Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

tamam barıştık

Yeyyy.
Bu arada hangi testleri yaptı da böyle bir teşhis koydu? 3. gün fsh ya da ultrason yaptı mı? Çünkü bazen doktorlar en kötü ihtimali söylüyorlar tetkik yapmadan. Benim doktorum ilk seferde hiç test yapmadan sadece muayenede yumurtalıklarımı büyük hissettiği için -nasıl oluyorsa- sen pcosun dedi bana. Sonra olmadığım çıktı. Yani demem o ki test yaptırmadan moralini bozma.

Arkadaşlar fertilityfriend sitesine giriş için bir adım adım rehber hazırladım. Bu siteye ateşinizi gün gün kaydediyorsunuz. O da size grafik çıkarıyor. Ama eşşek kadar oldu. 796KB. Buraya ekleyemiyorum. Zipledim falan gene olmadı. Sizden email adresi falan da alamam biliyorum. Aramızda bilgisayardan anlayan kimse yok mu bunun bir yolu var mı? Eğer yoksa resimsiz sırf yazı yollayacağım. Hatta yollayayım:

Ferility Friend Sitesine Üyelik ve Kullanım
1. Ovulation Calendar and Ovulation Chart - Fertility Charting sitesine girin.
2. Sağ taraftaki ikinci buton olan Join Now a tıklayın.
3. İlk boşluğa almak istediğiniz adı yazın. Türkçe karakter olmamalı. İkinci boşluğa email adresinizi girin. Üçüncü satırda herhangi birini seçin.
4. Çıkacak olan sayfada seçtiğiniz isim ve email adresi yer alacak (ben aşağıda bunları sildim.) 3. Satıra şifrenizi unutursanız diye bir hatırlatma kelimesi girin. Gene Türkçe karakter kullanmayın. Login isminiz ve şifreniz emailinize yollanacak.

5. Aşağıdaki ekranı görünce işleminiz bitmiştir. Star denen tuşa basın.

6. I accept diyen yere tik atıp I accept diyen tuşa basın.

7. Şimdi bilgilerinizi girmeye başlayacaksınız. İlk seçenek ana sayfanızda grafik mi takvim mi görmek istediğiniz. Bunda grafiği seçin. Soldaki seçenek. Onun altında doğum tarihiniz var. 3 pencereden ilki ay, sonra gün ve yıl geliyor. Onun altında takvimde haftaların hangi günle başlamasını istediğiniz soruluyor bunu Monday yapın biz genelde pazartesiyle başlıyoruz. Son seçenek de tarih ve zaman. Zamanı seçin 1-12 arası. Yanında a.m. seçeneği öğlene kadar olan saatler için. Pm ise öğleden gece 12ye kadar olan saatler için.
Bunun altında adet bilgileriniz için iki seçenek var. Birincisi son adet tarihiniz, sıralama gene ay, gün, yıl. Altındaki de adet döngünüzün ortalama süresi.

En alttaki de derece cinsinde mi Fahrenheit cinsinden mi istediğiniz. Bunda Celciusu seçin. Alttaki de nereden ölçtüğünüz. Ağızdan ölçüyorsanız orally seçili kalsın. Setup tuşuna basın.

8. Bu çıkan sayfa sizin ana sayfanız. Giriş yapınca bu sayfa çıkacak karşınıza. Bura dönmek için her zaman Maine tıklayabilirsiniz. Üstteki takviminiz, alttaki grafiğiniz. Ateşinizi kaydetmek için mini takvimde günün üzerine tıklayın, mesela 12 Kasım.

9. Çıkan ekranda Temperature yazan yere derecenizi yazın, altına ölçtüğünüz saati girin (am-pm olayı burada da var), 3. Seçenek akıntı durumunuz (dry=kuru, sticky=yapış yapış, creamy=krem gibi, watery=su gibi, eggwhite=yumurta akı), altından kanama durumunuzu işaretleyin (spotting=sadece kahverengi lekelenme, light=az kanama, medium=orta, heavy=seller gidiyor). Bir şey yoksa bunu işaretlemeyin. Eğer L, M veya H işaretlerseniz o günü sizin adet gününüz olarak algılar. En son seçenek ilişki durumunuz. Varsa Yes, yoksa No, sabah, akşam, hem sabah hem akşam gibi seçenekler var.

10. Bitince mutlaka SAVE tuşuna basın basmazsanız kaydetmez. Siz ısınızı girdikçe grafik oluşur.

11. Adetinizin başından itibaren düzenli olarak derecelerinizi ve akıntınızı kaydederseniz, grafik yumurtlama gününüzü otomatik olarak belirler. Ancak bunu sadece 3 gün üst üste ateş artışı gördükten sonra yapabilir. Yani bu grafik size yumurtlamayı önceden bildirmez. Ama ay ay döngünüzü çizerek yumurtlama gününden emin olmanızı aşağı yukarı hangi günler yumurtladığınızı anlamanıza yardımcı olur.
12. 9 Nolu resimde görülen seçeneklere ek olarak secondary, tests, specific gibi seçenekleri kullanarak ek bilgiler de girebilirsiniz. Örneğin Tests altından OPK yani Ovulasyon testinizin negatif pozitif olmasını da kaydedebilirsiniz. SAVElemeyi unutmayın. Bu bilgi de grafikte yer alır ve yumurtlama gününüzün bulunmasında yardımcı olur.
13. Yumurtlama program tarafından algılanınca grafik üzerinde enine ve boyuna iki kırmızı çizgi çıkar. Enine olan yumurtlama tarihinizin üstündedir. Boyuna olan da ortalama derecenizi gösterir. Yumurtlamadan önce ısınız bu ortalamanın altında veya hizasındadır. Yumurtlamadan sonraysa üstünde seyreder.
14. Umarım yardımı olmuştur. Herkese tez zamanda hamilelikler. Memnun kalırsanız bana da dua edin

Ya ben bunu resimli yapmıştım ühüüü ama ekleyemiyorum. İnşallah gene isteyenlerin işine yarar.

slm kızlar
nevetnacım ben bu siteyi görmeden önce şöyle bir şey yaptım:
hamilelerin ateş tablolarından örnekler aldım10a yakın excelde kendim yaptım grafikleri:))
sonradan gördüm bu sitedeki grafikleri(

bugun testi negatif cıkıp pazartesiyi bekleyen güller, Allah gönlünüze göre verir inşallah
bu arada resmimis seninde testi belirginleşmiş cok mutlu oldum canım.

jarnana hoşgeldin, ben bal tarcın corekotu yediğim ay kaldım hamile.(bu ay:) )
o yüzden herkese öneriyorum.bir ay deneyin bişi olmaz.
ama soğan kürünü tamamen pkosu olanlara ve kist temizlemek için öneriyorlar ki ben hiç önermiyorum arkadaşlar.

Aslında seninki gibi de yapılır justreadercım. Güzel dileklerin için sağol. Bu ayki grafiğini bi ara buraya ekleyebilirsen güzel olur aslında. Hamiş grafiği görürüz :)

Kızlar size bi akıl danışıcam. Şimdi yarın annemin doğumgünü onunla çarşıya çıkıcaz ve bizim ev Bahçelievler MedicalParkın yanıbaşında. ışten izin aldım sabahtan anneme gidicem. Şeytan diyoo ki sabah ateşin gene yüksek çıkarsa hastanenin önünden geçiyorsun madem bi kan testi yaptır. Dinlesem mi ben o şeytanı? Ama varsa ve gidiciyse diye de düşünüyorum bilmiyorum. Pazartesi çok uzak yaaa.

ben grafiğimi yaptım şöyle çıktı bi bakar mısınız arkadaşlar çok karışık hiçbişey anlamadım..

Eklentiler

• $111.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 30

eline sağlık nevetnacım cok güzel olmuş

evet canım daha belirgin ama net değil hala

ben grafiğimi yaptım şöyle çıktı bi bakar mısınız arkadaşlar çok karışık hiçbişey anlamadım..

Canim 15. gün yumurtlamışsın. Çizgilerin kesik kesik olmasının nedeni ateşinin çok oynamış olması ve akıntı bilginin olmaması olabilir. Çizik çizik olunca program emin değil, tahmin ediyor demek. Ama bariz ateşin yükselmiş. Tek bir noktada orta çizginin altına düşmüş o da zannederim yerleşme düşüşü. İnşallah böyle devam eder canım. Community var solda. Onun altında Charts Gallery var başka insanların grafiklerine bakabiliyorsun. Kaşılaştırabiliyorsun. Bir sürü hamile var ki ateşleri oynamış durmuş. Canım sen de 15. günü mü düşünmüştün yumurtladığın gün olarak? Farklı değil yani. Bence çok açık görünüyor ateş yükselişi saol ve sağ taraf arasında. :lepi:

sizde tanıtırsanız sevinirim?

bende 22 yasindayim hollandada oturuyorum,,,6 yillik evliyim 15 aydir esimin yaninda yurtdisindayim ve 15 aydir bebek istiyoruz ,,,bebek dusuncesi aklimiza dustugunde doktora gidip butun testlerimi yaptirmistim,,,prolaktin hormonum azicik yuksek cikmisti onun icin son 1 ay haric yaklasik 1 senedir parlodel ve folik asit kullaniyorum,,,ogrenciyim ayni zamanda ev hanimi,,,son 2 aydir ates olcumu yapiyorum,,,onun disinda bebekle ilgili kur veya bal tarcin corek otu gibi seyler yapmadim,,,,baska sorun olursa yanitlarim hayatim,,,ammaa tanittim bende haaah kendimi kaydirigubbakcemile3

Güzelim belki sende böyle düz çıkacak bünye meselesi. Siz gün aşırı çalışıyor musunuz, evet, tamam bitti o zaman. Bence 8 Kasımda yumurtladın sen. Hadi hayırlı olsun gazan :))

saol sekercim ama gecen ay adet gunune kadar 36.9.--36.7--36.8 gibi devam etti adet oldugum gun 36.4 du ama bu ay 36.1 de takildi kaldi bozuk plak gibi anlamadim gitti,,,,bakalim ilerleyen gunlerde neler olucak,,,,

nevetnam süpersin deniyorum bunu yapayım

Loveli canım aşkolsun ne var ki :)) Kardeş topik açtım grafikleri koyalım diye. Grafiklerimizi her ay oraya ekleriz, böylece burada sayfalarda kaybolmaz diye düşündüm. Bu senin bu ayki grafiğin mi? Son gün böyle düştü mü? Yoksa bu geçen ay mı?

saol sekercim ama gecen ay adet gunune kadar 36.9.--36.7--36.8 gibi devam etti adet oldugum gun 36.4 du ama bu ay 36.1 de takildi kaldi bozuk plak gibi anlamadim gitti,,,,bakalim ilerleyen gunlerde neler olucak,,,,

Dur canım daha çok yeniyiz bu işte. Belki geçen ay istisnaydı bilemeyiz. Sonuçta yükselme olmuş. Belki seninki de şekerkız gibi kademe kademe artacak 36.2 olacak 2-3 gün sonra 36.3. Bir de geçen ayki düzensizlikten olabilir.

resmi buraya nasıl ekleyebilirim ben?
birkaç kez denemiştim olmadı
siz tarif ederseniz, bende grafikimi resim olarak kaydedidiyim.

nevetna biliyorum annene sürpriz yapmak istiyorsun ama eğer sonuç negatif ise senin de günün kötü gececek bence bekle p.tesiyi canım
bu arada yarın aşılamadan sonra kaçıncı günün?

Canım ben loveli gibi yapmayı bilmiyorum. Grafiğin üstüne sağ tıkladım kaydet dedim. Sonra o .png olarak kaydedildi. Onu herhangi bi foto programında açtım ve jpg olarak en düşük çözünürlükte kaydettim ve onu eklenti olarak yükledim. Loveli sen nasıl yaptın?

Ben aşılama olmadım ama yumurtlamadan sonraki 13. gün. Ayy içimi okuyosun kız. Evet anneme söylerim sevinir diye düşünmüştüm. Ama haklısın, eğer yoksa , ki büyük ihtimal bu, günüm kötü geçecek. Sağolasın.

ya o eklenti kısmını anlamıyorum nevetna
bende resim olarak kaydedebildim ama buraya koyamadım(

ya 2-3 topicta geziyorum ya nevetnacım, demin okudum seni sanki 14.gun baktırdım adetin 26.gunuydu dememişmiydin canım?
beynimmi sulandı??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…