Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Rabbin, halkı (hem kendilerini, hem de başkalarını) ıslah edici kimseler iken, o memleketleri zulümle helâk edecek değildir." (Hud, 117)

Ey Rabbimiz! Bizi, o küfredenler için bir fitne aracı yapma! Bağışla bizi ey Rabbimiz! Şüphesiz hüküm ve hikmet sahibi Sensin."(60:5)

Hz. Musa'nın duası:"Ey Rabbim! Beni ve kardeşimi bağışla ve bizi rahmetine kabul et: çünkü Sen merhametlilerin en merhametlisisin!"(7:151)

Ey bizim Rabbimiz, biz kendimize zulmettik. Şayet Sen kusurumuzu örtüp bize merhamet etmezsen en büyük kayba uğrayanlardan oluruz." (7:23)

Kuraklığa düşmemek için, husumeti bırakıp hatalardan tevbe etmek lazım: "Mağfiret dileyin ki üzerinize bol bol yağmur indirsin." (71:11)

En şerefli ölüm şehid olarak ölmektir. Körlüğün en kötüsü, hidâyete er.dikten sonra tekrar sapıklığa düşmektir. (Camiüssağir, No.934)

İnsanlarla sürtüşmekten sakın! Çünkü bu iyi hasletleri örter, çirkinleri ise su yüzüne çıkarır. [Taberâni, Mu’cemu’s-Sağir,2/427]

Allah'ın zikri dışında kelâmı çok yapmayın. Zîrâ, Allah'ın zikri dışında çok kelâm, kalbe kasvet (katılık) verir. (Tirmizi, 2413)

(Yâkub A.S ) şöyle dedi: “Ben kederimi ve hüznümü sadece Allah'a arz ederim. (Kur'an | Yusuf Suresi, 86)

ALLAH'ım Günahlarımın küçüğünü büyüğünü, öncesini sonunu, açığını ve gizlisini, hepsini bağışla." Müslim, Salât, 216

Birbirinizin ayıplarını araştırmayınız. Başkalarının konuştuklarına kulak kesilmeyiniz Ey Allâh’ın kulları! Kardeş olunuz! (Müslim, Birr,30)

Sübhânallâhi velhamdülillâhi velâ ilâhe illallahü vallâhü ekber" demek, benim için,üzerine güneş doğan her şeyden daha kıymetlidir.(Müslim)

Kulun sevap kefesine ilk konulacak ameli, çoluk çocuğunu geçimi için yaptığı harcamalardır. [Camiüssağir, Hadis No.2824]

Allah'a sığınanların kendisiyle sığındıkları en faziletli şeyi haber vereyim mi? O, Felâk ve Nâs Sûreleridir. [Camiüssağir, Hadis No: 2854]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…