Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

buradaki herkes ateş ölçtüğüne göre birşey sorabilirmiyim, herkes tecrübeli.
hiç uyuyamadığınız gecelerin ertesi sabahında ateşiniz daha düşük oluyormu?

öyle gecelerde çok sağlıklı olmaz herhalde ama amaç vücudun dinlenmesi diye biliyorum. hareketsiz 4-5 saat yatmak, uyumasan bile herhalde dinlenmiş sayılırsın ve ateş geçerli olur bence..

ay Allah iyiliğini versin, nereden aklına geldi şimdi. Bilmez miyim peggy'yi :))) çok sevdiğim ve hiç kaçırmadığım bir diziydi. Yazık bizim Al Bundy'lere kaydirigubbakcemile

aa aklıma gelmesi için extra bişi yapmadım, çünkü tam o psikolojideyim.
kocamda bebek istiyor ama ben onu biraz fazla zorluyorum herhalde:)
şimdi topicte okudumda, düşüşten sonra çalışmalar ağırlık vermek gerekiyormuş
benimde ilk ayım ya ölçtüğüm, kaç gecedir, bugun düştü bugun düştü diye kocamın peşindeyim kaydirigubbakcemile3

öyle gecelerde çok sağlıklı olmaz herhalde ama amaç vücudun dinlenmesi diye biliyorum. hareketsiz 4-5 saat yatmak, uyumasan bile herhalde dinlenmiş sayılırsın ve ateş geçerli olur bence..

saol pellycim, bende hasta gibiyim ya uyuyamadım dün akşam çok, ateş ondanda düşük olabilirmi aacaba dedim kendi kendiime:)

aa aklıma gelmesi için extra bişi yapmadım, çünkü tam o psikolojideyim.
kocamda bebek istiyor ama ben onu biraz fazla zorluyorum herhalde:)
şimdi topicte okudumda, düşüşten sonra çalışmalar ağırlık vermek gerekiyormuş
benimde ilk ayım ya ölçtüğüm, kaç gecedir, bugun düştü bugun düştü diye kocamın peşindeyim kaydirigubbakcemile3

:roflol: vallahi bayıldım gülmekten, hem de keyfim yerine geldi. stres attım burada vallahi, sağolasın justreader.
alkisalkisalkis benim kocişim de geldi, bugün de tam gecesi artık inşallah diyorum ve içeri geçiyorum kızlar kaydirigubbakcemile

öpüyorum hepinizi :enbuyukkk:

hadi bakalım:))
iyi çalışmalar dilerim... :))))

koş koş bundy ne:))

iyigeceler pellycim

ocak ayında gebe kaldığımda da adetimden 2-3 gün evvel ara ara açık renkli akıntılarım olmuştu sonra gebe olduğumu öğrenmiştim.. ama umutlanmak istemiyorum.. mafoldumben

canim merhaba, stres yapmamaya calis umarim adetin olmazda bebisin geliropuyorumnanaktan

merhaba kızlarr acillerde sürünerek geçti akşamım
öğleden sonra hafif lekelenmem başladı sonradan açık akıntıya döndü şimdide kanamam var:KK43:(((((((((((
ne olucak bi kaç saat sonra anlıycaz doktora gittik rahimde bişey yok dedi keseyi haliylen 4 haftalık olduğu için görmedi regliye hazırlanmıyor dedi doktor ama değerine bakmamız lazım dedi kan testi verdim ikiye katlamazsa sorun olabilir dedi kan testi sonucu gece birde çıkıcakmış benim halim kalmadı dehşet sancılar çekiyorum kıvranıyorum resmen regliymişim gibi biraz öncede bayağı bi kan geldi sanırım düşücek zaten bu bi kaç günlük sevinçtede anlamamıştım bişeyde hiç konduramamıştım gebeliği kendime neysee yarına artık öğrencem bekliycek halim kalmadı çünkü dualarınız esirgemeyin kızlar offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
hamile kalmaya çalışmak bir dertttt sürdürmeye çalışmakk başka bir dertt allahım hepimize sabır versin

işte buda benim tablom, aslında bu tabloya göre şu an urada olmamam lazım:))
birazdan kocama doğru yanaşçam zaten:)
1. - 36.4
2. - 36.5
3. - 36.5
4. - 36.6
5. - 36.7
6. - 36.6
7. - 36.6
8. - 36.8
9. - 36.3
10. - 36.5
11. - 36.6
12. - 36.5
13. - 36.2
14. - 36.1

kesinlikle canım :)

hayıt içtim ada çayı incir suyu böğürtlen kökü bunların hepsini aynı gün içinde iki saat ara ile bi saat ara ile aklıma geldikçe içtim oohh bi güzel atetimide oldum çok rahatladım yaa adet görmüyodum karnımda şişti çok rahatladım rabbime şükür

2 senedir adet olmuyordun ama şimdi oluyorsun değil mi?
iyi bari çok geçmiş olsun ateş ölçme yöntemini biz burada gördüğün gibi pek sevdik işe de yarıyor:)) ama bunun yanıda başka sekilde de kendimizi takip edip garantiye alıyoruz ovulasyon testı ve akıntı takibinide mutlaka yap derim gerci ben ovulasyon testi kullanmadım ama kullan derim çünkü senin adet görmeyle ilgili sıkıntın var garantiye al derim.
ateş ölçme ye gelince ; her sabah aynı saatte yataktan kalmadan dil altına koyduğun dijital dereceyle ateşini ölçüp buraya yolluyorsun şu an reglin üzerinden kaç gün geçmişse onuda tablonda belirt zaten örnek tabloları görmüşsündür. ateşi yataktan kalmadan ve her sabah aynı saatte6-ile 7:30 arası en uygun diye okumuştum mutlaka dil altından ölçeceksin. ateşin birgün bakacaksınki düşmüş işte o senin için en verimli dönem birde akıntını takip et eğer baş parmak ve işaret parmagının arasında uzayan bir akıntın varsa sanslı günündesin demek işte bu günleri hiç boş geçirme gün aşırı fikfik sloganımız :))ateşin düştügünde ve akıntının sana sinyal verdiğinde gün mün bakmadan fikfik yapıyoz işte:))) ateş düşüşün adından ertesi gün ve onu takip eden gün yukselişe devam ediyor işte ozaman yumurtayı çatlattığımız anlıyoruz ama ogünde bize rahat yok yine fikfik yapıyoz çünkü yumurta 12 saat canlı kalıyor sanırım .. yani çok çalışıyoz bildiğin gibi değil:)) sonraa ateşin regl gününe göre düşüş göstermez ise bebişi göbüşümüzde biliyoz ve hayırlısı diyoruz ...

sen yarından ıtıabaren tablonu yolla burada herkes birbirine çook yardımcı hemen anlarsın sen yarın başla sadece önemli bir nokta otları ballar içmeyi yumurtlama olduğu anda bırakıyoruz tehlıkelı olabiliyor aklından çıkarma sakın olur mu

uğurlu gelir inşallah tez zamanda istediğin olur birtanem:Saruboceq:

öğleden sonra hafif lekelenmem başladı sonradan açık akıntıya döndü şimdide kanamam var:KK43:(((((((((((
ne olucak bi kaç saat sonra anlıycaz doktora gittik rahimde bişey yok dedi keseyi haliylen 4 haftalık olduğu için görmedi regliye hazırlanmıyor dedi doktor ama değerine bakmamız lazım dedi kan testi verdim ikiye katlamazsa sorun olabilir dedi kan testi sonucu gece birde çıkıcakmış benim halim kalmadı dehşet sancılar çekiyorum kıvranıyorum resmen regliymişim gibi biraz öncede bayağı bi kan geldi sanırım düşücek zaten bu bi kaç günlük sevinçtede anlamamıştım bişeyde hiç konduramamıştım gebeliği kendime neysee yarına artık öğrencem bekliycek halim kalmadı çünkü dualarınız esirgemeyin kızlar offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
hamile kalmaya çalışmak bir dertttt sürdürmeye çalışmakk başka bir dertt allahım hepimize sabır versin

aaaaaaaaaaaaaaa noldu yaaa cicekcik ablacim nazar degdi yaaa tuhhh,,,,ama korkma allahin izniyle bisey olmicak ins ins ins bebisine,,,bolbol dua edicem senin icin bugece,,,ayyy olumlu dusun ablacim dusucek fln deme,,,dua et bebisim bana tutun de ayyy walla yaa hamis kalmak bi dert 9 ay surdurmek ayri bi dert,,,,hamis kalmayi nekadar istiyosam hamis kalmakdanda bi okadar korkuyorum ya duserse diye,,,,bolbol dinlen ablacim yani bilemem tabi ama ne bilim dikkat et kendine ,,,hayirli haberlerini bekliyorum ins ins ins gusel haberlerle donersin siteye ablacim yaa senağlama senağlama senağlama

walla son adetlerimi nette hesapladigimda 26 gun cikio soyleki
28 haziran
23 temmuz
19agustos
13 eylul
9 ekim
onceki aylar ates olcmedigim ve akinnti takibi yapmadigim icin bilemiyorum ama eylulun 26sindan 6 ekime kadar hergun fikfik yaptigimizdan akintimi takip edemedim gelen sey spermmi akintimi diye,,, :kedi: iki kere yumurtlayipda tutturamiyosam yuh bana yani :roflol: bide ben anlayamiyorum akintidan ama bugun yaklasik 2 saat once fln baya koyu kivamda sperm gibi deyim beyazimsi akinti oldu ilk defa farkettim eh hemen fikfikledik tabi :kedi:....ins tuttururuz bu sefer...

en son 27 gün sürmüş ayda iki kere yumurtlamasanda yumurtlayabileceğin ıkı evre var ya ılk evre 6 gün yada 2 evre oda 16 gün ama tabi 1-2 gün eksi artı düşün yani reglden hemen sonra yumurtlama şansın var ve fikfik yapmışssın harıka :))) hayırlısı bakalım

en son 27 gün sürmüş ayda iki kere yumurtlamasanda yumurtlayabileceğin ıkı evre var ya ılk evre 6 gün yada 2 evre oda 16 gün ama tabi 1-2 gün eksi artı düşün yani reglden hemen sonra yumurtlama şansın var ve fikfik yapmışssın harıka :))) hayırlısı bakalım

saol ablacim ilgilenip cvp yazdigin icin
allah razi olsun,,,ins ins ins tutmusdur yada tuttururuz ...

ya ama gerçekten çok üzüldüm şimdi gördüm inanamadım canım ya umarım düşündüğün gibi olmaz haberlerini bekliyorum:Saruboceq:

kızlar günaydın
şimdi sonucuma bakıyorum malesef düşük yapıyorum herhalde deli gibi kanamam var zaten şimdi değerde çok düşmüş negatifte yani

her şerde bir hayır vardır diye boşuna dememişlerr

1.gün 29 eylül 35.7 regl basladı
2.gün 30eylül 36.5 r
3.gün 01 ekim 36.2 r
4.gün 02 ekim 36.6 r
5.gün 03 ekim 36.1 r
6.gün 04 ekim 36.2 r
7.gün 05 ekim 36.5 *yarım saat gec
8.gün 06 ekim 36.0
9.gün 07 ekim 35.9*
10.gün 08 ekim 36.0*
11.gün 09 ekim 36.1
12.gün 10ekim 36.3
13.gün 11 ekim 35.9* 15dak erken
14.gün 12ekim36.0 15dak erken doktor kontrolu 14mm yumurtam oluşmuş ovulasyona 3 gun kalmış.doktor gun asırıı ılışkı dedı
15.gün 13ekim 36.1*
16.gün 14 ekim 36.0*
17.gün 15 ekim 36.0

günaydın şekerlerr

cnm benım cok buyuk gecmiş olsun dualarım senınle inşallah bebegın tutunur sana

kızlar günaydın
şimdi sonucuma bakıyorum malesef düşük yapıyorum herhalde deli gibi kanamam var zaten şimdi değerde çok düşmüş negatifte yani

her şerde bir hayır vardır diye boşuna dememişlerr

haklısın cnm benım hayırlısı rabbımden

X