ayrilik, yalniz hissetme, turkiyeye donme fikri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

O zaman dediğin gibi, kendine biraz zaman vermen en iyisi.
Biraz dişini sıkıp durumlara bakarsın. Belki geçici bir süreçtir.
Baktın olmuyor, dönersin. Canından kıymetli değil ya.

Şu an sadece ikinci bir sarsıntı yaşıyorsunuz, bir kaç aya bu duygular yok olacaktır.

Size tavsiyem , ruh ve beyin bu denli karmaşık haldeyken önemli kararlar almaktan kaçının.

Geliyorsan tatile gel derim
Burada gençlerin tek sorunu yalnızlık olsa keşke

İnsan başka bir ülkeye tek başına gidince alışma süreci daha uzun ve zorlu oluyor. Siz bunu biriyle yaşadığınız için aslında şu an tamamen başa dönmüş gibi oldunuz. Zamanla geçer bence, kendinize birkaç ay verin. Etkinliklere katılın, okul zamanı dışında gezeceğiniz yerleri harita ile işaretleyin ve onları teker teker yapın. Bir süre sonra arkadaş bulursunuz zaten. :)

Sassyy aklı basinda bir kızsın sen .Her ne olursa olsun okuluna odaklan, söylemesi çok kolay diyebilirsin ama bu senin altından kalmayacagin bir şey değil inan ki.Döndüğünde daha iyi olacağının garantisini kendine verebiliyor musun?

Uzun suredir yurtdisinda olan,Abdyi de Avrupa'yida deneyimlemis ve Abd'nin ucsuz bucaksiz yalnizligini cok iyi bilen biri olarak seni cok iyi anliyorum.
Tr'ye geldigimde yalnizlik, aidiyet duygusu eksikligi,aile-dost-bi cay ocaginda sohbet esliginde icilen demli bir cay...kiaaca ozlemimi anlattigimda herkesin ortak soyledigi "donme,keske senin yerinde olsam"
Biz de kendimizce hakliyiz,cunku o bosluk anlatilir ve de bilmeyen tarafindan anlasilabilir bi his degil.
Ama donme diyenler de gecerli sebeplere sahip. Yurtdisinda lise/lisans/ master vs egitimi almak cogu cocuk,genc icin oyle buyuk bi hayal ki.
Hedeflerinden vazgecme bence. Okulunu bitir en azindan. Bittikten sonra karar ver napicagina.
Ic sesini dinle.

bilmiyorum yani sadece turkiyeyi dusununce ne kadar mutlu oldugum geliyor aklima. belki de geri donunce eskisi gibi olmayacagim ama iste o ozlem ve yalnizlik duygusu cok kotu

Kacinci yilin okulda. Zor bir durum iliskinim ilk bitis zamanlari surekli bazi seyleri hatirlaman vs. Ama bulundugun yerin kiymetini bil. Ben yeni dondum türkiyeye ve deli gibi ozluyorum yurt disinda ki ogrencilik donemimi . Çoğu gece yalnızlıktan algıladığım halde. Klupleri takip etmeye calış. Bu üzüntüyü kabul et ve bununla yaşamayı öğren zamanla hepsi geçecek .

Değerli sassy. Burdaki çoğu yorum okuman vs demiş.

Çok haklisin. Çünkü insan yaşı ilerledikçe daha çok insana ihtiyaç duyuyor. İnsanı yalnızlık daha yoruyor maalesef. Şuanda pek çok hanım genç ulaşabildiği için bu şekilde yorumda bulunuyor.

Yurtdışına giderken dr bir hanımla karşılaştım. Alanında uzman herkesin yerinde olmak istediği bir hanım. 50 küsür yaşında. Bende sizin gibi kararsızdım. Çok bunalmıştım. Kedi köpeğe bakıp keşke yerlerinde olsaydım dediğim dönemde bana ışık olan değerli bir hanım. Bana dedi ki çevresi olan ailesi yanında olan bir ev hanımı olmak çok isterdim dedi. Ruh ve sinir hastanesine bazen gidiyorum dedi. Orada bakıyorum hep okumuş işi olan insanlar. Ama yalnızlar dedi. Ve o ruh durumları sebebiyle işlerini de kaybetmişler. Mutlu olmak daha önemli. Tekrarını yapabileceğin şeyler sebebiyle bir daha elde edemeyeceğin şeyleri kaybetme, ruh sağlığını geri çok zor kazanırsın dedi.

O günden sonra hep aklımdadır. Huzurun insanın neredeyse orada olmalısın. Allah yalnızlıkla imtihan etmesin. Başarılar diliyorum.

Tüm yazdıklarınız asıl yurt dışı deneyimi, aramıza hoş geldiniz! Sakın dönmeyin bu hisler yüzünden. Her ne kadar zor olsa da bir hedef pahasına yaşanan hisler bunlar. Yalnız değilsiniz, yurt dışında yalnız yaşayan herkes bu yollardan geçip bir düzen oturtuyor inanın.

Bir erkek ve sebep olduğu bunalım için okul bırakılmaz.

Her biten ilişki sonrası olduğu gibi belirli bir süre bunalım ya da sıkıntı da olman normal. Kısa süre sonra kendine gel ve bir an önce hayatın tadına bak. O şartlara kavuşmak isteyen nice gençlerimiz vardır, ama sen elindeki fırsatı tepiyorsun.

Emin ol o delikanlı kızlarla pek güzel takılıyordur oralarda

Sende onu unut ve gezmene tozmana bak...

maddi durumun iyi diye hatirliyorum.
turkiyeye donsen de ileride istediginde istedigin ulkeye gitme sansin var.
bolumun turkiyede de gecerli bir bolum.
kendini bu kadar mutsuz hissediyorsan ve turkiyede yasamanin sana mutluluk katacagina eminsen don bence.
kendine eziyet etmene gerek yok, ozellikle kanser atlatmisken.
mutlu olacagin yerde ol.

Ben madde madde yazayim.
1- Anladigim kadariyla cok basarili bir egitim hayatiniz var ve kendinize guveniyorsunuz. Turkiye'ye donseniz enerji, mutluluk depolayip sonra yurt disi icin kaldiginiz yerden devam etme gibi bir ozguveniniz var. Bu iyi bir sey.
2- Arkadas cevresi edinmek icin universtenin kuluplerine ve gezilerine katilabilirsiniz ve inat edip o her gun gordugunuz ex'inize ragmen hayatin zorluklariyla cebellesebilirsiniz.
3- Yukarida bir arkadasin dedigi gibi kafanizin karisik oldugu durumlarda ve en zayif anlarinizdan birinde hayatiniz hakkinda onemli kararlar almayiniz. Sabirli olunuz.
4- Bir psikiyatrdan yardim aliniz ve aklina cok guvendiginiz bir arkadasa , bir aile buyugune danisip fikir aliniz.

Sevgilerimle.

Okulu bırakırsanı cok pişman olursunuz.hiçbir karar saglıksız ruh halındeyken alınmamalı.üzgün mutsuz yalnız hissederken hayatınızı etkileyecek kararlar almayın. Hissettıklerınız normal ama güçlü durun. Yalnız kalmamak için ülke degistirmek ya da sewgılınıze donmeyı va va dusınmeyın.sabırlı olun her sey yoluna girecektir.

Bilkent de özlenir ama o konuda haklısın.. lakin neticede o da bitecekti, hayatımızın bazı dönemlerinde yalnızlığın buruk tadına içimiz bayılana kadar maruz kalıyoruz maalesef. Sen ayrılık acısı değil ağırlaştırılmış homesick yaşıyorsun bence, anı atlatmaya bakmanı, evde zamanın çabuk akmasını sağlayacak ve aklını meşgul edecek başka alışkanlıklar edinmeni (dünyanın en orijinal olmayan fikri fakat diziye başlamak bile iyi geliyor ), yapacakların hakkında checklist falan hazırlayıp onları yetiştirme telaşına düşmeni tavsiye ederim. Minicik de bedensel yorgunluk eklersek bu formüle, zaman daha hızlı akar, içindeki boşluk daha hızlı kapanır diye umuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…