Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

"Zulümden sakınınız. Zira zulüm, kıyâmet günü sahibini saran karanlıklar olacaktır." (Buhârî, Mezâlim, 8; Tirmizi, Birr, 83).

Hz.Peygamber(s.a.v) bir Sahabîsi ile karşılaştığında onunla tokalaşır ve onun için duâ ederdi. [Ramuz | Ravi: Huzeyfe(r.a)]

Bir kimsenin sözü çok olursa hatası çok olur. Hatası çok olanın da yalanı çok olur. Yalanı çok olana da ateş evla olur. (Ramuz s.441 ,2.)

"Evleniniz, çoğalınız, çünkü ben kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim." (Beyhakî, VII/81)

İçki kötülüklerin anasıdır... Bir kimse karnında içki varken ölürse cahiliyet ölümü üzerine imansız gider. [Ramuz el Hadis /205, 13.]

Bir kişi hanımına su (bile) ikram etse sevab kazanır.” (Hadîs-i Şerîf; Buhârî, Târîh-i Kebîr)

Allah'ım, nefsimi Sana teslim ediyorum. İşimi Sana havale ettim. Sırtımı Sana dayadım. Yüzümü sadece Sana çevirdim. (Camiüssağir, No.871)

Rabbimiz Tebâreke ve Teâlâ şöyle buyuruyor:
“Bizim uğrumuzda cihad edenleri, elbette Biz, onları kendi yollarımıza iletiriz. Şüphesiz ki Allah, ihsan edenlerle beraberdir.” Ankebut 69

2:160 - Ancak tevbe edip halini düzelterek gerçeği söyleyenler başka. İşte onları ben bağışlarım. Ben çok merhamet ediciyim, tevbeleri çokça kabul ederim.

3:89 - Ancak bundan sonra tevbe edip kendini düzeltenler başka. Şüphesiz ki Allah, çok bağışlayan ve çok esirgeyendir.

3:128 - Bu işten sana hiçbir şey düşmez. (Allah), ya onların tevbesini kabul eder, yahut onlara, zalim olduklarından dolayı azab eder.

4:17 - Ancak Allah'ın kabul etmesini vaad buyurduğu tevbe, o kimseler içindir ki, bilmeyerek günah işleyip hemen tevbe edenlerin tevbesidir. İşte Allah bunların tevbelerini kabul eder. Allah alîmdir hakîmdir. (Her şeyi bilendir, hikmet sahibidir).

4:18 - Yoksa günah işleyip de kendisine ölüm gelince: "İşte ben şimdi tevbe ettim." diyen kimselerin tevbesi kabul edilmez. Kâfir olarak ölenlerin de tevbeleri kabul edilmez. İşte bunlara ahirette can yakıcı bir azap hazırlamışızdır.

4:26 - Allah, sizlere bilmediklerinizi bildirmek, sizden öncekilerin yollarını size göstermek ve tevbenizi kabul etmek istiyor. Allah, her şeyi çok iyi bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

4:27 - Allah sizin tevbenizi kabul etmek istiyor. Halbuki şehvetlerine uyanlar ise, sizin doğru yoldan büyük bir meyl ile sapmanızı istiyorlar.

4:64 - Biz hangi peygamberi gönderdikse, sırf Allah'ın izni ile itaat edilmek üzere gönderdik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelseler de Allah'tan günahlarının bağışlanmasını dileselerdi ve Resul de onların bağışlanmasını dileseydi, elbette Allah'ı affedici, merhametli bulurlardı.

Allahu Teâlâ hazretleri şöyle seslenir: "Beni bir gün zikreden veya bir makamda benden korkan kimseyi ateşten çıkarın!" (Tirmizî,Cehennem 9)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…