Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

28ekim 36.4 R.baslangici (1.gun)
29ekim 36.2 R.2.gun
30ekim 36.1 R.3.gun (bitiyo gibi sanki)
31ekim 36.1 R.4.gun (sadece peceteyle sildigimde bide oksurgumde geliyo)
1kasim 36.1 R. bitti
2kasim 36.1 Şeniz (saat 8 de olctum)
3kasim 36.3 ( saat 8 de olctum ondan mi yuksek cikti acep gerci dunde 8 de olcmustum ama)
4kasim 36.1 Şeniz (saat 7 de olctum)
5kasim 36.1
6kasim 36.1
7kasim 35.9 Şeniz
8kasim 35.9 Şeniz
9kasim--------- (olcemedim)
10kasim 36.1
11kasim 36.1 Şeniz
12kasim 36.1 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

bu nasil bi ates yaauuww anlayaniniz varsa banada aciklarmisiniz canikler allah rizasi icin....acep benim termosumun pilimi zayifladi dicem ama boyle otomatik cikmaz heralde dimi,,,yada tam 36.1 olcutugum bir gun bozulduda ondan her acip kapatmamda ondanmi ayni cikiyo dicemm ama ozamanda acilmazdi sanirim,,, kaydirigubbakcemile3 kendim sordum kendim cvpladim ne guzel oldu dimi yerimseniben kaydirigubbakcemile3

ezelcım yazmıstım sana cok uzuldum dıye okumadın sanırım.. bende ıstedım arkadaslardan kecıboynuzu tarcın corekotu karısımını ama kımseden ses cıkmadı

canım seninle denk gelemiyoruz yazdıklarımızı göremiyoruz birbirimizin. bende üzüldüm ama hayırlısı allah ne zaman kısmet ederse o zaman olcak aralık içinde heveslenmiyorum çünkü sağ tarafımdaki ağrı devam ediyo ve tedvi olabilirim belki uzun sürer. bugün dr.a gittim nasıl olsa regl oldum alttan muayene edemez geride çeviremez bu durumu değerlendireyim dedim kaydirigubbakcemile3 devlet hastanesine gittim 3 tane dr. var 2 bayan 1 erkek bayanlardan 1'ini kimse beğenmiyor onda hiç sıra yoktu bende ona gittim nasıl olsa muayene olmıcam diye diğerlerinde sıra beklemek zor geldi anlattım durumu benden başka hastası olmayınca güzel güzel dinledi sonrada ultrason verdi regl bitince çektir dedi salı gününe randevu aldım alttan muayeneden yırttım şimdilik inşallah kötü bişey çıkmaz ama kist gibi bişey çıkarsa ya diğer bayan dr.a (burdaki en iyi bayan dr) yada özel hastanedeki erkek dr.a (burdaki en iyi erkek dr) gitcem aslında utanacağım için erkek istemiyorum hem eşimde gelcek alttan muayene gerektiren bişe olursa eşimin yüzü şekilden şekile gircek bende sinir olcam ve utanırım ben başıma hiç böle bişey gelmemişti ama özel hastane olduğu için daha güvenli gibi geliyo bana. kadın dr ise devlet hastanesinde o yüzden pek istemiyorum sallıyolar gibi geliyo nebileyim birazda asık suratlı bi kadın. inşallah kötü bişey çıkmazda bu düşüncelerden kurtulurum. hamile kalsam doğum için kime giderim onuda bilmiyorum sanırım ondada devlet hastanesindeki erkek dr.un özel yerine giderim o doğumda iyi. bu iş havuz problemine döndü ben karar verene kadar doğururum valla :roflol:

merhaba teşekkürler.yaklaşık 3yıllık evliyim 1yıldan fazla bebek istiyoruz.bakalım yaşım 21 bir dahaki aya dr ye gidip ovulasyon takibi yaptırıcam.geçen ay gittim ilk kez doktora gecikmem olunca onun öncesinde hiç birşey yapmadım bebekle ilgili ne ovulasyon günümü belirledim ne ateş ölçümü ne kür..

jarnana_21 canim hosgeldin yurtdisinda nerdesin?kac yasindasin?kac yillik evlisin?ne kadardir bebis dusunuyosunuz???
ay kusura bakma cok sordum ama yeni gelen arkdslari tanimak isteriz tatlim....aslinda nevetcanim cok yardimsever cok samimi ve candan bi arkdsmzdir herkese cok fazla yardimi dokunur kotu niyetle oyle yazdigini dusunme tatlim,,,tanidikca alisicaz birbirimize hayatim,,,

sizde tanıtırsanız sevinirim?

Yeni ay yeni umut
25 ekim 1.GÜN 36.3
26 ekim 2.GÜN 36.2
27 ekim 3.GÜN 36.1
28 ekim 4.GÜN 36.1
29 ekim 5.GÜN 36.3
30 ekim 6.GÜN 36.5
31 ekim 7.GÜN -----
1 kasım 8.GÜN -----*****
2 kasım 9.GÜN 36.2
3 kasım 10.GÜN 36.1*****
4 kasım 11.GÜN 36.1*****
5 kasım 12.GÜN 36.0 ÇATLATMA ıĞNESı SAAT 3
6 kasım 13 GÜN 36.1*****
7 kasım 14.GÜN 36.3
8 kasım 15.GÜN 36.5*****
9 kasım 16.GÜN 36.6
10kasım 17.GÜN 36.6
11kasım 18.GÜN 36.5
12kasım 19.GÜN 36.6

evet canlarım tablom böyle karnımın altında ağrı ,beyaz akıntı, ayaklarımın ağrısı ,hafif bulantım var

ben 2 buçuk yıllık evliğim temmuzda bebeğim gelişmediği için aldırdık yaşım 31 ocakta 32

inşallah jarnana
sen her sabah uyandığında çok geç olmamak kaydıyla ölç ve not et ateşin adete doğru düşerse adet olacaksın ama yüksek devam ederse hamilesin
adetin bitinince ateşin yükselir yumurtlama olacağı zaman düşer 0.1-0.3 derece o gün önemli ertesi gün yükselişe geçerse yumurtlama olmuş ogün de önemli çalışma olmalı

bende 3yıllık ama 1yıldan fazladır olmuyor hiç hamile kalmadım ilk kez geçen ay gittim doktora adetim 1ay gecikmişti meğer strestenmiş.bugüne kadar ne ovulasyon takibi yaptım ne ateş ölçtüm ne kür elbet olur diyodum ama şimdi birşeyler yapmaya başlayacağım.önümüzdeki ay ovulasyon takibi yaptırıcam doktora bakalım kısmet.hamile kalmayı kolaylaştırıcı herşeyi biliyorum ama yurtdışındayım bulamıyorum

inşallah jarnana
sen her sabah uyandığında çok geç olmamak kaydıyla ölç ve not et ateşin adete doğru düşerse adet olacaksın ama yüksek devam ederse hamilesin
adetin bitinince ateşin yükselir yumurtlama olacağı zaman düşer 0.1-0.3 derece o gün önemli ertesi gün yükselişe geçerse yumurtlama olmuş ogün de önemli çalışma olmalı

çok teşekkür ederim bugün reglimin bittiği 7.günüm yarından itibaren başlayacağım.benim adetlerim düzenlidir hiç aksamaz bir kez geçen ay gelmemişti onuda bu ay söktürücü vermişti dr um oldum.ama ovulasyonumun olduğunu nasıl anlıcam onu bir türlü kestiremiyorum:)

canım seninle denk gelemiyoruz yazdıklarımızı göremiyoruz birbirimizin. bende üzüldüm ama hayırlısı allah ne zaman kısmet ederse o zaman olcak aralık içinde heveslenmiyorum çünkü sağ tarafımdaki ağrı devam ediyo ve tedvi olabilirim belki uzun sürer. bugün dr.a gittim nasıl olsa regl oldum alttan muayene edemez geride çeviremez bu durumu değerlendireyim dedim kaydirigubbakcemile3 devlet hastanesine gittim 3 tane dr. var 2 bayan 1 erkek bayanlardan 1'ini kimse beğenmiyor onda hiç sıra yoktu bende ona gittim nasıl olsa muayene olmıcam diye diğerlerinde sıra beklemek zor geldi anlattım durumu benden başka hastası olmayınca güzel güzel dinledi sonrada ultrason verdi regl bitince çektir dedi salı gününe randevu aldım alttan muayeneden yırttım şimdilik inşallah kötü bişey çıkmaz ama kist gibi bişey çıkarsa ya diğer bayan dr.a (burdaki en iyi bayan dr) yada özel hastanedeki erkek dr.a (burdaki en iyi erkek dr) gitcem aslında utanacağım için erkek istemiyorum hem eşimde gelcek alttan muayene gerektiren bişe olursa eşimin yüzü şekilden şekile gircek bende sinir olcam ve utanırım ben başıma hiç böle bişey gelmemişti ama özel hastane olduğu için daha güvenli gibi geliyo bana. kadın dr ise devlet hastanesinde o yüzden pek istemiyorum sallıyolar gibi geliyo nebileyim birazda asık suratlı bi kadın. inşallah kötü bişey çıkmazda bu düşüncelerden kurtulurum. hamile kalsam doğum için kime giderim onuda bilmiyorum sanırım ondada devlet hastanesindeki erkek dr.un özel yerine giderim o doğumda iyi. bu iş havuz problemine döndü ben karar verene kadar doğururum valla :roflol:

ezelcım ıhmal etme kadın erkek gıt doktora ıhmale gelmez ınsallah bı sorun cıkmaz ama sen yınede en kısa zamanda gorun

canım ateşin düştüğü gündür yumurtlama
kaç günde bir oluyorsunyardımcı olayım otomatik hesaplayııcıları denedin mi

canım unutmadan söyleyeyim nevetnacığıma kızma şanslının dediği gibi yardımsever moral kaynağıdır o tepki sana değildi gerçekten 2 günde bir yazıyoruz bunlarıı o yüzden sen yaz ekle tablonu yorumarızz gün gün

1.gün 29 ekim 36.4 R
2.gün 30 ekim 36.7R
3.gün 31 ekim ölçemedım ( adetim bıttı gıbı bışıy hıc boyle kısa surmesdı)
4.gün 01 kasım ölçmedim (damla damla bıttı)
5.gün 0 2 kasım 37.1 bu neya nıye boyle normalde bıle boyle cıkmamıştı
6.gün 03kasım 36.8
7.gün 04 kasım 36.2
8.gün 05 kasım ölçmedim
9.gün 06 kasım 36.0 seffaf akıntı ******
10.gün 07 kasım 36.0 uzayan seffaf akıntı ******
11.gün 08 kasım 35.9 uzayan seffaf akıntı *****
12.gün 09 kasım 35.9 akıntı *****
13.gün 10kasım 36.0 akıntı yok *****
14.gün 11 kasım 36.1 ıslaklık hissi var ovulasyon testi ıkıncı cızgı sılık ******
15.gün 12 kasım 36.1 ıslaklık hissi ovulasyon testi cok sılık varla yok arası

ŞİMDİ BENIM YIMIRTLAMA DONEMIM BITTIMI O ANLAMAMA GELIO KIZLRA ILKKEZ KULLANDIM BUAYDA PEK BILGIM YOK ARTIK GUN ASIRIMI YAPSAM CALIŞMALARIMIZI

Ağır ama emin adımlarla gidiyorsun canım. Sen bugünü de değerlendir. Benim de çizgilerim hep silikti hiç koyulmadı. Oluyor öyle bazen.

Yeni ay yeni umut
25 ekim 1.GÜN 36.3
26 ekim 2.GÜN 36.2
27 ekim 3.GÜN 36.1
28 ekim 4.GÜN 36.1
29 ekim 5.GÜN 36.3
30 ekim 6.GÜN 36.5
31 ekim 7.GÜN -----
1 kasım 8.GÜN -----*****
2 kasım 9.GÜN 36.2
3 kasım 10.GÜN 36.1*****
4 kasım 11.GÜN 36.1*****
5 kasım 12.GÜN 36.0 ÇATLATMA İĞNESİ SAAT 3
6 kasım 13 GÜN 36.1*****
7 kasım 14.GÜN 36.3
8 kasım 15.GÜN 36.5*****
9 kasım 16.GÜN 36.6
10kasım 17.GÜN 36.6
11kasım 18.GÜN 36.5
12kasım 19.GÜN 36.6

evet canlarım tablom böyle karnımın altında ağrı ,beyaz akıntı, ayaklarımın ağrısı ,hafif bulantım var

Ay maşallah harika gidiyor loveli. Ağrın regl ağrısı gibi mi? İnşallah rahmin yerleşiyor büyüyodur.

28ekim 36.4 R.baslangici (1.gun)
29ekim 36.2 R.2.gun
30ekim 36.1 R.3.gun (bitiyo gibi sanki)
31ekim 36.1 R.4.gun (sadece peceteyle sildigimde bide oksurgumde geliyo)
1kasim 36.1 R. bitti
2kasim 36.1 Şeniz (saat 8 de olctum)
3kasim 36.3 ( saat 8 de olctum ondan mi yuksek cikti acep gerci dunde 8 de olcmustum ama)
4kasim 36.1 Şeniz (saat 7 de olctum)
5kasim 36.1
6kasim 36.1
7kasim 35.9 Şeniz
8kasim 35.9 Şeniz
9kasim--------- (olcemedim)
10kasim 36.1
11kasim 36.1 Şeniz
12kasim 36.1 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

bu nasil bi ates yaauuww anlayaniniz varsa banada aciklarmisiniz canikler allah rizasi icin....acep benim termosumun pilimi zayifladi dicem ama boyle otomatik cikmaz heralde dimi,,,yada tam 36.1 olcutugum bir gun bozulduda ondan her acip kapatmamda ondanmi ayni cikiyo dicemm ama ozamanda acilmazdi sanirim,,, kaydirigubbakcemile3 kendim sordum kendim cvpladim ne guzel oldu dimi yerimseniben kaydirigubbakcemile3

Güzelim belki sende böyle düz çıkacak bünye meselesi. Siz gün aşırı çalışıyor musunuz, evet, tamam bitti o zaman. Bence 8 Kasımda yumurtladın sen. Hadi hayırlı olsun gazan :))

hiç hoş bir merhabe değildi.bende sabahtan akşama kadar yurtdışında yalnız olduğum için okuyorum öyle girip pat diye sormadım 30 sayfa kadar okudum sormak suçmu bir cevap veren olsaydı selamlaşır sohbet ederdik.nerden biliyorsun eskileri okumadığımı böyle birşey söylüyorsun yaptığın çok ayıp bilesin.elbet bir insan evladı çıkar nasıl yapıldığını anlatan!!!

Hiii kızma jarnana ya. Bak o kadar kusura bakma falan dedim. Özürler dilerim. Ama şöyle oluyor bir süredir, insanlar geliyor, nasıl yapıyorsunuz diyorlar, cevap veriyoruz, sonra hiç yanıt vermiyorlar, gidiyorlar. Sana patlamışım. Benim adetime 3 gün var, ya adet öncesi gerginliği ya da inşallah bebiş gerginliği :) Bak sen beni affet, çocuğun göbek adını jarnana koyayım. Neredesin yurtdışında? Ben 6 yıl Amerikada kaldım biliyorum o yalnızlığı çok zor. Allah yardımcın olsun. Bak barıştık mı?:mymeka: Bak tokatladım kendimi...

Ezelciim gözünü korkutmak istemem ama vajinal ultrason diye bişey var kuşum. Yani alttan ultrasonla muayene. Devlet hastanesinde yaptırdım ben ve yapan kadındı. Hatta o kata erkek girmesine izin vermiyorlardı. Merak etme hiç canın yanmıyor. Böyle kaygan bişey sürdü kadın, zaten büyük de değil. Ufacık. Hiç korkma, bi dakkada bitiyor. Bi de erkek doktorun yanında hemşire olur zaten, asla yalnız kalmazsın doktorla. Bence eşini götürme. Zaten izin de vermeyebilirler. Ama verirlerse de eşin bi tuhaf olur. Yapma bence. Güvendiğin bi kız arkadaşınla veya akrabanla git daha iyi.

Günaydın arkadaslar, ben bu ay ateş ölçmeye devametmeyecegim, oturp günümü bekleyeceğim artık. Monitöre göre dün ve evvelsi gün yumurtlama gunlerimdi ama biz bu 2 gunü de boş geçtik. Moralim çok bozuk. 3 yıldır her ay aynı sonucu görmekten, gün saymaktan, ilaç yutmaktan, ateş olcmekten, hepsinden bıktım artık. Bu ay da bütün cabalarım bosa gitti. Doktora, ilaçlara, testlere verdigim onca para, çektiğim acı,sıkıntı, cevremdeki tüm kadınların birer birer hamile kalması... 35 yasını bitirdim ben, tek istediğim anne olmak. Söyleyin bana daha ben ne yapayım???

Pellycim, okuyunca çok üzüldüm.
Dedimki çekmeyen bilemez, anlayamaz.
İnan hiçbiri boşa gitmedi canım çabalarının, er geç karşılığını alacaksın.
Ama bazen birşeyler üstüste geliyor maalesef, bu ay gününde çalışamadınız diye dünyanın sonu değil güzelim elbet.Eminimki canını sıkan başka şeylerde oldu.
Sen üzülünce hepimiz üzülüyoruz canım, zaten paylaşmak için burdayız ama istersen biraz bu konulardan uzak dur, belki iyi gelir.

Ya hergun hepinize dua ediyorum arkadaşlar, umarım tez zamanda Allah nasip eder bebişlerinizi arkadaşlar.

canım unutmadan söyleyeyim nevetnacığıma kızma şanslının dediği gibi yardımsever moral kaynağıdır o tepki sana değildi gerçekten 2 günde bir yazıyoruz bunlarıı o yüzden sen yaz ekle tablonu yorumarızz gün gün

yarın yapmaya başlayacağım bakalım.bu arada ben bugüne kadar regl olacağımı anlıyordum hep çünkü üşüyordum 1gün öncesi bi serinlik oluyordu:) bu ateş ölçme işini ovulasyon için başlıcam ben bakalım artık olmadı öbür ay ovulasyon takibi.geçen ay adetim gecikince dr beni muayene ettiğinde yumurtaların az çalışıyor sanırım dedi nerden anladı ilk muayenede bilmiyorum ama çok üzüldüm.aranızda varmı böyle bişeyle karşılaşan?

olabilir jarnana incir kürüfalan ya da bal çörek otu tarçın kürü yap

incir kürünü yapınca kustum afedersin ama bal çörek otu tarçını yapmayı düşünüyorum sağolasın

X