarini bu kadar sekteye ugratmalarina bunu dusunebilmelerine bile cok sasiriyorum ben.

Senin konun tam erkek olayi olmasada ucu ona dokunuyor. Yahu yurt disinda zor girilen bir okuldasin. Bir de yanlis hatirliyorum belki ama bir tedavi sureci gecirmistin. Simdi hepsi bitti atlattinda erkek mevzusumu kaldi. Yakistiramiyorum acikcasi..

anlatamadim sanirim. onunla beraber geldigimiz icin buraya alisirken zorlanmamistim ama su an tamamen farkli bir ortamda gibiyim. okula alisamiyorum, yalniz hissediyorum. belki birkac yakin arkadasim olsa donme fikri aklima gelmezdi bile.

Sizi çok iyi anlıyorum aslında,değer verdiğim biriyle uzun süre konuşmadım sanki bambaşka bir okulda gibi hissettim ertesi günlerde.Arkadaş çevrenizi genişletmeye çalışın - biliyorum söylemesi kolay yapması zor -,eğer buna sıcak bakmıyorsanız şansınız varsa aynı ülkede kalın ama okul değiştirin.Ben bir insan için - erkek,kadın fark etmez,arkadaş sevgili de aynı şekilde - böyle bir fırsatı bırakmamanız gerektiğini düşünüyorum çünkü.

Bir süre önce aklima düstünüz.Nasilsiniz diye merak etmistim.Umarim saglik sorunlarini atlattiniz.Kendinize biraz daha zaman verin.Her sey daha cok yeni.Baktiniz ki alisamiyorsunuz , mutsuzlugunuz gecmiyor o zaman dönün.

Bosver Turkiyeye donme bence. Iki arkadas icin hele asla. Bu sadece senin icin bir gecis donemi. Bir sure sonra alisacaksin. Hayatina yeni insanlar yeni yuzler dahil olacak. Kendini Turkiyeye mahkum etme derim. Nasilsa tatillerde geliyorsun. Canin istediginde gene gelirsin ama ordan ayrilma derim.

Daha kaba tabir istersen
Mok mu var burda dermisim orda genis imkanlar varken. Hic gerek yok maceraya

Hem biz variz bak. Yaz ozelden bana. Caninin istedigi kadar sohbet ederim ben seninle oyle bir issizlik var bende

Senin mücadeleci bir yapın var. Savaşmayı seven birisin. Yapabilirsin bence. İlk etapta boşluğa düşmeniz normal. Akşamları için bie hobi geliştirin bence geri dönme fikrini unutursunuz.

yani haksizsin diyemem ama etiketledigin uyeyle dertlerim hic benzemiyor :)

yukarida guzel ozetlemisler, ben aslinda yanimda sevgilimle beraber geldigim icin buraya cok fazla bir adaptasyon surecim olmadi. ama simdi yanimda tanidigim kimse olmayinca sanirim o adaptasyon surecini cok derinden yasiyorum. ben de sasiriyorum neden boyle gucsuzlestim bilemiyorum ama duzelmeye calisiyorum iste.

Sassycim benden çok çok farklısın. Sen çok güçlüsün ve hep takdir etmisimdir. Bu yüzden dikkatimi cekmistin forumda...
Ayrilmanizda bir hikmet vardır onun annesini pek sevmemiştim. Neyse... Ayrılık boşluğuna benziyor. Don ya da dönme diyemem. Orda belli bir yol katetmissin. Emek var ortada. Ama ben olsam her zaman yakın dost ve ailemin yanında olmak isterdim. Sen orda olup okulunu bitirip yine Türkiye'ye donebilirsin. 1 yıl kalmış nerdeyse. Elinden geldiğince Türkiye'ye de gelir gidersin. Acaba evcil bir hayvan mi edinsen

Hastalık geçirmişsin. Hastalıkların en büyük nedeni üzüntü, stres.

Bu yüzden hayatta bu benim kariyerim için vs. daha iyi demekten ziyade mutlulugunuzu one alin. Olay sadece erkek arkadaş meselesi değil; sosyal bir insansıniz. Tüm arkadaşlarınizi, ailenizi, her gün gördüğünüz ülkeyi bırakıp tamamen yabanci oldugunuz yerde olmak zor .

O yüzden biraz daha kendinize zaman verip, 6 ay kadar mesela, yapamazsınız geri dönun derim. Sonradan tekrar gidebilirsiniz yurtdisina hem.

Ayrıca birkaç kişiden akıl aldıktan sonra en son kendiniz karar verin bence. Kimsenin etkisinde kalmadan; sizin için en iyi olanı biz değil yalnızca siz bilebilirsiniz.

Sasyyyy!! Lütfen kendine gel canım ..
eğer Türkiye’de daha mutlu olacaksan tabiiki gel ama bunun sebebi ‘eski’ erkek arkadaşın olmasın

Bence kendinize zaman verin. Şu an aynı ortamda bulunduğunuz kişilere şans vermiyorsunuz ancak bu içinde bulunduğunuz psikolojik durumla da ilgili olabilir. Bakış açınız zamanla değişecektir.

Okulunuzu sakın bırakmayın. Iyi prim yapıyor yurtdışı okulları. Zaten orada kalacağınız süre belli gecicek. Eski erkek arkadasinizla sürekli vakit gecirdiginizden böyle geliyor. Ilk gittiğinizde tek olsaydınız bu süreci yalnız atlatirdiniz. Yabancı bi ülke, arkadaş ortamı sıkıntı. Yabancilarla kaynasamadiysaniz ordaki Türklerle bağlantı kurun görüşün. Aktivitelere katılın. Zamanla bulunduğunuz yere alisirsiniz

Hissettiğin yalnızlığı anlayabiliyorum. Ben de benzer bir durum yaşamıştım. Hem ayrılık hem yalnızlık.
Her ilişki için geçerli değil bu ama bazen bir ilişki biter, sevgilini değil en yakın dostunu kaybetmiş olursun
Konuştuğun, dertleştiğin, birlikte hayaller kurduğun insan sanki hiç var olmamış gibi boşluğa düşersin.
Ben de yaşadım bunları, zor zamanlardı. Ama inan ki geçiyor.
Birlikte çıktığın yolda tek başına kalmışsın ama sen o yolu tek başına gidecek güçtesin. Bu hayata birlikte gelmediniz, beraber gideceğiniz yol bitti, böyle düşün.

Şimdi dönmek iyi hissettirse bile ayrılığın acısı geçtiğinde "ulan ben ne yaptım" diyeceksin büyük ihtimalle.
O yüzden dönme bence.
Arkadaşlarınla telefonda konuş, kendini derslerine ver, yeni ortamlara girmeye çalış, evdeki yalnızlığını sev...
Hepsi geçtiğinde çok daha güçlü hissedeceksin.

Ayrılmanıza üzüldüm en son nişan konsepti konunu okumuştum

Sevgilin sadece sevgili değil en yakın arkadaşın, zor zamanda tutunacak dalın olduğu için böyle derin boşluktasın. Okulda ilk senen başlamış ve ülkeye yeni gelmişsin gibi düşün. Baştaki alışma sürecini şimdi yaşıyorsun ve üstüne ayrılık acısı çekiyorsun. Çok zor ama bu da geçecek. Sadece zaman gerekiyor.

Umarım bir an önce atlatırsın bu tatsız dönemi.

Gelmiş geçmiş olsun öncelikle. Rahatsızlığınızla birlikte nişanlınız da. Hissettiklerini çok doğal, olması, geçirilmesi gereken süreçler. Yabancı bir ülkede sizin dilinizden konuşan biri,yılların muhabbeti bitmiş. Orda tabi daha çok eksiklik hissedeceksiniz. Ama okulunuzu gerçekten çok istediyseniz geçmişte, bence biraz daha sabredin. Bugünler çok güzel zamanlar ve geri gelmeyecek. Bir de bekar bekar takılın okulda, farklı bir deneyim gibi düşünün. Şimdiye kadar o yanınızda olduğu için arkadaşlık kurmaya vaktiniz de, isteğiniz de olmamıştır. O da yavaş yavaş olur. Baktınız olmuyor geri dönersiniz, ama bence kendinize zaman tanıyın. Açık havada kitabınızla, içeceğinizle vakit geçirin, imkan varsa bisiklete binin, şehri tek başına keşfedin, haftasınlarınkomşu şehirleri hatta ülkeleri ziyaret edin avrupaya iseniz. İnanın bunlar tek başına da çok güzel şeyler, kafanızı meşgul edin. Size eşlik edecek kişi zamanla bulunur zaten. Sağlığınız yerinde olsun, keyif de peşinden gelir. Üzülmeyin daha fazla deyse de deymese de...

ya belki de daha okul tam anlamiyla baslamadigi icin boyleyimdir bilmiyorum. bir de turkiyeyle aramda cok fazla zaman farki var. onlarin prime timeinda ben derste oluyorum, ben o saatlerdeyken onlar uyuyor oluyorlar. babam zaten bir yilligina yurt disi gorevinde suan kongoda olmasi lazim telefon ettigimde ulasacagim babam bile yok yani. bir anda her seyden ve herkesten uzaklasmis olmak beni cok yipratiyor. yoksa bu ilk ayriligim degil yani daha kotulerini de yasadim ama bu baska bir ulkede, herkesten uzak olunca kendimi cok cok kotu hissediyorum iste.

biraz daha bekleyecegim, turkiyeye donersem cok mutlu olacagimdan eminim ama biraz daha dayanmaya calisacagim. eger donersem de en azindan ben denedim olmadi dondum derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…