Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

Zaten akli olan ve azicık matematiği olan böyle birseyin gerçek olamayacağını anlar.

Zaten akli olan ve azicık matematiği olan böyle birseyin gerçek olamayacağını anlar.
Öyle değil işte bacım, kimse kimsenin gerçek bordrosunu bilmiyor bir de medyaya öyle bir yansıtılıyor ki benim kendi öz akrabalarım bile koskoca iki memur maaşınız var, niye hala bu külüstüre biniyor, niye hala bu izbelik evde yaşıyorsunuz diye soruyor Daha geçen yıl annem beni zengin ama müsrif zannettiği için tüm mirasını kardeşime devretti net maaşı söylesek de inanmıyorlar, gazeteler , troller daha inandırıcı geliyor onlara

Elbette mümkün değil ama kıt kanaat bu şekilde geçinen binlerce insan var. Bize mümkün gelmeyen şeyi onlar birebir yaşıyorlar. İş hayatında aktif çalışıyorum yıllardır, firmamızın üretim kısmında çalışanların çoğu asgari ücret alıyor ve genelinin evi kira, çocuğu var, eşi çalışmıyor… Keşke bu düzeni değiştirmek mümkün olsa, ama zorda kalınca insanlar malwsef geçinmek zorunda kalıyor. Keşke buna mecbur kalmasa kimse, keşke ekonomi birazcık düzgün, maaşlar zamlara orantılı olsa ama ne mümkün.

Abi fabrikanızda çalışan işçinin aile içindeki hayatına nasıl bu kadar hakim oluyorsunuz ben de bunu anlamıyorum. Bizim öğrenci ziyareti yaptığımız gibi siz de işçi ziyareti mi yapıyorsunuz? O zaman bile bu kadar hakim olmanız mümkün değil bence.

Baba evlada borc mu verir ya hadi verdin bari yarisini al o nasil bi babaymis oyle

Fabrika değil, firma dedim :) eşleriyle tanışıyorum gelip gittiklerinde veya avans almak istediklerinde vs söyleyebiliyor ama sana ne kadar ne söylesek boş, sen cımbızla laf çeker insanlara saldırırsın :) kendi haline bırakıyorum bu sebeple :))

Biri de fabrika demiş ona takılmışım. Ama aynı şey geçerli. İnsanların evinin içini bilemezsiniz. Hadi eşlerinin çalışmadığını kısmen bilirsiniz diyelim ama evin içini nasıl geçindiklerini bilmeniz imkansız. Köyden tereyağı, peyniri, eti mi geliyor, köydeki tarladan icar mı alıyor, başka ek gelir kaynakları var mı vs. Bunları bilmeniz imkansız.

Cevap veremediğiniz zaman hemen saldırı deyip geçin zaten, başka bir şey beklemiyorum artık. Alıştık.

Ne zaman senli benli olduğumuz konusunda hiç bir fikrim yok ama, orayı kaçırdım sanırım ben.

Ben de bu forumdan ogrendigim kadariyla ogretmenlerin cok guzel maas aldigini dusunuyorum.

4 sene falan önce, bi uye intihar edicem yine atanamadim artik ailemden harclik almaya utaniyorum, telefonum bozuldu yenisi alamadim diye konu acmisti. Dünyanin sonu degil, canina kiymaya deger mi baska bir is bakarsin, ogretmenlik cok guzel, cok da emek verdin ama olmuyorsa da bir hayir vardir. Sonucta dunyadaki son is de degil, asgari bile alsan bir sure seni cok rahatlatir insallah sonra da yeni kapilar acilir demistim.

Ögretmenlerin ek ders kurs vs eklenerek maasinin 10 bin oldugunu, bununla nasil asgari ucretli isi birbiriyle kiyasladigimi soran saldirgan yorumlar almistim ögretmenlerden. O zaman 6 asgariden fazla ediyordu 10 bin.

Aslinda anlamak isteyince anlayabiliyor insan. O maaşla iyi şartlarda yaşıyorlar demiyor, geçinmek zorunda kalıyorlar keşke böyle olmasa diyor. Bu da bir gercek ki maaşı düşük olup çocuğunu okutup geçinmek zorunda kalan çok fazla aile de var.

Ben de diyorum ki büyük şehirde bunun imkanı yok. Küçük şehirler ayrı mesele ama büyükşehirlerde cehennemin dibindeki evlerin kiraları zaten bir asgari ücret kadar. Anlamak istemediğiniz nokta bu. Parayı kiraya verince ne yiyor bu insanlar?

O konuda ben de ayni fikirdeyim. Oturduğu semt bile bütçesine göre değişir zaten. Aldığı maaşın büyük bir bölümü kiraya giderse zaten yapamaz yani.

Ya ben senin söylediklerinde artık mantık aramıyorum, mesajını da inan okumadım :) az çok burada herkes tanıyor seni, bende ciddiye alamıyorum kusura bakma. Ayrıca; istediğini söyleyen istemediğini işitir.

Ya ben senin söylediklerinde artık mantık aramıyorum, mesajını da inan okumadım :) az çok burada herkes tanıyor seni, bende ciddiye alamıyorum kusura bakma. Ayrıca; istediğini söyleyen istemediğini işitir.
Okumayı deneyin, küçük bir ihtimal de olsa belki anlarsınız.

Gözardı ediyorum sizi.

Eşimde bende işyeri sahibiyiz bu sene kurban kesemedik ama yanımızda çalışan ablamız kurbanını kesti. Hatta bizede getirdi işyerinde yedik saģolsun. Baktığında karı koca asgari ücretli ama kayınpederi her yıl mahsülünü satıp pay veriyormuş yeme içmede köyden geliyor . Biz sadece marketten çay şeker alıyoruz diyorlar. Millete bakarsan bizde işyeri sahibiyizya zenginiz ama yangın ,sel ,darbe ,virüsü bırak adamın biri afedersin Taksim meydaninda osursa işlerimiz bozuluyor ama kimse inanmıyor ...

Gel de bunu anlat diğer üyelere

Milletin cocugu 1 tane meyve alınca yiyip doyuyor ne güzel ya masallah benimki biseyi sevsin bi kiloyu oturur yer versem
1 meyve alıp yiyince daha koy daha demiyor mu
siz nasıl kar ediyorsunuz ?
88 e aldıgınız araba 134 olunca kar mı oluyor?Onu satıp alacagınız araba 150 den asagı degildir(150 ye arac yok suan o da ayrı)kar değil o enflasyon

Bikac sayfa önce sey okudum,cocuguma 1 tane meyve aldım o yedi.
Millette dedim ne cocuklar var ben o 1 meyveyi versem benim kız daha koy daha diye kendini yırtar
Hayatta anlamaz yok kızım bitti falan.
İlla bıkana kadar yiyecek herseyi
Yetistiremiyorm demek sımarık oldu bu cocuk dedim okuyunca

Cocuklarin cogu oyleki. Benim oglanda oyle 3 muzu bir yerde yer Mal mulk icin cocugun bogazindan kismak vicdansizlik aslinda.

Şuan değerini koruyunca bile ben kar sayıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…