Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

Sakın diyorum bak sakın gelme. Al bunu da okut kocana dont come Türkiye it s tooo expensive to live , there is toooo much , very very much kriz. Very very dangerious gelmek. Siz var orda kalmak

Cok hossunuz bayildim Hep babam giriyor esimin aklina. Daha dogrusu ikisi birbirini destekliyor surekli. Plan yapip ikiz ev aldilar yazlik yerden. Benim kocam da sagolsun cok hevesli daha yasi 40 olmadan yazlikta emekli hayati yasamaya.

Biz burada dolarla maaş almıyoruz ama her şey dolara endeksli.
Yani yurtdışından gelip burada da yaşamak eskisi kadar ucuza denk gelmiyor ( bence )
Ev fiyatları, araba fiyatları, bebek mamaları, beyaz eşyalar, hastane ücretleri aklına ne gelirse Margaret dolar yükselince yükselen fakat dolar inince inmeyen mallar.
Yani ben bu sene tatile çıkamadım.
İstediğim otel 15 bin falandı gidemedim.
Genel giderleri karşıladık mı bizden iyisi yok artık ben olaya öyle bakıyorum.
Geçen hastaneye gittim.
Yıllarca maaşımdan vergisini verdiğim hastaneye 400 tl ödedim.
İlaçlara da 185 lira ödedim.
Düşün bende çalıştığım halde her şeyin hesabını yapar oldum.
Bilmiyorum yani insanca yaşamak için kesinlikle gelmemelisiniz.

Beni artık vatan sevdası lafları bile doyurmuyor keşke imkanım olsa bende gitsem yurtdışına.

İnsandan insana değişir. Ben geçinirim mesela ablam gecinemez. Çünkü yediği sebzeden sampuanina, giydiği kiyafete kadar organik olmasına önem verir. Ya da tatile gittiğinde en azından temizliğiyle-kalitesiyle adı duyulmuş bir yerde kalır. Bense Euro kullanilan bir yerdeysem kızlı erkekli sekiz kişiyle bir hostelde ranzada kalabilirim :) Gratis indiriminden şampuan alır öğle yemeğinde adını duymadığım bir yerden döner sipariş edebilir, piknik yaptığım yerde dut ağacı görürsem sallar,düşeni yıkamadan höpür köpür yerim :) kıyafet alisverisi yapmayı hiç sevmem,dovmemi bile Grupanya kampanyasından indirimle yapTirdim.
Yani cevaplar değişir. Asla gecinemem diyen insan da çıkar , 4 bin lirayi bana ver her ay para biriktiririm diyen de çıkar.
Siz kendi bütçenizi bir hesapalyin bakalım,bir ayda ne kadar arttırabilirsiniz. Ona göre düşünürsünüz

Ya birşey merak ediyorum hazır konu oradayken sorayım bilen vardır . Bizim arkadaşların tayini Ankara’ya çıktı ev bakmaya gittiler dönüştü dediler ki burada Migros’tan aldığımız 50 TL et Ankara Migros’ta 100 TL burada bedava yaşıyoruz dediler . Ben inanmadım Migros’ta böyle bir fiyat farkı olacağına acaba doğru mu kızlar

Cok hossunuz bayildim Hep babam giriyor esimin aklina. Daha dogrusu ikisi birbirini destekliyor surekli. Plan yapip ikiz ev aldilar yazlik yerden. Benim kocam da sagolsun cok hevesli daha yasi 40 olmadan yazlikta emekli hayati yasamaya.
Sorun sadece para da değil ki evet pahalılık ve kötü ekonomi büyük problem ama maddi olarak çok iyi durumda bile olsanız ekonominin direkt olarak etkilediği diğer bozulmalardan paranızla bile kacamiyorsunuz. ( Mülteci sorunu, ekonominin bozulmasına bağlı olarak suç oranlarının artması , ekonomik krize bağlı olarak yetersiz beslenme sağlık hizmetlerine ulasamama ve eğitim eksikliği sebebiyle toplumun zekâ seviyesinin düşmesi, şiddetin artması, ekonomiye bağlı olarak artan yozlaşma ve ahlaki değerlerin çökmesi, insan hakları ve adaletin bozulması, bilim sanat ve emeğe verilen değerin bitmesi....say say bitmez) Karun bile olsanız paranızla çocuğunuzu uzak tutamayacağınız , koruyamayacagıniz dertlere boğulacaksınız

Son düzenleme:
bende kızımın ileride yurt dışına gitmesini çok istiyorum, oğlunuz için dolar mı atıyorsunuz kenara fikir olması açısından sordum anne baba olarak şimdiden ne yapabiliriz

Araba ve ev uçuk zamlananlar ve değer kaybetmeyenler.. İlk mesajımda da yazdım maaş aynı kalmayacak. Ve alacağınız araba 4 sene sonra bu fiyatta olmayacak.. Sonuçta ihtiyacınız varsa idare edebilirsiniz..

Haklisiniz. Benim esim Ispanyol ama ona bile diyorum ulkenin yabanciya ihtiyaci yok, sen gelirsen bir Turk vatandasinin istihdamini engelleyeceksin diye. Ki kalifiye eleman MD/PhD, ust duzey yonetici olarak calisiyor.
Keşke kalifiye elemanlar gelse!

Keşke kalifiye elemanlar gelse!
Aaa lütfen ülkemizin göç idaresi gayet sağlıklı calişiyor. Eminim beyefendi gelmeden önce ne kadar kalifiye olduğu filan sorgulanacak gerekirse engel olunacaktır. Aldığımız milyonlarca kalifiye nin kalifiyesi Afgan Suri ve Paki göçmenlerimize bakarak da anlayabilirsiniz bunu

bende kızımın ileride yurt dışına gitmesini çok istiyorum, oğlunuz için dolar mı atıyorsunuz kenara fikir olması açısından sordum anne baba olarak şimdiden ne yapabiliriz
Dolar hesabı var . Daha doğrusu dolara endeksi bes hesabı açtırdık doğduğu zaman . Ayrıca eşimin maaşından 2 yere daha kesinti oluyor onlar devlet destekli.10. Yıl sonunda çok iyi bir ek gelecek . Besini eğitim hayatı için düşündük . Diğer 2 hesabı da düğün vs için veya iş kurmak isterse diye düşündük . Bu arada o hesapların 7 senesi eşim göreve başlayınca yaptırdı .
Doğumda gelen hediyeleri altın hesabında .

Güleriz ağlanacak halimize bu göç politikasından önce çok hümanist bi insandım ben. Ama ülkemin bu hale gelmesi artık herkes gibi beni de sinir hastası etti

Haklisiniz. Benim esim Ispanyol ama ona bile diyorum ulkenin yabanciya ihtiyaci yok, sen gelirsen bir Turk vatandasinin istihdamini engelleyeceksin diye. Ki kalifiye eleman MD/PhD, ust duzey yonetici olarak calisiyor.
İlahi bacım sen sahiden bizim gündemden çooook uzak kalmışsın. ayol yıllardır ayağına terliği geciren elini kolunu sallayarak giriyor sınirdan, bırak kalifiyeyi kayıt bile yok... Hırlı mı hırsız mı belli olmayan milyonlarca çıplak Afganı, surisi, pakisi geldi , istihdama nolcak diyen olmadı da senin CEO kocan mı daralticak istihdamı düşündüğün şeye bak

Son düzenleme:
Doğru demiş 500 gr 50 TL kuşbaşı et.. Ev kirası hele ağustostan sonra uçtu..

Bize klimasız 250 geldi klimalı düşünemiyorum kesin 600 lerde olurdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…