Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Nefsinizi sabit tutun. Halk iyilik yaptı mı siz de iyilik yapın, kötülük yaparsa zulme yer vermeyin. -Tirmizi, Birr 63

Yeryüzünde Allah'ın (c.c.) seyyâh melekleri vardır. Onlar ümmetimin selâmını (ânında) bana tebliğ ederler. Nesâi, Sehv 46

" İbadetine riya karıştırana âhirette, “ Git, sevabını o kişiden iste! ” denir." Hadîs-i Şerîf [İbni Mace]

" Cennette 《Reyyân 》 denilen bir kapı vardır ki oradan sadece oruç tutanlar girebilir." [İbn-i Mace, Sıyam 1]

“ Yatağa abdestli yatan kimse için, o gece bir melek sabaha kadar, « Ya Rabbi, bu kulunu affet » diye dua eder.” Hadîs-i Şerîf [Hâkim]

“ Allah, helal kazanç yolunda kulunu yorgun görmeyi sever! ” Hadîs-i Şerîf [Suyuti, Camius-sağir]

“ Başlamadan önce Allah’ın Resulü’ne selam getirilmeyen her dua tutukludur. Hiçbir yere gidemez.” [Ömer b. Hattab (r.a.)]

"Allah’a hamd ve Bana salavat ile başlanmayan her önemli iş, hayırlı sonuç vermez, neticesizdir ve her bereketten mahrumdur"[Cami'u's-Sağîr]

Dua ile sema arası perdelenmiştir. Hz.Muhammed’e (s.a.v.) ve onun âline salavat okununca o perde kaldırılır.” Hadîs-i Şerîf [Beyhakî]

"Bir kimse, Bana salavat getirdiği sürece, melekler de, onun için istiğfar eder. Artık isteyen az, isteyen çok salavat getirsin." [İ. Ahmed]

" Başınıza her ne musibet gelirse, kendi yaptıklarınız yüzündendir. Allah, yine de çoğunu affeder.” (Şûra, 42/30)

" Bize tatlı soğuk su içiren ve günahlarımız sebebiyle onu içilmez tuzlu su yapmayan Allah'a hamd olsun." Hadîs-i Şerîf [Ebû Nuaym]

" Emr-i maruf, nehy-i münker yapmak (iyiliği emretmek, kötülükten sakındırmak) sadakadır." Hadîs-i Şerîf [Müslim]”

"Allah korkusu, her hikmetin başıdır; günah ihtimâli olan şeylerden sakınma (vera&#8217 ise, amellerin En efendisidir." Hadîs-i Şerîf[Ebû Nuaym]

" Ya âlim, ya ilim öğrenen, ya da ilim dinleyen ol. Dördüncüsü olma, helak olursun! " Hadîs-i Şerî [Dârimî, Sünen, İlim, 254]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…