Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

kanuna göre şukadar istenebilir diye birşey yok. eşinizin ve sizin gelir durumunuza, çoçuğunuzun yaşı sebebiyle giderleirne vs bakılır ve nafaka ona göre takdir edilir.
adli tatil artık 20 temmuz-1 eylül arasındadır

Merhaba Arkadaşlar,
Benim abimin bir şirketi vardı ben de kağıt üzerinde %11 ortaktım ve işleri pek iyi gitmedi iş yerini kapattı ama kapanış işlemleri hala devam ediyor. Neyse develete vergi ve SGK borcu var. Abimin ve benim üstüme herhangi bir mal yok. Ben çalışmıyorum ama SGK bana cuma günü ödeme emri gönderdi ve mal bildiriminde bulunmamı istedi. Bu arada borç 47000 TL. Benim 2 sorum olacak.

1. Ben mal bildirim formunu doldurarak gönderdim. Üzerime bir malımın olmadığını gelirimin olmadığını eşimin kiracısı olduğu evde oturduğumuzu yazdım. Formu gönderdikten sonra ödeme emrinin arkasında farkettiğim bir madde var.
"haczi kabil malınız olmadığı takdirde bu bildirimle birlikte veya bildirim tarihinden 15 gün içinde en son kanuni ikametgah ve iş adresinizi daimi mükellefiyetiniz bulunan diğer tahsil dairelerini kamu idarelerini ve bu dairelerdeki hesap ve kayıt numaralarınızı bildirmeniz ve nüfus suretinizi vermediğiniz taktirde bir aya kadar hafif hapis veya hafif para cezası ile cezalandırılacaksınız. "
ikametgah ve nüfus suretimi göndermeme gerek var mı? birkaç kişiye sordum gerek yok yasa değişti falan dedi ama emin olamıyorum.

2. Abim 10 gün sonra taksitlendirecek ama şu an nakit sıkışıklığında olduğu için hamle yapamıyor. Bu 10-15 gün içinde bize haciz gelir mi?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim haciz gelecek ve eşimin hiçbir günahı yok diye günlerdir uyuyamıyorum.

canım vergi borcundan dolayı hapise girmezsiniz rahat ol
vergi dairesi zaten evlere haciz göndermiyor gönderse bile 47.000 tl lik borç için ev haczi göndermez. banka hesaplarınızda para var ise hemen bloke ediyo parayı, gayrımenkulunuz var ise aracınız var ise direk satışa çıkarıyo zaten

l
sizce davayı kazanabilirmiyim????????????

dosyayı görmeden bişey söylemek çok zor ama avukatınızın dediği gibi delil yok ise buyuk ihtimal takipsizlik kararı verilip dosyanız kapatılacaktır

İlgin için teşekkür ederim ama vergi değil gelen SGK'dan geldi vergi dairesi zaten hesaplara el koydu

aynı şey sayılır sonuçta devlet alacağı canım dediklerim SGK içinde geçerli. hapis cezaları ancak şu tarihte ödeyeceğim der taahhüdde bulunur ancak ödemezseniz devreye girer

Merhabalar,

Babam bir nakliyat şirketinde çalışıyor. Bir iş kazası sonucu kaval kemiği kırıldı 1517 kg ağırlığında bir yük düştü ayağına ve durumu çok kötü yaklaşık 20 gün oldu ve 2 ameliyat geçirdi hala durumu kötü olduğu için platin bile takılamadı. Babamın yürümesi en az 6 ay sonra olabilir. Babam emekli. üstelik uyarmış bu yük düşer diye.Kazadan sonra hastaneye kaldırıldığında polislere şikayetçi değilim demiş. Ancak şuanda şikayetçi olmak istiyor o an kendinde değilmiş ve patronu da dahil babama baskı yapıyorlarmış. Bu durumda neler yapabiliriz.

Babam emekli olduktan sonra memleketine yerleşti annem ise sağlık problemlerinden dolayı istanbulda ikamet ettikleri tapusu babamın üzerine olan evde hala yaşıyor ve 2 yıldırda babamın yanına gidemiyor kalp ve romatizma hastası olduğu için sürekli tedavi görüyor . Babam ise anneme kızdığı için evi çocuk esirgeme kurumuna bağışlamış Allah korusun babam ölürse annemin elinden evi alabilirlermi lütfen konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

2006 da boşandığım eşim 2008 yılında vefat vetti.Vekaletleri bende olan 2 oğlumuz var, babaları vefat ettiğinde biri 14 diğeri 12 yaşında idi. o dönem iflas etmiş ve bankalara yüklü miktarda borcu varmış.Biz bunları öğrenince yasaların bize izin verdiği biçimde 90 günü doldurmadan reddi miras yaptık. Aradan 1 yıl geçtikten sonra benim ailemin ve rahmetlinin ailesinin yardımları ile 1 ev aldık ve sorun olmayacağını düşünerek çocuklarımızın üzerine yaptık ve burda yaşamaya başladık. Takii bir gün eve bir kağıt gelene kadar sorun yok sanıyorduk. Bir anda dünya başıma yıkıldı ve bankaların işin peşini bırakmadıklarını ve mahkemesinin bile görüldüğünü ve hakiminde reddi mirası iptal ettiğini öğrendim.ve bundan haberi olmayan avukatımı bile ben bilgilendirdim. itiraz edip yargıtaya gönderdim yazıkki ordanda şubat ayında onama cevabı geldi. Gerekçe ise terekeyi aldığımız ( manevi değeri olan üzerindeki saat ) ve bir devlet bankasından aldığımız çocuklara kalan bağkur emekli maaşı. Zaten asıl uğraşanda bu banka. Yargıtaydan gelen Onama kararından sonra bir kere daha gönderdik dosyayı fakat cevabın farklı gelmesinin çok zor olduğunu duyuyorum hep. Evin üzerine de tedbir icraları konmuş. Biz nerde yanlış yaptık diyorum avukatıma, yapmadık cevabı alıyorum. Artık güvenmekte zorlanıyorum ancak ona inanmaktan başka çaremde yok başından beri dosyaya bakan o. Lütfen bana yardım edin evdende vazgeçtim çünkü oda çözüm değil zira rakamlar çok yüksek. ve büyük oğlum bu ay 18 yaşına bastı gelecekleri söz konusu. Bu nasıl bir adalettir. hiç birşeyden haberi olmayan 2 masuma nasıl yüklenir bu borç.4 yıldır harab oldum bunların düşünmekten. Allah rızası için bana bir yol gösterin...

avukat arkadaşlarım bana yardım edebilir misiniz

merhaba bayanlar benim sorunum şöyle
ben 31 ocak 2011 den beri bir fabrikada çalışıyorum
bundan öncede yaklaşık 5 yıl falan orda çalışmıştım
şimdi sorum şu bu işyeri beni yeterince bunalttığı için buradan çıkmak istiyorum
pazartesi günü işe gitmedim salı ve çarşamba günüde rapor aldım
bugün yine gitmedim (habersiz) cuma ve cumartesi günü ise rapor almayı düşünüyorum
bu durumda işten çıkarırlarsa benim ne gibi haklarım olur bunları öğrenmek istiyorum
işsizlik maaşı tazminatım yıllık iznimin parası gibi bunların hangisinden yararlanabilirim
şimdiden çok teşekkür ederim

bağışlama işlemi tapuda yapılan bir işlemdir, kurumun kabulüne bağlıdır. tapuda bu işlem karşılıklı olarak yapılmış ise zaten tapu kaydı artık kurumun üzerine olduğundan babanızın ölümünü dahi beklemeden annenizi tahliye edebilir ve/veya evi satabilirler. eğer babanız vasiyetname yapmış ise ölümünün ardından vasiyetnameye ilişkin dava açılır, siz veya anneniz ev üzerinde hak talep ediyorsanız, vasiyetnameye ilişkin dava açıldığında karşı dava açmalısınız.

Kişiyi hürriyetten yoksun bırakma ve kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan açılan dava da şahitte gösterilirse nasıl sonuç alınabilir. Bu rahatsız eden kişinin önceden de ertelenmiş hapis cezası varmış.. Uzaklaştırma mı verilir herhangi bir hapis cezası alır mı? Lütfen yardımcı olun bana da..

Arkadaşlar merhaba ben bı arkadaşımla kiralık eve çktım kiracı o gözküyor ama bende kefilim.aralıkta bitiyor sözleşme.şu an anlaşamıoruz ve ben çıkmak ıstıyorum.kefillik ıcın ben sana ımzalı bir belge veririm dedi arkadaş eger o bana bole bi belge verirse benim kefilliğim iptal olurmu...lütfen yardım edin avukat veya emlakçı bi arkadaş yardım etsin bana eger olursa o belgeede ne yazması gerekiyor.

2009 da çeklerimiz karşılıksız çıktı ama sonra ara ara ödemeler yaptık hiç biri ödenmemiş gibi ceza aldık şimdi bankadan her çek yaprağı için bankanın payını bankadan istemişler banka da bizden istiyor bu banka paylarını istemenin bir zamanı yokmudur cevaplandırırsanız memnun olurum.

Avukat arkadaşar acil olarak bilgi verebilirse ben de buna göre hareket etmek istiyorum anne ve babamın 3.davası görülecek boşanma bundan sonra da sanırım mal paylaşımı olacak bundan önce anneme ait olan (tapusu dahil ) evi üzerime almak istedim fakat babam tedbir koydurmuş yapamadık.
mahkemede şahit olarak dinlendik ve ekim ayına ertelendi bu arada da iki tarafında adli pskolog tarafından incelenmesi uygun görüldü...fakat bu arada ben iki tarafla da anlaşma yoluna gitmeye çalışsamda olmadı şimdi ben de oturduğum ev yüzünden madur durumda kaldım her ikisine de ne kadar üzücü de olsa akli dengeleri yeterli değildir davası açmak istiyorum bunu yapmam ne şekilde olabilir ? yetkileri annem bana vermiş olsa evi satmamız mümkünmüdür ?

Avukat arkadaşlar tatile mi girdiniz :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…