Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

Arkadaşlar ben bu konuda hiç bişi bilmiyorum.Ateş ölçmede yumurtlama vaktini nasıl yakalıycaz?yani ısımız düşüp tekrar yükselince yumurtluyoruz ..Belkide yükselnce çokdan yumurtlamıs oluyoruz ,belkide kaçırıyoruz..Yani hiç anlamadım ben bu konuyu .ardım eder misiniz bana mafoldumben

Arkadaşlar ben bu konuda hiç bişi bilmiyorum.Ateş ölçmede yumurtlama vaktini nasıl yakalıycaz?yani ısımız düşüp tekrar yükselince yumurtluyoruz ..Belkide yükselnce çokdan yumurtlamıs oluyoruz ,belkide kaçırıyoruz..Yani hiç anlamadım ben bu konuyu .ardım eder misiniz bana mafoldumben

bu bilgi belki sana yardımcı olur canım :1hug:

Vücut Isısı Takibi

Bir adet dönemi (siklus) ortalama 28 gündür.Bir siklusta ovulasyon ortalama olarak beklenen adetten 14 gün önce görülür. Eger adet dönemi daha uzun veya kisa ise ovulasyon günleri degisicektir.Örnegin siklus 35 gün ise (35-14=21) 21.gün,eger siklus 25 (25-14=11) gün ise 11. gün yumurtlama günüdür.

BBT takip etmekle ovulasyonun olup olmadigini ve ovulasyon gününü kestirmek mümkündür.BBT takibi iliski gününü tahmin için de kullanilabilir. BBT ile siklusun 13. günü yumurtlama oldugu tespit edilmisse bir sonraki siklusta adetin 12. günü en ideal iliski zamanidir.
Düzenli yumurtlamasi olan bir kadinda 28 günlük bir siklusun ilk 14 gününde vücut isisi (BBT) 36-37 derece civarindadir. Ovulasyondan (yumurtlamadan) kisa bir süre sonra BBT 37 derecenin üstüne çikar.

Vücut isisi (BBT) yükseldiginde gebe kalmak için genellikle zaman geçmistir. Cinsel birlesme BBT yükselmeden önceki 5 gün içinde olmalidir.Ovulasyon (yumurtlama) sonrasi luteal faz denilen siklusunun 2. yarisi baslar. Bu dönemde hormonlarin etkisiyle BBT 37 derecenin üstünde kalir.Sonraki adetinin ilk gününden itibaren BBT düser.Eger gebelik olursa BBT düsmez ve doguma kadar 37 derecenin üstünde kalmaya devam eder.

Vücutu Isisi (Bazal Body Temperature) Takip Tablosu
Bazal Body Temperature’u takip etmenin en iyi yolu bir BBT tablosu elde etmektir.Bunu doktorunuzdan aldiginiz bilgilerle kendiniz yapabilir , hazir basili tablolar kullanabilir veya sayfamizdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Dogru bir BBT takibini yapmak için asagidaki adimlari takip ediniz.

Dijital bir termometre alınız
Yataginizin basucundaki etajerin çekmecesine tablo,termometre ve kalemi koyunuz
Termometreyi (civali ise) civasiz ucundan tutup sallayarak 36 derecenin altina düsürünüz
Sabah uyandiginizda hiçbir sey yapmadan termometreyi dil altina yerlestirerek atesinizi ölçüp dikkatle okuduktan sonra BBT tablosunda o günkü tarihin karsisina okudugunuz degeri kaydediniz.
Yumurtlamadan sonra adet kanamasinina kadar ortalama 1 derecelik vücut isisi artisi normal bir yumurtlama dönemi oldugunu gösterir. Yumurtlama olmayan adet dönemlerinde isi artisi gözlenmez.Mutlak bir gösterge degildir. BBT takibi ile evde, kendi kendine, yumurtlama düzeni ile ilgili kabaca bir bilgi edinilebilir
.

kızlar bi cevap yok mu ?? çok tedirginim ben ateş ve akıntı olunca hamileyim sanmıştım ama bu kahve akıntı ne böyle ??? doktorumu aramaya değer bişey mi yoksa ben mi büyütüyorum adet mi oalacam hepsi adet belirtisi miydi ???

selam kızlar moralim yerlerde ... ben de ateş ölçüyorum normal vucüt sıcaklığım 36.2 dir benim.. 3 gün öncesine kadar ateşim 36.7 idi sonra 36.6 oldu halen böle devam ediyor... 3 gün önce çok az kahve laka oldu sonra akıntım bembeyaz oldu yumurtlama akıntısı gibi... dün akşamdan beri akıntım kesildi ve az önce kahve leke başladı... ama ateş 36.6 iken adet olmam normal mi doktorumu aramalıyım çok üzgünüm sizlerden yardım ve destek bekliyorum...

merhaba canım bugun kacıncı gunun ?adet gunune yakın olduysa bebişten olabilir o lekelenme :1hug: inşallah öyledir :Saruboceq: anladıgım kadarııylada atesin sabitlenmiş kalmıs çok guzelopuyorumnanaktan test yaptınmı hic ?
guzel haberini bekliyorum canım opuyorumnanaktan

kızlar bugünkü tablooommm

6. gün 8 ekim... 36.4
7. gün 9 ekim... 36.6
8. gün 10 ekim...36.5
9. gün 11 ekim...36.5
10. gün 12 ekim...36.2
11. gün 13 ekim...36.5 ovulasyon testi pozitifff
12. gün 14 ekim...36.5 pozitif
13. gün 15 ekim...36.5
14. gün 16 ekim...36.7
15. gün 17 ekim...36.7
16. gün 18 ekim...36.7
17. gün 19 ekim...36.7
18. gün 20 ekim...36.7
19. gün 21 ekim...37.0
20. gün 22 ekim...36.9
21. gün 23 ekim...36.8
22. gün 24 ekim...36.9

az kaldııı...ne bir bellirti ne bi his.. hiç umut yok :hulya:

sessiz sedasız gelmek istiyordur belkide yigenim sincapım opuyorumnanaktan

amın cnm benım neden bılmıyorum bu ay baskabır heyecan vr ıcımde sankı bebışım tutunmuş gıbı oyle hıssedıyorum rabbım hayırlısınız versın

inşallah hislerin dogru cıkar ve sana melegini getirir canım :Saruboceq::Saruboceq:

ehehehe canım benim sağol inşallah dediğin gibidir.. :Saruboceq:

inşallah bidenem inşalahhhhhhhhhhhhhhhhhhh:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

merhaba canım bugun kacıncı gunun ?adet gunune yakın olduysa bebişten olabilir o lekelenme :1hug: inşallah öyledir :Saruboceq: anladıgım kadarııylada atesin sabitlenmiş kalmıs çok guzelopuyorumnanaktan test yaptınmı hic ?

sessiz sedasız gelmek istiyordur belkide yigenim sincapım opuyorumnanaktan

inşallah hislerin dogru cıkar ve sana melegini getirir canım :Saruboceq::Saruboceq:

amin cnm benım

kızlar cok akıntım var su gibi boyle uzayan belırtı olabılırmı kokusuz .ıdrarımda koyulastı cok su ıcmeme ragmen.acaba pazartesı test yapsammkı cok merak edıyorum

kızlar cok akıntım var su gibi boyle uzayan belırtı olabılırmı kokusuz .ıdrarımda koyulastı cok su ıcmeme ragmen.acaba pazartesı test yapsammkı cok merak edıyorum

daha çok erken canım bekle bence :1hug:eek:puyorumnanaktan

1. Gün---------------36.3 R
2. Gün---------------36.3 R
3. Gün---------------36.5 R
4. Gün---------------36.1 R
5. Gün---------------36.3 R
6. Gün---------------36.2 R
7. Gün---------------36.0 Şeniz
8. Gün---------------36.3
9. Gün---------------36.2 Şeniz (monitör tek çizgi)
10.Gün--------------36.4............(monitör tek çizgi)
11.Gün--------------36.3 Şeniz (monitör iki çizgi) şeffaf yapışkan az uzayan akıntı [preseed]
12.Gün--------------36.5............(monitör iki çizgi) yumurta akı kıvamında şeffaf uzayan akıntı
13.Gün--------------36.1 Şeniz (monitör üç çizgi - LH pik) [preseed]
14.Gün--------------36.3 Şeniz (monitör üç çizgi)
15.Gün--------------36.3 ..........(monitör iki çizgi)
16.Gün--------------36.6 Şeniz (monitör tek çizgi) karnım şişti, gergin ve regl olmuşum gibi ağrıdı bütün gün
17.Gün--------------36.7 karnım şiş
18.Gün--------------36.6 karnım şiş
19.Gün--------------36.6 Şeniz karnım şiş
20.Gün--------------36.8 karnım hala şiş
21.Gün--------------36.3
22.Gün--------------36.6
23.Gün--------------36.4

Günaydın kızslar, bu sabah canım sıkıldı bu değere. Sabah 6'da uyandım, yatak odamız buz gibiydi, yatak bile soğuktu. termometre de tabi. Neyse ölçtüm 36.4 çıktı. Bozuldum biraz. Tekrar yattım, 3 saat daha uyumuşum. Kalktığımda gene ölçtüm ve bu sefer 36.8 çıktı. Odada hava normaldi. Kendimi kandırmak istemiyorum, sanırım bu ay da olmadı. Daha 6 gün var ama ne biliyim regl olma ihtimalim daha yüksek gibi.

hımmm ama regl içinde daha erken bir düşüş değil mi???

Doktora gittim.Elma çekirdeğim 12 mm olmuş.Haftaya belki belli olmaz kalp atışı duyabiliriz dedi :))))) allah isteyen herkese saglıklı bir bebiş versin .. Tahminimize göre eger bir aksilik olmaz ise hazıranda doğacagını düşünmüştük eşimle keske kardeşimle aynı olsa dedım :)) 21 haziran :))) doktor bugün dosyama tahmini doğum 21 haziran yazdı uçacaktım sevinçten kardeşime hemen müjdeyi verdim tabi :)))umarım aksilik olmadan sağ salim alırız kucağımıza darısı sizlerin başına yürekten diliyorum kızlar

Son düzenleme:

canım bugün 35. günüm ama adetim başladı malesef çok şaşkınım çok üzgünüm atş düşmedi ama adet oldum... amaa şunu da söliyim nezle oldum 2 gündür belki düşecekti ateşim onun etkisiyle düşmedi...

11.Gün--------------36.3 Şeniz (monitör iki çizgi) şeffaf yapışkan az uzayan akıntı [preseed]
12.Gün--------------36.5............(monitör iki çizgi) yumurta akı kıvamında şeffaf uzayan akıntı
16.Gün--------------36.6 Şeniz (monitör tek çizgi) karnım şişti, gergin ve regl olmuşum gibi ağrıdı bütün gün
21.Gün--------------36.3
22.Gün--------------36.6
23.Gün--------------36.4

Günaydın kızslar, bu sabah canım sıkıldı bu değere. Sabah 6'da uyandım, yatak odamız buz gibiydi, yatak bile soğuktu. termometre de tabi. Neyse ölçtüm 36.4 çıktı. Bozuldum biraz. Tekrar yattım, 3 saat daha uyumuşum. Kalktığımda gene ölçtüm ve bu sefer 36.8 çıktı. Odada hava normaldi. Kendimi kandırmak istemiyorum, sanırım bu ay da olmadı. Daha 6 gün var ama ne biliyim regl olma ihtimalim daha yüksek gibi.

tatlim tatlim hemen kotu dusunme bak kendin diyosun yatak soguktu oda soguktu ddiye bence yarini bekle kafani hastalancam diye sartlandirma sakin yarinda olc bakalim nolcak sonuc...

9 ekim 36.3 regl baslangici senağlama senağlama senağlama
10 ekim 36.1 R.2.gunum
11 ekim 36.1 R.3.gunum (kahverengiye donustu adetim)
12 ekim 35.9 R.4.gunum (azaldi sanki)
13 ekim 36.1 R.5.gunum (bitti sanki)
14 ekim 36.0 Şeniz Regl tamamen bitti
15 ekim 36.1
16 ekim 35.9 Şeniz (saat 9 da olctum uyanamadim 7 de ama ayagim yere basmamisti olcene kadar)
17ekim 36.1
18ekim 36.0 Şeniz
19ekim 36.0 Şeniz
20ekim 36.1 Şeniz
21ekim 36,1
22ekim 36.2 Şeniz
23ekim 36.6
24ekim 36.5 '
kissslaaar bugun hem cok saskinim hem uzgunum neden derseniz
saskinim cunku hayatimda adet oldugum gunden beri basima gelmeyen bisey geldi sabah tualete gittigimde peceteyle kontrol ettim bide ne goreyim kahverengimi desem kan rengi mi desem akinti geldi kan gibiydi ama tam kirmizi degildi degisik biseydi kahveyle kirmizi arasi desek dogru olur sanirim sasirdim bu neyin nesi simdi daha adete 10 gun var...uzgunum dedim cunku dun 36.6 cikmisti bugun neden dusuk cikti 36.5 cikti anlamadim...yerlesmemidirki acep bide bugun tramvaya yetisicem diye kosarken belirgin bi sekilde tam kasikda degilde biraz daha ortaya dogru ama sol tarafda bi kramp hissettim bu neden olmus olabilir acep supheli ilk iliski 14 ekimde olmustu 10 gun sonra yerlesme olmus olabilirmi bugun 24 u ???

bide sali gunu sinavim var demistimya daha once carsiya gittim bugun makyaj esyalari fln aldim guzel gorunmem gerek cunku bunlar bakiolar sinava nasil gelmis yaptigi ise saygisi varmi karsisindakilere onem verip duzgun giyinip gelmismi diye yeni bi kiyafet ve makyaj esyalari aldim neyse konuya gelim sabah boyle olunca acaba olabilirmi diye kafama taktim uzun uzun hamislik testlerine baktim baktim baktim alsammi almassammi yaparsam erkense negatif cikar uzulurum sinavim var moralim bozulur dedim zorla kendimi surukleyerek almadan ciktim,,,

hee bisey daha yazcaktim unuttum bak ilk tualete gittigimde iste boyle renkte akinti geldi sonra bikac saat sonra ikinci kez tualete gittigimde siz sut kesigi diyosunuz ya banada ay biraz tuaf olcak kusura bakmayin ama ona benzettim ben hani bebeklere eskiden anneler yapardiya su muhallebisimi pirinc unuylami ne bi muhallebi yaparladi pelte gibi hani ne beyazdir ne krem rengi oyle bi akinti geldi benden sonra ucuncu kez gittigimde coook belli belirsiz kan gibi akinti geldi anlamadim gitti yaa,,,icime kurt dustu

Son düzenleme:
sanslıcım yerleşme kanamasına benziyor anlattıkların ama hiç yaşamadım sadece okuduklarımdan biliyorum. inşallah yerleşme kanamsıdır canım ...

selam arkadaşlar
tablomun son halini ekliyorum - bu aşamada bişi hatırlatmak istiyorum - bu ay döngüm 32 gün olacak:KK43:
bu bilgiyi de ekleyecerek yorumlarınızı bekliyorum.
ben birazcık geçmişi okuyorum şimi

1.gün - 36.4
2.gün - 36.5
3.gün - 36.5
4.gün - 36.6
5.gün - 36.7
6.gün - 36.6
7.gün - 36.6
8.gün - 36.8
9.gün - 36.3 * uykusuz
10.gün - 36.5
11.gün - 36.6 *
12.gün - 36.5 *
13.gün - 36.2
14.gün - 36.1 *
15.gün - 36.6
16.gün - 36.5 *
17.gün - 36.5
18.gün - 36.4 * uykusuz CATLADIM
19.gün - 36.4 uykusuz
20.gün - 36.4 * uykusuz
21.gün - 36.6
22.gün - 36.7
23.gün - 36.8
24.gün - 36.8

21.Gün--------------36.3
22.Gün--------------36.6
23.Gün--------------36.4

pellycim, normalde saat kacta ölçdüğünü bilmiyorum ama bu sabah bende 1saat gec ölçtümde dünküyle aynı cıktı.
ama ben senin için yinede ümitliyim,bakalım yarın sabah nasıl cıkacak.
umarım yarın sabahki ateşin sevindirir seni canım.

Ben haftaiçi sabah 06h30'da uyanıyorum. haftasonları da 07h00-08h00 arası değişiyor. bu sabah 06h00'da fırladım resmen. oda buz gibiydi, yatak, yorgan bile. ben üşümemiştim ama biryerde okudum termometrenin de soğukta kalmamasını öneriyorlardı. neyse ölçüpte 36,4 görünce şok oldum. tuvalete girip sonra gene yattım. uyumuşum tekrar. Ben haftasonları dahl 08h00'i geçirmem ama dün çok yorulmuştum, 3 saat daha uyumuşum. 09h15'te uyanınca nasılsa 3 saat dinlendim diye tekrar ölçtüm. güneş sağolsun oda ısınmıştı. bu sefer 36.8 çıktı. Karar veremedim. Dediğin gibi yarın sabah görücez ama bu sefer termometreyi yastığımın altına koydum. inşallah yükselir sabah.

kendini özlettin bu arada justreader, dün akşam da bekledim gelirsin diye. senin ateş güzel gidiyor, inşallah hep böyle devam eder...opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
X