Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

nevetna çok teşekkür ederim yorum için eşimde de bende de problem yok şükür gün aşırı yapalım diyoduk bu ay ama bakalım ovulasyona kadar hergün sonra gün aşırı yapabiliriz ... herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar diliyorum Allahtan... bu ay buralardayım görüşürüz..

ayseyıldırım.pelly1..nevetna.lovelıyım hepınıze tesekkur ederım ve yazan butun arkadaslara destegınızı hıc esırgemedınız benden...hepınız cok ıyısınız..halden anlıyosunuz..cuma gunu sabahtan tahlılım var oglen 12 ..1 gıbı alıyorum ınsallah guzel haberler verırım sıze..

ayseyıldırım.pelly1..nevetna.lovelıyım hepınıze tesekkur ederım ve yazan butun arkadaslara destegınızı hıc esırgemedınız benden...hepınız cok ıyısınız..halden anlıyosunuz..cuma gunu sabahtan tahlılım var oglen 12 ..1 gıbı alıyorum ınsallah guzel haberler verırım sıze..

canım sıkma canını Rabbim sana onu nasip ettiyse eğer o senin değilsede şükredicez yeniden denicez senin bi kızın varmış ne güzel Rabbim olmayanlara versin
senin bebişinin değeride inşallah katlanır 300 den fazla çıkar
hemen haber ver olurmu

Günaydın kızzzlar. Kimse yok daha. Pöff. Canım şöyle güzel bi hamiş haber, çekti. Saman nezlesinden sanırım gözlerim kamaşık kamaşık yorgun gibi.

Değerlendirmekle iyi etmişsiniz. Güzel olmuş, aferin. Ateşin de iyice düşmüş.

Ama şekerkız senin ateşin regl zamanı çok yüksekmiş, bi arkadaş hasta mısın demişti galiba. Belki üşüttün ve iyileştin. Bu kadar erken yumurtlama da olabilir, ihtiyadi fikfik zamanı kaydirigubbakcemile3

Resimmis, başka arkadaşların adetlerine 2-3 gün kala ovulasyon testi yapıp çift çizgi gördüklerini biliyorum. Yani idrar testi gibi. Ama sanırım idrar testin varsa onu yapmak daha iyi.

çok teşekkür ederim arkadaşım yorumun için..

nevetna bugün çalışsammıki

Ay görmeden çıkmışım, kusura bakma. Valla ben bunu çok araştırdım. Özellikle yabancı siteler diyor ki, erkekte sperm sorunu yoksa ovulasyon testinde çift çizgi görene kadar gün aşırı, ovulasyon testinde iki çizgiyi görünce ateş yükselene kadar her gün. Hatta günde iki defa çalışanlar var. Diyorlar ki, sperm problemi olmayan erkekte günde iki defa evet düşürür sperm sayısını birazcık ama hamile kalma şansını çok arttırır. Sperm problemi varsa doktorunuza danışın diyorlar. Senin ikinci koyu çizgin çıkmış, bu demek ki 12-24 saat içinde yumurtlama olacak. Sperm sorunu varsa eğer ve dün çalıştıysanız, yarın sabah erken çalışılabilinir mesela. Sperm sorunu yoksa hiç durmayın derim. Bilmiyorum itirazı olan olabilir. Ama ben şimdilik bunu uyguluyorum.

nevetna çok teşekkür ederim yorum için eşimde de bende de problem yok şükür gün aşırı yapalım diyoduk bu ay ama bakalım ovulasyona kadar hergün sonra gün aşırı yapabiliriz ... herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar diliyorum Allahtan... bu ay buralardayım görüşürüz..

Prettycim rica ederim. Yalnız ateşin yükselip ovulasyon bittikten sonrakiler hani diyorsun ya gün aşırı yaparız, kendi mutluluğunuz için yapmış olursunuz :kedi: Ne de olsa ovulasyondan sonra yumurtanın ömrü 20-24 saat, en ideal koşullarda.

Öff kızlar ya insan bi işaret görmek istiyoo. Çok sinir bu bekleme süreci.

asmecigim cok sevindim canim kalp atislarini duymus olmana, insallah saglikla kucagina aldigin zaman bebegini butun mide bulantilarini cektigin agrilari unutursun merak etmea.s.

sağol canım bugün öğleden sonradan beri çok iyiyim :) aksam bir sürü yemek yedim hatta özlemişim yemeği:))

asmecim canimmm cok sevindim ayy negusel biseydir diye tahmin ediyorum kalp atislarini duymak,,,insani cok heyecanlandirir heralde tak tuk tak tuk ses gelirya bole dizilerde filmlerde gosterirler ozaman bile heyecanlaniyorumki bide gercekte duysam bayilirim heralde heyecandan akannehir

şanslı ,resimiş sağolun darısı başınıza inşallah

arkadaşlar merhaba,
ya affınıza sığınarak soruyorum ama ateş ölçme amacı ne? :KK43::KK43:CADIARZU

ayy ben bugün buranın muhtarı gibi oldum. Son haftaya giriyorum ya kopamıyorum topikten. Bi yandan da yaprak dökümü açık iyice ağlak olmuş bu dizi.

Canımcım ateşimizi adet döngümüzü tanımak ve yumurtlama günümüzü tespit etmek için ölçüyoruz. Hoş ben alıştım, hamile kalsam da ölçücem galiba :))) Yumurtlayana kadar ateşin düşük seyrediyor, yumurtladığının ertesi günü projesteron hormonu salgılanması sebebiyle ateş en az 0.1 derece yükseliyor, genelde daha fazla. Mesela 2-3 ay 15. günde yumurtladığını görüyorsun ve ona göre çalışıyorsun. Herkes 14. gün yumurtlamıyor ya.

Daha detaylı bilgi geçmiş sayfalarda var. Azıcık çalışın ayol, eskiler de bize sınav yapsınlar. Kendimi tıp öğrencisi gibi hissediyorum artık sırnaşık şey

28ekim 36.4 R.baslangici (1.gun)
29ekim 36.2 R.2.gun
30ekim 36.1 R.3.gun (bitiyo gibi sanki)
31ekim 36.1 R.4.gun (sadece peceteyle sildigimde bide oksurgumde geliyo)
1kasim 36.1 R. bitti
2kasim 36.1 Şeniz (saat 8 de olctum)
3kasim 36.3 ( saat 8 de olctum ondan mi yuksek cikti acep gerci dunde 8 de olcmustum ama)
4kasim 36.1 Şeniz (saat 7 de olctum)

bugunki tablomda boyle bakalim,,,,

ayy ben bugün buranın muhtarı gibi oldum. Son haftaya giriyorum ya kopamıyorum topikten. Bi yandan da yaprak dökümü açık iyice ağlak olmuş bu dizi.

Canımcım ateşimizi adet döngümüzü tanımak ve yumurtlama günümüzü tespit etmek için ölçüyoruz. Hoş ben alıştım, hamile kalsam da ölçücem galiba :))) Yumurtlayana kadar ateşin düşük seyrediyor, yumurtladığının ertesi günü projesteron hormonu salgılanması sebebiyle ateş en az 0.1 derece yükseliyor, genelde daha fazla. Mesela 2-3 ay 15. günde yumurtladığını görüyorsun ve ona göre çalışıyorsun. Herkes 14. gün yumurtlamıyor ya.

Daha detaylı bilgi geçmiş sayfalarda var. Azıcık çalışın ayol, eskiler de bize sınav yapsınlar. Kendimi tıp öğrencisi gibi hissediyorum artık sırnaşık şey

teşekkür ederim bilgilendirme için bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu.ben de alayım bir derece bariiii :))))

tebrikler canım çok güzel bir haber:CüvCüv:
cok tesekkur ederım asme ılk tahlılım 79 cıktı ıkı gun sonra 142 doktor artıs bekledıgımız gıbı degıl dedı cuma gunu tekrar kan vercem ınsallah ıyı cıkar ne uyku var ne ıstah oyle uzgunum kı..

kızlar selam nabersiniz?
ben bu ay ilk defa ateş ölçüyorum da,
tablomu yorumlarmısınız opuyorumnanaktan

19 Ekim --- 1.gün --- ***
20 Ekim --- 2.gün ---
21 Ekim --- 3.gün --- ***
22 Ekim --- 4.gün ---
23 Ekim --- 5.gün --- ***
24 Ekim --- 6.gün ---
25 Ekim --- 7.gün --- ***
26 Ekim --- 8.gün ---
27 Ekim --- 9.gün --- ***
28 Ekim --- 10.gün --- 36.1 --- ***
29 Ekim --- 11.gün --- 36.1 ---
30 Ekim --- 12.gün --- 36.2 --- ***
31 Ekim --- 13.gün --- 36.1 ---
01 Kasım -- 14.gün --- 36.4 --- şeffaf uzayan akıntı
02 Kasım -- 15.gün --- 36.2 --- *** ***
03 Kasım -- 16.gün --- 36.3 --- *** akıntı arttı
04 Kasım -- 17.gün --- 36.5 --- *** akıntı arttı

29 Ekim
1.Gün--------------36.3 R (femera+b-t-a-p-g)
2.Gün--------------36.5 R (femera+b-t-a-p-g)
3.Gün--------------36.5 R (femera+b-t-a-p-g)
4.Gün--------------36.3 R (femera+b-t-a-p-g)
5.Gün--------------36.2 R (femera+b-t-a-p-g)
6.Gün--------------36.3 (b-t-a-p-g)
7.Gün--------------36.2 (b-t-a-p-g) Şeniz
8.Gün--------------36.3 (b-t-a-p-g)

kızlar selam nabersiniz?
ben bu ay ilk defa ateş ölçüyorum da,
tablomu yorumlarmısınız opuyorumnanaktan

19 Ekim --- 1.gün --- ***
20 Ekim --- 2.gün ---
21 Ekim --- 3.gün --- ***
22 Ekim --- 4.gün ---
23 Ekim --- 5.gün --- ***
24 Ekim --- 6.gün ---
25 Ekim --- 7.gün --- ***
26 Ekim --- 8.gün ---
27 Ekim --- 9.gün --- ***
28 Ekim --- 10.gün --- 36.1 --- ***
29 Ekim --- 11.gün --- 36.1 ---
30 Ekim --- 12.gün --- 36.2 --- ***
31 Ekim --- 13.gün --- 36.1 ---
01 Kasım -- 14.gün --- 36.4 --- şeffaf uzayan akıntı
02 Kasım -- 15.gün --- 36.2 --- *** ***
03 Kasım -- 16.gün --- 36.3 --- *** akıntı arttı
04 Kasım -- 17.gün --- 36.5 --- *** akıntı arttı

Tubilosh hoşgeldin. Normalde siklusların düzenli midir? Biraz bilgi verirsen daha rahat yorumlarız ama bu tabloya ve akıntı durumuna göre 15. gün ovülasyon olmuş gibi geldi bana. 2 gündür de yükselmiş.
Bu arada her sabah yataktan kalkmada ve dilaltından ölçüyorsun değil mi?

günaydın arkadaşlar..

bugünkü ateş tablom..

1- 36.2(bu ölçümü sabah almıştım adetim başlamamıştı. adetim akşam başladı)
2- 35.7
3- 35.4
4- 35.2
5- 35.5
6- 35.9
7- 34.8(regl in son günü)(ovülasyon testinde 2. çizgi çok silik)
8- 36 (ovülasyon testinde 2. çizgi dahada silik )
9- 35.9(ovülasyon testinde 2. çizgi dünkünden silik)
10- 35.4(ovülasyon testinde 2. çizgi çok az koyulaştı)
11- 35.9(ovülasyon testinde 2 çizgi hala silik :KK43:( sanırım koyu çizgi olmayacak )
12- 34.4(ovülasyon testinde 2 çizgi çok silik )
13- 34.8(ovülasyon testinde 2 çizgi çok az koyulaşmış)
14- 34.8(ovülasyon testinde 2 çizgi biraz daha koyulaşmış)
15- 34.9(ovülasyon testinde 2. çizgi 1. çizgiyle aynı koyulukta)
16- 35.8(ovülasyon testinde 2. çizgi biraz silikleşti)
17- 35.8(ovülasyon testinde 2. çizgi biraz silikleşti)
18-36.1
19-35.8
20-35.9
21-35.7
22-36.1
23-36.1
24-35.9
25-
26-
27-
28-
29- (beklenmeyen adet günüm)

canım biraz daha bekle istersen. 27. gün falan yap bence. Ama yerleşme kanaması gibi bişey hissettiysen ve bol bol testim var dersen dene. Negatif çıkarsa üzülme ama, daha çok erken.

X