Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Selam, benim Erdek de bir yazligim var fakat yurt disinda yasiyorum ve pek gidemiyorum ailem de ayda yilda bir gidiyor. Erdekde pekde tanidik sayilmaz ama babamin asker arkadasinin enistesine burayi tatilcilere sezonluk kirala hem sen hemde biz faydalanalim demis babam ve anahtarlari bu adama teslim etmis. 2-3 yildir bu adam sozde eve sahip oluyor. Her sene Erdek gibi bir yerde tatilcilerin ev bulmak da zorlandiklari yaz aylarinda bizim ev malesef kiraya verilemiyor. Sozu gecen sahis evi kiralamak isteyen olmadi deyip babami kandiriyor. Babam da arkadasimin akrabasi yanlis yapmaz diye cok guveniyor. Bu sene kardeslerim Erdege tatile gittiler ve evi gorduklerin de sok oldular. Evin ahirdan tek farki evde mutfak var ahirda yok o kadar pismis. Tatilciler eve ayaklariyla girmisler, halilarin pislikden renkleri donmus vs. karsi komsumuz " babaniz niye bu kadar bu adama guveniyor, eviniz 1 gun bile bos kalmadi, gelen gidenin haddi hesabi yokdu" Demi's. Ve hatta gecen sene de kendisinin 15 gun evimizi kullandigini soylemis.
Simdi benim sorum su, Ben bu adamdan biraz da olsa para alabilirmiyim? Ve nasil alirim? Eve 500 milyon masraf yapilmis( tatilciler bacayi yikmislar nelerine lazimdiysa baca yaz gununde) ve esyalar yani tabak canak herseyi almis gitmisler, cekyatlari kirmislar filan. En azindan diyorum yaptigimiz masraflari alalim bu sahisdan. Imzalanmis herhangi bir belge yok sadece babam agizdan sen burayi islet demis o kadar. Yardimci olursaniz tesekkur ederim.

boşanma protokolü mahkemece onaylanmazsa anlaşmalı boşanma gerçekleşmez. hakim protokolün bir maddesini uygun bulmayıp değiştirmek isteyebilir bu durumda tarafların onayına sunar.
çocuğun velayeti konusunu içerir ptotokolü itiraz etmeksizin imzalamışsınız. mahkeme esnasında hakim protokolü değiştirmemiş, bu durumda mahkme protokolü onaylamıştır. itiraz etmemeniz ve protokolde imzanız oluşu daha sonradan aleyhinize sonuç doğuracaktır. yani protokolün bir maddesini kabul etmediğinize dair hiçbir beyanınıız yokken tam tersi imzanız varkn şimdi çocuğun velayet durumuyla ilgili bir dava olsa ilk protokol geçerli kılınacaktır kanaatindeyim.
fakat velayete ilişkin karar yeni durumlara göre değişebilir. çocuğun velayetinin babaya geçmesi ihtimalinde, velayet hükmünün değiştirilmesi davası açarak ve babanın ilgisizliği,çocuğun iradesi vb. sebepleri öne sürerek çocuğun velayetinni koşulsz şartsz sizde olmasını isteyeblrsinz.

yukkarıda yazdıkların benim görüşüm fakat yapmanız gereken en doğru şey aile hukuku konusunda çalışan bi avuata yüzyüze danışmanızdır.

Merhaba guzel bayanlar. Bende bir soru sormk istiyorum. Benim ananem noterde bir vasiyet hazirlatti sahip oldugu iki tasinmazi cocuklari arasinda paylastirdi. Bir binayi a ve b kizina bir arsayi da a ve c kizina birakti. Yani a nin her iki mal da da hakki var. Benim sormak istedigim su. Binada hak sahibi olmayan c mal ananemin vefati uzerine binadan hak talep edebilir mi. Vasiyeti iptal ettirebilir mi?

Hamileligimde 13. Haftanin icindeyim eşim nedensiz bir şekilde ailesini savunup hakli oldugumu oda bildigi halde abuk subuk tavirlarda bebegimi aldirmak istemiyorum bosanmak istiyorum ne yapacagimi bilmiyorum bana psikolojik baski yapiyor bosanma durumumda ortada kalirmiyim kalmazmiyim onu bilemiyorum nasil bir yol izlemeliyim onun ailesi cok bölük bölük oda buna alışık oldugu icin normal geliyor bebeğimin boyle bir ortamda buyumesini istemiyorum

mirasçıların gizli payları ihlal edilmiş ise tabiki de c binadan hak talep edebilir..

burada bakılması gereken binanın değeri ve arsanın değeri.. eğer ki değerler birbirine yakınsa hak talep edemeyebilir..

1. çalışıyor musunuz? malvarlığınız var mı?
2. eşiniz çalışıyor mu? malvarlığı var mı?
3. ortada kalmaktan kastınız maddi anlamda desteksiz kalmak mı?
4. kaç yıllık evlisiniz?

bu ve bunun gibi bir sürü soruyu cevaplamalısınız ki, buradan sağlıklı bir yardım alabilesiniz..

ancak size naçizane tavsiyem mutlaka bir avukat ile yüzyüze görüşmeniz..

maddi durumunuz iyi değilse bulunduğunuz şehirdeki Baroya başvurun, size adli yardımda bulunabilirler..

T.ederi en yakin zamanda zaten gidecegim... fakat hicbirsey bilmeden kinu hakkinda gitmek istemiyorum esimin hicbir mal varligi yok benim var bunun icin avukat bir anlasma imzalatmisti zaten ne o benim nede ben onun ki onun zaten hicbirseyi yok bu sozlesmeyi de ben talep etmiştim esimde kabul etti. Daha sonraki soruya gelirsek 4 aylik evliyim suan calismiyorum o çalışıyor yakin zamanda bizim sirketimize calismaya gececek buda benim aslinda hic isime gelmiyor. Bireysel emeklilik yaptirdim kendime onun disinda hicbiryerden sigortali vs değilim fakat ise baslarsam ki bu adamin ailesine daha fazla dayanamayacagim sigortamda o an baslamis olacak

Günaydın arkadaşlar,

Satın almış olduğumuz alt kat evin bir odasının;binanın ortak kullanım alanı olan sığınağın bir bölümünün izinsiz olarak kullanarak yapıldığını satın aldıktan sonra öğrenmiş olduk.2 + 1 olarak satılan evimiz neredeyse 1+0 mış.Bunu ne evi satan ev sahibi ne de emlakçı bize söyledi.Biz daha sonra binada ki diğer ev sahiplerinden öğrendik.Üstelik evi bahçeye doğru büyütebilirsiniz diyerek bize sattılar.Fakat duvarlar perde beton olduğu ve büyütme işlemi yasak olduğu için yaptığımız 2000 tl lik harcamayı da çöpe atmış olduk.Kandırılmış olduğumuz için mahkemeye vermeyi istiyoruz.Maddi durumumuz da yüksek gelirli olmadığı için bize yardımcı olabilecek avukat nasıl bulabiliriz.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Günaydın.
Ananem öldüğünde veraset ami verilmemiş 2010 da vefat etti.sim anneme kalan bir 5 dönümlük findik tarlasi var tapusunu uzerine almak istiyor.buna ceza gelmiş demiş dayim miktar yüklü demiş. Faiz işlemiş uzerine dedigine göre. Böyle birşey varmi varsada ne kadar bir cezasi olur.

canım öyle birşey yok, ama sen bir an önce bulunduğun yerdeki Sulh Hukuk Mahkemesine başvuruda bulun, tabi önce nüfustan kapalı kayıt kalmayacak şekilde annenizin nüfus kayıt örneğini çıkarttır, birde dilekçe yaz veya yazıcılar var onlara yazdır, sonra mahkemeye git, eğen işleri yoğun değil ise birkaç güne kadar çıkar, sonra veraset ilamı ile birlikte tapuya gider intikal ettirirsiniz sevgilerle :)) dayına başka bir ceza gelmiş olabilir

pardon canım anneannem öldü demişsiniz sonradan farkettim, dayılarınız veya annenizin başvurması gerekiyor bu durumda

Merhaba,

Tanık olarak çağrıldığım mahkemeye , gitmeme durumunda ne olur bilgi verirmisin..olay hafif yaralama fakat taksirle adam yaralama olarak açılmış dava..Ve ben tanık durumundayım.

Merhaba,

Tanık olarak çağrıldığım mahkemeye , gitmeme durumunda ne olur bilgi verirmisin..olay hafif yaralama fakat taksirle adam yaralama olarak açılmış dava..Ve ben tanık durumundayım.
canım hakkında zorla getirme emri çıkarırlar, hangi kolluk birimine bağlıysan jandarma veya emniyet sizi duruşmaya çağırır şu gün duruşmanız var diye. hani eve polisin veya komutanın gelmesi size rahatsız edebilir, gitmeme nedeniniz nedir özel değil ise? mazeret de sunabilirsiniz eğer işiniz varsa

Teşekkür ederim cevabınız için..İfademi vermiştim daha önce..Aslında konunun benimle pek bir alakası yok ama olay günü orda ben olduğum için beni tanık yazmışlar.Gitmeme nedenim de çalışıyorum ve izin alma konusu biraz sıkıntılı.Nasıl mazaret sunabilirim peki

Rica ederem, Duruşma gününden önce gidersiniz hani ben şimdi ifade versem olur mu duruşmada olamacağım diye, bu hakimin takdirine kalan birşey, yok olmaz derlerse sizde dilekçe yazarsınız işlerimin yoğunluğu vs. gibi

Tekrar teşekkür ederim..

Çok tesekkürler cevap için. Hemen iletiyorum:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…