Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

2013 de arkadaş ev aldı.aylık ödemesi 750 idi o zaman...10 yıl ödemeli aldılar.2023 de bitecek..o zaman eşi 1300 mu ne alıyordu tam hatırlamıyorum.o zamana göre 750 çok ama şimdi komik bir rakam.simdi kiraya çıksa daha fazla öder..

Evet bir zaman sonra öyle oluyor gerçekten. Biraz cesaretli olmak gerekiyor başlarken

Evi şimdi almazsa çocuklar büyüyünce hiç alamaz. İyi yapmış almakla. Ayrıca kadın o parayla lüks yaşıyorum yazmamış ki linçleyelim. Dürüstçe kısarak harcadığını yazmış zatenn

Biz şöyle birşey yaptık eşimle bizde bı miktar para vardı benim ailemde destek oldu iki katı kadar para oldu elimizde bizde o parayı vadeliye yatırdık 3 sene boyunca o paraya dokunmayip onun aylık faizi ile ve ekstra bı kredi cektik bankadaki paramiza yakın.
Kısacası para bankada 3 sene kalacak aylık faizi atıyorum 1900 faizle kredi birde benim üstüme çektik kredi 36 aylık 1900 de maaştan yatiricaz. Şimdi hem arabamızı aldık hem bankada paramız duruyor (3 sene faizi islicek bankaya ödeme yapilicak otomatik) kalan yarısını biz odicez. Üstelik bankacı tanidikti hayat sigortası değilde ferdi kaza sigortası yaptrdi yani 98 bin krediye 500 lira sigorta ödemiş olduk tabi faizle geri 135 bin odicez ama sadece kaybimiz 35 bin üstelik paramız bankada duracak 3 sene sonunda elimize alabilicez çok uzun oldu kusura bakmayın. İmkan varsa böyle bişey yapin.

100 bin TL yi 100 TL daha bulun der gibi rahat rahat ne güzel yazmışsınız

100 bin TL yi 100 TL daha bulun der gibi rahat rahat ne güzel yazmışsınız
aynen öyle.2. el arabaları da amma gömmüşler.arabam 2. el 2012 model .basit şeyler dışında hiç tamire gitmedi mesela.ülkenin ortalama geliri belli kredi çekmeden sıkıntı çekmeden ev alamayız.ee herkes sıfır araç ta alamaz.

45 bini ödeyemeyecegini dusunen birine 100 bin daha bul demek mi?
Insallah yanlis anlamisimdir.

Bu sene günde ortalama 6 saat civarı çalıştırdım klimayı (gündüz işteyiz), evdeki elektrikli aletlere ilaveten çaycı da kullanıyorum ama ona rağmen Temmuz ve Ağustosta 280 ve 300 geldi elektrik, tüm gün evdeyseniz çokta anormal değil aslında rakam

Ayağınızı yorganınıza göre uzatın

Maalesef öyle klimamız büyük , 2 yıılık aslında sözde tasarrufluydu ama faturalara hiç yansımadı..neden bilmiyorum benim elektrik faturalarım hep yüksek mesela eylül ayı klima çalışmamasına rağmen 250 geldi yine

Sırf yıllık iznimizde tatile gidemeyip sadece evde oturup nefes almak için tek klima çalıştırarak maaşımın büyük kısmını elektrik faturasına vermek çok koyuyor ve normal bir ülkede bu faturalar normal değildir herhalde ama maalesef haklısınız, burda buna bile normal diyoruz artık. Ne yapalım seneye klimayı da açmayiz artık.

Son düzenleme:
Bizim ev isi pompali, kisin 1000 liralarin ustune cikiyo, elektrik ozellestirildiginden beri giderek icinden cikilmaz bi soruna donuyo bence

Bizimde aynı 250ye şükür ediyoruz evde olmadîğımızda bile 150 falan geliyo
500ü geçmemeye gayret ediyoruz inan
Kışında elektrikli ısıtıcı kullanıyoruz 600 750 arası veriyoruz

2800 lira ile çocuk okutan, kira ödeyen aileleri düşünürsek geçinilir ama ben bir araba için kıt kanaat geçinmeyi göze almazdım altımda arabam varken.

Valla hiç de şaşırmadım ben bizim bu ay ki elektrik faturamız . Klimamız falan da yok :/

Eklentiler

• image.jpg
    82,4 KB · Görüntüleme: 80
İkinci el bir arabayı satıp tekrar ikinci el almak bana çok akıl karı gelmiyor. Arabadan çok iyi anlayan, tamirci ya da servisçi çevresi olmayan insanlarsanız o da ekstra masraf çıkarır.
Ayda dört bin ile geçinilir mi geçinilmez bence, kıt kanaat yaşanır, ikinci el bir araba içinde o kadar kısmaya değmez bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…