Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

Evet çok doğru bizim klimayı alırken çok araştırmıştık çünkü etrafta kullananların faturaları berbattı ki evde 24 saat durmadan çalışıyor 6 ay neredeyse . Termosifon vs ye çare yok ne yazık ki

Benimki de inverter. Yazın 24 saat soğutma açtığınızda kaç geliyor faturanız? Bu yıl için ağustos mesela kaç geldi?

Ben yaklasik 2 senedir Turkiye'ye gelmedigim icin sanirim her gecinme konusu beni cok sasirtiyor. Arkadaslarim da senin gelmedigin 2 senede alim gucunun en kotu oldugu donemi yasiyoruz diyorlar.

Yurtdisindayim tropikal iklim oldugu icin evde 4 klima 12 ay boyunca gunde 15-16 saat calisir. Daha bugun elektrik faturasi odedim 174$. Elektrik, su, cop vergisi toplu tek faturada geliyor bu ay 256$ odedim, hic 300$'i gectigini gormedim. Turkce bilse bu konuyu 'Turkiye'de yasayalim' diye tutturan kocama okutacagim. Hayir kendisi Turk de degil ama cok hevesli.

Vay be....ne akıllı kadınlar var... hem geleceği görüp çocukları ABD vatandaşı yapmış hem de yedekli yapıp seri doğurmuş... analık bu işte

Arkadaşlarınız doğru söylüyorlar . A101 in kaşarının 500 gramı 25 TL şuan . Bu demek oluyor ki en ucuz kaşar bu fiyat . Beyaz peynir 30 TL en ucuz olan bu . 20 TL altına hiç nektar yemedik bu sene şeftali 15 TL di . Karpuzun kg 3 TL di gibi gibi uzar gider

Irkçılık olarak algılamayın lütfen ama ne zamanki ülke yol geçer hanına döndü elini sallayan Ortadoğulu ülkeye çöktü o zaman kabus başladı. 1 ayda kiralar 3 katına çıkar mı ? Çıktı o dönem ve bi daha inmedi hiçbir şey

Gecen hafta konustugum arkadasim da soganin 1 kgsu 6tl oldu diye anlatmisti durumu. Meyve sebzenin bu kadar pahali olmasi beni cok sasirtti. Ki ben en son Aralik 2019'da Turkiye'deydim ki o zaman bile market fiyatlarina sok olmustum.

Vay be....ne akıllı kadınlar var... hem geleceği görüp çocukları ABD vatandaşı yapmış hem de yedekli yapıp seri doğurmuş... analık bu işte
Duyunca şok olmuştum 1 ve 2.nin arası 14 Ay 2 ve 3.nün arası 16 aymış.

Ama çocuklar yurtdışından kesin dönüş yapmışlar hatta doktor olan kızı oradaki eğitimi yarım bırakıp buraya geçiş yapmıştı. Ülkemizde yaşamak istiyoruz demişler. 2 doktor 1 mühendis amerikan vatandaşı 3 evlat burada yaşıyorlar :) kadın kızıyordu üçüne de ben ne zorluklar çektim onlar için orada yaşarken onlar kalktı buraya geldiler diye.

Gecen hafta konustugum arkadasim da soganin 1 kgsu 6tl oldu diye anlatmisti durumu. Meyve sebzenin bu kadar pahali olmasi beni cok sasirtti. Ki ben en son Aralik 2019'da Turkiye'deydim ki o zaman bile market fiyatlarina sok olmustum.

Geçen hafta ucuz marketlerin birinden 6 adet muz ve yarım kilo tavuk filetoya 35 lira falan ödedim.
Her şeyi taneyle alıyoruz artık.
Aklınız varsa sakın gelmeyin.

Haklisiniz. Benim esim Ispanyol ama ona bile diyorum ulkenin yabanciya ihtiyaci yok, sen gelirsen bir Turk vatandasinin istihdamini engelleyeceksin diye. Ki kalifiye eleman MD/PhD, ust duzey yonetici olarak calisiyor.

Yaşadığınız ve alışveriş yaptığınız yere göre değişiyor bence . 6 TL ye hiç soğan görmedim ama demekki varmış . Yerli muzu dün A101 den 15 TL ye aldım pahalı

Haklisiniz. Benim esim Ispanyol ama ona bile diyorum ulkenin yabanciya ihtiyaci yok, sen gelirsen bir Turk vatandasinin istihdamini engelleyeceksin diye. Ki kalifiye eleman MD/PhD, ust duzey yonetici olarak calisiyor.
Bence de sakın gelmeyin . Oğlum şuan çok küçük ama onun geleceğinde bir yerde olsun diye elimden ne geliyorsa yapacağım başladım bile hatta . Eşim tsk personel biz kaçamıyoruz ülkeden bari oğlum kaçsın

Sakın diyorum bak Margaret sakın gelme. Al bunu da okut kocana dont come Türkiye it s tooo expensive to live , there is toooo much , very very much kriz. Very very dangerious gelmek. Siz var orda kalmak

Geçen hafta ucuz marketlerin birinden 6 adet muz ve yarım kilo tavuk filetoya 35 lira falan ödedim.
Her şeyi taneyle alıyoruz artık.
Aklınız varsa sakın gelmeyin.

Biz bu yaz dönmeyi planladik ciddi ciddi ama ben burada doktora yapiyorum, tezimi uzaktan yazma imkani vermedi universite o yuzden kaldik. Ikimiz de yonetici pozisyonunda calisiyoruz ayni zamanda, islerimizi uzaktan yurutme imkanimiz vardi. Maddi acidan bir sorun olmaz diye dusunduk bu sebeple -global sirketlerdeyiz, doviz kazaniyor olacaktik Turkiye'de de-. Ama su an en az 1 sene daha burada kalmak zorundayiz zaten. Sonrasinda ben esimi en azindan onun ulkesine gidip(Ispanya), Turkiye'ye istedigimiz zaman gidip gelmeye ikna etmeye calisiyorum.

Sakın gelmeyin senede 10 gün ancak çekilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…