Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Yanında ismim anıldığı hâlde bana salât etmeyen kimse cimridir.” (Tirmizî, De’avât, 101; Ebû Davud, Vitr, 23; Hâkim, Dua, I, 549)

Kim uyur kalır veya unutarak namazı vaktinde kılmamış bulunursa, onu hatırlayınca kılsın. (Tirmizî, Salât, 16)

“İnsanlara öyle bir zaman gelir ki, kişi malı helâlden mi, haramdan mı aldığına hiç aldırmaz.” (Buhâri, Kitabu'l-Buyu, 7)

Rasulullah'ın kahkaha ile güldüğünü hiç görmedim, taki küçük dilini göreyim bilakis o sadece tebessüm ederdi (Ebu Davud 5098, Ravi: Hz Aişe)

Resulullah'tan(a.s.m) bir müjde: "Söz veriyorum, tartışmayan, haklı da olsa, kimseyi incitmeyen Cennete girer. [Tirmizi]

"ALLAH'ım mal, aile, çocuk olarak insanlara verdiklerinin hayırlısını dilerim, sapıtan ve saptıranları değil." (Tirmizî, Deavât,124)

''Zulmedenlere en küçük bir meyil dahi göstermeyin; yoksa cehennem ateşi size de dokunur." (Kur'an-ı Kerim | Hûd sûresi,113)

“İnsanlara öyle bir zaman gelir ki, kişi malı helâlden mi, haramdan mı aldığına hiç aldırmaz.” (Buhâri, Kitabu'l-Buyu, 7)

Ma’rufu emretmek, kötü olandan sakındırmak ve Allah’ı zikretmek dışında, Ademoğlunun sarf ettiği sözler lehine değil, aleyhinedir. -İbn Mace

Son düzenleme:
Kur'an okumayarak evlerinizi makbere dönüştürmeyin! Gerçek şu ki şeytan içinde Bakara Suresi okunan evden uzak durur. -Müslim

X