Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Eğer inkârederseniz biliniz ki göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Allah hudutsuz zengindir, ziyadesiyle övgüye lâyıktır.(4-131)

Nisa 131: Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Sizden önce kendilerine Kitap verilenlere ve size «Allah'tan korkun» diye emrettik.

Kitapta size okunan ayetler yetimlere adaletli davranmanızı emretmektedir.Yaptığınız her iyiliği ALLAH Biliyor. (4-127)

Nisa 120: (Şeytan) onlara söz verir ve onları ümitlendirir; halbuki şeytanın onlara söz vermesi aldatmacadan başka bir şey değildir.

Nisa 113: ALLAH'ın sana lütfu ve rahmeti olmasaydı, onlardan bir grup seni neredeyse saptıracaktı.Oysa onlar, ancak kendi nefislerini saptırırlar ve sana hiç bir şeyle zarar veremezler. (4-113)

Allah'tan kusurlarınızı örtme.sini ve sizi korkularınızdan emin kılmasını isteyin. (Camiüssağir, Hadis No.638)

Allah'ım, aramızı ıslah eyle. Kalblerimizi birbirine ısındır. Bizi se.lâmet yollarına hidâyet eyle. #Hadis (Camiüssağir, No.865)

Kişi Müslüman kardeşine "Allah seni hayırla mükâfatlandırsın" derse, en mükemmel teşekkürü yapmış olur. [Camiüssağir, Hadisno. 775]

Günahın açığını da gizlisini de bırakın! Çünkü günah işleyenler, yaptıklarının cezasını mutlaka çekeceklerdir." (Kur'an | En’am Suresi,120)

Allah’a en sevimli kelâm, kulun “Sübhânellahi ve bihamdihî” demesidir." (Ramuz el Hadis, C.1,S.17)

Allah'ım, beni şükrünü çok yapan, zikrini çok eden, nasihatine uyan, tavsiyelerini gözeten eyle. (Camiüssağir, No.885 )

Amellerin en üstünü vaktinde kılınan namaz, anne babaya yapı.lan iyilik ve Allah yolunda cihad etmektir. (Camissağir, Hadis No.714)

[DUA] Allah'ım bizi, anne ve babalarımızı affet. Ya Rab bizleri şirke düşmekten, günaha dalmaktan, kalp kırmaktan muhafaza eyle. Amin

Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki "Allahım! Ben şu iki zayıfın hakkının çiğnenmesinden cidden sakındırırım: Yetim ve kadın."

Resulullah(a.s.m) buyuruyor: Üzerimden beni Allah'a yaklaştırmayacak bir gün geçerse o günde benim için bereket yok demektir. (Camiüssağir)

X