Ayda 4 bin tl ile gecinilirmi

300 geldiği zamanki faturalardan yakın tarihli olanla 500'lük faturayı karşılaştırın, bazı kalemlerde fiyat artışı oldu, kayıp kaçak bedeli, trt payı, btv, kdv, yuvarlama derken hoop 500:))
Gece-Gündüz, Puant birim fiyatlarına bakın.
Onlara baktım zaten anca öyle yatıştırdım kendimi, tek tesellim herşeye zam geldi bunlara da gelmiş demek oldu, 3 gün klimaya küfrettim tansiyonum anca düştü. Bak şimdi yine zıpladı, satacam ben bu ş...siz klimayı

ama ben şu an almayı düşündükleri aracın da çok iyi bir araç olduğunu sanmıyorum.
110 bin tl ye ikinci el araç kalmadı.
10+ senedir, kusuru çoktur.
yani böyle bir araba için hayattan kısmak bence anlamsız.
11 yaşında arabam var iki kez büyük olmayan arıza verdi piyasa değeri 80-90 arası. Şimdikinden iyi olmayacaksa neden başka bir araç satın alsınlar ki. Neyse benim düşüncem bu.

strawberry_cake strawberry_cake siz geçinemezsiniz bence . Çünkü çocukların huzursuzlar ve sen çok yoruluyorsun mecbur hazır şeyler yeniyordur dışarıdan yemek söylemek aşırı pahalandı 2 çocuk var kızın tam büyüme zamanları onun masrafı bambaşka bir kan ilacı 100 TL en az . Benim oğlana ayda 500 TL gidiyor . Oğlunun kırtasiye vs masrafı olacak onlar da deli para artık . Daha bir sürü şey var . Hastahane oyuncak vs vs . Onun dışında sen kp borç alacaksın o adam sizi yer bitirir bence çenesi durmaz başınıza kakar gibime geliyor . Ayrıca Euro ile borç alacaksınız o daha fena piyasa belli . Ama şu durumda var oğluma 2 aylık hamileyken 90 bine aldığımız arabayı bu temmuzda 200 bine sattık daha ne diyeyim ki 🤦🏻‍♀️

Son düzenleme:
Onlara baktım zaten anca öyle yatıştırdım kendimi, tek tesellim herşeye zam geldi bunlara da gelmiş demek oldu, 3 gün klimaya küfrettim tansiyonum anca düştü. Bak şimdi yine zıpladı, satacam ben bu ş...siz klimayı
Bizde doğalgaz seçeneği olmadığından yaz ve kış mevsimlerinin şartları yüzünden kullanım rahatlığı olsun diye her şey elektrikli, termosifon, klima vs derken 500-1000 arası elektrik faturasını tolere edebiliyoruz ama tabii birim fiyatları neredeyse her ay güncelleniyor, yuvarlama adı altındaki kalem hep bizi yuvarlıyor, paylar maylar derken elektrik faturası insanların zorlandığı bir gider olmaya başladı, bu kış aynı sorun doğalgazda da yaşanacak gibi görünüyor🤷‍♀️

Çoğu yorum yapılmış zaten.

Yaşarsınız ha ama nasıl orası tartışılır.

Biz de 20 yıllık arabadan 12 yıllık arabaya geçiş yaptık :) ailelerden borç aldık ben çalışmaya başlayınca ödeyeceğiz. Bizim eski araba da aşırı masraf çıkarıyordu ve artık son masrafı 10 bini geçecek gibi olunca satmaya karar verdik. Arabayı çok sık kullandığımız ve uzun yola gittiğimiz için bize bu değişiklik zaruriydi. Siz sadece şehir içi git gel şeklinde kullanıyorsanız bekleyebilirsiniz.

Biz de bu aydan itibaren tek maaşız. Çıplak maaş 5500 özel ders ek ders ekstra 3bine yakın getiriyor. Ev kira faturalar yaklaşık 1000,oğlan özel anaokulunda. Elimize kalan 4500 maksimum. Bakalım ne yapacağız. Kısacağımız kalemler var tabi ki kabataslak bir hesap yaptık. Ekstralar için kenara bir bütçe ayırdık. Ama bizim köyde hayvanlarımız var. Çok da sıkışırsak onlardan satarız diye düşünüyoruz.

Bizde doğalgaz seçeneği olmadığından yaz ve kış mevsimlerinin şartları yüzünden kullanım rahatlığı olsun diye her şey elektrikli, termosifon, klima vs derken 500-1000 arası elektrik faturasını tolere edebiliyoruz ama tabii birim fiyatları neredeyse her ay güncelleniyor, yuvarlama adı altındaki kalem hep bizi yuvarlıyor, paylar maylar derken elektrik faturası insanların zorlandığı bir gider olmaya başladı, bu kış aynı sorun doğalgazda da yaşanacak gibi görünüyor🤷‍♀️
Termosifon inanılmaz elektrik çekiyor . Bizim askeri lojmanlar kullanıyor . Bize 150 gelen elektrik onlara 300 geliyor mesela . Yazın klima girince 400 bize geliyor 800 onlara

1 ay kullamasaniz?neredesiniz bilmiyorum ama ekim ayindayiz. .havalar artık çok sıcak değil..soguklarda pek baslamadi..1 ay kullanmayın bakalim ne olacak
Yok zaten bu ay fazla kullanmadık daha fatura gelmedi eli kulağındadir ama elektrik bitse doğalgaz başlayacak, ona da geçen nisandan beri 3 kere zam geldi, sıcaklarda anlamadık ama soğuklarda elektriği aratacak gibi bir his var icimde

Çocuk çok masraflı astrom. Hem masraflı hem de güvenli bir çevre, sağlıklı gıda, istikrarlı bir gelecek, iyi bir eğitim felan istiyor...Turkiye de yaşıyorsan dipsiz kuyu, hatta imkansız... kaç yurtdışına orda doğur doguracaksan
Bizim okulda bir öğretmen arkadaş var. Yıllar yıllar evvel yeni evliyken eşi doktora için amerikaya gidince ücretsiz izin almış beraber gitmişler. 2.5 senede 3 çocuk doğurmuş çocukları amerikan vatandaşı olsun diye :)

Termosifon inanılmaz elektrik çekiyor . Bizim askeri lojmanlar kullanıyor . Bize 150 gelen elektrik onlara 300 geliyor mesela . Yazın klima girince 400 bize geliyor 800 onlara
İçinde ısıtıcı sistem olan her şey maalesef tüketim canavarıdır, bu tip cihazları alırken ortalama elektrik sarfiyatına bakmak lazım, A sınıfı inverter klimalar biraz daha ekonomik tüketimli ama tabii termosifon, çay makinesi vs bu özellikler olmuyor🤷‍♀️
Biz nispeten fatura düşük olsun diye elektrik idaresine dilekçe verip gece tarifesi indiriminden yararlanıyoruz yıllardır, fırını gece çalıştırıyorum mesela, termosifonu da geceleri açıyorum ki suyu ısıtmaya başladığında indirimli tarifeden yararlanalım, otomatik pilota geçince çok elektrik harcamıyor çünkü.

X