Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

Gelirin benle aynıdır hesabıma göre . 2 öğretmen maaşı gibi giriyor bizim eve de. Ama tatile gldemedik koltuğum çok eskidi yenileyemedim araba lastiği aldık mecbur kaskolar vergiler derken para bitiyor. Kışlık yapıyorum dolaplara her hafta pazara 400 civarı veriyorum.çocuğun kıyafetleri küçüldü sıfırdan almak 3000 i buldu maalesef .tek lüksümüz haftasonu avm ye gitmek ve dışardan yemek almak haftada bir.

Bizimde gelirimiz aynı gibi . Bizde çocuklarin eğitim ,sağlık, aşi, giyim vs onlara baya harcama yaptık. Kendimize sıra gelmedi bile . Tiyatro ,sinema, aksam yemekleri zaten 2 yıldir hayal oldu. Benim koltuklarda kırık dökük alarm veriyor resmen.

İşte bu minimum geçinmek. Hatta güçlükle geçinmek. Bunun altı geçinmek değil. Hayatta kalmaya çalışmak
Dar gelirli biliyor zaten geçinemediğini piraye. Mecbur çok şükür diyor yoksa psikoloji bozulacak. Sınıf parası 30 ar tl istedim veremeyenler var. Öğretmen kaynak kitap istedi almadılar sözlükleri yok çoğunun. Benim gelirim devlet okulunda en iyi şartta okutmaya yetiyor ama ben de iyi kolejin kapısından geçemiyorum. Yemek kitap servis derken 70 75 bin istiyorlar . Mecbur bursluluk sınavına sokacağım. Kimineyse 75 bin çerez parası. Hayat böyle ne yapalım?😕

Son düzenleme:
Bizimde gelirimiz aynı gibi . Bizde çocuklarin eğitim ,sağlık, aşi, giyim vs onlara baya harcama yaptık. Kendimize sıra gelmedi bile . Tiyatro ,sinema, aksam yemekleri zaten 2 yıldir hayal oldu. Benim koltuklarda kırık dökük alarm veriyor resmen.
Grip aşısı alacağız haftaya 4 kişiye bir dünya para. Okuldan kız mikrop getirdi yatak döşek yatıyorum şu an. Henüz covid olmadık onu da bekliyoruz eli kulağındadır.

Yıllar önce bi öğretmen abla vardı burda. Öğretmen maaşıyla süper lüks bir villa ve iki tane son model lüks araba aldığını 2 çocuğu koleje gönderdiğini dolabının tıka basa etle dolu olduğunu anlatıyordu. Bu bile asgari ücretle gül gibi geçiniyorum diyenden daha mantıklı 😂
Lan? Nerenin öğretmeni o? Kiralar gibi maaşlar da şehirden şehire astronomik değişiyor da bize mi soylemiyorsunuz vicdansızlar

Lan? Nerenin öğretmeni o? Kiralar gibi maaşlar da şehirden şehire astronomik değişiyor da bize mi soylemiyorsunuz vicdansızlar
Öğretmen kadınsa kocasının işine göre değişiyor standart😅kimi otobüsle geliyor okula kimi 2 milyonluk jeep le. Benim kızın okulunda böyle mesela. Kimi geçinmek için çalışıyor kimiyse sadece mesleğini yapmak için. Evlerinde günlük gelen yardımcı artı bakıcı var büyük çocukta koleje. E her gün benzin masrafı var okula gelip gitmeye. Saçlar ayda 250 ye boyanıyor en iyi kuaförde. Yani adalet hiç bir yerde yok. O yüzden dar gelirliye yüklenmek te saçma

Öğretmen kadınsa kocasının işine göre değişiyor standart😅kimi otobüsle geliyor okula kimi 2 milyonluk jeep le. Benim kızın okulunda böyle mesela. Kimi geçinmek için çalışıyor kimiyse sadece mesleğini yapmak için. Evlerinde günlük gelen yardımcı artı bakıcı var büyük çocukta koleje. E her gün benzin masrafı var okula gelip gitmeye. Saçlar ayda 250 ye boyanıyor en iyi kuaförde. Yani adalet hiç bir yerde yok. O yüzden dar gelirliye yüklenmek te saçma
Kocasının mesleğini söylesin burda o zaman, öğretmenim deyip insanın sinirini kaldırmasın haspam . Bilen bilmeyen de bütün öğretmenler lux içinde yaşıyor sanıyor bunlar yüzünden, bak ben bile yükseldim okuyunca gerçeği bilmeme rağmen :-)

Grip aşısı alacağız haftaya 4 kişiye bir dünya para. Okuldan kız mikrop getirdi yatak döşek yatıyorum şu an. Henüz covid olmadık onu da bekliyoruz eli kulağındadır.

Ahhh canimm cok gecmis olsun. Bizde 2 hafta nezle gibi bir sey olduk tam iyilestik simdide ishal bulantı basladı 2 gündür bizde yatiyoruz. Bizde 3 tane grip asısi aldık 85tl×3=255tl. bu ay kızada rota virüsü aşisi var tek doz 350tl ymiş. yani bu ay sadece 600tl aşi parasi verecegiz. Dun eczaneye gittim. kıza 1 gaz damlasi ,1 burun damlası , 1 vitamin ,1 burun açıcı 1 ates düsürücü 400tl .oğlana 1 burun spreyi 2 vitamin 1 ateş düsürücü 250tl tuttu. Yani eczanede 650 bu ay için. Allahtan ateş düsüruculeri devlet karsiliyorda 9×2=18 tl kar dayım 😂 Bu arada riskli gruplarin grip aşisini devlet karsıliyormus bilgin olsun.

bizim insanımız çorba makarna bulgurla doysun akşam çayını çekirdeğini yesin ve tw izlesin yeter çok güzel geçiniyorum der tek sosyallik akraba evini ziyaret tek eğlence düğüne kınaya gitmek bayramdan bayrama giyim kuşam, mandalina elma alıyorsan tamam çok güzel geçiniyorsun
O şekilde de mutlu olan çok ama. Bildikleri gördükleri hayat bu. Ben şehre uzak bir semtte yaşıyorum. Burdan hiç dışarı çıkmayanlar var. Öğretmen kitap istedi . Onların kitaplarını da ben alacağım bugün mesela. D@R a girmek için yol parası benzin parası da lüks onlar için. Hayat çok acımasız ne yapsınlar?

Kocasının mesleğini söylesin o zaman, öğretmenim deyip insanın sinirini kaldırmasın . Bilen bilmeyen de bütün öğretmenler lux içinde yaşıyor sanıyor bunlar yüzünden, bak ben bile yükseldim okuyunca gerçeği bilmeme rağmen :-)
Yok karı koca öğretmeniz diyordu. Eksik yazmışım iki öğretmen maaşıyla bunları yaptık diyordu.

O şekilde de mutlu olan çok ama. Bildikleri gördükleri hayat bu. Ben şehre uzak bir semtte yaşıyorum. Burdan hiç dışarı çıkmayanlar var. Öğretmen kitap istedi . Onların kitaplarını da ben alacağım bugün mesela. D@R a girmek için yol parası benzin parası da lüks onlar için. Hayat çok acımasız ne yapsınlar?
mutludur belki ama bunu olması gereken sanıyorlar ülkede her şey çok iyi diyip mührü basıyorlar ve ülke aynı şekilde yönetilmeye devam ediyor

Yok karı koca öğretmeniz diyordu. Eksik yazmışım iki öğretmen maaşıyla bunları yaptık diyordu.

Bizimde bir tanidik kari koca ögretmen ikiside son model arabaya biniyorlar .triplex evde yaşiyorlar ama ailelerinden miras yerler kalmiş ya onlari isletiyorlar yada satıyorlar.köyden süt yogurt tereyağı bal pekmez ceviz findık hatta et tavuk bile geliyor.

Bizimde bir tanidik kari koca ögretmen ikiside son model arabaya biniyorlar .triplex evde yaşiyorlar ama ailelerinden miras yerler kalmiş ya onlari isletiyorlar yada satıyorlar.köyden süt yogurt tereyağı bal pekmez ceviz findık hatta et tavuk bile geliyor.
Yani işte muhakkak bir yerden gelen ekstra bir gelir vardır. Aksi mümkün değil.

Yav sadece iki maaşla yaptık demek başka, mirasla yaptık demek başka. Farklı yerlerden gelirin, mirasın varsa tekstil işçisi de kasiyer de belediye çalışanı da devlette memur da olsan böyle lüx içinde yasayabilirsin elbette ama kalkıp da sırf belediye işçiliği veya öğretmen maaşıyla bunları bunları yaptım, veya asgari ücretle 5 çocuk okutuyorum , evimi arabamı da aldım vs diyen yalan söylüyor net. Biz buna kiziyoruz

X