Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

doktora gıttınmı pekı.duzenleyıcı ılac falan kullandınmı..45 gun cok geldı bana..benımde 30 en fazla 34 gun surer benım kı hep uzun gelır bana arkadaslarımın hep 25 ...28 29 gun surer..ne zamndır ovulasyon testı kullanıyosun

canım benim o kadar düzensiz kiii
geçen ay 25 ekimde oldum.ben herhalde 40 günde bi oluyorum o yüzden benim hesaplamama göre 1 gün geciktii.ama hiçte belli olmuyo yani bu 40 gün 50 günde olabiliyo 30 günde o yüzden pek umursamıyorum yani bu yüzden benimde pek ümidim yok hayırlısı bakalım...

cnm doktorun bılıyomu bu sekılde oldugunu bence adetlerın duzen gırse dahada cabuklasır hamışlıgın cnm.benım de sorun vradı ılaç verdı ve bır ay sonra duzenlendı gercekten hep aynı tarihte oluyorum yane beklenmeyen adet gunum

doktora gıttınmı pekı.duzenleyıcı ılac falan kullandınmı..45 gun cok geldı bana..benımde 30 en fazla 34 gun surer benım kı hep uzun gelır bana arkadaslarımın hep 25 ...28 29 gun surer..ne zamndır ovulasyon testı kullanıyosun

canım dr gittim 6 ay düzenleyici hap kullandım kullanırken düzenli bi şekilde oldum hapı bıraktıktan sonra tekrar düzensizleşti.tekrar dr gittim bana doğum kontrol hapıyla düzenini sağlayalım dedi ben kabul etmedim şimdi böyle geçinip gidiyoruz:)))
ama benim sorunum strestenmişş çünkü hormonlarım falan hep normal çıktı bi sorun yok yani.ben ovülasyon testine bu ay başladımm

ben herhalde 40 günde bir oluyorum yani adet günlerimi baktığım zaman siklüsüm hep 40 ortalama.herkesin 28-30 benimde demekki 40

selam canım, nasıl gitsin iyi valla.
şimdiden göbeğime göbek kattım.
belki biliyorsundur, ikiz geliyor.
o yüzden de sanırım daha bir büyüdüm:))

bu aralar site cok kötü, surekli deniyorum giremiyorum.
sen nasılsın canım.

Ayy haftasonu anneannemdeydi giremedim. Ben yeni duyuyorum ikiz haberini Allah bağışlasın ayyy ne güzelll ya çok sevindim :))))))) Maşallah Maşallah :) Bizi habersiz koma güzelim, cinsiyetleri belli olunca da yaz. :lepi:

günaydınlar canlarım hatunum ne üzmüşsün kendini yıprtmışsın ahh şu keşkeler yok mu insanı mahfediyor canım doğru diyorsun keşke kist değilde bebek olsaydı ne desem bilemedim üzülme demek saçma olur ama yıpratma kendini
keşke ben de ovulasyon testi alsaydım kürtajdan beri ne zaman adet olacağımı bilemiyorum 24gnde bir oluyorum en son 27 günde oldum artık bilmiyorum ne zaman yumurtlayacağım ateşim dşünce ve ertesi gün biliktelik oluyor

Yeni ay yeni umut
1aralık 8.gün 36.3 ****
2aralık 9.gün 36.5
3aralık 10.gün 36.4****
4aralık 11gün 36.5****
5aralık 12gün 36.7
6aralık 13gün 36.6
evet durum ne sizce

Valla 10. gün olabilir ama ov. testi kullansan daha güzel olurdu. Bakalım hep 36.4ün üzerinde devam ederse olmuş demektir. Ama sen gene de 14.-16. günler arasını boş geçme. Nolur noolmaz.

npslcim aynı sen gibi bende şimdi ovulsayon testi yaptım vede iki çizgi çıktı çok şaşırdım yani benim bugün yarın adet olmam gerekiyo kafam karıştı neden çıktıki bu 2. çizgii
yani adet olacağımız zaman ovülasyonda 2. çizgi çıkıyomu kızlar yardımcı olunnn

Ya beni sinir etmeyin kızzzzzlar!!!! Ov. testi adetine doğru pozitif çıkanlar, size söylüyorum NPSL, Gulusss, lutfen bi hamilelik testi yapın. Yani NPSL canım seni anlıyorum geçen ayki deneyimden sonra çekiniyorsun ama ben olsam katlanamazdım. Üstelik bu kadar örnek varken. Birçok arkadaşımız ov. testinden anladılar hamile kaldıklarını. İnşallah hamilesinizdir ve de annişlerine sıkı sıkı yapışan bebişlerdir bunlar.

Benim ateş tablom da şöyle:

2a3bac Ovulation Charts

Son iki gecedir elektrikli battaniyeyle uyudum misafirlikte. Anneanne yüreği işte. Ama buna rağmen dün gece düştü 36.3e. Bir de bir haftadır krem rengi bi akıntım var, sürekli günlük ped kullanıyorum. Hayırlısı bakalım.

ben hastalanmadım halan 4 kasım sat en son bugun olmam gerekıyodu..hıc hastalancakmısım gıbı bı durum yok..ama umudum da yok hamılelık ıcın...sen ates olcuyomusun

olçuyorum cnm bugun olcemedıghımıcın koymadım amauzayan akıntım vragunu galıba

arkadaşlar merhaba.bu ısı olçmenın gercekten yararı varmı nasıl nzaman yapılıyor.benıde bılgılendırırsenız sevınırım.

nevetna cım dogru soyluyosun ama korkudan yapmak ıstemıyorum...suphem de yok..ne adet olcagıma daır ne de hamılelıge daır hıc bır belırtım yok sanırım adetım bayaa gecıkcek bu ay,,, p.tesı de gelmezse salı ya da carsamba test yaparım..senın ates tablona baktım ne guzel duzenlemıssın bugun dusus olmus ama cok degıl..

Anlıyorum seni NPSL. Sen bilirsin. Yumurtlama sonrası dönem çok oynamazmış aslında ya, acaba seninki ne kadar sürüyor? Ona göre hesap ederdik, hani dedin ya bu ay geç ovulasyon oldum diye. Bu aralar yabancı forumlara bakıyorum, elin Amerikan karıları sapır sapır hamile kalıyorlar sinir oluyorum. Bizde de bi hamile haberi olsun istiyorum.

Enka,ısı ölçmenin yararı kendi siklüsümüzü tanımak, ovulasyon olup olmadığını anlamak. Misal benim ikinci ayım. Ama ovulasyonumun 14-16. günler arası olduğunu, ovulasyondan sonra adete kadarki süremin 14 gün olduğunu, ovulasyondan önce ateşimin ortalama 36-36.1 arası olduğunu, yumurtladktan sonra iste 36.3-36.7 arasında gezindiğini öğrendim. En azından yumurtluyorum çok şükür Allah'a. Nasıla gelince. Her gün sabah aynı saatte, yataktan kalkmadan, dijital termometreyle, dil altından ölçüyoruz. ben 6ya saat kuruyorum, uyanınca ölçüyorum. Yumurtladığın günün ertesi günü ateşin yükseliyor ve üst üste en az 3 gün yüksek seyrediyor. ılk ay pek bişey anlamayabilirsin. Ama sonraki aylar aşağı yukarı ne zaman yumurtladığını anlıyor ve ona göre ilişkide bulunuyorsun. Geçmiş sayfalara bakarsan daha açıklayıcı olur, örnek tablolar falan var.

nevetna ben hem bu ay ovulasyon testı yaptım hem ates olctum atesımı aynı saatlerde olctum hatta her gece corap gıydım aynı kalınlıkta gıyınıp yattım..oda sıcaklıgına da dıkkat ettım sat 4 kasım 23 kasım yumurtladım 23 kasımda esım yurt dısına gıttı en son 21 kasım yanı 22 kasım oluyo en son ılıskı..atesım cok duzensız gıttı benım ates olcme topıgınde var dı tablom..32 en gec 34 .gun hastalanırım ben

4 kasım R baslangıcı olcmedım
5 kasım R 2.gun olcmedım
6 kasım R 3.gun 36.2
7 kasım R bıttı 36.1
8 kasım ............ 36.1
9 kasım............ 35.4 test negatıf
10 kasım.......... 36.0 test negatıf
11 kasım......... .36.1 test negatıf
12 kasım ......... 36.1 test negatıf
13 kasım.......... 36.1 test negatıf
14 kasım.......... 35.6 test negatıf
15 kasım.......... 35.9 test negatıf
16 kasım......... .35.9 test ıkıncı cızgı belırgınlestı[12.gun]****
17 kasım.......... 35.8 test dunden daha belırgın hemen hemen aynı koyulukta***
18 kasım.......... 35.6 test negatıf
19 kasım.......... 35.7 test negatıf++++
20 kasım.......... 35.5 test negatıf
21 kasım.......... 36.2 test negatıf++++
22 kasım.......... 36.3 test negatıf
23 kasim.......... 36.1 test pozitif [esim ingiltereye gittigi icin degerlendiremedik]
24 kasim.......... 36.4 test negatıf
25 kasim.......... 36.4 test negatif
26 kasim.......... 36.4 test negatif
27 kasım...........36.5
28 kasım...........36.5
29 kasım...........36.3
30 kasım...........36.4
1 aralık............ 36.3
2 aralık..............36.2
3 aralık..............36.2 [30.gun]
4 aralık..............beklenen adet gunu
5aralık.............. beklenen adet gunu
6aralık..............36.2
nevetna ates tablomda bu yanı buraya bakarsan hastalanmam lazım bu yuzden umutlanmak ıstemıyorum..

Tamam canım umutlanma. Ama yarına kadar adet gelmezse ve de ateşin tekrar 36.5lara çıkarsa testi bi daha bi düşün bence.

yarın da gelmezse salı soz test yapcam..haber verırım sonucu..senınde az kalmıs sanırım

nevetnacım inşallah dediğin gibidir inşallah bebişim benimledirr.aynı npsl gibi test yapmaktan çok korkuyorum çünkü bıktım artık tek çizgiden.ama dediğin gibide adet olmam gereken zamanda ovülasyonun çift çizgi çıkması beni düşündürüyooo bakalım hayırlısı artık eğer bir iki gün daha olmazsam test yapacamm:)))

X