AVRUPA NETWORKİNG Satış Temslcileri &Temsilci Olmayı Düşünenlern Bilgi Paylaşm Konusu

nasıl yaniii sizin işte gezerek mi çalışılıyorrr? Bu arada yeni işe başlayacakmışsınızya hayırlı olsun. Ama kaç yaşındasınız?? Eğitim durumunuz ne? Bu yeni işinizde ömür boyu iş ve kazanç garantisi falan mı varrr? Kendinize mi başakasına mı kazandıracaksınızzzz? Bu başlayacağınızı söylediğiniz işte bundan beş yıl sonra mesela hayatınız bugünküne göre ne kadar bir farklılık göstermiş olacak???? gibi soruları sordunuz mu hiç kendinize????

tşk ederim de hanfendi; pardon sizin amacınız ne? en başından beri sorularınızı içtenlikle cevaplıyorum önyargı gözetmeksizin yardımcı olmaya çalışıyorum ama sizin amacınız birilerini yargılamak mı sorgulamak mı anlayamadım hayırdır bi soruşturmaya falan mı girdim söyle de bende bileyim? burası satış temsilcisi olmak isteyenlerin sorularının paylaşıldığı bi forum neyi öğrenmek amacınız orasını tam çözemedim? varsa bu firmayla ilgili sorularınız buyrun sorun yada gidin mail atın firmaya ama kişiselleştirmeyin!! haaa eğitim durumuma gelince lisans mezunuyum 23yaşındayım. sorularınızı bana değil kendinize yöneltin bi zahmet amacınız bi sistemi çözüp üye olmak mı yoksa saldırmak mı alttan alttan. cevaplarınızı bi okusanız iyi olur valla yaşınızdan ve eğitim durumunuzdan ben şüphe edicem yoksa. çünkü verdiğim cvplarla sizin yaptığınız yorumlar arasında hiç bi anlam yok

Merhaba. Aslında iletinizi gördüğümde henüz göndermiştiniz ve üzerinden epey gaçti biliyorum. Ancak gerçekten yoğunum ve şu anda da size vereceğim cevabı yarına ertelemek istemediğim için diğer çalışmalarım arasında öncelik vererek yazıyorum. Yine de geciktirdiğim için kusuruma bakmayın lütfen.

Kesinlikle haklısınız en başından beri sorularıma gerçekten çok içtenlikle ve olabilecek en samimi bir şekilde cevap vermiş olduğunuz konusunda asla sizden farklı bir şey düşünmedim bilakis belki de benim başlığa pek tam vakıf olmadığım halde veya burada SATIŞ TEMSİLCİSİ OLMAK İSTEYENLERİN YAZDIĞINI farkedemeyecek kadar, duygularımı hiçbirşeye bağlı olmadan sadece kendimce "bir insanın geleceği hakkında düşünmesi gerekenlerin neler olması gerektiğini aklımdaki haliyle arka arkaya sorular halinde" burada dillendirmem de bundan oldu sanırım.

Bunların hiçbirinde amaç olarak birilerini yargılamak sorgulamak vb. asla söz konusu değil ve olamaz. Çünkü böyle bir şeye kimsenin hakkı olmadığı gibi, hem hoş olmayan birşey hem de aklı başında bir insanın bulunamayacağı kadar da saygısızca, basit ve etiksiz bir davranış olur aynı zamanda. Ancak HAYIRDIR BİR SORUŞTURMAYA FALAN MI GİRDİN SÖYLE DE BEN DE BİLEYİM gibi bir soru bana sorulabiliyorsa eğer bu kesinlikle benim ilkelliğim ve edep eksikliğimden kaynaklanmıştır mutlaka. Herhangi bir şeyi çözmek saldırmak ya da alttan alttan üstten üstten gibi başkaca hiçbir amacım falan olmadığı gibi böyle şeyler aklımdan dahi geçmiş değil.

Ne güzel 23 yaşındasınız. Oğlumdan 3 -bü 4 yaş büyüksünüz sadece. Bu yıl girdiler ünv. sınavına geçen hafta açıklandı birinci sınav sonuçları. Kendime sormamı istediğiniz soruların cevaplarını da buradan yazarak vereyim. Ben de sizin gibi İktisat mezunuyum. Ve sizin yaşınızdan 4 fazla yıl yani tamm 27 yıllık bir çalışma hayatım oldu. Her gün sabah işe akşam eve sabah işe akşam eve ...... tammm 27 yıl aynı şekilde. Maliyeden emekliyim. Şu anda mali müşavirlik ve muhasebecilik yetkim var. Evet şu an insanların hayatlarının kurtulduğunu düşündüğü için bir hayal ötesi hayal gibi gelen, defalarca kpss için binlerce lira dersane parası verdikleri ve senelerce emek sarfettikleri o kpss sınavını aşabildiklerinde gelecekleri yerin tammm 45 yıl sonra olabilecekleri noktada olan biriyim. Size sorduğum o soruları neden sormuş olduğumu sanırım şimdi biraz daha gerçek amacıyla ve neleri içerdiğini daha iyi anlayabileceksinizdir diye umut ediyorum. Çünkü bana kimse o soruları kendime sormam gerektiğini bana hatırlatmadı, öğretmedi, hatta böyle sorular olabileceğini bile bilmiyordum hayatım boyunca. Aynen şu anda da gençlerin tek odaklandıkları garantili bir iş kamu personeli olmak diye yerlere göklere sığdırılamayan işte çalışacak olan insanların aybaşını zor getireceklerini belki günü anca kurtarabileceklerini ve sonunda da günü bile kurtaramayacakları bir emekli maaşı ki o nu da görebilir ve ömürleri yeterse alabileceklerini hala hiç kimse onlara anlatmıyor ve onlarında bunun farkında olmak bile istedikleri de yok zaten. Hatırlatıyorum benim de siz yaşlarında bir evladım var. İşte sevgili genç bayan, ben şirketi falan bilmiyorum, forumda yazılanları da geçmişiyle falan okumadım şu anda iki yıldır meslek olarak Genel Müdürlük ofisimizde profesyonel olarak ve son derece ciddi bir şirkette Netvork Marketing yapıyorum. Hayatımın sonuna kadar da aynı işimi yapıcam. Çünkü yıllardır sadece inceledim ve iş planları bana uygun ve zaman ve emek harcamaya değer bulmadığım için benim asla bir dist. olayım olmadı hiç biryere. Ama açıkça oğlumla birlikte çalışmayı arzu ediyorum. Çünkü benim 44 yaşımda karşılaştığım bir imkanla o daha 19 yaşından başlayarak bir beş yıl bir 10 yıl sonrasını planlayarak istediği yaşam kalitesine ulaşabileceği böylesi bir imkanı reddetmesi kendine kötülük etmek olur. Çünkü ya benim gibi ve babası gibi kamu personeli olucak, ne uzayacak ne kısalacak. Ya da birilerinin iki dudağı arasında bir orda bir burda iş garantisi olmadan emek verip kendi için değil başkası için çalışacak. kendine değil başkasına daha çok kazandıracak. Unutmayın klasik işlerde hiçbir iş yeri çalışanına para kazandırmak için açılmaz öyle değil mi? Herkesin her tür görüşüne saygı duymasam da kesinlikle saygı gösteririm. Bunlara da kim nasıl isterse öyle bakar. Ama insanlar bu gerçekleri görmek isteseler de istemeseler de, kabul etseler de etmeseler de, ne yazık ki böyle bir gerçek apaçık ortada. VE hayat tercihlerden ve seçimlerden ibarettir. Çok uzun olmuş. Umarım sizin için re yeterli bir açıklama olmuştur.

sizi anlayabiliyorum fakat bu tarz konuları burda dile getirmenizi anlayamadığımdan tuhaf geldi açıkçası.ve konuyla ilgili olmadığından da kızdım ve anlam veremedim benim yazdığım şeylere bu cvpları yazmanızı.bunu gayet iyi şekilde empati yapıp anlayabileceğinizi görüyorum yazdıklarınızdan. eğer bu soruları başka bi konu altında sorsaydınız belki de farklı şekilde düşünüp farklı bi cvp vererek açıklardım. bu konunun ve verilen cevaplarında herhangi bir edeple veya ilkellikle ilgisi yok hiç kırmaya gerek yok insanları. daha fazla uzatmamıza da lüzum yok herkes herkesi anladı sanırım. yanlış zaman, yanlış yer...

Kesinlikle oldukça genç bir insan olmanıza rağmen gerçekten büyük bir olgunluk, çok yerli yerinde ve çok mantıklı ve düşünceli ve doğru buluyorum tüm yazdıklarınızı ve bütün içtenliğimle sizi tebrik ediyorum. Genç insanların isterlerse bizlerden çok daha gelişmiş ve mükemmel olabileceklerine inancım sonsuz. Sonuç olarak zaten meseleyi en kısa şekliyle benim sığdıramayacağım bir iki kelimeye sığdırmış olduğunuzu da memnuniyetle itiraf ediyorum. Yanlış zaman ve yanlış yer. Bu diyaloglar ancak bu kadar güzel bir tanımlamayla ifade edilebilirdi. Bu forumda yeniyim ve henüz hiçbir üyenin profiliyle ilgilenme gereği hissetmedim şu ana kadar. Ama değindiğiniz konuyla ilgili olarak da terik ediyorum ve çok sevindim. Hayırlı olsun inşallah. Ben de bu ülkede bir insan için şu şartlarda en büyük güvencenin bu olduğu hususunda daha farklı düşünüyor değilim. Henüz özel mesaj yazma hakkım yok ve sanırım uzun sürebilir bu. Çünkü fazla zaman ayırmam pek mümkün değil bu foruma ve şu anda böyle bir gereksinim ve istek duyabileceğim kadar öncelik vereceğim bir şey de yok. Ancak bütün insanlar tabii ki çok kıymetldir lütfen az önceki cümlem bu manada olumsuzluk içeren anlamda anlaşılmasın. Yanıtsız bırakmak istemediğim için buradan bu kadarını da olsa yazmayı daha doğru buldum. Özel mesaj hakkı elde ettiğimde daha fazlasını mutlaka yazıcam size kısmet olursa. Kendinize iyi bakın. Ben de en az sizin kadar sevindim büyük bir mücadele sonucunda yeni bir başlangıç tekrar tebrik ediyorum. Söylediğim gibi daha detaylı olarak size mutlaka yazıcam. Şimdilik hoşçakalın görüşmek üzere.

iyi geceler temisilci kaydı yapmak ve bu konular hakkında yazışmak yasakmı?...

Msj 2 ye, Duyarlılık, saygı, ince fikirli olmak, hoşgörülü, doğru olmak hepsi çok güzel vasıflar. Pek çok insan bunları beceremiyor veya bu konuda pek de çaba sarfetmiyor daha doğrusu. Doğru olmak pek kolay değil ama yine de başarabilenler var tabii. Ama asıl en zor olan ADİL olabilmektir. Bu nedenle, adil olabilmeyi başaranların ne kendilerinin ne de başkalarının onlara üzüntü yaşatmaları tamamen haksızlık olur. Herşeye evet ama üzülmeye HAYIRRRR. Sevgilerimle

Hayırr hayır. Daha doğrusu ben bu konuyla ilgili muatap almanız gerekenlerdin biri değilim. Sadece şu an bu başlığa kısa bir cevap yazdığım için tesadüfen burdaydım onun için yazdım. Çabucak bir gözatınca şu an sanırım bu başlıkta çevrimiçi olan kimse yok gibi görünüyor onun için size hayır olarak cevap verdim. Sanırım küçük bir karışıklık nedeniyle burada yazılan bir iki yazıyı okuyarak bu sorduğunuz sonuca ulaştığınızı tahmin ediyorum ama sizin anladığınız gibi değil o olay başka birşey. Size mutlaka sorunuzla ilgili öyle birşey olmadığına dair cevap verecektir birileri. Bursa konusu ile ilgili başlığa geçerseniz görüşelim. Bana yazdığınız zaman ben çevirim içi değilmişim ve şu an gerçekten isabet oldu burası.

evet temsilci kaydı yapmak yasak
sadece bilgi alışverişi yapabilir tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz
üye toplamak, satış yapmak kurallar gereği yasak.

kusura bakmayın 4lüğünüzü beyenmediyimi söylemeden geçemiyecem açıklama için ayrıca teşekkür ederim

kusura bakmayın 4lüğünüzü beyenmediyimi söylemeden geçemiyecem açıklama için ayrıca teşekkür ederim

beğenmediğinizi söyleseydiniz dikkate alabilirdim
beyenmediyiniz için sorun değil, can sağlığı.. ben pek bi severim
ayrıca ben de rica ederim

daha sabah sipariş verdim hemen siparişim işlenmiş sevk edilmiş büyük hızzzzz düzeldiler tamamen sanırım :)

Kızlar..
bu nasıl bir kurum böyle? siparişimde katalog gonderilmedi diye mail attım geri dönüş ise Siparişlerinizle birlikte ücretsiz katalog gönderilmemektedir.Talebinizin işlem kaydı açılmıştır. En kısa sürede sadece 4,90TL kargo bedelini ödeyerek, 2012 yeni kataloğumuzu teslim alabileceksiniz oldu peki duyurular kısmındaki "Sabırsızlıkla beklediğiniz 2012 Yeni kataloğumuz çıkmıştır. Yeni siparişlerinize 1 adet katalog ücretsiz olarak eklenecektir". bu yazı da ne anlama geliyor?
ben artık bırakmayı bile düşünüyorum bu kadar mı her seferınde farklı mail atılır ?

hımmm kötü olmuş canım ya göndermeleri lazım. yeni katalog çıkalı 3ayı geçmiştir heralde her siparişimde 1 tane koyuyolar benim katalog doldu ev resmen bana gönderiyolar size niye göndermiyolar anlamıyorumki bikaç kişi daha böyle söyledi göndermediler diye :44:

kızlar kendi ihtiyaçlarımı karşılamak için üye olmak istiyorum fakat daha sonra üyeliği iptal edebilirmiyim?Yada içinizde satış yapan bana yardımcı olucak kimse varmı?alacağım 3 4 parça şey zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…