Ayrılık bu kadar acıtmamalı...

edebiyatinruhu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
57
26
35
Bir ay oldu boşanalı. Ayrılık ben de depresyona sebep oldu. Anlam veremiyorum kendime. Hasta ruhlu birinden kurtulduğum için mutlu olmam gerekirken üzülmek niye şimdi ? Öyle bir adam ki duygusuz, nankör , saygısız, cimri, bencil... Bu saymış olduğum sıfatların ziyadesiyle hakkını veren bir adam. Boşanmayı istemiyorum deyip daha boşanmadan evdeki eşyalarıni satan , derdi sadece para olan, evdeki alyansima kadar alıp giden bir adam.. gerçi böylesine adam denirse. Bu meziyetlere sahip bir adam beni bu kadar etkilememeliydi. Kendisinden öyle tiksindirmisti ki evin içinde suratını bile görmek istemiyordum. Huzur için çok yalvardım. Ben yalvardikca o benim üstüme geldi. Şimdi başka şehirde işe girdi. Cimri adam kafelerde geziyor. Beni ilgilendirmemesi gerekirken böyle olması sinirimi bozuyor. Kendimle mücadeleye girdim. Beni ilgilendirmemesi için ne yapmalıyım? Şunu biliyorum o kimseye değer vermez hayatına girecek olacak insanlara üzülürüm ama bu fikir beni üzüyor. Saçma sapan duygulara mahkum oldum

Ne kadarlık evliydiniz boşanalı ne kadar oldu bunlar önemli, sevgilinden ayrılmadın sonuçta evliliğini bitirdin eğer 6ay yada daha az bir süre oldu ise boşanalı çok kafana takma bu hislerini, yok 1 seneyi geçti ise yardım alabilirsin..

Çalışıyor musun?

Ne kadarlık evliydiniz boşanalı ne kadar oldu bunlar önemli, sevgilinden ayrılmadın sonuçta evliliğini bitirdin eğer 6ay yada daha az bir süre oldu ise boşanalı çok kafana takma bu hislerini, yok 1 seneyi geçti ise yardım alabilirsin..

Çalışıyor musun?
Bir yıl evli kaldık . Destek alıyorum antidepresan kullanıyorum. Evet çalışıyorum öğretmenim. Yersiz ağlama krizlerine giriyorum, rüyalarim zaten hep onunla ilgili. Umarım tez zamanda atlatırım. Çünkü gerçekten evliliğim süresince ağlattı zaten.

Sadece sabıra ihtiyacınız var emin olun hepsi geçici hayatınıza bakın sizi üzen insanları hayatınızdan def edin merak etmeyin içiniz hep bu şekilde kor ateşlerle yanmayacak zamanla sönecektir zaman+sabır=huzur

Yeni boşanmışsınız, yaz tatiline denk gelmiş, okul açılınca biraz daha toparlanırsınız , bence öyle bi adamdan kurtulduğunuz için şükredip Mutlu olmalısınız

• Beğen
Reactions: KV_
hayırlısı hep ağlıyacağına bu ilişkiden neler öğrendiğinize bakın sağlam adımlarla belki daha iyi bir mutluluk yaşıcaksınız bilemeyiz geçmişi öğrenmeniz gerekti:KK52: bırakın nasip bu kadarmış yazılmış spor yapın kendinize değer verin ölene bile alışılıo farzedin ölmüş:işsiz:

Böyle biriyle birlikte olduğunuz için kendinize kızıyorsunuz bence, hıncınızı da alamamışsınız adamdan. Henüz çok taze ayrılık.. Zamanla atlatırsınız inşallah. Kendinize bi uğraş bulun dışarı çıkın gezin tozun. Sevdiğiniz ve size iyi gelen insanlarla görüşün. O adamın konusunu ayrılığı açmayın. Başka şeyler konuşun gülün eğlenin

• Beğen
Reactions: KV_
Yeni boşanmışsınız, yaz tatiline denk gelmiş, okul açılınca biraz daha toparlanırsınız , bence öyle bi adamdan kurtulduğunuz için şükredip Mutlu olmalısınız
Şükür ediyorum. İleride daha çok şükür edeceğime de eminim aslında. Boşanma yaşamış olan bayanlar ilk etapta eski eşinin başkasıyla olma dusuncesinden rahatsız oluyor mu?

Böyle biriyle birlikte olduğunuz için kendinize kızıyorsunuz bence, hıncınızı da alamamışsınız adamdan. Henüz çok taze ayrılık.. Zamanla atlatırsınız inşallah. Kendinize bi uğraş bulun dışarı çıkın gezin tozun. Sevdiğiniz ve size iyi gelen insanlarla görüşün. O adamın konusunu ayrılığı açmayın. Başka şeyler konuşun gülün eğlenin
Bunu yapamıyorum kendimi bitkin hissediyorum. Evet haklisiniz ağlarken daha çok bana yaşattıkları geliyor aklıma ve ona ah ediyorum.

Tamamini okuyamadim konuyu ama bence özgürlüğün huzuru ilk anda bocalattı seni.. ne kadar kötü de olsa biten bi evlilik, alışkanlıklar, kırgınlıklar, yorgunluk bıraktı sana... Düzelecektir inşallah.. Çok normal boyle hissetmen. Guzelce dinlen.

Biz sevgilimizden ayrılınca ay ölüyorum ay bitiyorum diyoruz.
Siz boşanmışssınız kolay değil. Zamanla geçecek elbette. Benimde annem bekar bir insan. Zamanında boşanmış. Şuan da mutlu bir hayatı var. Ömür billah böyle olmayacaksınız ya.

Sadece 1 yıl alışkanlık edindiğin gereksiz birini hayatından çıkardın ve alışkanlık olarak eksik hissediyorsun,bu sebepten ötürü böyle hisler oluyor takma kafana bunlarda geçiyor.

Biz sevgilimizden ayrılınca ay ölüyorum ay bitiyorum diyoruz.
Siz boşanmışssınız kolay değil. Zamanla geçecek elbette. Benimde annem bekar bir insan. Zamanında boşanmış. Şuan da mutlu bir hayatı var. Ömür billah böyle olmayacaksınız ya.
Evet gelecek umudu olmasa yasayamazdik herhalde. Allah içimizdeki umudu hep baki kılsın inşallah

Geçeceğini bildiğim bir şey için üzülmek ne tuhaf. Zamana bırakmak tek ilacı.
Seni zaman diye avutamam zaman hiç bir şeyi düzeltmez sadece üzerini örter ,sakladığın acılar bir gün mutlaka ortaya çıkar herkes zamanı geri alabilmek ister,kimi eski güzel günleri tekrar yaşamak için,kimi yaptığı yanlışları düzeltmek için,kimiyse sadece yaşadığını hissedebilmek için ister bunu,gelecekten korkanlarsa zamanı durdurmak ister her şey o kadar iyidir ki bunun bozulmaması için çaba gösterir,ama kimse şu anın değerini bilen kadar mutlu değildir geçmişte,gelecekte onlardır,bazıları ise zamanın ta kendisi gibidir ve her insan zamanın dünya üstünde bıraktığı birer yara izidir.
Bu güzel şiiri sana ithaf ettim :)

X