Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

kızlar kötü haber çok üzgünüm hcg m 2 den küçük çıkmış ya......:KK43::KK43::KK43:

e peki o zaman niye hala regl olmuyorum ben....

üzülme tatlım benimki daha düşük 0.25:eek: :)
canım benim biliyorum çok üzgünsün ama Rabbim sabrını veriyor mutlaka...
seni ve loveliyi çok merak etmiştim. yazmıştım geçmiş sayfalara.
canım zihnini başka şeylerle meşgul etmeye çalış bitanem, bunu beceremem diyrsan git ılık bi banyo yap ve biraz uyu inan çok iyi geliyor... belki uyandığında reglin de gelecektir ve zihnini meşgul etmeyecektir inş

sağolasın tubacım ya, üzgün müyüm çok bilemiyorum ama karışıkım işte reglim de gelse daha bir rahatlayacağım, inanır mısın hala niye diyorum ve anlayamıyorum hiç gecikmediğim için bana bu durum bebek yoksa eğer çok tuhaf geliyor, bugün 7. gün 10. güne kadar bekleyip gelmezse bayramdan sonra dr ye gideceğim, bir topicte okudum obaciğdem diye bir arkadaş ilk bal-tarçın karışımını denediği ay 19 gün gecikmiş, ben de başka bir şey düşünemiyorum ve keşke yapmasaydım diyorum...

28ekim 36.4 R.baslangici (1.gun)
29ekim 36.2 R.2.gun
30ekim 36.1 R.3.gun (bitiyo gibi sanki)
31ekim 36.1 R.4.gun (sadece peceteyle sildigimde bide oksurgumde geliyo)
1kasim 36.1 R. bitti
2kasim 36.1 Şeniz (saat 8 de olctum)
3kasim 36.3 ( saat 8 de olctum ondan mi yuksek cikti acep gerci dunde 8 de olcmustum ama)
4kasim 36.1 Şeniz (saat 7 de olctum)
5kasim 36.1
6kasim 36.1
7kasim 35.9 Şeniz
8kasim 35.9 Şeniz
9kasim--------- (olcemedim)
10kasim 36.1
11kasim 36.1 Şeniz
12kasim 36.1
13kasim 36.1 :roflol: :roflol: :roflol:
14kasim 35.9 Şeniz
15kasim 36.1
16kasim 36.3 (20.gun) ustelik bikac gundur sicak basiyo diye dun gece atletle yatmistim ona ragmen boyle cikti anlamadim gitti.,,,
17kasim 36.2 (bi tane yumosum varmis) Şeniz
18kasim 36.2
19kasim 36.3 (23.gun)
20kasim 36.1 (24.gun) kahverengi akinti geldi geliyo sanirim kirmizilar
21kasim 36.1 (25.gun) R 1.GUN
22kasim (olcemedim) R 2.GUN
23kasim 36.0 R 3.GUN (bitti gibi sanki)
24kasim (olcemedim)

kızlar dil altından mı ölçüyosunuz koltuk altından mı ikisi çok farklı çıkıyo çünkü dil altından ölçünce daha yüksek çıkıyo

cnm dil altindan oneriliyomus diyo butun kislaar bende oyuzden dil altindan olcuyorum,,,

sağolasın tubacım ya, üzgün müyüm çok bilemiyorum ama karışıkım işte reglim de gelse daha bir rahatlayacağım, inanır mısın hala niye diyorum ve anlayamıyorum hiç gecikmediğim için bana bu durum bebek yoksa eğer çok tuhaf geliyor, bugün 7. gün 10. güne kadar bekleyip gelmezse bayramdan sonra dr ye gideceğim, bir topicte okudum obaciğdem diye bir arkadaş ilk bal-tarçın karışımını denediği ay 19 gün gecikmiş, ben de başka bir şey düşünemiyorum ve keşke yapmasaydım diyorum...

bitanem, benim de "İLK KEZ" demelerim 2-3 ay önce başladı:KK66: mesela Ramazan ayında adetim tam 11 gün gecikti.. 26 yaşındayım,her zaman 28 günde bir adet görürdüm. ancak ramazan da geciktim, fazla ümitlenmek istemedim bekledim, 2-3 gün derken bi bakttım 11 gün olmuş. gecikmenin 7. gününü evde test yaptım çıkmayınca çok üzüldüm ve dr. a gitmiştim. dr. rahmin temiz demişti bi problem yok b-hcg de yapılmıştı gebelikte yoktu. dr. 1-2 haftalık gecikmenin bir önemi yok dedi. sonuçta düzenli adet görüyormuşsun. ara sıra olur dedi.
sonraki ayda 5 gün gecikti.. sanırım stresten oluyor bu gecikmeler. bu ay rahatlamaya çalıştım ve hamdolsun 29. günde oldum.. stresten uzak tutmalıyız kendimizi...
ama aklım karıştı ya, ben 2-3 gündür bal-tarçın-çörek otu karışımını yiyordum acaba düzensizleşir mi adetim? bak korktum şimdi. ama araştırdım yararı yan etkisinden çok fazla. bu yüzden bi deneyim dedim belki daha rahat yumurtam gelişir ve döllenir diye.. deneyen arkadaşlar bişeyler yazar mısnız reglinizi geciktiriyor mu bu karışım

1.gün 29 ekim 36.4 R
2.gün 30 ekim 36.7R
3.gün 31 ekim ölçemedım ( adetim bıttı gıbı bışıy hıc boyle kısa surmesdı)
4.gün 01 kasım ölçmedim (damla damla bıttı)
5.gün 0 2 kasım 37.1 bu neya nıye boyle normalde bıle boyle cıkmamıştı
6.gün 03kasım 36.8
7.gün 04 kasım 36.2
8.gün 05 kasım ölçmedim
9.gün 06 kasım 36.0 seffaf akıntı
10.gün 07 kasım 36.0 uzayan seffaf akıntı
11.gün 08 kasım 35.9 uzayan seffaf akıntı
12.gün 09 kasım 35.9 akıntı
13.gün 10kasım 36.0 akıntı yok
14.gün 11 kasım 36.1 ıslaklık hissi var ovulasyon testi ıkıncı cızgı sılık
15.gün 12 kasım 36.1 ıslaklık hissi
16.gün 13kasım 35.9 akıntı var
17.gün 14 kasım 36.1 akıntı var
18.gün 15 kasım 36.1 akıntı cok yumurta akı gıbı
19.gün 16 kasım 36.1 akıntı var
20.gün 17 kasım 36.1 akıntı var
21.gün 18 kasım 36.1
22.gün 19 kasım 36.3 akıntı var (15 dak sonra olçtum)
23.gün 20 kasım 36.4
24.gün 21 kasım 36.1 akıntım uzayan akıntı gıbı kkızlar dustu bugun hıc nete gıresım gelmedı koyamadım tablomu gene dayanamadım ıste
25.gün 22 kasım 36.2 ölçmeyı unuttum lavobnaya kalktım gelınce olçtum ne kadarsaglıklı bılmem
26.gün[ 23 kasım 36.2 /COLOR]
27.gün 24 kasım 36.2 beyaz krem gıbı akıntım var
28.gün 25 kasım 36.5 uyuya kalmısım 45 sakıka sonra ölçtum

1. 21 Ekim 36.4 R
2. 22 Ekim 36.4 R
3. 23 Ekim 36.6 R
4. 24 Ekim 36.6 R
5. 25 Ekim 36.7 R
6. 26 Ekim 36.6 R
7. 27 Ekim 36.3 *****
8. 28 Ekim 36.2
9. 29 Ekim 36.2 *****
10. 30 Ekim 36.5 *****
11. 31 Ekim 36.4
12. 01 Kasım 36.7 *****
13. 02 Kasım 36.2
14. 03 Kasım 36.2 *****
15. 04 Kasım 36.5
16. 05 Kasım 36.2 *****
17. 06 Kasım 37.0
18. 07 Kasım 36.5 *****
19. 08 Kasım 36.3
20. 09 Kasım 36.2
21. 10 Kasım 36.6
22. 11 Kasım 36.4
23. 12 Kasım 36.3
24. 13 Kasım 36.4
25. 14 Kasım 36.2
26. 15 Kasım 36.7
27. 16 Kasım 36.3
28. 17 Kasım 36.1 RRRRRR
29. 18 Kasım 36.2
30. 19 Kasım 36.2
31. 20 Kasım 36.3
32. 21 Kasım 36.4
33. 22 Kasım 36.7
34. 23 Kasım 36.9
35. 24 Kasım 36.9
36. 25 Kasım 36.8
ıdrar negatif, kan negatif, adet yok senağlama senağlama

kızlar bugün sabah test yaptım evde, alışkanlık oldu galiba, ikinci çizgi silik bir şekilde çıktı 10 dakika içinde ben ne edeyim, nerelere gideyim, kafamçokkarıştı

1. 21 ekim 36.4 r
2. 22 ekim 36.4 r
3. 23 ekim 36.6 r
4. 24 ekim 36.6 r
5. 25 ekim 36.7 r
6. 26 ekim 36.6 r
7. 27 ekim 36.3 *****
8. 28 ekim 36.2
9. 29 ekim 36.2 *****
10. 30 ekim 36.5 *****
11. 31 ekim 36.4
12. 01 kasım 36.7 *****
13. 02 kasım 36.2
14. 03 kasım 36.2 *****
15. 04 kasım 36.5
16. 05 kasım 36.2 *****
17. 06 kasım 37.0
18. 07 kasım 36.5 *****
19. 08 kasım 36.3
20. 09 kasım 36.2
21. 10 kasım 36.6
22. 11 kasım 36.4
23. 12 kasım 36.3
24. 13 kasım 36.4
25. 14 kasım 36.2
26. 15 kasım 36.7
27. 16 kasım 36.3
28. 17 kasım 36.1 rrrrrr
29. 18 kasım 36.2
30. 19 kasım 36.2
31. 20 kasım 36.3
32. 21 kasım 36.4
33. 22 kasım 36.7
34. 23 kasım 36.9
35. 24 kasım 36.9
36. 25 kasım 36.8
idrar negatif, kan negatif, adet yok senağlama senağlama

kızlar bugün sabah test yaptım evde, alışkanlık oldu galiba, ikinci çizgi silik bir şekilde çıktı 10 dakika içinde ben ne edeyim, nerelere gideyim, kafamçokkarıştı

[ı]
cnm benım kafanı bıras rahat tutmaya calaış stres yapma stress yaptıkca hep ılerıye atıyoruz bazı seylerı bıras daha bekle bakalım bayramdan sonra gıdıcem dıyosun su bı kaçgun kafanı rahat tutmaya calış bayramına kandıne zehır etme cnm
[/ı]

ah şekercim ne güzel diyorsun da keşke yapabilseydim, karnım def gibi göbek yaptım her tarafım şiş felaket gazım var olmadım diye çok doldum....
Vücudumda böyle tepkiler hep hatırlatıyor her daim işte,
Senin ateşin de başladı işte bak yükselmeye, sanırım 45 dakikalık bir gecikme sonucu değiştirmez eğer yataktan çıkmadıysan ya hadi hayırlısı bakalım 28. günden itibaren daha da yükselicek inşallah. Siklusun ne kadar sürüyor senin, yani ayın kaçında bekliyorsun

ah şekercim ne güzel diyorsun da keşke yapabilseydim, karnım def gibi göbek yaptım her tarafım şiş felaket gazım var olmadım diye çok doldum....
Vücudumda böyle tepkiler hep hatırlatıyor her daim işte,
senin ateşin de başladı işte bak yükselmeye, sanırım 45 dakikalık bir gecikme sonucu değiştirmez eğer yataktan çıkmadıysan ya hadi hayırlısı bakalım 28. Günden itibaren daha da yükselicek inşallah. Siklusun ne kadar sürüyor senin, yani ayın kaçında bekliyorsun

[ı]cnm ben 28kasımı baklıyorum hayırlısı bakalım.haklsıısn ınsan beynınden atamıyo bende yasadım gecen ay ama ne oldu bırgun okogun kendımı harap ettım kendımı mmahvettım zamanımı gecırdım sacma sapan.rabbım sabrını verıyo hersyın postıf dusunmeyı ogrendım bır yuazar var abdulkadir duru dıye onun bırkac kıtabını okudum ve cok dersler cıkardım kendıme tavsıye ederım cnm[/ı]

Hamile kalmak ne zordur bilir misiniz?

Bilmezsiniz!

Çünkü bizde herkes çok kolay hamile kalmış gibi anlatır.
Daha doğrusu kimse bişeycik anlatmaz.
Ya “Biz daha düşünmüyoruz” der ya da “ıstemiyoruz” der.
Hamile kalırsa “Hamileyim!” der.
Onu da söylemeden 3 ay bekler.
Haklıdır.
Çünkü, insan zanneder ki, herşey Türk filmlerindeki gibi olur.
Adam gelir, ceketini çıkartır, kadının üzerine atar, kadın da –bak sen şu işe, nayır nolamaz- anında hamile kalırrr...
Bebeği ya “Leylek Hanım” getirir
Ya daaa...
Fatma Girik misali bir tarlada, Göbekbağı taşla kesilerek, O masssmavi gözler kocaman açıla açıla Bebek doğuverir... (Sezeryan patlamasının nedeni bu diye düşünüyorum bu arada. Oysa normal doğum çok zevkli, iki tane doğurdum, biliyorum, tavsiye ediyorum. J)
şte, hayat böyle uçlar arasında geçer eski Türk sinemasında...
Halbuki gerçekler çok farklıdır.
Adam gelir, ceketi bırak ruhunu teslim eder, nafile!
Kadın her ay tuvalete kapanır, okumadığı dua, yapmadığı büyü kalmaz, test sonuçları hep aynıdır.
Hamile değilsin güzelim. Haydi dön başa, sinirini de bozma, nasıl olacaksa, başla bakalım sil baştan hamile kalmaya çalışmaya!
Bu devirde hamile kalmayı başarabilmek büyük bir başarıdır.
Gerisi büyük yalandır.
Etrafımda ha deyince hamile kalmış kimse yok.
Haberiniz ola.
(Babannesi cırt diye hamile kaldığı için kendi de kolay hamile kalmış olanlar, istisna oldukları için kaide dışıdır.
Madem kutlu mutlu “Anneler günü'” ne yaklaşıyoruz, dedim artık şu trajikomik gerçeği bir masaya yatırayım.
Yatırayım da,
Hamile kalmayı ilk 10 ay ve hatta 12 ay eşittir bir yıl, başaramadığı için kendini parçalamak, kocasını değiştirmek, kendini mahvetmek isteyen kadınlara bir “Merak etme dostum tek amuda kalkıp bekleyen sen değilsin!” J armağanı vereyim dedim. (Efendim bu hizmetimiz bu köşede bedavaJ)
Hamile kalmak zordur zor.
Zaten az ve öz yumurtan var...Ayın hangi günü saat kaçta nerdedir bilmen zor Denedin saatine denk gelmedi mi,
Bittin!
1 sonraki ayı kös kös bekleyeceksin. Bu arada sinirini bozmayacaksın,Sevişmekten caymayacaksın,Her ay vücut ısını ölçen o şapşal alete bakıp en sevmediğin duygularınla yüzgöz olup, hayattaki en büyük zevkini,Aşkınla birleşmeyi,Bir takvime bağlayacaksın.
Umutsuzluğa kapılmadan, hamile kalmak için tanrıya dua edip yalvaracaksın.
Her ayın belli günü o pembe çizgili testi yapıp saçı başı yolacaksın.
12 ay boyunca sonuç negatif mi?
Soluğu doktorda alacaksın. Testler yapacaksın.Sevdiğin adamın moralini de sen toplayacaksın...Güçlü olacaksın.Sessiz ve sakin olacaksın.ınanacaksın.Bebeğine kavuşmayı bekleyeceksin sabırla.Yöntemi her neydiyse ve bunun her ne önemi vardıysa (bu bile sorundur çünkü ülkemizde)...
Hamile kaldığın gün,Ağlayacaksın hıçkırıklarla.Annelik böyle birşeydir aslında.istersin anne olmayı,Kolay zannedersin,Başına gelmedik kalmaz.Gülerek başlarsın bu yolculuğa,
Ağlarsın yol boyunca,Kısmetse bebeğini sağlıkla eline aldığın gün...Unutursun tüm çektiklerini,Gülümsersin ona.tüm çektiklerine değmiştir...O iki masum bakışa!

günaydııııııııın nasılsınız?
yine mi kimseciler yok bende gideceğim bi daha girmeyeceğim ha:)

bende dün akaşam okudum bu yazıyı hatta eşime de okuttum çok beğendik gerçekten süper..
bi de "kafamtan attığım ay hamile kaldım" başlıklı topikte ayşe armanın yazısı süper lütfen okuyum. hatta becerebilirsem ekliyeyim buraya

Hamile kalmak ne zordur bilir misiniz?

Bilmezsiniz!

Çünkü bizde herkes çok kolay hamile kalmış gibi anlatır.
Daha doğrusu kimse bişeycik anlatmaz.
Ya “Biz daha düşünmüyoruz” der ya da “İstemiyoruz” der.
Hamile kalırsa “Hamileyim!” der.
Onu da söylemeden 3 ay bekler.
Haklıdır.
Çünkü, insan zanneder ki, herşey Türk filmlerindeki gibi olur.
Adam gelir, ceketini çıkartır, kadının üzerine atar, kadın da –bak sen şu işe, nayır nolamaz- anında hamile kalırrr...
Bebeği ya “Leylek Hanım” getirir
Ya daaa...
Fatma Girik misali bir tarlada, Göbekbağı taşla kesilerek, O masssmavi gözler kocaman açıla açıla Bebek doğuverir... (Sezeryan patlamasının nedeni bu diye düşünüyorum bu arada. Oysa normal doğum çok zevkli, iki tane doğurdum, biliyorum, tavsiye ediyorum. J)
şte, hayat böyle uçlar arasında geçer eski Türk sinemasında...
Halbuki gerçekler çok farklıdır.
Adam gelir, ceketi bırak ruhunu teslim eder, nafile!
Kadın her ay tuvalete kapanır, okumadığı dua, yapmadığı büyü kalmaz, test sonuçları hep aynıdır.
Hamile değilsin güzelim. Haydi dön başa, sinirini de bozma, nasıl olacaksa, başla bakalım sil baştan hamile kalmaya çalışmaya!
Bu devirde hamile kalmayı başarabilmek büyük bir başarıdır.
Gerisi büyük yalandır.
Etrafımda ha deyince hamile kalmış kimse yok.
Haberiniz ola.
(Babannesi cırt diye hamile kaldığı için kendi de kolay hamile kalmış olanlar, istisna oldukları için kaide dışıdır.
Madem kutlu mutlu “Anneler günü'” ne yaklaşıyoruz, dedim artık şu trajikomik gerçeği bir masaya yatırayım.
Yatırayım da,
Hamile kalmayı ilk 10 ay ve hatta 12 ay eşittir bir yıl, başaramadığı için kendini parçalamak, kocasını değiştirmek, kendini mahvetmek isteyen kadınlara bir “Merak etme dostum tek amuda kalkıp bekleyen sen değilsin!” J armağanı vereyim dedim. (Efendim bu hizmetimiz bu köşede bedavaJ)
Hamile kalmak zordur zor.
Zaten az ve öz yumurtan var...Ayın hangi günü saat kaçta nerdedir bilmen zor Denedin saatine denk gelmedi mi,
Bittin!
1 sonraki ayı kös kös bekleyeceksin. Bu arada sinirini bozmayacaksın,Sevişmekten caymayacaksın,Her ay vücut ısını ölçen o şapşal alete bakıp en sevmediğin duygularınla yüzgöz olup, hayattaki en büyük zevkini,Aşkınla birleşmeyi,Bir takvime bağlayacaksın.
Umutsuzluğa kapılmadan, hamile kalmak için tanrıya dua edip yalvaracaksın.
Her ayın belli günü o pembe çizgili testi yapıp saçı başı yolacaksın.
12 ay boyunca sonuç negatif mi?
Soluğu doktorda alacaksın. Testler yapacaksın.Sevdiğin adamın moralini de sen toplayacaksın...Güçlü olacaksın.Sessiz ve sakin olacaksın.İnanacaksın.Bebeğine kavuşmayı bekleyeceksin sabırla.Yöntemi her neydiyse ve bunun her ne önemi vardıysa (bu bile sorundur çünkü ülkemizde)...
Hamile kaldığın gün,Ağlayacaksın hıçkırıklarla.Annelik böyle birşeydir aslında.istersin anne olmayı,Kolay zannedersin,Başına gelmedik kalmaz.Gülerek başlarsın bu yolculuğa,
Ağlarsın yol boyunca,Kısmetse bebeğini sağlıkla eline aldığın gün...Unutursun tüm çektiklerini,Gülümsersin ona.tüm çektiklerine değmiştir...O iki masum bakışa!

MUTLAKA OKUYUN

AYŞE ARMAN NASIL HAMıLE KALDI?

Hürriyet yazarı Ayşe Arman nasıl hamile kaldı dersiniz?.. ışte Arman'ın hamile kalabilmek için verdiği mücadele
19 Ağustos 2004 Perşembe 12:54

Kafana takma bak neler oluyor
Biyolojik saat mi?

Etraftan gizli bir baskı mı?

Nedir?

Anlaması ve anlatması hiç kolay değil ama bir sabah uyandım ki:

‘‘Aman Tanrım, ben bir kompleks sahibiyim!’’

Bir bu eksikti!

Çocuk kompleksi.

Bebek bebek!

Benim niye bir bebeğim yok?

Aşık olduğum bir adam var (nerede tahta vuracağım?), güzel bir ilişkim var (nerede tahta vuracağım?), iyi de neden bir bebeğim yok?

Artık zamanımın geldiğine mi inanıyorum, anne olmam gerektiğine mi, yoksa geç kalacağım korkusu mu? Yeryüzünde doğal sayılan bir şeyi kaçıracak mıyım duygusu mu? Kariyer da yaparım çocuk da sloganının 2. bölümünden eksik kalmak istemem ya, acaba o yüzden mi?

Resmen yavaş yavaş takıntı haline geliyor kafamda bu bebek meselesi.

Ben size bir şey söyleyeyim mi, kendin yaşamadığın her şey palavara. Bir sürü insan anlatıyor ya, yok bebeğin kokusu, yok annelik, yok bebek isteği ama başıma gelmeden dinlediklerimden bir şey çıkartabilmem mümkün değilmiş meğer.

Bu çocuk isteği kuvvetli bir şekilde bastırınca kavrıyorum durumu.

Daha önce de hamile kalmışlığım var, ama o zaman ‘‘Zamanı değil’’ demişim, istememişim.

Şimdi istiyorum...

*

Da...

Bu iş zannedildiği kadar kolay olmuyor. Ya da benim zannettiğim kadar. Doktora ‘‘Benim ne yapmam lazım?’’ diyorum.

‘‘Biyolojik bir rahatsızlığınız yok. Denemeye devam edin’’ diyor.

Millet, bu işin ritüelleri olduğunu söylüyor.

Ne kaybederim ki?

Etraftan duyduklarımı uygulamaya başlıyorum.

Bacaklarımı duvara dayadığım ilk ay, hamile kalacağımdan yüzden 100 eminim!

Böyle yaparlarmış olurmuş...

Olmuyor.

Gelde takma. Sinir oluyorum.

Ben arızalı mıyım?

Doktora soruyorum.

‘‘Hayır’’ diyor, ‘‘Denemeye devam edin.’’

‘‘Emriniz olur Doktor Bey.’’

Devam...

Da...

Tık yok.

Her ay aldığım predüktörün haddi hesabı da yok.

Artık iyice takıntı haline geliyor.

Yürek çarpıntısı haline geliyor.

Afaganlar basıyor:

Neden benim bebeğim olmuyor?

*

Henüz doğurmamışlar benim bu telaşımı hiçbir şekide anlamıyorlar.

Ya da anlıyorlar; benzer şeyler hissediyorlar, susuyorlar. Deniyorlar deniyorlar, gizliyorlar. Bu çocuk meselesi garip bir mesele, çiftler çocuk sahibi olmak için ne kadar uğraş verdiklerini nedense anlatmaktan hoşlanmıyorlar. Resmen yalan söylüyorlar.

Annem, ablam gibi bütün çocuk doğurmuş kadınlar ise ‘‘Üzülme canım’’ diyorlar, ‘‘Artık her şeyin bir çaresi var.’’

Gözlerini benden kaçırarak ekliyorlar: ‘‘Tıbben.’’

ıyice sinirimi bozuyorlar.

Bir de ‘‘Acaba denemekten ipin ucunu mu kaçırıyorsunuz?’’ diyenler çıkıyor.

Çok sevişirsen de olmazmış!

Beni tamamen delirtiyorlar.

Sonunda bir an geliyor ne yalan söyleyeyim usanıyorum, sevişmek dışında her şeyden vaz geçiyorum:

Doktora gitmekten, ona sorular sormaktan, aşılama yöntemini araştırmaktan, kendimi telaşa vermekten, sevgilime hayatı zehir etmekten...

Bu meseleyi rölantiye alıyorum. Rafa kaldırıyorum.

Artık başka bir yaza diyorum...

*

Ama ben iflah olmaz bir şeyim.

Dakika bir, gol bir!

Acilen kendime başka bir takıntı buluyorum.

Spor!

Bakın, o da çok önemli.

En az bebek kadar.

Hemen Hillside'a başlıyorum, Burçin Hoca'yla tanışıyorum.

Ona açık davranıyorum:

‘‘Benim hayalim fit olmanın ötesi. Ben sizin vücudunuzdan istiyorum!’’

Gülüyor.

‘‘Bir senede sizinkini de yaparız böyle. Ama tabii sürekli gelirseniz...’’ diyor. Gelmez olur muyum?

Madem hamile kalamıyorum...

O zaman sıkı popolu, hafif kaslı, güzel vücutlu bir kadın olurum.

Bunun için uğraşırım.

Allah sizi inandırsın sadece ıstanbul'da değil Dubai'de de spor yapıyorum. LPG'ye gidiyorum.

Ben yavaş yavaş kilo da veriyorum, popoma pareyo bağlamadan ortalıkta salınacak hale geliyorum.

Kısa vadeli başka planlar da yapıyorum.

Ekim ayında bir Hindistan sonra bir Yemen...

Binbir Gece Masalları gibi seyahatler hayal ediyorum...

Ve ve ve..

Bacaklarımı duvara dayamaktan tamamen istifa ediyorum.

*

Bu kadar lafla kafanızı şişirdim, aslında söylemek istediğim bir cümle: Kafama takmaktan vazgeçtiğim anda hamile kaldım!

HAMıŞ: Şimdi kara kara Burçin Hoca'ya şunu soruyorum. ‘‘Sizin vücudunuzdan vazgeçtim. Karnım dışımda diğer taraflarımın benim eski vücuduma benzeyebilmesi için ne yapmam lazım?’’

Ayşe Arman
Hürriyet

Bu yazıyı taa o zamanlar okumuş çok etkilenmiştim.
http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=141746

X