Atlatamıyorum. Her gün yeniden başa dönmek..

24 yaşında kurtulduğuna şükret bence, ya 29unuza geldiğinizde ben yokum deseydi???? En güzel en iyi çağındasın. Seni yeni bir hayat, yeni bir macera bekliyor. Bence bu fırsatı kendini mahvetmeye değil bir an evvel toparlanıp daha önce onun yüzüden vazgeçtğin şeyleri yapmaya harca. Daha önce düşün bakalım onun yüzünden neler yapmıyordun?? Kimlerle görüşmüyordun, nerelere gitmiyordun. Al sana fırsat hepsini yap. Gidenin arkasından öfkeyle dolmak vs yaşanıyor elbet ama aslolan baharda çiçekler yine açar ve her gün güneş yeniden doğar aynı şekilde sen de uyan ve hayata saldır biraz.

Git dans kursuna yazıl, spora git, arkadaşlarınla buluş bol bol gez, daha önce gözlerin yere bakarken şimdi yanından geçen yakışıklılara şöyle bir alıcı gözüyle bak bakalım :halay:sonra da hayatının geri kalanını geçirmek istediğin erkeği bul ya da bulma senin kararın ama ilk terkedilen değilsin, olmayacaksın bunu da böyle bil. Bir dahaki sefere biriyle birlikteyken evli olmadığınızı ve bir gün ilişkinin bitebileceğini bil. 1 seneden uzun süre seninle çıkıp evlenmeyen erkekle de ne işin vardı zaten o da ayrı muamma :)

En önemli ve son sözüm: Sen kendini en çok seveceksin, ve sen kendini terk etmeyeceksin! Diğer herkes bir gün gider ama sen her zaman seninlesin.

Şimdi git yapacak birşeyler bul, ve ondan nefret etme o da bir insan ve insanlar çiğ süt emmiştir.

Değerli desteğiniz için teşekkür ederim. video oldukça uzunmuş :) yarın mutlaka seyredeceğim..
Ben beni 'ben' olduğum için sevdiğine inanmıştım. Çünkü ona kendimi olabildiğince açmıştım. Öyle de değer vermişti sevmişti bana bunu gerçekten hissetmiştim. Ama bende yanlış bir şeyler vardı belki de.. her ne ise ne desem bu saatten sonra faydasız.. tek dileğim, can yaktığı kadar canının yanmasıdır..

Karşına daha iyisi çıkacağı için Allah onu senin hayatından defetmiştir, öyle düşün. Aynısını yaşamıştım hatta daha da ağırını. Düğüne birkaç ay kala dünya başıma yıkıldı , öldüm sandım ama hâlâ yaşıyorum. Evlendim çocuklarım bile oldu. O da karısından boşanmış, ilâhi adalet diyorum. Sen de mutlu olursun merak etme hem de fazlasıyla. Ama onun sonu ne olur bilemem.

Sonuna kadar ilgili olup bir anda birakmasinin sebebi elde tutmak yedekte tutmak istemek.
Olasi bir diger tarafla isler yolunda gitmemesi halinde yalniz kalmamak..
Siz bir kisiyi sevip odaklandiginizdan ve cogunlukla hinlik dusunmediginizden anlamamaniz normal.
Boyle kisiler sevilmeyi hak etmediginden acilari gecer tabi sizin elinizde birazda.

Geciyor geçiyor hanimlar belki zor
Geciyor ama bir sekilde geçiyor. Ve o ah alanlar asla mutlu olamiyor. Yasadiklari her kötü an ve olayda size yasattiklari ve onlarin karsiligi olarak düşünecek dönmek isteyecek belkide . Bende askerden döndükten 1 hafta sonra terkedildim ve 7 ay sonra evlendi. O zamanlar evet cok üzüldüm agladim fakat esimle tanisinca iyiki olmamis dedim. Ki o sahisin arkamdan pisman oldugunu hata yaptigini soyledigini cok duydum. Gecmesini beklemekten baska caren yok malesef. Guclu ol,ve sakin kendini küçük düşürme. Görünce yolunu degistir yuzune bakma umursama çıldırsin kopek.

Ahh canım... Aynı süreçten geçtim. Çok iyi anlıyorum seni. 2 hafta olmuş daha çok taze acın. Şu an hissettiklerin bi süre daha bırakmıycak seni malesef. Ben hiç geçmez diye düşünüyordum o zamanlar. Ama zamanla hafifliyor. Ona dair ne varsa silmelisin. Özleyince açıp bakacak bi fotosu bile kalmamalı. Acını özlemini kendi içinde yaşa ama ona birşey belli etme. İlk karşılaşman zor olacak ama onun görüş açısından kaybolana kadar çok iyimiş rolü yap dik dur. Sonrasında sabaha kadar ağlayabilirsin. Aynı yaştayız. Güzel günler göreceğiz daha. Yine sevip sevileceğiz bunu unutma. 4 yılın sana kattığı tecrübelerle yoluna devam edip daha sağlam adımlar atıcaksın. Sen birşey kaybetmedin . İlerde daha iyi anlıycaksın bunu.
Ha ilahi adalet mevzusuna gelince , inanıyorum er yada geç işlediğine şahit olcaz ...
Ha bide canım , bunaldıkça sıkıldıkça yaz buraya dök içini iyi geliyor . Özelden de yazabilirsin.

Dediğiniz gibi bana acı ama unutamayacağım bir tecrübe oldu bu. Çok çok acı ama. Gururumla başım dik olacak bana pişmanlıkla geldiği bir gün olursa.. ben kimseye bir kötülük yapmadım. Ama kötülük yapan kötülük bulsun, ahım çoktur.. desteğiniz için çok teşekkür ederim, minnettarım..

Değerli desteğiniz için teşekkür ederim. video oldukça uzunmuş :) yarın mutlaka seyredeceğim..
Ben beni 'ben' olduğum için sevdiğine inanmıştım. Çünkü ona kendimi olabildiğince açmıştım. Öyle de değer vermişti sevmişti bana bunu gerçekten hissetmiştim. Ama bende yanlış bir şeyler vardı belki de.. her ne ise ne desem bu saatten sonra faydasız.. tek dileğim, can yaktığı kadar canının yanmasıdır..
Ne sende ne de ondan bir sorun yok. Yoluna bak. 4 yil onceki sen o zaman ihtiyaç duydugu seymis simdiki sen degilsin. Bugunku sen senin bugun ihtiyac duydugun birisini bul. Daha iyisini!

Merhabalar..

Daha önce bir konu açmıştım. 3,5 yıllık ilişkimde aldatıldım ve aniden terk edildim. Hiç bir belirti sezmeden, her şey yolunda giderken.. İşyerinden biriyle.

2 Hafta oldu biz ayrılalı. Bu sürede spotify'a kadar her yerden silmiş beni. Ne diyebilirim ki. En fazla bu kadar görmek istemeyebilirdi herhalde. Asla hiçbir yerde ekli değiliz artık. Hiç varolmamışım gibi. Numaramı nasıl silmedi ama ona şaşırıyorum. Bende onu bazı yerlerden sildim, bazı mesajlarımızı sildim. Başka çarem yok. Elimden geleni yapıyorum, direniyorum. Onu hatırlatan müzikleri sildim müzik çalarımdan. Eşyaları kaldırıyorum. Bir fotoğrafları silemedim. 3,5 sene..
En son mesajlara bakıyorum. İş yerime çiçek yollamıştı, o gün de her zamanki gibi "varınca yaz, otobüse binince yaz, neden yazmıyorsun, merak ettim" diyecek, geceleri arayacak kadar ilgiliydi. 2 gün sonra "ben duygularımdan demin değilim...". Bana en çok koyan da bu oldu zaten. Hiçbir belirti olmadan, son dakikaya kadar severcesine bırakması. Keşke zamanla uzaklaşsaydık.. Aklıma geldikçe çıldıracak gibi oluyorum. Tezini bitirdiğimiz gündü "ara mı versek?" dediği gün.

Çok zorlanıyorum ben. Her sabah işe gitmek için 07:30 da uyanmam gerekirken sabaha karşı 5-6 da uyanıyorum. Uyku ile uyanıklık arası sürekli bana yaptığı ve söylediği şeyler geliyor aklıma. O kaya gibi sert sesiyle "Seni istemiyorum! Kabul etmiyorsun, bitti istemiyorum seni görmek, hiç aramıyorum seni özlemiyorum ben iyiyim, kararımdan eminim, netim.." gibi şeyler. Rüyalar görüyorum. Her sabahım kabus gibi başlıyor. Gün içerisinde işle oyalanıyorum. Çok şükür işim var diyorum, daha gireli yeni oldu. Kaybetmemek için çok çalışıyorum, işe yansıtmamak için.

Ama işten sonrası benim için çok zor oluyor. Aynı yerlerde oturuyoruz ve benim karşıma çıkmadığı beni görmek istemediği için içim öfke doluyor. Ama mutlaka bir gün karşılaşırız... Gidip karşısına çıkmak, bağırıp çağırmak o söyleyemediğim ne varsa dökmek istiyorum yüzüne. Kendimi bir yerlerde buluyorum sürekli onu arıyorum. Bulsam ne olacak? Söylediklerim kalbine batacak mı, canını yakacak mı? Hayır.. biliyorum. Ama içimdeki öfke dinmiyor, bir türlü soğuyamıyorum. Spora yazıldım, resim kursuna başladım. Kafamı dağıtıyorum anlık. Kapatmıyorum kendimi eve. Arkadaşlarla görüşüyorum ara sıra. Kendime güvenim çok kırıldı ama. Çok incindim. Uzun bir süredir sivilce tedavisi görüyordum. O da beni çok etkiliyor. Bu dönemle birlikte yüzüm daha da kötü bir hal aldı.. Kendime olan öz güvenim azaldı.

Buraya yazmak istedim yalnızca. Geçer biliyorum. Geçecektir de. Ama ben bu kadar mutsuzken, bu kadar acı çekmişken, onun da bunun bir karşılığını alması gerekmez mi? Onu özlemiyorum dersem yalan belki özlüyorum bazen fotoğraflara bakarken. Sürekli olmasa da. Ama o insan gibi gelmiyor biliyor musunuz? Sanki baktığım başka bir insana bürünmüş..

Sevgisiz kalmaktan, sevilmemekten korkuyorum. Kendimce güzel sevilmiştim. 24 yaşındayım ama 4 senem onunla geçti.. Yeniden bir ilişkiye başlamak bir hayat kurmak.. Yeniden başlamak, zor ya da mümkün olur mu bilmiyorum gibi geliyor..

Allah'ım.. İlahi adaletin var biliyorum, bu çektiğim acıların bir karşılığını onda görmeyi bana nasip et.. Bir gün buraya bunu da yazmayı nasip et bana.
Çok zor biliorum ama elinizi bile kıpırdatmayın.İnanın onlar kazanıyor.Çok zor ama buda sizin sınavınız.Belki daha ıyısı belkı daha kötüsü çıkıcak karşınıza.Bunların hepsi sınav.Dönersede muhattap bile olmayın.Erkeklerin kafası biraz geç dank edio.Ben aptallık edip geri döndüğünde konuşmuştum.Ama siz lütfen yapmayın.

Öncelikle çok zorlu bir süreç. Güçlü olmanızı diliyorum. İnsan yataktan çıkacak gücü bile bulamıyor bu zamanlarda ama duygusundan emin olmayan bir adamla daha da uzun yıllar geçirmektense ileriki süreçte sizi gerçekten seven biriyle olmak hayatınızı güzelleştirecektir. Belki hiç alakası yoktur,böyle bir şey yapmış mıdır bilmiyorum ama acaba size tezini yazdırıp sizi hayatından mı çıkardı. Okurken sanki öyle bir şey hissettim.

Minnoşum ya, biliyorum o acıyı. Sabah uyanınca midenden boğazına çıkan ani acı ve acıyla karışık mide bulantısı. Ah o uyanışlar ve uyumak için yastığa baş koyuşlar. Ne desek boş. Küfrede küfrede unutacaksın. Ama sadece sevgini. Öfkeni değil.

Çok zor biliorum ama elinizi bile kıpırdatmayın.İnanın onlar kazanıyor.Çok zor ama buda sizin sınavınız.Belki daha ıyısı belkı daha kötüsü çıkıcak karşınıza.Bunların hepsi sınav.Dönersede muhattap bile olmayın.Erkeklerin kafası biraz geç dank edio.Ben aptallık edip geri döndüğünde konuşmuştum.Ama siz lütfen yapmayın.

Aynı süreçlerden geçtim çok acılar çektim sabahlara kadar ağladım... hiç geçmeyecek sanıyordum... inanır mısın? Şimdi aklıma bile gelmiyor başka biri ile görüşüyorum henüz başlayan bir ilişkim yok ama tanımaya çalışıyorum çokta mutluyum iyi ki bitmiş... emin ol geçecektir en az hasarla atlatmaya çalış.. yaşadıkların çok normal...

Okadar iyi anliyorumki..
Bende bazen cok özlüyorum simdi gelse sarılsam diyorum sonra yaptığı aklıma geliyor yeniden ağlıyorum ama eskiden saatlerce ağlayan ben artık iki damladan sonra dur diyorum kime ,neye bu gözyaşı ?
Karsına cıkmasını yada karsılasmayı bekleme öyle birsey olsada umursama inanki konusmaya değmez..
Bazı insanların gidisi isyan degil sükür gerektirir buna inan bol bol dua et Allah büyük kimsenin ahı kimsede kalmaz.
Zamanla geçiyor inan geçiyor ondan kalan herşeyi sil bikerede sil bitsin hic izi kalmasın daha iyi senin icin..

Bizimki 1 yıllıktı ama acım benzerdi. Ya öyle çok görüşmediğimiz halde her yerde anısı olur mu bir insanın? Cidden canım acımıştı. Şimdi üzerinden 4 ay geçti konularima da bakabilirsiniz ama şu an diyorum ki çok şükür iyi ki ayrılmışız iyi ki. Hatta şimdi resmen başkasına aşık oluyorum, ona o kadar aşık değildim ama bu çocuğa resmen aşık oluyorum hem de daha flörtüm bile değilken. O benden ayrılmasa ben bu insanı kesfetmezdim mesela. Bazı insanların hayatınızda - isterse 20 yıllık olsun ister 1 haftalık- bir görevi vardır, o görevi yaparlar ve giderler. Bu hayatın parçası. Ordan öyle konusmak kolay diyebilirsiniz ama biliyorum değil. Geçecek. Acınız çok yeni ama söz veriyorum geçecek ilerde benim gibi şükredeceksiniz. Sadece zaman. Bu zaman zarfında yeter ki arayıp sormayın bu onun egosunun zedelenmesi için yeterli olacaktır. Sonra bir bakmissiniz benim gibi aşık olma konuları acmissiniz:)

Aşk yalansa acısı niye gercek? demisti bir ogrencim.
Nasil acı cektiyse artik :) Zaman sadece birazcik zaman... o aciyi bilirim icime yanan bir kor birakip gitti diye agliyordum ona benzetiyordum cektigim aciyi. Suan hic bir sey hissetmiyorum. Yasin cok genc unutamaz sanarsin ama unutursun.

Ah benim canım ya en iyi ben anlarım seni 3 senelik ilişkide ansızın bi başka yosma yüzünden terkedildim bende aynı psikolojiyi yaşadım seninle çünkü çok seviyorum aşığım ona diyordum ama bi yandan da intikam ateşi derken bi sene sonra bi mesaj attı nasılsın diye dedim işte elime koz geldi yeniden konustum 5 6 ay sonra buluşmaya erkek arkadaşım ile gtmiştim ağlamıştı ama sonuç olarak ozmn da çok yani intikam fln olmuyo be kuzum boşver sen üzme tatlı canını emin ol ilerde çok şükür iyi ki gitmiş diycrksin

Öfkeyi, acıyı, hayalkırıklığını ertelemenin faydası yok böyle durumlarda. Bi yandan duygularının altında ezilmemek, hayatına devam edebilmek için çırpınıyo insan, ki çırpınmalı da. Ama bi yandan da dibi görmeden yukarı çıkılmıyo işte.

Acı da çekeceksiniz; ondan kalan anılar, fotograflar, sarkılar canınızı da yakacak, aynı anda hem sevip hem nefret edeceksiniz. Bazen boynuna sarılmak kokusunu hissetmek için bazen tüm öfkenizi kusup yüzüne tükürmek için... o ya da bu sebeple yüz yüze gelmeyi her seyden cok istediginiz, beklediginiz ama bi yandan da nolur karsıma cıkmasın diye icten ice dileklerde bulunacagınız anlar olacak.

Bunların hepsi dogal ve geçmesi için önce yaşanması gerekiyor. Ve emin olun tüm bu sürecler yasanıp bittiginde iyilesmis olacaksınız. Hiçbi acı sonsuza kadar sürmüyor, kırılan hayallerin yerini yenileri alıyor. Siz gecmise tutunmak isteseniz de gecmis bi süre sonra sizi bırakıyo. Tuhaf ama geçiyo yani.

Yeni mutluluklar, yeni heyecanlar, yeni aşklar her zaman var. Her seferinde, tekrar tekrar var hem de.

Yaşadıklarınız desen biraz tecrübe biraz hikaye olarak yanınıza kâr kalıyo. Karsınıza yeni biri cıktıgında daha bilge bi gözle bakıyosunuz, eski sevgilide de çalan ama sizin duyamadıgınız tehlike çanlarını daha kolay fark ediyosunuz. Sorunlu parçaları degistirip sizi daha mutlu daha güvende hissettiren adamlara yakınlık gösteriyosunuz.

Şöyle hafif dramatik, köşesinden efkarlı arkadaş ortamlarında buğulu bi sesle anlatıyosunuz yasadıklarınızı, millet de cok anlarmış gibi "vay bee bu kız da nelee yasamıs" diye size bakıyo.

Burada anlatırım simdi size kendi aldatılma hikayemi mesela, uzun uzun efkarlanırız. Ama artık icten ice biliyorum ki bildiginiz komik.

Eski sevgilim iliskimizin baslarında beni severken benden önceki sevgilisini s.kmeye devam ediyomuş. Tum o dramın özeti bu kadar basit aslında, bu kadar bayağı. Adamın eski sevgilisiyle fuckbuddy olası tuttu, eski sevgili de adamı tamamen kaybetmemek için seksi araç olarak gördü. Ne zaman adam baktı ki işler benimle yolunda gidiyo, eski kızla tüm bagını koparması lazım, kızla tamamen koptu. E haliyle kız çıldırdı, durumu bana ifşa etti, hikayedeki boslukları diger ortak tanıdıklar doldurdu. Ben bi süre kendimi ondan sonraki bi süre de karsıma cıkan erkekleri hırpaladım. Yasandı ve bitti.

Simdi yeni bi iliskim, yeni mutluluklarım, yeni korkularım var. Ha yukarıda anlattıgım adamdan önce de bi iliskim, mutluluklarım, aşkım ve göz yasım vardı. Hayatın döngüsü bu cünkü. Siz izin verirseniz tekrar seversiniz de sevilirsiniz de, ondan hic süpheniz olmasın.

Böyle iste, günlük hayatınıza ve saglıgınıza zarar vermeden acınızi da cekin, göz yası da döküm, anıları bi fırlatın bi bagrınıza basın. Eninde sonunda gececek.

X