Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

kızlar otomatik hesaplayıcılara adet günlerimi girdim 17 kasım adet günün diyor

[ı]kızlar pellynın demesıne kafam takıldı ovulasyon testlerın cıktı ve akıntımda cok oldu bu yumurtladıgıma ısaret degılmıdır* bılen varmı yadaa pellycım sen bılıyomusun?[/ı]

[ı]kızlar pellynın demesıne kafam takıldı ovulasyon testlerın cıktı ve akıntımda cok oldu bu yumurtladıgıma ısaret degılmıdır* bılen varmı yadaa pellycım sen bılıyomusun?[/ı]

Bana sormamıssın ama cvplıyım canım
Evet akıntının olması şeffaf özellikle yumurtladıgının bir göstergesi..

arkadaşlar beta hcg değerim 304 çıkmış galiba değerim düşük çıkmış( bilen varsa değerlendirebilir mi?

sağol bitanem... hala heyecanlıyım umarım herşey yolunda gider...

bu arada pellyciğim sağol canım iyi dileklerin için.. darısı başınıza inş..

Canım tabi ki akıntı ve ovülasyon testi çok belirleyici. Şeffaf akıntının olması vücudunun östrojen salgıladığını gösterir yani yumurta geliştiren hormon. Ovülasyon testinde pozitif gördüğünde ise vücudunda LH hormununun en yükek seviyeye geldiğini gösterir. Bu hormon yumurtaya çatla diyen hormon ve östrojen ile birlikte yavaş yavaş artıyor ve en yüksek olduğu andan sonra 36 saat içinde yumurta çatlıyor. Normalde byle olması bekleniyor. Yumurtayı tavuk yumurtasına benzetebilriiz. Çatladığında içindeki sarı madde tüpe atılıyor ve maksimum 24 saat canlı kalıyor. Beyaz kısım ise progesteron üretmeye başlıyor. Yani vücut ısısını artıran ve rahmi hamileliğe hazırlayan hormon. Şimdi 0,1 derece düşüş veya artış bile yeterli normalde ama senin tablonda ateşin hep aynı değerlerde oynuyor yani 35,9 ve 36,1. Benim aklıma ilk gelen yumurta gelişti (yani östrojen vardı ve şeffaf akıntı) sonra LH yükseldi (ovülasyon testi pozitif) ama yumurta çatlamadı. Yani senin ateşin kademeli de olsa her gün biraz daha artmalıydı. O yüzden doktora gidip çatlayıp çatlamadığını öğrensen dedim. Yumurta çatlamayıp kiste dönüşebiliyor çünkü.
Bunları moralini bozmak için yazmadım Şekercim, sadece bil ve ona göre önlemini alasın diye.
Benim 2 ay önce ateşim çok yükselmedi ve ben yumurtam çatlamadığından emindim. Doktoruma gittim 17 . gündü, ultrasonda bakt ve yumurtamın çatladığını teyit etti. Gene hamile kalamadım ama içim rahatlamıştı.

arkadaşlar beta hcg değerim 304 çıkmış galiba değerim düşük çıkmış( bilen varsa değerlendirebilir mi?

[ı]yok be hayatım dusuk falan deıl.gunden gune artıcak o olmasa 0.100 cıkıyo ben cok yaptırdıgım ıcın ordan blıyom[/ı]

evet canım doğru hatırlıyorsun geçen ay tam bulanımdaydım diyebilirim... Allah razı olsun duan için... ben de size dua ediyorum hepimize dua ediyorum hep. şu testi tekrarlayayım yarın yada cuma sabahı sonra yaptıracağım inş tatlım

yok cnm morelım bozulmadı yanlız bıraz kafam takıldı oyuzden sana ve dıger arkadaslara sordum cnm cvpladıgın ıçın tesekkurler cnmopuyorumnanaktan

Ya tatlım bu düşük bir değer değil diye biliyorum..Kim dedi sana düşük diye..???

ben öyle düşünüyorum kimse demedi..

Son adet tarihinden itibaren geçen hafta sayısı HCG (mIU/ml)(INCIID)
3 hafta 5 - 50
4 hafta 3 - 426
5 hafta 19 - 7,340
6 hafta 1,080 - 56,500
7 - 12 hafta 7,650 - 288,000
13 - 16 hafta 13,300 - 254,000
17 - 24 hafta 4,060 - 165,400
25 - 40 hafta 3,640 - 117,000
alıntı

şu tabloya bakarak öyle düşündüm..

loveli tatlım hani 19. gün beyaz akıntının oluğunu yazmışsın ya benimde aynısı olmuştu... benimde 24. gün beyaz kıvamlı böyle köpük gibi bişey görmüştüm... bunu sadecegeçen seneki hamileliğimde adetim geçince görmüştüm ve şimdi 24. gün görünce acayip sevinmiştim şükür secdesine kapılmıştım belki vardır diye umut etmiştim çok heyecanlanmıştım

canım bu kadar stres yapma ateşin sabitlenmiş gibi görünüyo merak etme ilk günler zaten negatif çıkma ihtimali yüksek daha yerleşme olmadıysa bhcg salgılamaya başlamamış oluyosun

resmimis tatlım kim dediyse değerin düşük yalan demiş kaydirigubbakcemile3 çünkü gayet iyi bence ben 4 haftalıkken üstelik ikiz olduğu halde 260 dı

tatlım kaç gün gecikmeyle yaptın ki testi

resimimizzzz çok güzel çıkmış değerin benceee sakın sıkma canını bebişide üzmee okişşş inşallah sağlıcakla alırsın kucağınaaaa

tubacım beyaz akınt devam ediyor hala bilmiorum kızlar bekleyeceğiz göreceğiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…