Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

9 ekim 36.3 regl baslangici senağlama senağlama senağlama
10 ekim 36.1 R.2.gunum
11 ekim 36.1 R.3.gunum (kahverengiye donustu adetim)
12 ekim 35.9 R.4.gunum (azaldi sanki)
13 ekim 36.1 R.5.gunum (bitti sanki)
14 ekim 36.0 Şeniz Regl tamamen bitti
15 ekim 36.1
16 ekim 35.9 Şeniz (saat 9 da olctum uyanamadim 7 de ama ayagim yere basmamisti olcene kadar)
17ekim 36.1
18ekim 36.0 Şeniz
19ekim 36.0 Şeniz
20ekim 36.1 Şeniz
21ekim 36,1
22ekim 36.2 Şeniz

biyerde okudum yumurtlama belirtileri diye aralarinda karin agrisi kramp tarzi batmalar ve goguslerde siskinlik hassasiyet diodu bende kendimi dinledigimde inanmassiniz belki ama aksam feci sekilde goguslerimin sistigini gordum agriyoduda gergin duruyodu sabah hicbisi kalmadi sanirim yumurtlama belirtisiydi,,,bugun sabah kalktigimda yine baya bi gergindi goguslerim agriyodu simdi yine gecti bisey yok gitti gerginlik,,,acaba yumurtlama olurkenmi sisip iniyo???

kislar tablom nasil gidio sizce dun yumurtlama gunuydu bugunde hamislik ihtimali olan bi gundu hesaplamalara gore,,,adetim basladigindan beri asagi yyukari ayni tempoda giden atesim bugun 0.1 derece daha artti sanirim yumurtlama gecti bundan sonra yukselecegini tahmin ediyorum bakalim yarin nolcak,,,

arkadaşlar tiroidim geçen ay 23.8 di dün tahlil oldum bugün aldım sonucum 0,174 e düşmüşşşşş çok sevinçliyim biliyosunuz tiroid gebeliğe engel bir şey... Yuppiiiiiii :sm_cool: :sm_cool: :sm_cool:

cnm benım senın adına cok sevındım

10 ekim 36.1 r.2.gunum
11 ekim 36.1 r.3.gunum (kahverengiye donustu adetim)
12 ekim 35.9 r.4.gunum (azaldi sanki)
13 ekim 36.1 r.5.gunum (bitti sanki)
14 ekim 36.0 şeniz regl tamamen bitti
15 ekim 36.1
16 ekim 35.9 şeniz (saat 9 da olctum uyanamadim 7 de ama ayagim yere basmamisti olcene kadar)
17ekim 36.1
18ekim 36.0 şeniz
19ekim 36.0 şeniz
20ekim 36.1 şeniz
21ekim 36,1
22ekim 36.2 şeniz

biyerde okudum yumurtlama belirtileri diye aralarinda karin agrisi kramp tarzi batmalar ve goguslerde siskinlik hassasiyet diodu bende kendimi dinledigimde inanmassiniz belki ama aksam feci sekilde goguslerimin sistigini gordum agriyoduda gergin duruyodu sabah hicbisi kalmadi sanirim yumurtlama belirtisiydi,,,bugun sabah kalktigimda yine baya bi gergindi goguslerim agriyodu simdi yine gecti bisey yok gitti gerginlik,,,acaba yumurtlama olurkenmi sisip iniyo???

Kislar tablom nasil gidio sizce dun yumurtlama gunuydu bugunde hamislik ihtimali olan bi gundu hesaplamalara gore,,,adetim basladigindan beri asagi yyukari ayni tempoda giden atesim bugun 0.1 derece daha artti sanirim yumurtlama gecti bundan sonra yukselecegini tahmin ediyorum bakalim yarin nolcak,,,

cnm bnım hade hayırlısı tabloya gore calışmıssınız gerısı rabbıme kalmış ınşallah buay hamiş kalırsın

senin yumurta geç çatladı ya, ovülasyondan sonra kuruma normalmiş. son bir hafta akıntı başlar.

bende de aynen öyle oldu yumurtladım sonrakı 4-5 gün sanırım kuruydum sonra akıntım oldu süt kesiği gibi filan ve gaz vardı içimden sesler geliyordu resmen pellly hamilesin kuzucum:CüvCüv:delikafadulden

benim göğüslerde gene tık yok. geçen ay da öyleydi. daha önceleri uçları acırdı, ağrırdı. her ay farklı olabilir hatta her hamilelikte farklı olurmuş biliyorum ama belirti canavarı iş başında işte -tatlicadiarzu-

benim göğüslerde agrı filan yoktu sadece birkaç kere ucu kaşındı bide uçları çok hassastı

pellllyyyyyyyyy hamileeeeeeeeeeee

hepsini okudum artık yatabilirim zaten bir ben varım :) benden içeri :) haydi bakalım yarın sabah hayırlı güzel haberlere inşallah :)) cumartesi bende 2. kontrole gideceğim bakalım nasıl bir süpriz beni bulacak:))) umarım ıyı olur kaçtım:)

10 ekim 36.1 R.2.gunum
11 ekim 36.1 R.3.gunum (kahverengiye donustu adetim)
12 ekim 35.9 R.4.gunum (azaldi sanki)
13 ekim 36.1 R.5.gunum (bitti sanki)
14 ekim 36.0 Şeniz Regl tamamen bitti
15 ekim 36.1
16 ekim 35.9 Şeniz (saat 9 da olctum uyanamadim 7 de ama ayagim yere basmamisti olcene kadar)
17ekim 36.1
18ekim 36.0 Şeniz
19ekim 36.0 Şeniz
20ekim 36.1 Şeniz
21ekim 36,1
22ekim 36.2 Şeniz

kislar tablom nasil gidio sizce dun yumurtlama gunuydu bugunde hamislik ihtimali olan bi gundu hesaplamalara gore,,,adetim basladigindan beri asagi yyukari ayni tempoda giden atesim bugun 0.1 derece daha artti sanirim yumurtlama gecti bundan sonra yukselecegini tahmin ediyorum bakalim yarin nolcak,,,

seni unutuyordum ya:KK43: canım sen içini ferah tut sen olması gerektiği gibi çalışmışsın hiçbir kayıbın yok yarın ki ateşine de bakalım böyle baya ir yükselmesi lazım hayırlısı

arkadaşlar ben bu yöntemi nerdeyse 2 yıl denemiş biri olarak söylüyorum, kesinlikle zaman kaybı. herkesin hamileliği, ve aynı kişinin farklı hamilelikleri ve belirtileri de çok farklı olabiliyor, kendinizi kimseyle kıyaslamayın, kendinizi bu kadar çok ölçmek, biçmek, planlamak ve kafa takmak kadar hiç birşey size zarar veremez bunu unutmayın. kafanızı ne kadar çok özgür bırakırsanız o kadar çabuk kucaklarsınız bebişlerinizi, bir sorun olup olmadığına dair tahlilleriniiz yaptırın, gerisini Allaha bırakın herşeyin bir vakti saati var o saat gelmeden siz naparsanız yapın, hiç bişey gerçekleşmez.

örnek isterseniz benim vücut sıcakllığım hamile olmadığım zamanlarda siklusun yaklaşık 13. gününden itibaren 35,5 tan 37 e kadar çıkar ve adet olacağım saate kadar da inmez. hamile kaldığım ay olanı da anlatayım, yine yumurtlamadan sonra 37 olan ateşim adet tarihim olan günde 35,1 e kadar düştü ve ben adet oldum, sonraki günler 35,5 civarıydı. 1 hafta sonra ise hamile olduğumu öğrendim. düşünebiliyormusunuz? meğerse üstüne görme denen olayı yaşamışım. diyeceğim o ki, ateş ölçme yöntemiyle yumurtlama gününüzü anlayabilirsiniz belki ama hamile olup olmadığınız anlamak için bu yönteme çok fazla takılmayın çünkü bence çok yanıltıcı olabilir ve de takibi çok stresli ve sıkıntılı, değmez bu benim tecrübem, yine siz bilirsiniz...

evet bencede dtekin
bende denedim bi ay hiç uymuyo bana
ateşim hiç düşmedi ama regli oldum sıkıntı yaptım ayrıcada
o yüzden bi daha denememeyi tercih ettim
yapanlar sakın yanlış anlamasın herkeste bir değildir tabiki

asmecim inşallah hislerin doğru çıkar, bekleyip görücez.

sevgili dtekin dediklerinde haklısın ama sana şöyle bir yorumum olacak. Ben 34 yaşındayım ve pkos'luyum. 16 yaşından beri hiç düzenli adet görmedim. Sürekli doğum kontrol hapı kullandım. Doktorların yanlış tedavi kurbanıyım biraz da. neyse 31 yaşımdan beri çocuk için uğraşıyoruz eşimle. 3 aşılama, 1 tüp bebek (sonuç dış gebelik) ve 1 laparoskopi sonunda 8 aydır düzenli adet görmeye başladım. 34 yaşında bir kadın için bu ne demek anlaman çok zor. Benim için ateş ölçmek, ovülasyon testleri bir oyun gibi. Her ay kendime yumurtladığımı, regl olacağımı kanıtlıyorum. Yıllarca bu ay ne olacak acaba diye sinir stres beklemektense her sabah dereceyi ağzıma sokup bugün kaç derece olduğunu öğrenmek, testlerde ovülasyonu görmek beni acayip mutlu ediyor. En güzeli bunu burada arkadaşlarımla paylaşmak. Birbirimizin derdine, sevincine ortak oluyoruz. Bu olayı çok abartıp, kendini kasan, boşuna stres yapanlar vardır. Ateş yöntemi doktorlar tarafından artık kabul görmüyor, ateşin yükseldi diye mutlaka hamile de olmayabiliriz, biz hüsranlara da alıştık ama KK benim her ayı sıkılmadan, kasmadan atlatmamı sağlıyor. Bana moral oluyor. :içelim:

[ICOLOR="Blue"][I1.gün 29 eylül 35.7 regl basladı
2.gün 30eylül 36.5 r
3.gün 01 ekim 36.2 r
4.gün 02 ekim 36.6 r
5.gün 03 ekim 36.1 r
6.gün 04 ekim 36.2 r
7.gün 05 ekim 36.5 yarım saat gec Şeniz
8.gün 06 ekim 36.0
9.gün 07 ekim 35.9 Şeniz
10.gün 08 ekim 36.0 Şeniz
11.gün 09 ekim 36.1
12.gün 10ekim 36.3
13.gün 11 ekim 35.9 15dak erken Şeniz
14.gün 12ekim36.0 15dak erken doktor kontrolu 14mm yumurtam oluşmuş ovulasyona 3 gun kalmış.doktor gun asırıı ılışkı dedı
15.gün 13ekim 36.1 Şeniz
16.gün 14 ekim 36.0 Şeniz
17.gün 15 ekim 36.0
18.gün 16 ekim ölçemedim
19.gün 17 ekim 36.0 Şeniz
20.gün 18 ekim ölçemedım Şeniz
21.gün 19 ekim 36.1 yarım saat önce
22.gün 20 ekim 36.2 dünkü saatte
23.gün 21 ekim 36.3 normalde 7.15te ölçuyodum ama 6.gıbı lavobaya kalktım olçmeyi unuttum 7.15te olctum uykum bolundu yanı
24.gün 22 ekim ölçemedm Şeniz
25.gün 23 ekim 36.3
GÜNAYDIINN KISLARR][/I]

1. Gün---------------36.3 R
2. Gün---------------36.3 R
3. Gün---------------36.5 R
4. Gün---------------36.1 R
5. Gün---------------36.3 R
6. Gün---------------36.2 R
7. Gün---------------36.0 Şeniz
8. Gün---------------36.3
9. Gün---------------36.2 Şeniz (monitör tek çizgi)
10.Gün--------------36.4............(monitör tek çizgi)
11.Gün--------------36.3 Şeniz (monitör iki çizgi) şeffaf yapışkan az uzayan akıntı [preseed]
12.Gün--------------36.5............(monitör iki çizgi) yumurta akı kıvamında şeffaf uzayan akıntı
13.Gün--------------36.1 Şeniz (monitör üç çizgi - LH pik) [preseed]
14.Gün--------------36.3 Şeniz (monitör üç çizgi)
15.Gün--------------36.3 ..........(monitör iki çizgi)
16.Gün--------------36.6 Şeniz (monitör tek çizgi) karnım şişti, gergin ve regl olmuşum gibi ağrıdı bütün gün
17.Gün--------------36.7 karnım şiş
18.Gün--------------36.6 karnım şiş
19.Gün--------------36.6 Şeniz karnım şiş
20.Gün--------------36.8 karnım hala şiş
21.Gün--------------36.3
22.Gün--------------36.6

[ı][/ı]
asmecim inşallah hislerin doğru çıkar, bekleyip görücez.

Sevgili dtekin dediklerinde haklısın ama sana şöyle bir yorumum olacak. Ben 34 yaşındayım ve pkos'luyum. 16 yaşından beri hiç düzenli adet görmedim. Sürekli doğum kontrol hapı kullandım. Doktorların yanlış tedavi kurbanıyım biraz da. Neyse 31 yaşımdan beri çocuk için uğraşıyoruz eşimle. 3 aşılama, 1 tüp bebek (sonuç dış gebelik) ve 1 laparoskopi sonunda 8 aydır düzenli adet görmeye başladım. 34 yaşında bir kadın için bu ne demek anlaman çok zor. Benim için ateş ölçmek, ovülasyon testleri bir oyun gibi. Her ay kendime yumurtladığımı, regl olacağımı kanıtlıyorum. Yıllarca bu ay ne olacak acaba diye sinir stres beklemektense her sabah dereceyi ağzıma sokup bugün kaç derece olduğunu öğrenmek, testlerde ovülasyonu görmek beni acayip mutlu ediyor. En güzeli bunu burada arkadaşlarımla paylaşmak. Birbirimizin derdine, sevincine ortak oluyoruz. Bu olayı çok abartıp, kendini kasan, boşuna stres yapanlar vardır. Ateş yöntemi doktorlar tarafından artık kabul görmüyor, ateşin yükseldi diye mutlaka hamile de olmayabiliriz, biz hüsranlara da alıştık ama kk benim her ayı sıkılmadan, kasmadan atlatmamı sağlıyor. Bana moral oluyor. :içelim:

[ı]cnm sana katılıyoum kımseyle paylasamadıklarımı burda paylasıyorum terapı gıbı gelıyo ve arkadaslarımı cok sevıyorum onlarla mutlu olmayı onlarla uzulmeye alıştım cok güzel bır yer burası kk ıyıkı varsınnn[/ı]

[ı][/ı]
1. Gün---------------36.3 r
2. Gün---------------36.3 r
3. Gün---------------36.5 r
4. Gün---------------36.1 r
5. Gün---------------36.3 r
6. Gün---------------36.2 r
7. Gün---------------36.0 şeniz
8. Gün---------------36.3
9. Gün---------------36.2 şeniz (monitör tek çizgi)
10.gün--------------36.4............(monitör tek çizgi)
11.gün--------------36.3 şeniz (monitör iki çizgi) şeffaf yapışkan az uzayan akıntı [preseed]
12.gün--------------36.5............(monitör iki çizgi) yumurta akı kıvamında şeffaf uzayan akıntı
13.gün--------------36.1 şeniz (monitör üç çizgi - lh pik) [preseed]
14.gün--------------36.3 şeniz (monitör üç çizgi)
15.gün--------------36.3 ..........(monitör iki çizgi)
16.gün--------------36.6 şeniz (monitör tek çizgi) karnım şişti, gergin ve regl olmuşum gibi ağrıdı bütün gün
17.gün--------------36.7 karnım şiş
18.gün--------------36.6 karnım şiş
19.gün--------------36.6 şeniz karnım şiş
20.gün--------------36.8 karnım hala şiş
21.gün--------------36.3
22.gün--------------36.6

[ı]cnmya ınsallah hamışsıındır[/ı]

günaydın arkadaşlar..

bugünkü tablom..

1- 36.2
2- 35.7
3- 35.4
4- 35.2
5- 35.5
6- 35.9
7- 34.8(regl in son günü)(ovülasyon testinde 2. çizgi çok silik)
8- 36 (ovülasyon testinde 2. çizgi dahada silik )
9- 35.9(ovülasyon testinde 2. çizgi dünkünden silik)
10- 35.4(ovülasyon testinde 2. çizgi çok az koyulaştı)
11- 35.9(ovülasyon testinde 2 çizgi hala silik :KK43:( sanırım koyu çizgi olmayacak )
12-

Son düzenleme:
Resimimis canım senin dün yumurta atılmış. ınsalLah son 2 gunü degerlendirmissinizdir

X